Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

CHUŤOVKY

19 Príspevky
4 Užívatelia
0 Likes
4,102 Zobrazenia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1395
Topic starter  

Inšpiroval som sa Marekovým autíčkom v tráve na jeho dioráme ... a pridávam niečo podobné ...
Konkrétne tieto "hlavy" laminátek sa nachádzajú na samom konci břeclavského depa

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Dedo: krásny "postrehový" obrázok. Ešte ich nestačila prerásť tráva, tak ako to auto v Donovaloch. Ale takéto obrázky hovoria aj o tom, že takéto "hlavy" ako si výstižne nazval, by sa dali použiť aj ako náklad na plošinový vagón. Nejako ich tam predsa dopravili a dokonca by sa dali použiť aj na znázornenie činnosti napr. ako by ich vykladali z vagónov na takýto "odpočinok", alebo niekde v opravovni.
Dedo, ty si dôkazom toho, že sa oplatí chodiť s otvorenými očami a navyše vždy je na takýchto potulkách mať pri sebe aj "bystré očko" čiže foťák.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Veľmi zaujímavý nápad. Určite by to vyzeralo skvele v mojom depe pri opravovni lokomotív. Ďakujem za inšpiráciu... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Ak môžem prispieť jednou chuťovkou, tak pridávam fotky prvého komplet osvetleného autíčka, konkrétne Barkas VB

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Ak môžem prispieť jednou chuťovkou, tak pridávam fotky prvého komplet osvetleného autíčka, konkrétne Barkas VB

Naozaj chuťovka Marek, mjr. Zeman ide na svoj tridsiaty prípad ..... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Nechcem začínať novú tému, hoci ja osobne si myslím, že tieto modely by si zaslúžili aj vlastnú tému.
Sporadicky sa mi do ruky dostávajú krásne modely automobilov od pána Hronca z Haliči. Modeluje vo viacerých veľkostiach, ale mne sa dostávajú do rúk hlavne modely vo "vláčikárskych" veľkostiach H0, TT a N.

Z modelovej veľkosti Vám prinášam Traktor ZETOR 25 od Miniatúru v jeho úprave.

Praga S5T cisterna (hovnocuc) od p.ing.Štěpničku v jeho úprave.

A nakoniec TATRA 141 ťahač prívesov od p.ing.Štěpničku v jeho úprave.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Dnes sa mi do rúk dostali modely v modelovej veľkosti H0. Tak si ich postupne predstavme.
Ako prvý Vám ponúkam Pásový lanový báger v jeho prevedení. Na fotkách sú aj zábery na detaily modelu.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Ako druhý model je súprava zložená z TATRA 141+ podvalník a na podvalníku je naložený GAZ AA. Súprava je ladená do farieb kaki, čiže ČSĽA. Všetky modely sú v jeho úprave a samozrejme doplnené leptanými doplnkami.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Trochu detailov z TATRA 141 vo farbách ČSĽA.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

No a nakoniec Vám dnes ponúkam pohľad na jeho model TATRA 111 od SDV.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Nádhera Samba, fakt škoda predať 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Ďalšia chuťovka z upravárenskej dielne pána Hronca z Haliči. Jedná sa o úprave ortodoxne známeho modelu Škoda 1200 (1952) od výrobcu IGRA. Tento raz vytvoril jednoduchou, ale veľmi umnou úpravou jednu z najznámejších sanitiek tej doby, veľmi dobre známu aj zo seriálu "SANITKA". Ale veď posúdte sami z priložených obrázkov. Chcem poprosiť aby ste ospravedlnili zníženú kvalitu fotiek, lebo moja zrkadlovka pomaly ale isto dosluhuje. Má toho už za sebou neúrekom (viac ako 131 000 záberov).


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5003
 

Vau, aj ja chcem :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Marek: táto sanitka už má svojho majitela. Je ním jeden môj pravidelný zákazník, ktorý vždy chce všetky sanitky, ktoré zoženiem. Ale máš inšpiráciu a tieto "dodávky" v mojom e-shope asi stále mám.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1395
Topic starter  

Ponúkam vám ďalšie chuťovečky zo skutočnej železnice ako inšpiráciu pri stavbe ...
1) niečo takéto mi bude zrejme osvetlovať depíčko na DMFD

2) niečo takéto mi bude zrejme prestavovať výhybky (biela sa už len tak nevidí...)

3) a toto som proste nemohol obísť ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Nie som si istý Dedo, ale cylinder bol v tej dobe asi iný. Viac dobový, toto vyzerá tak v IV. epoche, čo je úplne iné v II.epoche. A na drevených stĺpoch tiež nie som si istý tým pruhovaním.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1395
Topic starter  

Nie som si istý Dedo, ale cylinder bol v tej dobe asi iný. Viac dobový, toto vyzerá tak v IV. epoche, čo je úplne iné v II.epoche. A na drevených stĺpoch tiež nie som si istý tým pruhovaním.

pruhovanie určite nie, ale ten cilinder - keď je taký krásny 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1831
 

Podobné mám v Katarínskej Hute a robí ich JM Detail....

ale to sú pre III. až IV epochu, netuším, aké boli v druhej ....

http://shop.jmdetail.com/product.php?id_product=311102

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2830
 

Podobné mám v Katarínskej Hute a robí ich JM Detail....

ale to sú pre III. až IV epochu, netuším, aké boli v druhej ....

http://shop.jmdetail.com/product.php?id_product=311102

... cylindre a samotné svietidlá boli trochu kratšie a širšie. Asi niečo takéto, by som si predstavoval. Samozrejme na drevenom stĺpe.


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá