Dedovo Moravsko Fat...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Dedovo Moravsko Fatranská Dráha

583 Príspevky
8 Užívatelia
4 Likes
62.3 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Dedo: ... ktorých si poučil o základných pravidlách údržby parnej lokomotívy v Žilinskom depe. 😉

to by som si nedovolil 🙂 ... iba som to opísal pre poriadok ... nepochybujem o tom, že každý vie ako tie mašinky v tom depe putovali za šťastím 😉

Dedo: len kľudne pochybuj. Ja som o tom vedel "velký kulový" a vďaka tebe mi je teraz jasnejšie, čo všetko predchádzalo tomu, kým sa parná mašina zapriahla na čelo vlakovej súpravy. Čo som však vedel je to, že parné mašiny sa vo veľkých staniciach z čela vlakov vypriahali a odchádzali do depa na túto "ceremóniu", ale čo sa s nimi a v akom poradí presne dialo som do teraz nevedel. Takže jedného "takmeranalfabeta" si naozaj poučil. Vďaka. Budem musieť asi viac študovať. ALE KEDY ???!!!


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Dedo: ... ktorých si poučil o základných pravidlách údržby parnej lokomotívy v Žilinskom depe. 😉

to by som si nedovolil 🙂 ... iba som to opísal pre poriadok ... nepochybujem o tom, že každý vie ako tie mašinky v tom depe putovali za šťastím 😉

Dedo: len kľudne pochybuj. Ja som o tom vedel "velký kulový" a vďaka tebe mi je teraz jasnejšie, čo všetko predchádzalo tomu, kým sa parná mašina zapriahla na čelo vlakovej súpravy. Čo som však vedel je to, že parné mašiny sa vo veľkých staniciach z čela vlakov vypriahali a odchádzali do depa na túto "ceremóniu", ale čo sa s nimi a v akom poradí presne dialo som do teraz nevedel. Takže jedného "takmeranalfabeta" si naozaj poučil. Vďaka. Budem musieť asi viac študovať. ALE KEDY ???!!!

Jáááj, tak to ma teší že som konečne aj ja trošku múdrosti pridal do mlyna... a to som hrubo skrátil to máličko, čo zatiaľ viem... Inak poviem ti, že to bolo úžasné, čo všetko sa okolo tých parných krásavic dialo... bola to proste radosť pracovať - nahádzať napríklad niekoľko ton uhlia ručne do tendra, keď bol výťah v poruche a žeriavy ešte neexistovali 😆 😆 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Hlásenie o bádání číslo XY04:
Kamaráti, hlásim že bádanie v minulosti ohľadom stavby modelu rušňového depa v Žiline je nateraz ukončené... aj tie posledné otázniky boli zodpovedané do tej miery, že začatím stavby nič nepokazím 😉
V prvej etape sa idem zamerať na stavbu časti depa z roku 1996, tzn. časti s točňou a kedže som už z teórie unavený, ozvem sa vám v tejto sekcii až keď sa už skutočne bude niečo diať 🙂
Ako som rozlúskol posledné oriešky si môžete krátko prečítať tu >>>

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Hlásenie o bádání číslo XY04:
Kamaráti, hlásim že bádanie v minulosti ohľadom stavby modelu rušňového depa v Žiline je nateraz ukončené... aj tie posledné otázniky boli zodpovedané do tej miery, že začatím stavby nič nepokazím 😉
V prvej etape sa idem zamerať na stavbu časti depa z roku 1996, tzn. časti s točňou a kedže som už z teórie unavený, ozvem sa vám v tejto sekcii až keď sa už skutočne bude niečo diať 🙂
Ako som rozlúskol posledné oriešky si môžete krátko prečítať tu >>>

:blink: samozrejme z roku 1896 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

keď som sa rozhodol pre HO a začal nad tým vážne rozmýšľať, nenapadlo ma vtedy, že mojou prvou lokomotívou bude zasa 365... rovnako ako v enku... rovnako ako v géčku...
nuž čo, nechám si ju teda 😉

je to nádherný model od Roca, plný detailov... samozrejme bude v digitále a bude rozprávať 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Krásny model dedo, teším sa s Tebou a gratulujem k rozšíreniu zbierky lokomotív 365 v ďalšej mierke 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO:
Gratulujem k prírastku do depa. 🙂
Je to naozaj parný skvost. Ja ho mám len s červenými kolesami, ale v tých čiernych mu to sluší viac. 😉
Tak držím palečky, nech ho čo najskôr naučíš aj rozprávať. :cheer:

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Mňo, nemyslel som, že až tak skoro sa ozvem 😆 , ale dnešný deň bol plný meraní a fotení ... mám spústy detailov a tie najdôležitejšie rozmery... pre vás jeden súčasný obrázok, že aby ste mali predstavu ako tá naša rotundička vyzerá a mohli sa zamyslieť, že ako asi vyzerala pred 70-tymi rokmi 😉

hĺbka rotundy mi vychádza na 26 cm
šírka na strane s vrátami cca 36 cm
výška štítu 13,2 cm
dĺžka koľají od točny po vráta je 28 cm
PRIESTOR! PRIESTOR! PRIESTOR! ale HO sa nevzdám 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Už sa neviem dočkať :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Mňo, nemyslel som, že až tak skoro sa ozvem 😆 , ale dnešný deň bol plný meraní a fotení ... mám spústy detailov a tie najdôležitejšie rozmery... pre vás jeden súčasný obrázok, že aby ste mali predstavu ako tá naša rotundička vyzerá a mohli sa zamyslieť, že ako asi vyzerala pred 70-tymi rokmi 😉

hĺbka rotundy mi vychádza na 26 cm
šírka na strane s vrátami cca 36 cm
výška štítu 13,2 cm
dĺžka koľají od točny po vráta je 28 cm
PRIESTOR! PRIESTOR! PRIESTOR! ale HO sa nevzdám 😆

... chcelo by to dvoj-garáž pre nákladné autá ... 🙂
Financie sa časom našetriť dajú, ale s priestorom je to horšie, to poznám.
Tak držím palce. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Dedo: mne je už úplne jasné, že od velkosti H0 neupustíš. Ja som sa s tým už stotožnil hneď na začiatku, ako si nám to predostrel. To, že na tvoj projekt budeš potrebovať priestr je mi tiež úplne jasné. Tiež mi je jasné, že to máš velmi profesionálne zvládnuté, čo sa týka celkovej prípravy na stavbu. Viem, že ešte dorábaš Dedoveenko a už sa púšťaš do stavby segmentov na budúce obrie kolajisko. Jedno mi však jasné nie je. KDE NA TO VŠETKO BERIEŠ ČAS !!!


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Dedo: mne je už úplne jasné, že od velkosti H0 neupustíš. Ja som sa s tým už stotožnil hneď na začiatku, ako si nám to predostrel. To, že na tvoj projekt budeš potrebovať priestr je mi tiež úplne jasné. Tiež mi je jasné, že to máš velmi profesionálne zvládnuté, čo sa týka celkovej prípravy na stavbu. Viem, že ešte dorábaš Dedoveenko a už sa púšťaš do stavby segmentov na budúce obrie kolajisko. Jedno mi však jasné nie je. KDE NA TO VŠETKO BERIEŠ ČAS !!!

... no práve s tým časom je neskutočný problém a taktiež bojujem s lenivosťou mne vlastnou ... inak by už dedovo enko bolo 10 razy hotové... stále mám iba jednu výhybku zapojenú a vôbec sa do pokračovania neviem dokopať... tak si radšej kreslím, fotím a rátam 😆 😆 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Dedo,teraz otázočka? chodil si tam reálne s metrom a meral tie steny? alebo si použil nejakú špeciálnu metódu :huh:

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Dedo,teraz otázočka? chodil si tam reálne s metrom a meral tie steny? alebo si použil nejakú špeciálnu metódu :huh:

mám digitálny meter s laserom a povolenie ŽSR 👿 bude to ale o veľa návštevách a veľa meraní ....
inak vieš, že pred rotundou stál na podstavci gontkulák?

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Babka mi kedysi vravela,že ked bola malá tak sem tam išli s dedom okolo depa tak si ju tam pamätá

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

jeden slnečný pohľad pre vás ...

a aby ste si nemysleli, že sa nudím, tak ešte jeden pracovný náčrtok prikladám ... jojoj je to uzol ako sa patrí :blink:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Nádhera dedo. Krásna fotka. A ten plán Ti nezávidím uskutočniť, nakoľko budeš musieť vyriešiť elektrické zapojenie tej oranžovej, nakoľko Ti bude skratovať navzájom zelenú a modrú 😉
Držím palce 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Nádhera dedo. Krásna fotka. A ten plán Ti nezávidím uskutočniť, nakoľko budeš musieť vyriešiť elektrické zapojenie tej oranžovej, nakoľko Ti bude skratovať navzájom zelenú a modrú 😉
Držím palce 🙂

Marek, na to sa používa : " modul vratnej sľučky "

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Nádhera dedo. Krásna fotka. A ten plán Ti nezávidím uskutočniť, nakoľko budeš musieť vyriešiť elektrické zapojenie tej oranžovej, nakoľko Ti bude skratovať navzájom zelenú a modrú 😉
Držím palce 🙂

Marek, na to sa používa : " modul vratnej sľučky "

Viem, že niečo také existuje, ale funguje to aj pri tomto type zapojenia?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Nádhera dedo. Krásna fotka. A ten plán Ti nezávidím uskutočniť, nakoľko budeš musieť vyriešiť elektrické zapojenie tej oranžovej, nakoľko Ti bude skratovať navzájom zelenú a modrú 😉
Držím palce 🙂

Marek, na to sa používa : " modul vratnej sľučky "

Viem, že niečo také existuje, ale funguje to aj pri tomto type zapojenia?

Áno, len je to treba správne zapojiť .

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Nádhera dedo. Krásna fotka. A ten plán Ti nezávidím uskutočniť, nakoľko budeš musieť vyriešiť elektrické zapojenie tej oranžovej, nakoľko Ti bude skratovať navzájom zelenú a modrú 😉
Držím palce 🙂

Marek, na to sa používa : " modul vratnej sľučky "

Viem, že niečo také existuje, ale funguje to aj pri tomto type zapojenia?

Marian má pravdu, v digitále je zapojenie slučky alebo trianglu skutočne jednoduché ... vrásky mi skôr robí, ako to všetko vymyslím, aby som mal z jazdenia pôžitok, lebo križovaniu hlavnej trati sa proste nevyhnem, pretože sa stále držím skutočnosti :huh:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO:
vypadá to naozaj príťažlivo. 🙂
Vratná slučka je maličkosť, najmä pri použití plnohodnotných komponentov, aby sa neopaľovali kolieska lokomotív.
A vidím, že depo wsa rozrástlo na cca 3 metre... tak to je už slušné depo. Paráda. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

pozerám,že sa ti to stále rozrastá viac a viac..som zvedavý ako to pôjde daľej

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

pozerám,že sa ti to stále rozrastá viac a viac..som zvedavý ako to pôjde daľej

No,ako to pojde dalej,to je jednoduche,Dedo si kupi telocvicnu a bude to mat ako izbu,v jednej casti si urobi kuchynu,spalnu,obyvacku a v tej vacsej casti bude kolajisko-a hotovo.Ale vazne uz,Dedo ,je to parada,ale daj pozor aby sa ti to nezmenilo na velky mega projekt-totok bude stat strasneeee peniaze 🙁


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Si na to kápol modeln, to je práve to s čím sa pasujem ... pokúšam sa vložiť areál depa, ktorý je pravda rozmerovo zmenšený, ale dispozične rovnaký ako bol v 50-tych rokoch v skutočnosti do celkového layoutu rovnako dispozične podľa skutočnosti...
Ako píše Ivor, veru rastie to a ešte to rásť bude ...
No najdôležitejšie je aby to bolo zmysluplné a to je veru makačka na bedňu ... ale v pohodičke, baví ma to viac ako zapájať výhybky v enku 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 13 / 24

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá