Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Přestavba 740 MTB

11 Príspevky
2 Užívatelia
0 Likes
1,133 Zobrazenia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Mezi svátky mne navštívil kolega modelář. Za batůžku vytáhl kocoura MTB, co mu přinesl Ježíšek.

Po krátké konverzaci vyšlo najevo že se mi nepřijel pochlubit, ale přijel mi dát bojový úkol.
Úkol zní: bledě modrá se žlutým šípem přes čela, číslo ideálně nějakého podniku železo/ocel

Práce již započaly

Z*


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

No, pekná výzva, držím palce, aj keď viem, že z Tvojej dielne vyjde skvelý kúsok :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Tato úprava nebude nijak náročná, nedojde k žádným mechanickým úpravám, měním jen barvu a číslo. Do spodních partií kromě zmíněného čísla nebude zasáhnuto. 😉

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Máme požadovanou barvu, teď jsou na řadě šípy přes čela, nejspíše to dopadne jako u mých čmeláků - obtisk

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Šípy nakresleny, výkres složil pouze jako vodítko, obtisk je nakreslen dle rozměrů kastle MTB, prostě "na míru"

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Obtisky si robíš sám? Viem, že sa to dá, ale vieš robiť aj biele? Máš na to tlačiareň? Alebo si robíš iba farebné podľa potreby?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Obtisky, kde nezáleží na barvě pozadí, čili různé pruhy, loga atd si dělám sám doma na obyčejné barevné laserové tiskárně na bílý či průhledný papír. Pokud potřebuji dejme tomu bílý text na průhledné pozadí, požádám jednoho kolegu, který má potřebnou techniku, vyrábí obtisky a já mu dodávám podklady, tak jako protislužbu mi sem tam něco vytiskne jen za poštovné.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Obtisky, kde nezáleží na barvě pozadí, čili různé pruhy, loga atd si dělám sám doma na obyčejné barevné laserové tiskárně na bílý či průhledný papír. Pokud potřebuji dejme tomu bílý text na průhledné pozadí, požádám jednoho kolegu, který má potřebnou techniku, vyrábí obtisky a já mu dodávám podklady, tak jako protislužbu mi sem tam něco vytiskne jen za poštovné.

Tak to je super. No ja som už pár krát pozeral po tlačiarni s bielym tonerom, stále je to dosť drahé. Mne ale dodáva popisky Samba, on vie zohnať vo skvelej kvalite a niekedy aj na objednávku také, čo nie sú bežné. Ale tie aj stoja viac, ale stoja za to 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Mě právě zmíněný kolega vyrobí přesně to, co potřebuji. Nemá se mnou žádnou práci, nakreslím a pošlu v patřičném formátu, jen udělá předtiskovou přípravu (dle jeho slov) a vytiskne.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 577
Topic starter  

Tak zase malý postup. Lokomotiva už má předběžně přidělené i nové číslo.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vyzerá skvele. Krásny nástrek a ten popis si tiež pekne trafil.. 🙂 Dúfam, že budú aj ďalšie foto zo stavby a aj hotového modelu 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá