Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Príroda

10 Príspevky
3 Užívatelia
3 Likes
2,317 Zobrazenia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
Topic starter  

Pohľad na jarný bukový lesík - aneb ako to tvoriť, aby to vyzeralo 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Dedo, neskutočne realisticky sa Ti ten lesík podaril, si macher na krajinkovanie, ešte aj tá obloha a tiene... 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Nechcem kvôli pár fotkám zakladať novú tému, preto to pridám sem. Hádam sa dedo nenaštve 😉 :whistle:
Boli sme sa dnes totiž prejsť na Kalvárii tu v BS a musím povedať, že výhľad odtiaľ je neskutočný...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
Topic starter  

inšpirácie nie je nikdy dosť B)

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

To je pravda dedo.
Ináč, dnes na prechádzke som stretol nejakých ľudí, ktorí ma spoznali z práce a že sa im to tam fakt páčilo. Som sa cítil trochu ako celebrita 😀 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Kamaráti moji, o tom aká je jeseň krásna by vedel asi najlepšie napísať Dedo, lebo on stvárnil na svojom Dedovomenku najkrajšiu modelovú jeseň akú moje oči videli. Ale musím sa pochváliť krásnymi zábermi, ktoré sa mi podarilo zachytiť mojou zrkadlovkou na jesenných potulkách Cerovou vrchovinou, kde toto leto trávili svoju dovolenku Marek aj s manželkou. S rodinou sme na nedeľnom výlete zamierili do staručkého kameňolomu "Mačacia", ktorý sa nachádza blízko zrúcaniny Šomoška, kde sme boli na prvom našom modelárskom stretnutí. Jeseň nám ukázala svoju krásu aj vďaka ideálnemu počasiu, čo je vidieť aj z farieb oblohy na fotkách. Ale posúdte sami. Možno pre niekoho inšpirácia k modelovaniu krajiny na svojom module, alebo koľajisku.

No a nakoniec ešte dva krásne pohľady na malebnú jesennú krajinu s hradom Šomoška a v pozadí s hradom Salgó (číta sa Šalgó) v Maďarsku. Prvý pohľad z rozhľadni a druhý zo zemi.

Tak sa na mňa kamaráti nehnevajte, že nič nemodelujem, keď je vonku takto krásne !!!


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Krásne zábery Samba. My sme tam boli ako si písal, ale na jar. Je tam naozaj krásne, ale tá jeseň tomu dodáva naozaj krásne čaro. Ďakujem za zábery, pospomínal som. Tiež sme navštívili rozhľadňu, kameňolom a aj Šomošku 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Pridám aj ja zopár fotiek pre inšpiráciu. Konkrétne starý kameňolom pri Žarnovici, kde sme boli včera na prechádzku, teda neboli sme na prechádzku iba na kameňolome, ale bol na trase 🙂

177752775 299098274928707 2769078219650250337 n
2021 04 24 14.51.00
2021 04 24 14.49.54
2021 04 24 14.46.06
2021 04 24 14.39.56
2021 04 24 14.38.52
2021 04 24 14.32.10
2021 04 24 14.22.30
2021 04 24 14.05.32
2021 04 24 13.52.07

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ako vidím, počasie bolo super, tak ako u nás. Ten kameňolom je stále funkčný a prevádzkovaný? Ja som sa doma venoval pokračovaniu stavby záhradnej železnice, ale po dlhej, dlhočiznej prestávke to rozbieham naozaj len pomaly. Ako dávno som Vás nevidel a na fotkách som Vás mohol opäť vidieť všetkých. Parádna prechádzka. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@samba už nie je funkčný. To je kameňolom z dôb socializmu, kde bola na nejaký rok-dva obnovená prevádzka, keď stavali diaľnicu a už nejakých 10 rokov (možno aj trochu viac) je znovu opustený. Okrem jedného poschodia, kde to vyzerá, že tam je uskladnená/nazvážaná nejaká pilina na kopách, neviem prečo. Keďže som v Žarnovici vyrastal, tak sem sme chodili často, teraz som tam bol prvý krát po 20 rokoch. Musím povedať, že predtým vyzeral úplne odlišne ako teraz, tá ťažba kvôli diaľnici ho medzitým riadne zmenila - pochopiteľné

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá