Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Vysypný vůz Sav

5 Príspevky
3 Užívatelia
0 Likes
1,733 Zobrazenia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Ta kmě přátelé zlanařili do dalšího projektu. Kdysi jsem zkoušel na základě podkladů včetně "modelu" kresleného v malování, který jsem od základu překreslil, udělat vůz Sas. Vzhledem k náročnosti a faktu, že se vyrábí továrně, jsem se rozhodl pouze dokončit rozpracovaný prototyp, který je v tomto stavu.

Zlom nastal ve chvíly, kdy jsem zjistil, že Mostecká uhelná vlastní nebo vlastnila "trojkomorový" vůz Sav, další dva výtečníci se přidali, že by chtěli ten samý vůz v provedení SD-KD, o kterém vím dlouho, ale neměl jsem o něj zájem.
Fotky staženy z internetu, obě zdroj K-Report.

Takže jsem si opatřil výkres a díl po díle zkoušel sestavit. Některé se podařilo rozkreslit v PC, některé byly kresleny ručně, zkrátka rozkreslení v PC bylo komplikované. Ne vše je samozřejmě papír,ve velké míře jsou použity profily Evergreen a např na podélníky by byla ideální i mosaz z produkce např KS Precision Metals.
Několik fotek až do aktuální podoby.

Z*


   
Citácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

si umelec zaza, držím palce 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Kolegové stavitelé, dávejte prosím pozor na kvalitu rádoby typových výkresů....Právě jsem odhalil celkem velkou nesrovnalost mezi jakýmsi pseudovýkresem a reálem. Tak, jak je otvor nakreslen ve výkresu, nesedí ani na jeden vůz, který mám na fotkách, takže jsem se pokusil o korekci (modře)

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Takže po téměř celkovém rozebrání vozu, výrobě nových dílů a opětovném slepení je projekt v tomto stavu. Už byly provedeny i částečné jízdní zkoušky. Vše se tváří slibně.

Vůz s novými úchyty vany, s klapkami a částí výztuh. Podvozky pouze narafičeny, Zde ještě nejsou vlepeny příčníky pro podvozky.

Zde již je na místech i uchycení podvozků. Prostor v představcích bude využit pro balast. Shora bude prkenná podlaha.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vyzerá to skvele, bude ďalší krásny model z Tvojej dielne :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá