Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Realistické stromy

132 Príspevky
7 Užívatelia
4 Likes
18.2 K Zobrazenia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

ModelN:
Naozaj pekné ihličnany, celkový dojem je vynikajúci,
už ich len narobiť stovky a pokryť nimi Tvoju Telgártsku slučku ... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

No urobených mam prvých 20 kusov,tak som ich nafotil vsetky spolu na mojom uz tradicnom fleku,spolu s 310 076,myslim ze to ujde.Este trochen sa pohrat s farbami a bude to gut.Zaujemcovia o ne si budu este musiet nejaky cas pockat,kym nebudem uplne spokojny,nepojdu von do sveta-no musim napisat,zaujemcov je uz pozehnane.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Pani,ste som nafotil par detailných zaberov na stromky-hlavne na ihlicie,myslim ze statika 0,5 mm urobila svoje-moooc sa mi to paci.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

modeln: ak tieto fotky už ukazujú niečo úplne iné, ako tie s Kafemlejnkom. Je vidieť, že si z ovu postúpil dopredu. V niektorých detailoch je vidieť mierne zdrcnutie tej dlhej statiky dokopy, ale celkový dojem to nekazí. Farby si doladil, tak stromky pôsobia reálne. Ono pustiť sa do tvorby ihličnanov chce poriadny kus odvahy a modelárskych zručností.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

modeln: ak tieto fotky už ukazujú niečo úplne iné, ako tie s Kafemlejnkom. Je vidieť, že si z ovu postúpil dopredu. V niektorých detailoch je vidieť mierne zdrcnutie tej dlhej statiky dokopy, ale celkový dojem to nekazí. Farby si doladil, tak stromky pôsobia reálne. Ono pustiť sa do tvorby ihličnanov chce poriadny kus odvahy a modelárskych zručností.

Samba,velmi pekne dakujem.ku tej farbe,su to tie iste stromy,ako v minulom prispevku,len som sa trochen pohral s nastavenim rezimov fotenia v dcérinom mobile-tieto foto su robene v rezime-ziarovka,kdezto v minulom prispevku som fotil v automatickom rezime vyvazenia bielej.Takze tiez zalezi ako sa to nafoti.A ktomu zdrcnutiu statiky,no lepsie to asi nedam,kym nebudem mat flokovacku,totizto tieto su robene bez kadejakých haraburd,jednoducho pouzivam len svoje prefajcene pluca,a sem tam trosku viac ofuknem vetvy,a stane sa to zdrcnutie,takze tak.No ja som uz takmer spokojny,sice bol som i pri minulých stromoch,a myslel som zeto lepsie nedam,a hla,ono to ide,a mozno este i o kusok pojde lepsie.Ak este nieco vymyslim,urcite sa pochvalim 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

ModelN:
Z tých fotiek je vidieť, že les vytvorený z Tvojich ihličnanov vypadá nielen veľmi realisticky, ale aj romanticky... 😉
Modelovanie je predovšetkým o detailoch a Tebe to ide od stromčeku ku stromčeku lepšie a vernejšie.
Parádna práca. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Nakoľko sa blíži zima a aj vonku práve sneží, tak som sa rozhodol, že skúsim zasnežené stromy... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Nakoľko sa blíži zima a aj vonku práve sneží, tak som sa rozhodol, že skúsim zasnežené stromy... 🙂

nestraš so zimou, ale stromečky sú krásne... bŕŕŕŕŕ

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Vidíš, čo dokáže lak na vlasy, sóda bikarbóna a jemné sitko... 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Vidíš, čo dokáže lak na vlasy, sóda bikarbóna a jemné sitko... 😀

vidím :ohmy:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: Ale si ich pekne "pocukroval". 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Vyzerá to naozaj parádna...normálne rozmýšlam nad zimnou diorámou :huh:

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Vyzerá to naozaj parádna...normálne rozmýšlam nad zimnou diorámou :huh:

Ja stavám zimnú, tak zato... A ďakujem za pochvalu 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Niekolko foto,mojich stromov pre ModelyMasinek.A to ma caka zakazka do Nemecka.Upozornujem stromky su na TT,a foteneee na velmi malu vzdialenost. [attachm

ent=5437]29497095_1990097604338151_4968249392894430352_n.jpg[/attachment]


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Veľmi pekné stromky :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Trochu inšpirácie pri vytváraní realistických stromov. Opäť výstava v Balassagyarmat.
1. Vytvorený starý vyschnutý strom (skôr jeho torzo) pomocou motania drôtov, potom nanesenie neznámeho tmelu a nakoniec patinovanie. Ja hovorím BRAVÓÓÓ !!!

2. Tak isto torzo suchého stromu, ale tentokrát použitie vhodného "suchára" čo vytvorila "matka príroda". Naozaj sa stačí na potulkách prírodou len dobre pozerať a vhodných "suchárov" tam nájdeme neúrekom. Zakomponovanie do koľajiska je potom takéto geniálne. Po druhý raz odo mňa BRAVÓÓÓ!!!

Podotýkam, že tieto suché stromy sa objavili na moduloch v modelovej veľkosti H0.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Tie sú super :woohoo: Obidva

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

tie prírodné sucháče by mohli byť korienky malých smrečkov... inak chystám sa na ne na jar, budú sa mi hodiť do depa 🙂 krásne obrázky Samba

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Tie vyschnuté stromy sú skutočne perfektné !!! 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Dnes som si zasadil budúce stromky, teda dúfam, že to vyrastie do krásy 🙂 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: neboj vyrastie Merlik štetinkatý je nezmar. Ja doporučujem aj trochu prihnojiť. Stačí raz za týždeň roztokom , ktorým sa polievajú (hnoja) letné kvietky v oknách. Potom bude úroda bohatá. Tak nech sa ti darí. Držím palce.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Marek: neboj vyrastie Merlik štetinkatý je nezmar. Ja doporučujem aj trochu prihnojiť. Stačí raz za týždeň roztokom , ktorým sa polievajú (hnoja) letné kvietky v oknách. Potom bude úroda bohatá. Tak nech sa ti darí. Držím palce.

Ďakujem Samba. Neboj, som riadne vybavený hnojivom, aj hlinu sme kúpili nejakú na kvety so živinami... Evka vyberala, tak hádam dobre 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Aleš mi poslal nejaké fotky stromov čo teraz robí, tak uverejňujem...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Doplnim vcerajsi prispevok od Mareka.Dnes som dokoncil dalsiu specialnu objednavku do Nemecka,tak prinasam par foto.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Modeln, sú to krásne stromy. Si stále lepší a lepší :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 5 / 6

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá