Pojazdy Lokomotiv C...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Pojazdy Lokomotiv CKD / TT

5 Príspevky
3 Užívatelia
0 Likes
1,859 Zobrazenia
(@mareklin)
Aktívny člen Registered
Pripojený: pred 6 rokov
Príspevky: 2
Topic starter  

Zdravim vas pani.

Planujem si postavit viacero lokomotiv CKD alokovanych v RD Prievidza, z obdobia 1986-1992, teda v unifik farbach a postupnom prechode z Kryspinovho znacenia na UIC system. Problem ktory musim vyriesit ako prvy - su pojazdy. Poprosim Vas o rady ktoru cestu zvolit.

M152 - kombinovany LPH a lepty od MM, podvozky sice drahe ale vyzeraju super od ALSRacing. S nimi je mozne zachovat a vybavit aj interier.

T444.1 - pouzitelna by mohla byt G1206 od Piko, pri nej sedia aj razvor (2400mm) aj vzdialenost capov. Bud sa pouzije upraveny komplet ram s podvozkami, alebo podvozky do mosadzneho ramu. Len neviem ci podvozky od Pika z tejto loko je mozne bez problemov uchytit do mosadzneho ramu. Skusali ste niekto?

T669.0/1 - jedina pouzitelna vyzera byt Nohabka zo seriovo vyrabanych loko, dostupna za cca 120e. Vydat sa touto cestou, kupit od tilliga a vykuchat?

T458.1 - velky hektor, najvacsia dilema. Dostupna je seriovka od MTB avsak vo vyrobnych farbach. Tu su teda 3 moznosti. Kupit MTB a prestriekat do unifiku, alebo pouzit lept a vymenit karoseriu na MTB verzii, alebo spravit komplet skladacku z leptu a podvozku? Na podvozok by opat mohla byt pouzita G1206, sedi razvor 2400mm presne. V100 a jej derivaty BR 203/204... maju razvor 2300mm, navyse Start-ka nikde a najlacnejsie su drahsie ako G1206.

Dostupne su aj ine pojazdy, hotove, za mensie peniaze na T669, T678 - neviem vsak ako su na tom s kvalitou. Robili ste niekto s G1206, je pouzitelna do vyssie uvedenych?

Za vsetky rady vopred vdaka!
Marek


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vitaj na fóre. Ja robím síce H0 mierku, ale ten T699 som aj ja použil Nohab pojazd. Dokonca starý dvojmotorový, ale jazdí krásne a sila jej nechýba. Čo sa týka pojazdov na TT, najlepšie Ti asi poradí Rzvlaky alebo Samba. Oni obaja stavajú mašíny v TT. Rzvlaky už robil aj niektoré z tých, ktoré píšeš, Samba myslím, že vie aj mosadzné pojazdy za dobré ceny. Sú síce trochu hlučnejšie, ale kvalitou sú super. Videl som ich jazdiť na vlastné oči, idú krásne. Dúfam, že som Ti aspoň trochu poradil 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

mareklin: aj ja ťa vítam na našom malom fóre. Nie sme tu najlepší modelári na svete, ale som presvedčený, že nie sme ani najhorší. Nesmierne ma teší, že si sem zavítal a podľa toho čo píšeš si staviteľom funkčných modelov lokomotív v tej naj modelovej veľkosti TT, čiže v mierke 1:120. To ma teší dvojnásobne. Ako úvodný príspevok si nám predložil veľa projektov a s dokonalým riešením a možnosťami riešenia. Pokiaľ ide o pojazdy na dieselové mašiny vo veľkosti TT, tak je tu viac možností, tak ako si už aj spomínal, Mňa by však zaujímalo, či podmienkou pojazdov je ich následná digitalizácia. To je asi jedna z najdôležitejších podmienok pri výbere pojazdu. Najrýchlejším (nie však najlacnejším) riešením je kúpiť model a prestriekať ho do farieb, ktoré chceš. Následný popis sa dá riešiť pamponprintom (drahšie a zdĺhavejšie riešenie), alebo obyčajným dekalom (obtiskom), všetko na zakázku. Obidva riešenie vieme riešiť.
Stavba pojazdu z komponentov TILLIG je lacnejšie riešenie, ale viac práce ako hotový pojazd a jeho následná úprava. Riešenie mosadzných pojazdou je jedno z najlacnejších, ale nie vždy vhodných k digitalizácii (hoci to nie je vylúčené). Hlučnosť vyššia len pri mosadzných prevodoch, pokiaľ by boli prevody umelohmotné, tak ich hlučnosť je na únosnej miere. Všetko je to o tom koľko si ochotný do daného modelu investovať. To sa týka aj samotnej kasničky lokomotívy, kde stále ostáva výber odliatok verzus leptaná stavebnica. Znovu o výške investícií. Aj za málo peniažkov sa dá postaviť model, ale jeho majiteľ nesmie byť náročný. Dá sa model zvládnuť aj stredne drahý, ale stále to nie je na nejakú výstavu, alebo súťaž. Pokiaľ však nemáš problém investovať do modelu nemalé peniaze, tak dokážeš postaviť krásny a nádherný model hodný aj výstav, alebo súťaží. Ja osobne nie som najnáročnejší modelár (veď som skôr zberateľ, ako modelár) a uspokojím sa aj s menej detailným modelom. Najradšej a najviac si cením však vlastnoručne postavené modely a som presvedčený, že členovia tohto fóra, ťa určite radi budú sledovať pri ich stavbe a radšej poradia, ako by ťa nejako zhadzovali. No ani na tomto fóre sa nevyhneš konštruktívnej kritike, ktorá od pánov na tomto fóre už aj mne neraz veľmi dobre pomohla.

Po tom dlhom príspevku je pre mňa teraz najdôležitejšie zistenie, či je pre teba digitalizácia pojazdu dôležitá. Tak budem vedieť lepšie poradiť.

Nakoniec ešte raz ťa tu medzi nami vítam !!!


   
OdpovedaťCitácia
(@mareklin)
Aktívny člen Registered
Pripojený: pred 6 rokov
Príspevky: 2
Topic starter  

Vdaka chalani.Digitalizacia - rozhodne ano. Nateraz mam len klasicky analog, ale digital je v modeleoch cesta ktorou chcem ist.

Samba - pises, ze o stavbe z komponentov Tillig. Existuje moznost/predajca, kde je mozne si objednat konkretne casti ich modelov, ako nahradne diely a vyhnut sa nakupu celeho modelu, teda podvozky, kardany, motor? Tamponprint ma urcite bude zaujimat.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

mareklin: určite je tu možnosť objednať komponenty TILLIG. V Trnave je jeden veľmi slušný a ochotný predajca pán Antal ( https://shop.modelovazeleznica.sk/ ). Musíš si vybrať čo potrebuješ z príbalových listov jednotlivých mašiniek, kde máš jednotlivé náhradné diely a tam máš uvedené číslo pri každom komponente. Tieto čísla keď máš, tak stačí poprosiť (kontaktovať) pána Antala a verím, že neodmietne aby ti objednal tieto komponenty priamo od TILLIGa.Príbalové letáky nájdeš aj na internete, len treba vedieť katalógové číslo tej ktorej mašinky. A nemal by to byť problém. Treba sa len opýtať, či by objednal, myslím, že za opýtanie nič nedáš.

Pokiaľ ide o jednoznačnú digitalizáciu pojazdov, tak odporúčam jedine pozrieť tieto pojazdy. Majú pekný a tichý chod a je možná ich digitalizácia. https://www.tt-zeleznice.cz/pojezdy/

Tamponprint viem riešiť u pána Banka z Prahy. Je tam ale dosť dlhá čakacia doba a je potrebné mu daný model (kasničku) doručiť a on ho popíše podľa dohody. Cena a aj doba dodania je na individuálnej dohode s ním. Je to trochu na dlhé lakte, ale keď chceš mať super-fantastický model, tak to trochu všetko stojí aj peniažkov a aj času.


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá