Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Vůz Wa/Wap

72 Príspevky
3 Užívatelia
22 Likes
3,344 Zobrazenia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

S modely souvisí i artefakty k předlohám. Čištění, popisování, luštění výrobních čísel, jejich případné přeražení a příprava štítků vozů na následný nástřik barvou, kterou vozy měly v době odebrání štítků...

IMG 20210512 101720 4
IMG 20210512 063558 0
IMG 20210512 104321 4
IMG 20210512 103954 1
IMG 20210512 103927 6
IMG 20210512 092057 0
IMG 20210512 063518 3

 

Tento príspevok bol zmenený pred 3 roky užívateľom Lukáš

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Nikdy ma nenapadlo, že aj štítky sa musia reštaurovať. Aká je to vlastne zliatina alebo kov? Keď sa to už nedá zachrániť, tak sa nové tiež odlievajú?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Zaza: vidím, že tvoje modely sú naozaj super detailné a je ti presne tak ako píšeš. Voľný prístup k originálu je pre modelára to najlepšie čo ho môže postretnúť. Ale určite nestačí mať len "po ruke" predlohu, ale potrebné neskutočné množstvo modelárskych skúseností a modelárskeho elánu, aby vznikol pekný model. Tieto výsypné vagóny rady Wa/Wap sú používané v rôznych epochách, takže sú zaujímavé pre väčšinu modelárov. Vagón tejto rady v modelovej veľkosti TT mám v odliatku už dlhú, predlhú dobu v šuflíku a čaká na moje modelárske poňatie. Sám neviem kedy nastane čas na jeho realizáciu. Tento posledný s nekompletnou búdou je veľmi zaujímavý určite by som aj ja jeden taký v súprave privítal. Parádne námety nám tu ponúkaš. Už len aby som sa ku svojim projektom dostal. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Ano. Některé štítky potřebují drobnou restauraci. Většinou jsou zamatlané vrstvami barev, některé i přes vrstvy barev mají od rzi vyžrané výrobní číslo či rok výroby, takže si jej přerazím orig raznicemi. Srovnání stavu štítků. V právo původní stav, někde jen mnou odkryta výrobní čísla. Vlevo vyčištěné před nástřikem, vždy vedle sebe štítky ze stejného vozu.

IMG 20210513 125302 3

 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

84 54 6579 245-3 téměř hotov pro účely focení s předlohou

IMG 20210514 224933 7
IMG 20210515 074721 4
IMG 20210514 224938 9
IMG 20210515 074715 5

 

 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@zaza-office vyzerá úžasne. Zaujímalo by ma, aký typ laseru/3d tlačiarne máš. Podľa všetkého máš niečo ako 2v1, Tvoje modely sú proste skvelé. Ak by si mi vedel poslať nejaký odkaz na laser, ktorý máš, bol by som veľmi rád. Ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Mám Tronxy P-802, v podstatě jde o okopírovanou Anet A8. Laser mám 2500mW, ostatní jsem si zbastlil sám, přepnutí mezi 3D a lesem spočívá v tom, že odpojím motory Z osy, Z osu nastavím na výšku 132mm, odpojím chlazení trysky a místo ní připojím laser...

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@zaza-office zaujímavé, to si kuknem. Vďaka za informácie 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Světlo mě opět zradilo

IMG 20210518 132339 5

 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@zaza-office ten model je skvelý, presne si vystihol predlohu. Tvoja zbierka musí byť neskutočná... Čo sa týka toho svetla, tak v tom nevidím žiadny problém, neverím, že vozne sú všetky rovnakej farby, ale to sme už tuším písali... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

@marek Nee, určitě nejsou stejné, ale chtěl jsem aspoň trošku dodržet odstín předlohy, no zase se nepovedlo.... 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Proč se obtěžovat měřit něco na voze, když si mohu půjčit potřebný díl u chlapoj ve vagonce 😁 Doraz otevření klapek pro Wa/Falls/Ta88. Tento díl mi na vozech chybí, takže změřit nakreslit, 3D tisk a následné zaformovani a odlití (na voze jich je 8 a jen já chci cca 13 vozů) 

IMG 20210520 091742 1

 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 
Publikoval: @zaza-office

@marek Nee, určitě nejsou stejné, ale chtěl jsem aspoň trošku dodržet odstín předlohy, no zase se nepovedlo.... 

Chápem, že si to chcel dodržať, ale neznižuje to kvalitu modelu. Super prácička ako vždy.

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Nové kousky teď nebudou, se stávajícími budu dělat zkoušky sunutím přes komplikované cesty, vozy jsou poměrně dost zatíženy, nicméně nic dramatického, pokud ano tak kdo si bude chtít půjčit moji soupravu, bude potřebovat pořádné stroje. 🤣

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  
IMG 20210718 184942 8

Tak už jsem se definitivně zbláznil, vozy chci otevírací s funkční nakládkou a vykládkou. Okopírovaný systém z modelů NDR

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@zaza-office vau, tak to bude bomba. Tvoj systém je lepší ako na modeloch z NDR, nakoľko tam sa otvára celá bočnica naraz vrátane toho, čo by sa nemalo 😉 aj keď je to pekný model. Škoda, že mám len jeden 🙂

IMG 20210719 070730

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Ano, toto je přesně vůz, který jsem měl na mysli. Zatím vymýšlím jak udělat panty. Zda jednodušší řešení pomocí trubiček a nebo řešení náročnější ale více odpovídající realitě.... 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Zaza: .. čo dodať. Tie odliatky (alebo 3D tlač), u teba to nie je isté aký základ si použil, vyzerajú už tak parádne a teraz ešte otváranie jednotlivých "kójí" osobitne a nezávisle na sebe ??!! Tak to je naozaj bomba. Či jednoduchšie, alebo zložitejšie pánty vymodeluješ??"" No predsa by si si sa "nezahodil" s jednoduchšou, ľahšou verziou ??!! Ale ver, že z môjho pohľadu by určite obstála aj jednoduchšia, ako si ju nazval nemodelovejšia verzia. Už teraz si to zvládol parádne s tými leptanými dekľami. Uvidím a budem ťa sledovať so zatajeným dychom ako sa rozhodneš. Inak takéto "výsypáky" sú vždy zaujímavé v dlhých, dlhočizných súpravách s dvomi "Sergejmi" v čele. Len kde ich toľko vziať. Tak ako píše Marek, že škoda, že je len jeden. Neboj Marek, ešte nie je koniec tvojim modelárskym dňom a určite sa ešte k nejakým kúskom dostaneš.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Vy jako první zde máte možnost vidět funkci vykládky. Místo mé ruky může být buď vodící mechanismus, který otevře vůz za jízdy (spíše pro vykládku skrytě) a nebo mohou být klapy otevřeny mechanismem ovládaný servem (viditelná místa) . V teoretické rovině lze otevřít při stabilní vykládce každou sekci sólo, nicméně tyto vozy ve skutečnosti otevřou vše najednou... https://youtu.be/1UCPHmXHKNg

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Je to naozaj zaujímavé riešenie. Vyzerá to pekne a autenticky. Keď to bude v jednej farbe, tak to bude úplná bomba. Pekne sa ti to sype.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

@samba Jinak se ti omlouvám, neodpověděl jsem předtím.Nejedná se o 3D tisk ani odlitky, je to papír....

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 
Publikoval: @zaza-office

Vy jako první zde máte možnost vidět funkci vykládky. Místo mé ruky může být buď vodící mechanismus, který otevře vůz za jízdy (spíše pro vykládku skrytě) a nebo mohou být klapy otevřeny mechanismem ovládaný servem (viditelná místa) . V teoretické rovině lze otevřít při stabilní vykládce každou sekci sólo, nicméně tyto vozy ve skutečnosti otevřou vše najednou... https://youtu.be/1UCPHmXHKNg

Nádhera, nikdy by ma nenapadlo, že budem vidieť reálnu vykládku v 1/87 🙂

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá