Přestavby vznikajíc...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Přestavby vznikající drobnou úpravou

516 Príspevky
11 Užívatelia
16 Reactions
103.9 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Pár dní dozadu som urobil jeden vozeň - resp. zreštauroval. Diely som použil z dvoch identických vozňov - "vrakov", ktoré neboli až tak veľmi vraky ale mali poškodené kasne.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: som rád, že šrotíky plnia svoju úlohu. Viem, že sa dostali do správnych rúk. Vidím, že si si vytvoril pekného "BROMBERGa" ako ho zvyknú nazývať. U nás sa používa na prepravu obilnín, ak sa nemýlim. Som rád, že si vieš takto urobiť radosť.:) 🙂 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Marek: som rád, že šrotíky plnia svoju úlohu. Viem, že sa dostali do správnych rúk. Vidím, že si si vytvoril pekného "BROMBERGa" ako ho zvyknú nazývať. U nás sa používa na prepravu obilnín, ak sa nemýlim. Som rád, že si vieš takto urobiť radosť.:) 🙂 🙂

Ďakujem Samba. Z tej krabice vznikne ešte niekoľko modelov 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Trošku som sa zabával a vznikol nový model z krabice...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marak: Be-čko ako vyšité. Nazdravie prajem 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Marak: Be-čko ako vyšité. Nazdravie prajem 🙂

Ešte popisky a je to... dáš biele alebo žlté?

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Marak: Be-čko ako vyšité. Nazdravie prajem 🙂

Ešte popisky a je to... dáš biele alebo žlté?

To ešte neviem, žiadne zatiaľ nemám.... A potrebujem na 3 vagóny a jeden služobný 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marak: Be-čko ako vyšité. Nazdravie prajem 🙂

Ešte popisky a je to... dáš biele alebo žlté?

To ešte neviem, žiadne zatiaľ nemám.... A potrebujem na 3 vagóny a jeden služobný 😉

niečo mám v e-shope , https://www.nfmodely.sk/index.php?route=product/product&path=76_166&product_id=5912 ale vagóniky sú Bi, nie Be, ale služobák je presne ten čo potrebuješ. Máš všetky vagóniky s krytými nástupnými plošinami (Be), alebo máš aj otvorené (Bi)?


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

niečo mám v e-shope , https://www.nfmodely.sk/index.php?route=product/product&path=76_166&product_id=5912 ale vagóniky sú Bi, nie Be, ale služobák je presne ten čo potrebuješ. Máš všetky vagóniky s krytými nástupnými plošinami (Be), alebo máš aj otvorené (Bi)?

Mám 3x (4x aj s jedným predtým) Be a aj nejaké Bi, tých možno aj viac... A ten služobák samozrejme... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Možno trochu hlúpa otázka, ale neviem sa dopracovať k typu vozňa, čo je na fotke a či jazdil aj u nás. Ak áno, tak pod akým značením a vieme naň zohnať popisky?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

https://www.parostroj.net/katalog/ov/katalog.php3 pozri tu,ale vidím tam podobnosť s vozňami Ara

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

https://www.parostroj.net/katalog/ov/katalog.php3 pozri tu,ale vidím tam podobnosť s vozňami Ara

Ďakujem rzvlaky, ale ten to asi nebude... tento má dvere aj v strede...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Siahol som do krabice so šrotíkmi a hľa. Našiel som 3 nekompletné a poškodené cisterny. Našťastie na každej chýbalo niečo iné alebo bolo poškodené a polámané niečo iné, bol som schopný z nich urobiť jednu. Na škodu ale chýbalo na nich horná plošina s rebríkmi, takže tie ešte nie sú... Aj rám bol zlý, teda tento je poskladaný z dielov zo všetkých troch... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: vieš prečo pri dovozoch áut a zmene farby auta nariadil štát kontrolu originality? Presne preto, čo ty dokazuješ so šrotíkmi, čo som ti poslal. poznám osobne človeka, ktorý z dvoch áut (jedno rozbité z predu a druhé zo zadu) dokázal vytvoriť úplne nové auto a aj keby si sa akokoľvek snažil, nezistil by si, že to auto je z viacerých poskladané. Proste presne to čo nám teraz a aj inokedy predádzaš ty. Ja veľmi dobre viem, koľko je to merania, špekulovania, kým začneš rezať a spájať jednotlivé kusy, aby to takto vyzeralo. Krásny model si dal dokopy a rebríčky a horný ochodz, to pre teba predsa nie je žiadny problém, len potrebuješ na to trochu času. Len aby na tvoje vagóniky neprišla kontrola originality. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Ďakujem Samba. Nakoľko ešte marodim, tak ten čas nie je problém 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Nie je to síce prestavba, ale ďalší "šrotík" zachránený a uvedený do pôvodného stavu. Mimochodom, poskladaný z dvoch rovnakých 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Nie je to síce prestavba, ale ďalší "šrotík" zachránený a uvedený do pôvodného stavu. Mimochodom, poskladaný z dvoch rovnakých 🙂

... no vidíš Marek, tieto vagóniky sa teraz v Čechách a vo svete predávajú okolo 14€. Som rád, že neskončil na smetisku dejín, ale vo tvojej rozrastajúcej sa zbierke.


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Nie je to síce prestavba, ale ďalší "šrotík" zachránený a uvedený do pôvodného stavu. Mimochodom, poskladaný z dvoch rovnakých 🙂

IMG_20170813_132856.jpg[/attachment]


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

Rovněž jsem tentokráte neupravoval model jako takový, ale jen se hrabal v továrním. Splnil jsem si sen a jako vzpomínku na břeclavsko jsem si pořídil 1014 ROCO alias Sissi. Jezdí skvěle, TOP stav, ale to osvětlení bylo hrozné. Samozřejmě žárovkové, na polovinu výkonu FZ1 sotva znatelné. Takže žárovky ven, světlovody ven. Instalace žlutých SMD v pouzdře 1206. Model je určen pro vozdu EC, výstavní provoz v klubu, tudíž jsou osazeny pouze žluté a pouze na jednom čele. Jedno čelo je totiž komplet vybaveno šroubovkou, hadicemi a pluhem bez otvoru pro kupli. naopak čelo druhé má spřáhlo a detaily nejsou. Takže je zbytečné, aby na druhém čele bylo osvětlení. Přidám foto pro srovnání s reálem
[attachment=5395]IMG_20180311_222729[1].jpg[/attachment] [attachment=5396]IMG_20180311_145203[1].jpg[/attachment]

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Zaza: znovu poriadne premyslené a uskutočnené. Tie led-ky svietia úplne inak ako žiarovky. Máš pravdu, že prepínanie svetiel by bolo pri tomto modely zbytočné, keď presne vieš ako bude "zapriahaná" do súpravy. Tieto nové epochy ja osobne nemusím, ale model je to pekný. Hlavne pre teba, čo máš naň aj spomienky a videl si ho aj jazdiť.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

Děkuji. Tady nebylo co řešit, stačilo zjistit, jaké pouzdro SMD tam půjde, zalepit disperzí, vzadu začernit, všechny LED zapojit paralelně přes společný odpor 2k2 a je hotovo. 😉

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Tiež mám najradšej ČSD, ale tento model je krásny, ako píše Samba. Osvetlenie super, to bola pre Teba určite hračka. Modelárovi Tvojich kvalít to nemohlo robiť väčšie problémy. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 590
 

K Sissi se mi rovněž podařilo sehnat potřebné vozy. Původní záměr byl sestavit celou soupravu EC Antonín Dvořák z GVD 2002/2003 - Amz a 3xBmz. Osud tomu chtěl, objevil jsem komplet osmi použitých vozů 4x Bmz, 2x Amz a 2x WRmz + loko 1016 (Taurus) Má skvělá žena mi dovolila si to pořídit, takže ve finále mám sestavu zmíněného Dvořáka doplněnou o WRmz a zbylé Amz a WRmz hodlám vykšeftit za další dvě Bmz a sestavím si tak rychlík Vídeň - Brno, který jezdil Vídeň - Břeclav ve složení 1116 a 3x Bmz. No ale dost průpovídek. Vozy přišly ve všelijakém stavu Na jednu stranu hezký počin - některé osazeny figurkami, ale jaksi je nikdo nepřilepil, takže plandaly všude možně. Kažbý vůz otevřít, popřilepovat, zavřít. Další - osvětlení krásná věc - ale jen tak nějak ledabyle položené, takže některá kupé zcela tmavá. Vlepit pod střechu a opět kompletace. Konstrukci osvětlení jsem nadrzo okopíroval a dva vozy už svítí z mé dílny. V souvislosti s osvětlením majitel udělal koncové osvětlenéí na jednom voze, ale otvory odvrtal s prominutím hovadsky vrtákem 3mm, takže díry jak do pr... a toto čelo vozu neprezentovatelné. Další věcí, která mne zaujala, byla vrstva hmoty tavné pistole na jedné masce podvozků - pánovi praskla, tak ji slepil tavkou...vteřinové lepidlo asi neznal. Ale teď už k fotkám:

Začnu s otvory po koncovém osvětlení

Lepení figurek do interiéru (Amz)

Osazené figurky v osvětleném interiéru (WRmz)

Srovnání kupovaného a mého osvětlení (Bmz)

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

To bude krásna súprava, dúfam, že sa potom aj podelíš o fotky :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Nakoľko som vo štvrtok obdržal dlho očakávaný balík od najlepšieho dodávateľa, tak môj vozeň môže dostať nové rebríky... Ďakujem Samba 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 12 / 21

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá