Prestavba BR 89 Min...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Prestavba BR 89 Minitrix na loko 310 Kafemlejnek v N-ku

56 Príspevky
6 Užívatelia
0 Likes
6,213 Zobrazenia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ako som napisal v teme Popisy,nadviazal som spolupracu s modelarom v Nemecku,ktory vytvoril takuto nadheru,a na mne je vysustruzit komin,a mozno i dalsie veci,ale urcite jeden kusok mi pribudne do zbierky.Davam aspon jedno foto ako by mal mlyncek vypadat.Kasna je komplet vytvorena modelarom,vratane nitovania.Je to bomba,aspon z môjho pohladu.


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Tak toto je super bomba :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Pani,dostal som sa k mini sustruhu,takze budem moct sustruzit uplne mrnave veci.Najskor to budu kominy,parojemy na krasavicu zobrazenu v prvom prispevku,a dalej mam v plane robit hukacky,narazniky atd...,tak ak mate zaujem,kludne mi napiste sem,sice nebude to hned,ale postupne.Je moznost robit veci na vsetky 3 najrozsirenejsie mierky,teda N,TT,HO.Bude stacit jednoduchy nakres,s uvedenými rozmermi. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Pani,dostal som sa k mini sustruhu,takze budem moct sustruzit uplne mrnave veci.Najskor to budu kominy,parojemy na krasavicu zobrazenu v prvom prispevku,a dalej mam v plane robit hukacky,narazniky atd...,tak ak mate zaujem,kludne mi napiste sem,sice nebude to hned,ale postupne.Je moznost robit veci na vsetky 3 najrozsirenejsie mierky,teda N,TT,HO.Bude stacit jednoduchy nakres,s uvedenými rozmermi. 🙂

Zabudol som na material-hlavne to bude mosadz


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Pani,dostal som sa k mini sustruhu,takze budem moct sustruzit uplne mrnave veci.Najskor to budu kominy,parojemy na krasavicu zobrazenu v prvom prispevku,a dalej mam v plane robit hukacky,narazniky atd...,tak ak mate zaujem,kludne mi napiste sem,sice nebude to hned,ale postupne.Je moznost robit veci na vsetky 3 najrozsirenejsie mierky,teda N,TT,HO.Bude stacit jednoduchy nakres,s uvedenými rozmermi. 🙂

Vau, paráda. Gratulujem k získaniu sústruhu a teším sa, že sa rozširuje Tvoj obzor (asi tak sa to hovorí, nie?). Dobre vedieť, keď budem niečo potrebovať... :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

No konecne som vytocil parveci na 310-ku,este ich musim trosku upravit,a potom odoslat do Nemecka,kamarat na tieto veci netrpezlivo caka,aby mohol dokoncit par Kafemlejnkov,a samozrejme,jeden pristane v mojej zbierke.No treba mi urobit este 15 ks z kazdeho druhu-a to bude na nervy.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Pekné. Zaujímala by ma cena takéhoto modelu, určite to nebude v cenách prístupných malým modelárom... Či?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Pekné. Zaujímala by ma cena takéhoto modelu, určite to nebude v cenách prístupných malým modelárom... Či?

Marek,cena za masinku este nie je stanovena.Budeme ju vediet az po dodani komplet pojazdov od Arnolda,su objednane ako nahradne diely+pracuje sa na lepte kasne na 310-ku,v horizonte 6 tyzdnov,by mal byt lept pripraveny,tak az potom sa stanovi cena.No ja budem mat masinku postavenu na pojazde od Minitrixu,proste mi Arnold nesedi,po skusennostiach s modelom,ktory sme prehanali na modulovke.,tusim to bola BR 18-ka,a jednoducho nesla moc dobre.Tak ak budes chciet,viem i potom lept zaobstarat.No samozrejme ja este budem musiet urobit po 15 ks,veci co som dal foto.No s cenou vyse 100 eur,treba ratat,myslim za komplet postavenu masinku.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Nooo Marek,s tymto ta asi nepotesim,cena priblizne 150 eur za komplet masinku so vsetkym,samozrejme analog*najnovsie info. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Nooo Marek,s tymto ta asi nepotesim,cena priblizne 150 eur za komplet masinku so vsetkym,samozrejme analog*najnovsie info. 🙂

Ďakujem krásne za informáciu modeln, ja som si aj myslel, že to bude viac, ako sú moje možnosti, chcel som pravdaže vedieť informačne aj pre tých, ktorí sledujú toto fórum a keď sa to tu objavilo, tak nech sa môžu tešiť... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Tak par foto,ako model 310-ky vznika-vsetko je to rucna praca autora.No mal by byt k dispozicii lept-termin najesen toho roku.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

to je chutnučké 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

to je chutnučké 🙂

Darmo,malicke-peknucke,a dalsia vyhoda,strcis do vrecka a ides si zajazdit ku kamaratovi.Len este neviem,ako do nej vmestim dekoder 😉 😉 😉 -to bude poriadna fuska,ale narazil som na mikrodekodery,tak to snad dam


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Ty kompót, to je super :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Uz aby bola u mna ,a koncom roka by k nej mal pribudnut jeden modry vtacik,Dedo,vie co to bude 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

jaj páni, až budem veliký, budú sa takéto krásky potulovať aj na mojom koľajisku a čo je na tom najlepšie, že budú väčšie ako tie Alešove a to znamená ešte krajšie 😆 😆 😆 😆 😆 😆 :silly:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

jaj páni, až budem veliký, budú sa takéto krásky potulovať aj na mojom koľajisku a čo je na tom najlepšie, že budú väčšie ako tie Alešove a to znamená ešte krajšie 😆 😆 😆 😆 😆 😆 :silly:

To si vystihol, H0 je kráľovská mierka a aj najkrajšia 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

No "chachari", asi Vám musím na stretnutie opäť doniesť ukázať niečo z veľkosti G, aby ste videli čo je veľké a kráľovské. 🙂 😆 :silly: 😆 🙂 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Ahojte,tak prinasam nejake dalsie fotecky z prestavby na BR 89 na radu 310.Takze uz coskoro u mna bude-jaaj tesim sa.Dnes sme riesily lak.Takze uz len prelakovat+popisy a vyda sa na cestu ku mne domov.Sice nieco rozmerovo nesedi,ale je to hlavne kvôli pojazdu.Zelal som si pojazd od Minitrixu,pri dalsich prestavbách bude pojazd od Arnold.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

Prepacte,prilohy su tu.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
 

Vau, super :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1402
 

krásna , fakt ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

ModelN:
Si pre mňa výzva.
Ak toto niekto dokáže v ENKU.... tak potom SAMBA, RZvlaky, máme nad čím premýšľať v TT ..... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
Topic starter  

ModelN:
Si pre mňa výzva.
Ak toto niekto dokáže v ENKU.... tak potom SAMBA, RZvlaky, máme nad čím premýšľať v TT ..... 🙂

Ivor,ja ze som vyzva pre teba.......No neviem ci som to uz niekde pisal,totok nieje moja praca-ja sa na pary nechytam.Konkretne tento model,lepsie prestavbu robi moj znamy v Nemecku,a pripravuje malu seriu týchto krasavic v N-ku,ma sa jednat zhruba o 20 ks,a budu na pojazdoch BR 89 od Arnolda.Tato pre mna,bude na pojazde od Minitrix-u,nejak neverim pojazdom Arnold.No na jar sa pripravuje dalsia bomba co sa tyka N-ka,bude to Papagaj, na upravenom pojazde BR 65-viac az to bude aktualne


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

ModelN:
Si pre mňa výzva.
Ak toto niekto dokáže v ENKU.... tak potom SAMBA, RZvlaky, máme nad čím premýšľať v TT ..... 🙂

Ivor,ja ze som vyzva pre teba.......No neviem ci som to uz niekde pisal,totok nieje moja praca-ja sa na pary nechytam.Konkretne tento model,lepsie prestavbu robi moj znamy v Nemecku,a pripravuje malu seriu týchto krasavic v N-ku,ma sa jednat zhruba o 20 ks,a budu na pojazdoch BR 89 od Arnolda.Tato pre mna,bude na pojazde od Minitrix-u,nejak neverim pojazdom Arnold.No na jar sa pripravuje dalsia bomba co sa tyka N-ka,bude to Papagaj, na upravenom pojazde BR 65-viac az to bude aktualne

... tak ak vám to ENkárom vyjde s tou BR65, tak to vám budem úprimne závidieť. 🙂
SAMBA vie, že po BR65 od Gutzolda v TT-čku pokukávam už niekoľko rokov .... je to naozaj veľmi pekná lokomotíva.
Tak nech vám to vyjde, bola by to naozaj ozdoba ENkových koľajísk v epoche pary ..... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá