Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Vůz Wa/Wap

72 Príspevky
3 Užívatelia
22 Likes
3,270 Zobrazenia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 572
Topic starter  

Elkom byl drahý, pan Cekul má lept za ty prachy nějaký divný, tak jdu svou cestou....

Z*


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Vau, skvelá voľba Zaza. Dokonalé ako vlastne všetky Tvoje modely. Obdivujem Tvoju tvorbu, vždy niečím skvele prekvapíš :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Zaza: tvoje vagóniky sa vždy niečim odlišujú od bežných výrobcov a to je tvoj rukopis. Každý modelár má svoj rukopis a je rozoznateľný. To platí aj o tebe. Návrh, spravovanie a vypracovanie na jednotku, ako vždy keď sa do niečoho pustíš. Paráda !!!


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 572
Topic starter  

Tak dnes proběhl nástřel boudy....

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 572
Topic starter  

Bouda verze 2.0 beta

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Vyzerá to super, tie búdy ale asi dorabali nad plošiny, alebo to tam bolo originál? Krásne prevedenie, ako u teba vždy 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 572
Topic starter  

Marku s těmi plošinami já ti nevím. Našel jsem výkresy na obě varianty, předpokládám, že budka byla tovární, protože vůz s budkou je o cca 600mm delší. Výkresy pravděpodobně z parostroj.cz

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Zaujímavé. Fakt to vyzerá originálne, Nevedel som, že sa robili aj s takou búdkou. Rozhodne pekný model 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 572
Topic starter  

Tak po nějakém čase se konečně stavba vozu pohnula. Řeší se lepty, Je na cestě materiál na rám, jsou objednané kinematiky. Jedná se o stále stejný vůz, jen je vyfocen z opačné strany. V budoucnosti leptané díly jsem prozatím zbastlil sám. Tento týden proběhnou jízdní zkoušky.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Vyzerá super. Odkiaľ a aké kinematiky objednávaš?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 572
Topic starter  

Tak matroš dorazil, rám se rýsuje. Bylo nutné udělat kompromis předloha/funkčnost, nicméně to vypadá slibně

Kinematiky jsou z obchodu vlacky.biz za cenu 66CZK/pár, což si myslím, že je krásné 😉

Pro zajímavost přikládám fotku naprosto zcestného rámu maloseriového modelu firmy Elkom za cenu pomalu 2000CZK

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

To vyzerá úžasne, Tvoje modelovanie je umenie. Krása. A tie kinematiky sú naozaj skvelá voľba, cena je dobrá a sú dosť malé, teda neprekážajú ani nerušia model :woohoo: Ďakujem za info 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 572
Topic starter  

Trošku OT ale tak snad BAN nedostanu, Díky obětavosti kamaráda se ke mne dostal štítek z likvidovaného vozu 84 54 6579 284-2. Tento vůz mi posloužil při objasňování konstrukce rámu, čili si každopádně zaslouží být ztvárněn v modelu, při čištění štítku na mne vykoukla hezká historie nátěrů. Od šedé přes svetle hnědou po tmavou hnědou. Jelikož šrotiště má stejnou pracovní dobu jako já, tak kamarád veškeré štítky sundal a polovinu přivezl, takže díky němu mám jeden štítek ze skříně a jeden z podvozku. Podotýkám že štítky byly odebrány zcela legálně s vědomím pracovníků šrotiště.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Vau, tak to už hej. Tak to je úlovok ako sa patrí. Banu sa neboj, to by si musel porušiť veľmi brutálne pravidlá fóra, ktorých zas až tak veľa nie je 😀 Čo sa týka štítku, tak sa Ti teda naozaj podarilo odhaliť kus "farebnej" histórie 🙂 Teším sa na model 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 572
Topic starter  

Tak štítek z Wapu vyčištěn, stříknut přibližně do jednoho z odstínů vozu. Na to, jak vypadal hrozně, tak je ve velmi dobrém stavu s krásně čitelným vč.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 572
Topic starter  

Nechci zakládat nové vlákno kvůli "stejnému" modelu, tak to dám sem :). Zavítal k nám na dílny jeden dost exotický vůz. Několik fotek z jeho stavby je už jinde, nicméně tady nebudu tajnůstkařit a dám i fotku předlohy. Takže v základu jde o vůz Wa, přestavěný na montážní plošinu trolejového vedení. Vůz vznikl někdy v 90. letech, byl přestavěn vlastními silami, takže jde o jediný exemplář.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Niečo tam chýba - myslím na predlohe - aby to mohlo byť zatvorené? Alebo ako to funguje? Ináč, model je super, sa teším na výsledok 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 572
Topic starter  

Marku, jelikož vůz neslouží původnímu účelu, tak klapky ani otvírací mechanismus nepotřebuje.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Aha, už chápem... Tak toto je super :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 572
Topic starter  

Máme ještě podobný Wa, také montážní plošina a ta má na "střeše" udělané malé výsuvné plošinky do boku. Tuto plošinu jsem ale ještě nechytil na dílnách

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
 

Máme ještě podobný Wa, také montážní plošina a ta má na "střeše" udělané malé výsuvné plošinky do boku. Tuto plošinu jsem ale ještě nechytil na dílnách

Dúfam, že sa Ti to podarí niekedy odfotiť a podeliš sa s nami o zábery 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 572
Topic starter  

Několik fotografií mám z dřívějška, když jsem se na šachtu dostával s externí firmou. Díky těmto snímkům mám základní představu, ale potřebuji nafotit "interier"

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 572
Topic starter  

Postup na plošině, aktuálně jsem v úmorné fázi broušení a tmelení

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Zaza: parádne vymyslené. Model zatiaľ vyzerá veľmi profesionálne. Vidím, že kreslenie v počítači a následné vypaľovanie ti ide od ruky. Bude to krásny a jedinečný vagón.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 572
Topic starter  

Díky Samba. Vzhledem k ojedinělosti předlohy to model jedinečný bude. Zase jsem kousek pokročil...

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá