Zvýšenie zabezpečen...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Zvýšenie zabezpečenia stránky a teda aj nášho súkromia

2 Príspevky
1 Užívatelia
0 Reactions
1,186 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5062
Topic starter  

Ahojte kamaráti a kolegovia modelári.
V rámci zvyšovania kvality "služieb" stránky marek-vlaky.eu som sa rozhodol zvýšiť zabezpečenie pomocou protocolu HTTPS. To znamená, že všetka komunikácia medzi stránkou a počítačom užívateľa je šifrovaná a teda viac zabezpečená.
V rámci zvyšovania zabezpečenia už niekoľko mesiacov bežal v testovacom režime webový firewall, testovacia prevádzka bola úspešná a preto od dnes beží firewall v ostrom režime (súbežne so systémovým firewallom a samozrejme antivírovým softwarom) Preto je naša stránka a aj fórum bezpečnejšie ako predtým a teraz už aj bezpečnejšie ako veľa iných fór. Z toho dôvodu sa nemusíte obávať registrácie a zadania svojich napríklad kontaktných údajov, roboti a scripty sa k nim nedostanú. Je to otestované a plne funkčné
V prípade akýchkoľvek otázok, pripomienok alebo problémov so stránkou ma prosím neváhajte kontaktovať.
Marek Duda

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5062
Topic starter  

Ahojte kamaráti modelári.
V rámci zvýšenia zabezpečenia nášho skromného fóra som nainštaloval a spustil firewall na tejto stránke. Za posledných niekoľko hodín bolo takmer 100 pokusov o napadnutie databázy cez prihlasovací formulár stránky. Doteraz bola stránka a naše údaje chránená pomocou SQL injection ochrany, tá však nedokázala blokovať IPv6 adresy - iba dokázala zabrániť útoku. Preto som teda stránku zabezpečil pokročilejším firewallom.
Pokiaľ by nastal akýkoľvek problém so stránkou alebo fórom, ako napríklad problém s pridávaním príspevkov, fotkami, videami a podobne, dajte mi prosím vedieť. Ďakujem za pochopenie, za priazeň, Vaše príspevky a želám veľa úspechov pri modelovaní

A aby som nezabudol, nemusíte sa báť, žiadny útok nebol úspešný a naše dáta, ako aj Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá