Prestavba BR52 na 5...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Prestavba BR52 na 556 Štokr

43 Príspevky
6 Užívatelia
0 Likes
8,917 Zobrazenia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Už sme farebný 🙂

Nádherná mašinka do zbierky. Skláňam svoj klobúk pred Tebou rzvlaky.

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Tak už sme aj s tabuľkami a poslednými drobnosťami. Ostáva už len doladiť pojazd

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

rzvlaky: pekne, pekne, pekne. Nemám čo dodať. Vyleštená mašinka, tak ako sa na veľkého Štokra patrí.

Pripomienka "doladiť pojazd", pozor na to, tie zvyknú naozaj potrápiť, hoci tieto nové mašinky od TILLIGu by s tým nemali mať žiaden problém. Mal som ich už pár rozobraných pre výmenu rámu a po skompletovaní išli pekne ako nové. Ak si však dával dole aj spojnice, čo si aj dával, podľa obrázkov, môže nastať problém. Treba si poriadne porovnať a skontrolovať nasadenie jednotlivých spojníc presne podľa originálnej predlohy. S parnými lokomotívami je to už raz tak. Ale verím, že to zvládneš.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Nádhera rzvlaky. Veľká pochvala. Si sa s tým riadne vyhral a vznikol naozaj jedinečný model. Skoro mi spadla sánka... :woohoo:
Samba má pravdu s tými spojnicami, tie vedia tiež pekne potrápiť, ale verím, že to zvládneš a my sa budeme môcť tešiť na video z jazdy 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

No mlady muž,snimam pred tebou klobuk až k zemi.Nadherna masinka.Normalne si ma trosku napalil,a silno premyslam ze sa uz konecne presuniem do segmentu stavby parnych masiniek,ale ako je u mna zname,bude to len v N-ku.Uz dlhe roky snivam o Papagajovi,a zvlast ked som videl prestavbu BR 65 Fleischmann na Papagaja.Gratulujem ti,je to krasna masinka


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

je to kráska vyleštená, gratulujem a smekám ....

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Ďakujem za pochvaly.

Samba: áno bude ju treba dobre vyladiť. Spojnice musím taktiež doladiť ale čo m prekvapilo tak záludnosťou tejto mašinky niesu práve spojnice a parné rozvody ale medené pliešky ktoré slúžia ako odpruženie náprav a pri ich dôkladnom vyladení( spávny prítlak na každú nápravu) model jazdí krásne hladko. Druhá vec je tender,ktorý treba dobre zaťažiť. Hore príde ešte kopa uhlia teda štrku ako základného závažia a potom na všetky voľné miesta budem doliepať závažia na kolesá pre auta(stačí prísť do autoservisu a poprosiť o ne..behom pár sekúnd som mal plnú krabicu už použitých závaží rôzneho tvaru a gramáže) Po tomto doladení by mohlo byť aj videjko

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ďakujem za pochvaly.

Samba: áno bude ju treba dobre vyladiť. Spojnice musím taktiež doladiť ale čo m prekvapilo tak záludnosťou tejto mašinky niesu práve spojnice a parné rozvody ale medené pliešky ktoré slúžia ako odpruženie náprav a pri ich dôkladnom vyladení( spávny prítlak na každú nápravu) model jazdí krásne hladko. Druhá vec je tender,ktorý treba dobre zaťažiť. Hore príde ešte kopa uhlia teda štrku ako základného závažia a potom na všetky voľné miesta budem doliepať závažia na kolesá pre auta(stačí prísť do autoservisu a poprosiť o ne..behom pár sekúnd som mal plnú krabicu už použitých závaží rôzneho tvaru a gramáže) Po tomto doladení by mohlo byť aj videjko

... tak na video sa naozaj teším.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Tak prvé video je tu
Prvé skúšky pojazdu. Tender zatial jazdí len na 2 nápravy lebo čakám na chýbajúce ozubené kolesá. Zber je taktiež zatiaľ iba z náprav tendra. Čaká ho ešte zábeh aby sa všetko usadilo tak ako má. Samozrejme ho treba ešte dovážiť. Doriešim aj zberanie z prvej a štvrtej nápravy na mašine,nech je zber prúdu dokonalý. Potom už dať len dokopy rozvody na mašine
https://www.youtube.com/watch?v=3bb8s_TikzQ

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Tak prvé video je tu
Prvé skúšky pojazdu. Tender zatial jazdí len na 2 nápravy lebo čakám na chýbajúce ozubené kolesá. Zber je taktiež zatiaľ iba z náprav tendra. Čaká ho ešte zábeh aby sa všetko usadilo tak ako má. Samozrejme ho treba ešte dovážiť. Doriešim aj zberanie z prvej a štvrtej nápravy na mašine,nech je zber prúdu dokonalý. Potom už dať len dokopy rozvody na mašine
https://www.youtube.com/watch?v=3bb8s_TikzQ

Paráda, jazdí pekne. Teším sa s Tebou a držím palce pri spojniciach na nápravách lokomotívy 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Tak prvé video je tu
Prvé skúšky pojazdu. Tender zatial jazdí len na 2 nápravy lebo čakám na chýbajúce ozubené kolesá. Zber je taktiež zatiaľ iba z náprav tendra. Čaká ho ešte zábeh aby sa všetko usadilo tak ako má. Samozrejme ho treba ešte dovážiť. Doriešim aj zberanie z prvej a štvrtej nápravy na mašine,nech je zber prúdu dokonalý. Potom už dať len dokopy rozvody na mašine
https://www.youtube.com/watch?v=3bb8s_TikzQ

... Gratulujem k spojazdneniu Štokra, mašinka vypadá s tým tendrom naozaj majestátne, ale doladiť všetky spojnice dá ešte asi zabrať. Podľa zvuku tendra by som tipoval aj na doladenie niektorých CV v nastavení dekodera ....
držím palce, bude to naozaj skvost Tvojho koľajiska. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Na videu bola úplne prvá jazda a bola na analógu. Dnes prebehol 4 hodinový zábeh na malom napätí. Prevody sa krásne usadili a pojazd ide tichučko. Z rozvodov som mal obavu ale za pol hodky som to zvládol a na moje prekvapenie hneď na prvý krát to chodilo krásne a nič nedrhlo. Ako poslednú vec som osadil okná a týmto je štoker definitívne hotový. Takže čoskoro bude aj článok,lebo prevody sú dlhodobo nedostupné a neviem kedy sa ich dočkám.

Takže prinášam posledné a finálne fotky..potom viac už iba v článku na webe

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Iba dve slová môžem povedať.... Nádherná lokomotíva :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

rzvlaky: ja som staval len jednu parnú lokomotívu (lebo Komárka nepokladám za parnú lokomotívu, ale za parný vozeň) a viem si živo predstaviť čo obnášala stavba takéhoto krásneho a verím aj plne funkčného modelu Štokra. Takáto omladina, ako si ty, je v našom Hobby veľmi dôležitá a pre mňa ako vyznávača tohoto Hobby aj potrebná, lebo ak vidím ako vieš pekne modelovať tak sa o budúcnosť tohoto krásneho odvetvia modelárstva nemusím obávať.

Druhá a tretia fotka pekne zachytáva majestátnosť tohoto modelu a jeho precízne spracovanie. Možno sa niekto z nášho osadenstva bude možno na mňa hnevať za to čo teraz napíšem, bol by som nerád a hrozne by ma mrzelo, keby som videl, že tento model sa niekde na inzertnej stránke objaví na predaj. Bola by to večná škoda. Môj názor je jednoznačný, že takéto modely (vlastnoručne vyrobené) sa NEPREDÁVAJÚ. Ver mi že viem čo píšem.

Zatiaľ máš môj obdiv a vidím, že modelársky si už dospel a pevne verím, že si svoju modelársku prácu aj vážiš.

Snáď všetci pochopili, čo som chcel povedať.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

RZvlaky:
Nádherný a majestátny model, ako som už písal, v stavbe lokomotív si skutočný Majster ...
bude to skvost na Tvojom koľajisku a plne súhlasím s tým, čo už napísal SAMBA. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Ďakujem páni a tiež súhlasím so Sambom a jeho slová to pekne vystihli.

takže pridávam článoček o stavbe:
http://rzvlaky.eu/index.php/2017/04/30/stavba-stokra-556-tt-od-dk-model/

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Dokonalý návod. V mene všetkých, ktorí si chcú urobiť takúto prestavbu ďakujem za tento článok, naozaj si to zvládol bravúrne. Či už článok, alebo model. Paráda. Nech Ti dlho slúži k spokojnosti a želám veľa modelových kilometrov 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Ďakujem 🙂 Na najbližšie 2 až 3 dni si dám trošku pauzu 🙂 Netreba stále niečo tvoriť 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá