Výstava modelovej ž...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Výstava modelovej železnice v Balašských Ďarmotách 23. - 25.3.2018

11 Príspevky
4 Užívatelia
5 Likes
1,252 Zobrazenia
Peter
(@peter)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 31
Topic starter  

Dovolím si pridať pár záberov z výstavy modelov konanej minulý týždeň v maďarskom meste Balassagyarmat - po našom Balašské Ďarmoty. Jednalo sa už o IX. ročník.
Hoci som zameraný na modely v mierke 1:87, ako prvé pridám fotografie (na dva krát pod 10ks) modelov mierky 1:120, pretože tu prevládali výrobky samo-doma, čo sa týka vozidiel.


   
Ivor reacted
Citácia
Peter
(@peter)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 31
Topic starter  

...ďalšia várka TT...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Krásne zábery. Ďakujem Peter, vidím, že tam naozaj bolo na čo pozerať :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Bol som tam, videl som, híkal som, niekedy som aj odpadol od krásy a odniesol som si dobrý pocit a zážitok. Modely "samo-domo" sú aj tak asi najzaujímavejšie so všetkých modelov na svete. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale takýto model je vždy jedinečný a vzácny.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Peťo:
Vďaka za zaujímavé zábery z výstavy, fotky netradičných modelov obzvlášť v mierke TT ma vždy potešia.
Tie parné lokomotívy sú naozaj pekné, chcel by som vidieť najmä tie nedokončené, v čase keď budú dokončené ich odvážnymi a súčasne šikovnými producentmi 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Prinášam malé nahliadnutie mojím okom na tohtoročnú výstavu v Balšských ďarmotách 2019
Veľkosť TT


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

... a veľkosť H0.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vidím, že sa bolo na čo pozerať. Škoda, že sa mi nedalo íst... možno niekedy nabudúce 🙂 Ďakujem za fotky 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Vidím, že sa bolo na čo pozerať. Škoda, že sa mi nedalo íst... možno niekedy nabudúce 🙂 Ďakujem za fotky 🙂

... ja osobne som nefotil modely Roba a jeho otca. Oni tam tiež vystavovali. Jeho modely dôverne poznám a mám ich už viackrát nafotené, tak preto som nefotil. Tentokrát vystavovali viac modelov ako inokedy. Niektoré modely k ich expozícii pridal aj Peter. Je pravda, že najviac času som strávil práve u nich. Ručne robené modely sú proste TOP.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

V dňoch 9.-11.09.2022 sa v opäť konala výstava železničných modelov v Balassagyarmat v Maďarsku. Keďže to má ako sa hovorí za rohom, tak som sa tam v sobotu bol pozrieť. Trochu slabšie zastúpenie ako po iné roky, žiadna burza (čo mne odobne chýbalo), ale aj tak bilo na čo pozerať. Domáce koľajiská vo veľkostiach N, TT, H0 a na poschodí pekná modulovka vo velkosti H0. Nskoniec som tam strávil pekné modelárske dopoludnie. Samozrejme ako by to bolo, aby som na tskejto akcii neobohatil aj moju zbierku. Aj keď burza nebola, bol tam prdajxa nivých modelov a vďaka vyhodnému kurzu forintu som aj niečo predsa priviezol a potešil svoje srdce zberateľa. 

Trochu obrázkov z akcie:

20220910 112353
20220910 112430
20220910 112511
20220910 112727
20220910 112939
20220910 113207
20220910 114640
20220910 114742
20220910 114806
20220910 114937

 


   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vau @samba vidím, že bolo čo pozerať. Aj keď škoda, že nebola burza, verím, že tieto krásne koľajiská s dokonalými detailami Ti vynahradili tú burzu. Som rád, že si sa zúčastnil a ďakujem za fotky 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá