Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Vůz Wa/Wap

72 Príspevky
3 Užívatelia
22 Likes
3,342 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Bomba, vyzerá to naozaj super. Som zvedavý na výsledok :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Síce nie je tak dokonalý ako Zazov, ale tiež to je Wap... Asi nebude presne na chlp podľa predlohy, ale kombinácia zopár dielov zo stavebnice a kartónu, ktorým nahrádzam chýbajúce diely... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: u teba naozaj nič neskončí v koši. Tie diely som ti poslal len tak, lebo mi ich bolo trochu ľúto vyhodiť. Som rád, že ti poslúžia k stavbe tak pekného a tradičného vagóna z našich tratí. Wap-ky sú vždy pekné v nákladných súpravách.Najviac im to pristane v ucelených súpravách so zamračenou na čele.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Ďakujem Samba. Vieš, že mňa akékoľvek diely alebo šrotíky vždy potešia. Aj nabudúce, ak sa niečo nájde, tak nebudem proti 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

To velmi dobrý počin! Vypadá to jako Bramos. Pokud se karton nezkroutí, nepůjde to poznat. Posílej fotky z postupu, jsem zvědav! Držím palce!

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Ďakujem Zaza. Budem postupne pridávať fotky. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Pokus o vlastní krablovaný plech, velké formáty jsou poměrně drahé....

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Keď tak na to pozerám, ešte to budem tmeliť a brúsiť... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Krásná práce kolego, ano tmel to určitě chtít bude. Napustil jsi něčím tu lepenku?

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: tu je vidieť, že si dokážeš poradiť so všetkým. Tmelenie a brúsenie je v týchto prípadoch nevyhnutné. Vagónik vyzerá naozaj dobre. pekne si trafil jeho línie.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Ďakujem veľmi krásne páni kolegovia modelári. No zabávam sa popri práci, keď makám teraz hlavne na svojich firemných serveroch.
Zaza, lepil som ich disperznym lepidlom a následne napustil kartón riedkym sekundovým lepidlom kvôli pevnosti. 😉 Ty to čím napúšťaš?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Pořád má ještě mouchy, ale vypadá to schopně....

PB124885
PB124887

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Zaza: tak to je parádny vagón z vlastnej produkcie. Darmo s papierom to umíš !


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@zaza-office musím uznať, že Tvoj vyzerá oveľa, oveľa lepšie ako môj. Vidieť, kto je lepší, raz sa to aj ja naučím 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Chlapci ono je to i o vybavení a přístupu k předloze.... 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Další kousek. Wa 84 54 6579 181-0. Štítek odebrán zcela legálně.

IMG 20210511 003113 4
IMG 20210510 121017 3
IMG 20210511 082031 2
IMG 20210511 083816 9

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@zaza-office ďalší pekný model do zbierky, predlohu si trafil veľmi presne. Nádhera. Aj tabuľka je super, je fajn, že máš k tomu prístup a hlavne že je to legálne.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  


Doma jsem procházel dokumentaci k rámu a výsledkem je toto. Ne že bych musel mít nutně kompletní rám, nicméně tisk rámu je hotov za kratší dobu než mi trvá výroba uložení podvozků v ruce. Přizpůsobeno jak jinak než na podvozky Bramos...

IMG 20210512 045924 9

 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  
Publikoval: @marek

@zaza-office ďalší pekný model do zbierky, predlohu si trafil veľmi presne. Nádhera. Aj tabuľka je super, je fajn, že máš k tomu prístup a hlavne že je to legálne.

Trošku mě překvapilo světlo, nicméně společná fotka se docela povedla

IMG 20210511 125937 7
IMG 20210511 125934 9

 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vyzerá naozaj super. Svetlo vždy každého prekvapí, ale nemyslím si, že je to niečo, čo by Ťa malo trápiť. Je možné, že aj originál, keď bol nový, tak bol tak tmavý, len ho vyťahalo slnko 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

@marek@ Spíš vůz byl pokaždé natřen barvou, která zrovna na dílně byla... Jsem poučen pro příští kusy... A upřímně ve fotoboxu odstín vypadal světlejší... 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@zaza-office pravdepodobne máš pravdu, je to nákladný vagón, ktorý má voziť náklad a v skutočnosti odtieň nikto nerieši. Odtieňov je mnoho a pri opravách určite používali čo mali. Podľa mňa Ťa až príliš trápi odtieň farby, osobne si myslím, že model je dokonalý. Ja by som ho v momente bral do svojej zbierky.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Další kousek bude trošku unikát. Je jím vůz 84 54 6579 245-3, který má částečně snesenou boudu...

IMG 20210511 200436 6
IMG 20210510 121134 9

 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Tak trochu Ti závidím, ale v dobrom, že máš prístup k zaujímavým vozňom, z ktorých robíš skvelé modely. Tu u nás je iba malá lokálka, Trať mládeže, je to síce slávna trať, jedna z prvých v bývalom Česko-Slovensku, ktorá bola postavená po druhej svetovej vojne v rámci rozvoja a obnovy po vojne. Voľakedy tam bol život v plnom prúde, ale momentálne už zrušili nákladnú prepravu úplne a osobné vlaky - motoráky jazdia už iba pár krát za deň. Pred pár rokmi trať bojovala aj o záchranu, nakoľko ju chceli zrušiť úplne, zatiaľ ale odolala. Len neviem, na ako dlho je ešte funkčná. Preto som rád, že ostatní máte skvelú inšpiráciu ku stavbe modelov. Ďakujem za zverejnenie a sorry za spamovanie Tvojej témy 🙂

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
Topic starter  

Po jedenácti letech si neumím představit žít někde, kde není dvoukolejná trať pod drátama a ve městě bez tramvaje. Ano, pravda, inspirace tu mám až až a hlavně ochotné lidi pustit mě k dokumentaci, nechat si mě zdemontovat štítky ze zrušených vozů a prakticky neomezeně si nafotit co potřebuju... Bez toho bych byl v háji 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá