Přestavba T669.0012
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Přestavba T669.0012

27 Príspevky
3 Užívatelia
0 Likes
3,852 Zobrazenia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Dlouho jsem nepitval žádnou lokomotivu, tak jsem si řekl, že je čas se zase do něčeho pustit. Jak je uvedeno v názvu, tentokrát se "obětí" stal T669.0012, opět PIKO. Co to bude až to bude, zatím nepovím 😉 Ono i tak jsou tu takoví, kteří mne mají přečteného... Prozradím jen, že tentokrát nebudou provedeny všechny úpravy jako při minulé přestavbě čmeldy...

Model ještě v původním stavu

Z*


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Bude to takéto niečo?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Nene, mosteckou 5. zálohu samozřejmě mám. U té budou úpravy ve smyslu doplnění správných nárazníků + lehká patina.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Proběhla rozborka, po zkušenostech z minula otázka chvilky....

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Už sa teším :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

U minulé přestavby mne potrápil původní nátěr, začaly mi lež ven vrstvy barvy bílých pruhů původního nátěru, takže další krok je koupel v NaOH

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Zaza: ... aj v originálnom prevedení bol pekný ... 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Odbarvení v NaOH nezabralo, takže jsem zkusil tech. líh s pozitivním výsledkem. Mohu se tedy pustit do nezbytných úprav skříně.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Přemístění výfuku
Před:

Po:

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Zaza: ... mal som tú česť vidieť tvoje prestavby a modelovanie naživo. Dokonca si sa mi aj dovolil tvojich modelov dotknúť. Viem, že si vynikajúci modelár, ktorý vie čo robí a naďalej nám to všetkým prizerajúcim sa aj dokazuješ. Si jeden z mála modelárov, ktorí veľmi dobre vedia čo chcú. Ja som napríklad viac zberateľ ako modelár a venujem sa takmer všetkému, ale ty jednoznačne modeluješ modely, ktorí verne poznáš a denno-denne sa s nimi stretávaš. Paráda a som rád, že mám tú česť poznať ťa aj osobne. Len tak ďalej. Čmeliakov nie je nikdy dosť.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Přeháníte chlapci. Dělám co umím. Ale děkuji.

Dostal jsem se k prvnímu lehkému nástřiku surfacerem. Nějaké to tmelení a broušení ještě bude, ale stavba jde dopředu. Nikdo tipy který Čmelák to bude tentokrát? 🙂

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Ja som tipoval ten jeden, ale keď nie, tak neviem. Nechám sa prekvapiť, určite to bude stáť za to. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Zaza: priznám sa ti, že ja nie som žiadny odborník na rozoznávanie mašín, natošto banských mašín. Je mi ľúto, ale ja typovať nebudem. Ale tak isto ako Marek, aj ja sa teším na ďalší postup a konečný výsledok.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Dobře kolegové, nebudu déle napínat, jedná se o stroj 770.613, dnes v majetku HBP Prievidza. Jedinou společnou fotku mám tuto z internetu. Jedná se právě o dvojče se 770.516

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Tak toto by som určite neuhádol. Čmeliakov je veľa a navyše som vôbec nevedel, že takéhoto majú v Prievidzi... 🙂
Tak nech sa dielo podarí, ako vždy. Bude to krásny model, ako Ťa poznám 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Ano, 770.613 je dnes u HBP, ale nikoliv už v barvách MUS. Má jiné horní světlo a jiný nátěr. Jednoznačným identifikátorem je malá nálepka CAT na motorovém představku a malé výložníky nad tabulkami na čelech, které držely důlní spřáhlo v horní poloze. Já samozřejmě budu dělat toto provedení:

Dnes lokomotiva vypadá takto a podle mých informací je a ní nový majitel velmi spokojen

První fotka je z K Reportu, druhá z Zelpage

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

To som zvedavý, ktorú verziu teda urobíš. Je to krásny stroj. Mimochodom, prečo si presúval komín? Toto to má?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

No tak verze je myslím nad slunce jasná, která bude. Výfuk je přemístěn v souladu s realitou, je to kvůli remotorizaci na motor Caterpillar

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

No tak verze je myslím nad slunce jasná, která bude. Výfuk je přemístěn v souladu s realitou, je to kvůli remotorizaci na motor Caterpillar

Aj som si myslel, ja len pre istotu 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

První vrstvy barvy

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Měl jsem teď takové mrtvé období, nicméně jsem zpět a práce na bráškovi pro 770.516 pokračují

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Tak 770.613 je hotov a na soutěži nedopadl vůbec zle....

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Krásny model zaza, vraj nedopadol zle, veď dopadol najlepšie ako mohol, 1.miesto :woohoo: Vieš dať aj viac fotiek prosím? Vyzerá neskutočne dobre a radi by sme ho určite viacerí videli 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Zaza: ... tak to je najlepšie ocenenie aké na súťaži mohol dosiahnuť. Konštruktér musí byť na seba hrdý. Proste si kapacita v prestavbách a stavbách modelov. Odo mňa náš tak isto 1. miesto. Gratulujem !!! Som nesmierne rád, že na našom maličkom fóre sa nachádzajú takýto velikáni v modelovaní. Moje veľké uznanie a poriadne veľký rešpekt.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 575
Topic starter  

Díky chlapi. Sám jsem takové umístění nečekal. Více fotek udělám ,není problém, ale za denního světla. 😉 Jinak bohužel do termínu výstavy nestihly přijít leptané tabulky, takže zatím jsou provizorní a lokomotiva ještě nemá dodělanou elektriku. Tento čmelák bude mít dva režimy jízdy. Kromě jízdy jako sólo se bude dát lokomotiva přepnout na ovládání ze 770.516. Stejně jako ve skutečnosti mají oba stroje udělanou na zadních čelech "zásuvku" resp tedy vodivé spojení. 770.613 po přepnutí do režimu jízdy ve dvojčeti má odpojené sběry proudu a vypnutá světla. veškeré napájení se děje z vedoucího 516, je tak vyřešen problém na izolovaných úsecích. Funkční zkoušky dopadly na výbornou, ale není udělané přepínání. Pro potřeby testu byly sběry proudu odpojeny a místo nich připojeno vedení ze spřáhla. Fotku spřáhla přikládám také. Toto řešení jsem zvolil, aby zůstala zachována funkčnost šachty NEM - pokud jezdí stroje solo, vloží se to šachty třmen nebo jiné aktuálně potřebné spřáhlo.

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá