Prestavba železničn...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Prestavba železničnej stanice LUČENEC.

55 Príspevky
4 Užívatelia
0 Likes
13.4 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Prinášam ďalšie zábery s prestavby perónov na našej stanici.

Na vybudované základy sa práve umiestňujú betónové prefabrikáty, čím už je vidieť ako bude budúce nekryté nástupište vyzerať.

Pre káble v strede medzi dvomi základmi vybudovali kanál do ktorého bezpečne uložili káble.

No a celkový pohľad na dĺžku nového perónu. Je vidieť, že bude pekne dlhý.

No ako zvyčajne aj teraz Vám prinášam pohľad na veľmi zaujímavý stroj, ktorý už v mieste kde nebude nástupište tvorí štrkovanie koľajníc. Šikovný stroj a dozvedel som sa od majstra, že je jediný na Slovensku. Viem, že na štrkovanie už bol vymyslený aj nástavec pre nás modelárov, ktorým ľahko vytvoríme štrkové podložie, ale ja som stále za tradičnú "námahu" so suchým štetcom. Tak sa pokochajte ako idú na to naozajstní traťováci.

... a pokračovanie na budúce ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Po zimnej prestávke, kedy pracovníci zanechali prestavbu nástupišťa v rozpracovanom stave, kvôli silným mrazom, ktoré sužovali snáď celé Slovensko, sa dnes opäť pokračovalo v práci. Prinášam prvý tohtoročný "report" z prestavby našej stanice. Ospravedlňujem sa kvalitu fotiek, lebo som nemal pri sebe zrkadlovku a fotil som len mobilom. Proste nebol som pripravený 🙁

Takto zanechali pred silnými mrazmi rozostavaný perón.

Dnes sa pustili do zasýpavania vnútorného priestoru novovybudovaného nástupišťa, kde sa nachádchzajú už spomínané káble, jemnou drťou (makadámom).

Tiež sa pustili aj do prípravy bezbariérového prístupu na perón.

Ešte jeden obrázok aj s tým pekným "kocúrikom" zapriahnutým do súpravy s výklopnými vagónmi typu "dumpcar".


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Tie fotky sú úplne v poriadku aj keď sú robené mobilom. Pri dokumentačnej fotke je priorita iná, ako pri fotografii umeleckej. Všetko podstatné je tam zachytené a som rád, že dokumentovanie z Tvojej strany pokračuje. 🙂 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Viem, že tak trochu stagnujem s príspevkami v tejto téme, ale prosím o prepáčenie. Nejako naozaj nestíham, ale napriek tomu vždy fotím a spracúvam dokumentáciu. Tak ďalší postup. Do pripravených prefabrikovaných komponentov bol nasypaná a "žabou" udupaná makadánovaná drť a teraz sa dokončuje povrchová úprava nástupišťa. Je tvorená zo zámkovej dlažby, čo mňa dosť prekvapilo, lebo som myslel, že povrch bude robený z nástupišťných panelov, ako tomu je na vedľajšom (staršom) nástupišti. Asi je zámková dlažba lacnejšie a jednoduchšie riešenie.

Je videť, že počesie nám uplynulý týždeň veľmi neprialo.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Viem, že tak trochu stagnujem s príspevkami v tejto téme, ale prosím o prepáčenie. Nejako naozaj nestíham, ale napriek tomu vždy fotím a spracúvam dokumentáciu. Tak ďalší postup. Do pripravených prefabrikovaných komponentov bol nasypaná a "žabou" udupaná makadánovaná drť a teraz sa dokončuje povrchová úprava nástupišťa. Je tvorená zo zámkovej dlažby, čo mňa dosť prekvapilo, lebo som myslel, že povrch bude robený z nástupišťných panelov, ako tomu je na vedľajšom (staršom) nástupišti. Asi je zámková dlažba lacnejšie a jednoduchšie riešenie.

Je videť, že počesie nám uplynulý týždeň veľmi neprialo.

... SAMBA:
ďakujem aj v mene ostatných ktorí sledujú túto prestavbu koľajiska v mierke 1:1 🙂
Ten Kocúrik s tými vagónmi vypadá ako práve umytý pred fotením .
Zámková dlažba, pokiaľ je základ kvalitne udupaný "žabou" bude pekná. Akurát krásne dámy na vysokých podpätkoch nadšené asi nebudú ..... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Tak ako som písal v predchádzajúcom príspevku, nejako nestíham uverejňovať príspevky v tejto téme. Slubujem, že sa polepším. Robotníci na našej stanici makajú ako včeličky, tak prichádzam s ďalšími obrázkami.
Hneď po dokončení rekonštrukcie nástupišťa a kolaje sa pustili do ďalšej. Prakticky ten istý postup ako pri predchádzajúcich prácach. Nové podložie kolaje a tvorba nového druhého nástupišťa.

Betónovanie základov 2.nástupišťa. Domiešavač navagónovaný - dôftipné.

Na betónový základ namontované obrubníky budúceho nástupišťa.

... a zasypávanie makadámom.

... druhé nástupište už hotové a dokončené. Ale čo to? Vedla niečo chýba, jaj veď je to prvá kolaj, ale o tom nabudúce. Tak už máme hotové dva nástupištia aj s dvoma kolajami.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Niekto im v noci potiahol prvú koľaj? 😀 Ďakujem za fotky, musí to byť super, vidieť ten postup naživo 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Tak ako postrehol Marek, po dokončení 2.nástupišťa, prestavba našej stanice pokračovala "rozbombardovaním" 1.krytého nástupišťa a úplnou asanáciou prvej kolaje. Robotníci a stroje sa do toho poriadne zahryzli a výsledok ich práce vidíte na obrázkoch.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Ako mávnutím čarovného prútika sa objavila nová prvá kolaj s betónovými podvalmi (pražcami).

Tu je vidieť ako pokračuje príprava inžinierskych sietí a potom budeme mať nové kryté 1.nástupište.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA.
Pekná foto-dokumentácia premeny stanice. Rysuje sa to veľmi pekne, keby tak prišlo aj na prekrytie nástupišťa pri druhej koľaji...... Cestujúci, najmä v zime a za dažďa by to určite veľmi ocenili. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Na prvej a druhej kolaji pribudli takéto parádne prechody pre cestujúcich. Nahradili tie "negustušné" panelové prechody.

Prvú kolaj celú prekrývajú takýmto špecialnym prekrytím.

Ba dokonca to prekrytie bude aj po stranách prvej kolaje.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Takže celá prvá koľaj bude bezpečná pre prechod na ďalšie koľaje. Toto riešenie je asi prvý krát, čo to vidím, budete mať asi najmodernejšiu stanicu na Slovensku 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Začalo sa aj s prácami pred staničnou budovou. Došlo k vypíleniu všetkých stromov a kladú sa nové obrubníky pre vznik nových trávnatých plôch a sadbu nových stromov.

Tak isto začala aj rekonštrukcia samotnej staničnej budovy.

No a pracovníci nenechali kameň na kameni ani vo vstupnej hale, kde tak isto prichádza k jej úplnej ob ove.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Vau, tak to je ozaj komplet rekonštrukcia :woohoo: To som zvedavý, ako to bude na záver vyzerať 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Takže celá prvá koľaj bude bezpečná pre prechod na ďalšie koľaje. Toto riešenie je asi prvý krát, čo to vidím, budete mať asi najmodernejšiu stanicu na Slovensku 🙂

Sám neviem presne načo slúži to prekrytie podvalov. Pokúsim sa niečo dostať s odborníkov, ktorý na tom makajú. Rekonštrukcia je to naozaj velmi rozsiahla (vraj štát na to uvolnil 3 milióny eur) a myslím, že si to naša inak pekná stanica zaslúžila. No a výslekon? Na ten si rád počkám aj ja. Prestavba by mala byť hotová v októbri tohto roku.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA.
Pripadá mi to tak, že jediný účel tohto prekrytia podvalov je naozaj ten, aby cestujúci mohli tadiaľ prechádzať na nástupište k druhej koľaji.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

SAMBA.
Pripadá mi to tak, že jediný účel tohto prekrytia podvalov je naozaj ten, aby cestujúci mohli tadiaľ prechádzať na nástupište k druhej koľaji.... 😉

napríklad takí, ako momentálen ja 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Na prestavbe Lučeneckej železničnej stanici sa pokračuje vo velkom. Došlo k predlženiu prvého nástupišťa, ktoré je hneď pri staničnej budove a je prekryté. Je možné, že aj jeho predlženie bude prekryté (to uvidíme). Na krajoch prvého nástupišťa boli vybudované pevné základy (ako konzoly) pre mohutné osvetlovacie stlpy. Pre lepšiu predstavivosť pripájam aj zopár záberov. (Myslím, že tu by sa určite uplatnil Radkov dron, ktorý by to všetko zdokumentoval z vtáčej perspektívy).

Pohlad na vybudované predlženie 1.nástupišťa.

Pohlad z druhej strany.

Pohlad od konca predlženia.

Silná upevňovacia konzola jedného z dvoch osvetlovacích stlpov.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Samba, je skvelé sledovať túto tému o prestavbe, musí to byť super byť priamo na mieste a sledovať to naživo. Z toho by bol aj skvelý článok a fotogaléria... :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Ono sa toho na našej stanici deje neúrekom. Ja neustále fotím, len toho času na zverejňovanie neustáva. Ale napriek tomu prinášam ďalší report.
Spolu z prácami v exterieroch, začali aj prestavbu intrelierov. Pred budovou pribudol bordel z asanácie vnútra čakárne.

Po vynosení celého bordelu to vyzeralo takto.

Následne sa urobila príprave na betónovanie novej podlahy.

Zároveň sa pracuje aj v exteriéri a výsledky sú už viditelné. Pekné nové nástipište.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Riadne rozsiahle práce, ktovie, či plánujú aj rozšírenie parkoviska. Vďaka za aktualizácie 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Pokračuje sa aj prácami na jednotlivých kolajách v stanici. Po opavách štrkového lôžka (podbíjaním a výmenou štrkovej drte) na prvej a štvrtej kolaji, prišla na rad aj tretia kolaj. Lenže tu pristúpili ku kompletnej asanácii a bola vykonaná nová pokládka tretej kolaji od základov.

Tu je vidieť už len priestor po asanácii starých kolají.

Úprava pre nové štrkové lôžko.

Potom prišiel špecialny stroj na pokládku kolajníc.

Trochu to trvalo a tretia kolaj je nanovo položená.

Medzitým vyrástli aj takéto pekné, vysoké stožiare, na ktorých budú namontované velké lampy, aby aj po tme bolo dobre vidieť.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Riadne rozsiahle práce, ktovie, či plánujú aj rozšírenie parkoviska. Vďaka za aktualizácie 🙂

... tak to rozšírenie parkoviska by prišlo naozaj vhod ... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

A začalo sa zateplovať.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
Topic starter  

Rekonštrukcia železničnej stanici už v týchto dňoch mala byť dokončená, podla plánov. Ale ako to už na Slovensku býva, termíny sa ťažko dodržiavajú. Pri tom sa tam neustále maká. Je už dokončené kompletné zateplenie budový, robí sa na okolitých stavbách, na dlažbách krytého nástupišťa, v priestore čakárni (vestibulu) a pred pár dňami pribudli aj moderné informačné tabule. Tiež som postrehol nové hlásenia s príjemnou melódiou. Normálne tá naša stanica bude asi naozaj zmodernizovaná. Čo mi je aj trochu lúto, ale pokrok nezastavíme.
Prinášom aj trochu obrázkov.


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá