Gorila H0 od Pika -...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Gorila H0 od Pika - prestavby a prerábky

52 Príspevky
3 Užívatelia
3 Likes
7,559 Zobrazenia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Pekný model, pekné fotky, vidím, že aj ten jeleň v lese stuhol pri pohľade na Tvoju Gorilu ... 😆

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Pekný model, pekné fotky, vidím, že aj ten jeleň v lese stuhol pri pohľade na Tvoju Gorilu ... 😆

Keby sa lepšie pozeral, tak by nestupil do lepidla a mohol voľne behať... 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Nový článok tu:
http://marek-vlaky.eu/index.php/modelovanie/53-prestavba-modelu-gorily-od-pika-na-prototypovu-lokomotivu-es499-0001-v-mierke-h0

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: Tak takúto Gorilku nemá vo svojej "rozsiahlej" zbierke ani "mikinko" (my vieme o čom hovoríme). Ale on by na tvojej Golire našiel hromadu nepresností a nedokonalostí. Ja si napriek tomu myslím a som presvedčený, že je to pekný model do zbierky, aký nemá hocikto. Tie tabuľky jej pridali na noblesnosti a to fotenie vonku je vždy o niečo lepší level. Pekné fotky, pekný model, pekné doplnenie zbierky.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Marek: Tak takúto Gorilku nemá vo svojej "rozsiahlej" zbierke ani "mikinko" (my vieme o čom hovoríme). Ale on by na tvojej Golire našiel hromadu nepresností a nedokonalostí. Ja si napriek tomu myslím a som presvedčený, že je to pekný model do zbierky, aký nemá hocikto. Tie tabuľky jej pridali na noblesnosti a to fotenie vonku je vždy o niečo lepší level. Pekné fotky, pekný model, pekné doplnenie zbierky.

Ďakujem Samba. 🙂
Ono je to v podstate zrekonštruovaný oroginál model prerobený do iných farieb. Takže je na úrovni Piko modelov z minulého storočia. Mikinko nie je modelár, takže to ma vôbec netrápi. Ďakujem za pochvalu. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: veď Mikinko netrápi ani mňa, to som len tak povedal, že ju nemá v zbierke. Bol to jedinečný nápad dostať ju do týchto farieb a nemôžem si pomôcť, tá prvá fotka vonku, keď predpokladám bolo slniečko trochu pod mrakom, je najkrajšia. V tom polojasne krásne vyznieva jej "šedá eminencia". Nikdy som si nemyslel, že by sa mi mohla páčiť šedá farba.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Marek: veď Mikinko netrápi ani mňa, to som len tak povedal, že ju nemá v zbierke. Bol to jedinečný nápad dostať ju do týchto farieb a nemôžem si pomôcť, tá prvá fotka vonku, keď predpokladám bolo slniečko trochu pod mrakom, je najkrajšia. V tom polojasne krásne vyznieva jej "šedá eminencia". Nikdy som si nemyslel, že by sa mi mohla páčiť šedá farba.

Ďakujem Samba. Ani nevieš, ako si ma potešil. Presne vtedy prišiel mrak, keď som sa rozložil, tak som skúsil. Mrak bol dosť malý, takže ostatné fotky sú na priamom slnku. Nápad fotiť vonku oproti skutočnému pozadiu bol geniálny, škoda, že si nepamätám presne, kto z fóra mi to poradil. Asi Ivor, ale nie som si istý, takže ďakujem tomu človeku za takú myšlienku... B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Dnes som dostal sľúbený balík od jedného modelára z Košíc. Nemám jeho súhlas so zverejnením mena, ale poslal mi darček. Kasňu mojej obľúbenej lokomotívy v takmer perfektnom stave. Strešné doplnky komplet, bude potrebovať mierne opravy, ale fakt iba pár detailov. Poslal s ňou aj masky podvozkov - originál Piko. Momentálne rozmýšlam o jej osude, či ju opravím, dodetailujem a urobím z nej takúto istú, alebo ju prestriekam na nejaký iný ČSD náter, napríklad sa mi celkom páči modro-žltá. Zvážim všetky možnosti, ale rozhodne ju nenechám dlho čakať. Ďakujem do Košíc 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Tento náter je celkom zaujímavý, možno ho urobím 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: tak taký náter som ešte nevidel. Naozaj je zaujímavý. Len do toho.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Ale aj tento sa mi páči 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

A našiel som aj ďalší, ktorý vyzerá dobre...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Vyhral prvý náter, je naozaj netradičný. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Trochu som pokročil.... Nie je to síce dokonalé, ale keď si predstavím, že je to striekané iba sprejmi, tak si myslím, že sa na to dá pozerať 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: tak na to sa dá určite pozerať a som presvedčený, že máš ojedinený náter na svojej ďalšej gorile. Inak, len tak pre informáciu firma Detail z Mostu má v ponuke leptané detaily k takejto lokomotíve, kde sú aj stierače, znaky a iné detaily. Cena sa pohybuje od 30-35,-Kč. Samozrejme by som aj vedel zohnať, ak by si ich potreboval. Myslím, že v porovnaní s Bankovým 20,- Kč len za tabuľky je to celkom v pohode.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Marek: tak na to sa dá určite pozerať a som presvedčený, že máš ojedinený náter na svojej ďalšej gorile. Inak, len tak pre informáciu firma Detail z Mostu má v ponuke leptané detaily k takejto lokomotíve, kde sú aj stierače, znaky a iné detaily. Cena sa pohybuje od 30-35,-Kč. Samozrejme by som aj vedel zohnať, ak by si ich potreboval. Myslím, že v porovnaní s Bankovým 20,- Kč len za tabuľky je to celkom v pohode.

Vau Samba, to by bolo super. Prosím si 2x 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Ešte mi chýba zopár detailov, ako napríklad trúby na jednu stranu strechy, jedna stupačka nad nárazníky na čelo a tak, ale začína to vyzerať celkom zaujímavo 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Aj keď súčasťou balíka nebol pojazd, myslím, že jazdiť budeme 🙂 A dokonca ešte "modernejšie" ako štandardné sériové Gorily od Pika 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Pózovanie so svojou staršou modrou sestrou.... 🙂 (zatiaľ iba položené na podvozku, musím vymyslieť uchytenie.

Už aby som mal späť svoj telefón, tento služobný nerobí až také pekné fotky 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Nie je to veľmi dobre vidieť, ale loko má aj interiér 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Nakoľko mi chýbajú ešte nejaké diely, tak nateraz ide Gorilka pekne do vitríny ku svojim "príbuzným" Pokračovanie nabudúce. Teraz sa môžem pustiť do ďalšej loko, ktorá má svoj vlastný príbeh 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Aktualizovaný článok, zmenený názov a doplnené fotografie zo stavby, teda tie, čo ma napadlo fotiť. Často totiž staviam a zabúdam robiť zábery postupu 🙂
https://marek-vlaky.eu/index.php/modelovanie-a-modelarske-postupy?option=com_content&view=article&id=53:prestavba-modelu-gorily-od-pika-na-prototypovu-lokomotivu-es499-0001-v-mierke-h0

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Gorilka by už aj mohla byť... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Dnes som sa rozhodol sa trochu povenovať dvom mojim Gorilám, ktoré som prestriekaval v minulosti. Sivá dostala čiernu linku pod bielym pruhom a predtým chýbajúcu bielu farbu na častiach strechy, tak ako to bolo v skutočnosti. Samozrejme nové stupačky na čelách. Druhá mala odlomený nárazník neopatrnou manipuláciou, tak aj to som opravil. Obe lokomotívy mierne prejazdené po skúšobnej trati. Na fotkách vidieť, že akrylový lak Happy Color, ktorý som v minulosti používal, tak nie je úplne ideálny. Lak mierne zožltol a farba má mierne praskliny, viditeľné hlavne na makro fotkách. Keď si vezmeme, že to bolo prerábané pred niekoľkými rokmi, tak to nie je až také hrozné. Ale to mi nevadí, lebo dostanú veľmi jemnú patinu. 

IMG 20220507 160234
IMG 20220507 160157
IMG 20220507 162412
IMG 20220507 162416

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá