Dedovo Moravsko Fat...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Dedovo Moravsko Fatranská Dráha

583 Príspevky
8 Užívatelia
4 Likes
62.4 K Zobrazenia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Dedo: keď vidím do akej "rozborky" si pustil, tak mne sa z toho hlava točí. Záručné podmienky si si prečítal pozorne? Viem, že sú medzi nami najmenej dvaja modelári, ktorí si dovolia rozobrať, následne rozrezať, potom podla skutočnosti (alebo podla seba) upraviť model. Po celej tejto tortúre nastriekať a nalepiť nové popisy a model skompletovať. Asi som trochu iný, ale vlmi by ma zaujímalo čo by nasledovalo, keby sa niečo pobabralo. Ja totiž nikdy neviem ako moja prerábka dopadne. Ale na druhú stranu velmi dobre viem, že tejto skupine modelárov sa asi nikdy nepriblížim. Ty Dedo sa práve do tejto skupiny velkých modelárov dostávaš. Môj velký obdiv.

to veru ani ja netuším ako to dopadne ... a čo potom, keď to nedopadne ... jaj záruka... hmmm
ale dakujem

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Dedo,ty si naozaj trufas,z tej kopy dielov,nanovo poskladat tocnu?Tak,totok budem poyorne sledovat-a verim,ze to dokazes.Ja by som sa do nej nechytil,ani nahodou.Vcera som uz hresil ako paholok,pri odbruseni mriezok na Hydre,a este viac ked som osadzal nove plechove zaluzie-uz nikdy viac to nebudem robit.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Dedo,ty si naozaj trufas,z tej kopy dielov,nanovo poskladat tocnu?Tak,totok budem poyorne sledovat-a verim,ze to dokazes.Ja by som sa do nej nechytil,ani nahodou.Vcera som uz hresil ako paholok,pri odbruseni mriezok na Hydre,a este viac ked som osadzal nove plechove zaluzie-uz nikdy viac to nebudem robit.

tož len sleduj... ale ja mám v úmysle prísť až z hotovým...:lol: 😆 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Dnes som sa po dlhom váhaní pustil do ničenia a začal vycvakávať zámky podľa návodu majstra Houmra ...
samozrejme krajšie a umeleckejšie 😉

no pred tým som položil pár koľají, že ako to ukáže a ako to vlastne výjde... uff, bude to FUŠKA ...

a taktiež som skúšobne elektrifikoval, aby som vôbec pochopil, že ako to funguje... a vono to funguje ...
... A přece se točí ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Dnes som sa po dlhom váhaní pustil do ničenia a začal vycvakávať zámky podľa návodu majstra Houmra ...
samozrejme krajšie a umeleckejšie 😉

no pred tým som položil pár koľají, že ako to ukáže a ako to vlastne výjde... uff, bude to FUŠKA ...

a taktiež som skúšobne elektrifikoval, aby som vôbec pochopil, že ako to funguje... a vono to funguje ...
... A přece se točí ...

DEDO:
... ide Ti to pekne, máš môj skutočný obdiv, ja by som si na takéto zásahy do modelu za viac ako 300 € netrúfol ... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

chalani prepáčte, že neviem vydržať a neukážem až hotovú točňu, ale keď to je tak fajnová prácička, že neviem odolať...
1) čo bolo treba vycvakať - je vycvakané... a čo bolo treba vlepiť - je vlepené 😉

2) a takto pekne to ukáže po nalepení paprskov do betónového (zatiaľ plastového) kola 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2855
 

Ach Dedo, ty si jeden veľký odvážlivec, ktorý sa nebojí rozobrať nový a pri tom tak drahý model. Ja mám točňu od FLM, ale k jej rozborke sa azda nikdy neodhodlám. Som rád, že mi fajnovo funguje. Samozrejme, ak chceš mať točňu jedinečnú a nie takú ako má každý, čo si ju kúpi, nesmieš sa rozborky a následných úkonov s tým spojených báť. Ja ti osobne želám, nech sa ti dielo vždy podarí podľa vlastných predstáv.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO:
Vždy, keď sa akákoľvek práca darí, človeka to povznáša a ženie ďalej. 🙂
Tak nech Ti ide všetko ako "po masle" a nech sa objaví úsmev na tvári, keď točňa 50-tych rokov značky Roco, ktorú Roco v katalógu nemá otočí prvú lokomotívu ... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Veru povznáša ... a celkom to ide ... no mal by som už s tými výmyselmi prestať 😉
... ale keď ta nová pilečka tak pekne píli .....

... pustil som sa do úpravy protiľahlých paprskov, podľa dobovej fotografie ... tie továrenské sú moc uhľadené ...

... a keď som si už myslel že by to tak mohlo byť, všimol som si na dobovke ďalší detail - oceľové vodítko, ktoré fixuje jazyk mostu v tej správnej polohe (vľavo)

...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Chceme zase celkovú fotku 😀

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Chceme zase celkovú fotku 😀

zabehni si do depa rzvlaky, tam to uvidíš 😆 😆 😆 alebo nie, radšej tlač vrátka 😉
dám, keď ju zasa poskladám, teraz je na cimpr campr

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

DEDO! Nevieš si predstaviť ako sa teším na august. Však bude na Poľane aj tvoja točňa? Prosíííím. Chcem ju vidieť naŽivo


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

DEDO! Nevieš si predstaviť ako sa teším na august. Však bude na Poľane aj tvoja točňa? Prosíííím. Chcem ju vidieť naŽivo

majo: určite bude a ak sa mi ju podarí aj zapojiť - budeš si môcť pokrútiť aj nejakú svoju krásavicu, keď si zoberieš so sebou 😉 krajina dookola však bude prevažne styrodurová, lebo si vôbec netrúfam odhadnúť čo všetko ostatné ešte stihnem, lebo napríklad u točny som si na začiatku myslel, že ju osadím a bude to... no a vidíš sám ako to so mnou je 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

chalani, pátram po tom či sa v 50-tych rokoch vôbec používalo u železnice bezpečnostné značenie. dnes máme žlto čierne pruhy a tieto boli aj v rokoch okolo 1970. Ako to riešili tesne po vojne však netuším, lebo mi to zatiaľ ani jedna fotografia z tej doby neodhalila...
Vy náhodou neviete?

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

chalani, pátram po tom či sa v 50-tych rokoch vôbec používalo u železnice bezpečnostné značenie. dnes máme žlto čierne pruhy a tieto boli aj v rokoch okolo 1970. Ako to riešili tesne po vojne však netuším, lebo mi to zatiaľ ani jedna fotografia z tej doby neodhalila...
Vy náhodou neviete?

Neviem, ale ak také niečo na fotografiách nevidíš, možno nepoužívali žiadne značenie. 😉 Voľakedy sa na to až tak nehladelo, navyše ľudia neboli tak čaptavý ako dnes, možno aj preto Ti to žiadna fotografia zatiaľ neodhalila 😉 🙂 Možno značenie zaviedli až neskôr, niečo ako pásy v autách, prvé sa objavili až v 60-tych rokoch... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2855
 

Dedo: neviem prečo búraš niečo úplne funkčné, je proti mojej logike, ale viem, že ty si z inej galaxie, tak potom je to v poriadku. Vedel som úplne pochopiť (hoci ja by som sa do toho nepustil), že rozoberieš točňu a napatinuješ ju podľa svojich predstáv. Vedel by som si ešte predstaviť úpravu búdky, alebo stanovišťa ovládania točni, ale úplné pílenie komponentov,. ktoré sú tak dôležité na funkčné aretovanie točne atď ???!!! To je proti môjmu zdravému uvažovaniu. Proste ja nechápem !!! Jedno čo ti prajem zo srdca, aby sa ti všetko čo robíš podarilo úplne na jednotku s hviezdičkou.

Pokiaľ ide o výstražné, bezpečnostné značenie v 50.rokoch minulého storočia (tisícročia), tak to neviem presne, ale určite budem vedieť zistiť a dám vedieť. Mám na telefóne kamoša (autora knihy) a ten je chodiaca enciklopédia. Ale viem, že skôr ako sme mali žlto-čierne výstražné pruhy, tak boli nástupišťové hrany a iné dôležité súčasti staníc a v depách výstražne značené bielo-čiernymi pruhmi. Ale je úplne možné, že v dobe tvojej epochy výstražné značenia neboli. Viem však, že teraz sú používané (na pluhoch lokomotív) bielo-červené značenia. Aj v tomto odvetví vývoj ide dopredu.

Tak nech sa darí. Mne sa nateraz z tvojich úprav točni za 350€ a viac, točí hlava. Ak sa ti to podarí (v čo verím), tak cena tvojej točni bude nevyčísliteľná a bude robiť radosť nie len tebe, ale aj každému, kto sa trochu rozumie modelárskej práce a stvárňovaniu modelu podľa skutočnosti.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Tak som sa zasa dnes trošku vyhral a na žiadosť rzvlaky zverejňujem celkovú fotku momentálneho stavu... ty malé zahnuté potvory ma potrápili viac ako som čakal, no ale je to za mnú a pomaličky začínam tmeliť - čiže betónovať 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

Vau dedo. Ako písal Samba, Ty si tento model pozdvihol na úplne inú úroveň. Krása :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Tie zaslepené koľaje sú naozaj famózne,a keď ešte budú hrdzavé a zarastené trávou tak to bude úplna paráda.. Zabudol som sa opýtať,či pájka fungovala dobre a podarilo sa ti dobre vyrezať tu dieru.. Dvere mám spravené,no nie je to ešte úplne také ako by sa žiadalo,tak sa s tým ešte pohrám a potom ti dám vedieť

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2855
 

Dedo: čo dodať. Pri tom keď som sa dozvedel, že ideš do H0 a keď si nám všetkým, ktorých to zaujímalo, predstavil tvoj projekt, tak som si povedal, že teraz určite budem odpadávať častejšie ako pri DedovomEnku. Hneď som odpadol, keď som to videl na stretnutí na papieri. V zápätí som odpadol, keď som sa dozvedel, čo všetko si si už stihol nakúpiť a plány som priamo počul s tvojich úst u nás na návšteve. V posledné dni som so zatajeným dychom sledoval tvoje "devastovanie" plne funkčnej a novučičkej točke (ako asi najväčšieho ťaháku na oči celého segmentu, na ktorom teraz pracuješ), ale teraz keď ukázal výsledok, tak som odpadol, tak, že sám neviem, či sa do rána dám do poriadku. Ešte som toto slovné spojenie nepoužil, ale toto čo si nám teraz predviedol je proste SUPERPARÁDA !!!!!!!! Teraz som na moju tému zakvačil obrázky mojich vagónikov. Keby som videl tvoj výtvor, tak by som radšej nič neuverejňoval. Toto je niečo čo si normálny modelár ani nevie predstaviť, nie to ešte aj vykonať. od teba dostávajú teraz "na prdel" aj tí najväčší modelári na Slovensku, ktorí len kecajú, kecajú a dookola len kecajú. Ty nekecáš, ale tvoríš. Neuveriteľne si ma touto jedinečnou točňou dostal. ROCO a FLM sa majú ešte veľa čo učiť.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Tie zaslepené koľaje sú naozaj famózne,a keď ešte budú hrdzavé a zarastené trávou tak to bude úplna paráda.. Zabudol som sa opýtať,či pájka fungovala dobre a podarilo sa ti dobre vyrezať tu dieru.. Dvere mám spravené,no nie je to ešte úplne také ako by sa žiadalo,tak sa s tým ešte pohrám a potom ti dám vedieť

Takto zaslepené koľaje na 99% vyzerali aj v 1945, najskôr som ich do poli rezal a potom ohýbal - vyzerali strašne... no potom som skúsil koľajničku ohnúť bez narezania a šlo to parádne 🙂 áno budú hrdzavé a zarastené, iba ešte neviem či konce natriem bezpečnostnou farbou ???
radko, skús prosím predsa len tie vráta spraviť s otvormi pre vloženie plechov, mosadz 0,2mm je už doma;)

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Dedo: čo dodať. Pri tom keď som sa dozvedel, že ideš do H0 a keď si nám všetkým, ktorých to zaujímalo, predstavil tvoj projekt, tak som si povedal, že teraz určite budem odpadávať častejšie ako pri DedovomEnku. Hneď som odpadol, keď som to videl na stretnutí na papieri. V zápätí som odpadol, keď som sa dozvedel, čo všetko si si už stihol nakúpiť a plány som priamo počul s tvojich úst u nás na návšteve. V posledné dni som so zatajeným dychom sledoval tvoje "devastovanie" plne funkčnej a novučičkej točke (ako asi najväčšieho ťaháku na oči celého segmentu, na ktorom teraz pracuješ), ale teraz keď ukázal výsledok, tak som odpadol, tak, že sám neviem, či sa do rána dám do poriadku. Ešte som toto slovné spojenie nepoužil, ale toto čo si nám teraz predviedol je proste SUPERPARÁDA !!!!!!!! Teraz som na moju tému zakvačil obrázky mojich vagónikov. Keby som videl tvoj výtvor, tak by som radšej nič neuverejňoval. Toto je niečo čo si normálny modelár ani nevie predstaviť, nie to ešte aj vykonať. od teba dostávajú teraz "na prdel" aj tí najväčší modelári na Slovensku, ktorí len kecajú, kecajú a dookola len kecajú. Ty nekecáš, ale tvoríš. Neuveriteľne si ma touto jedinečnou točňou dostal. ROCO a FLM sa majú ešte veľa čo učiť.

Ale di ty brepto 😉 náhodou to čo robíš ty s tvojimi vagónikmi zasa privádza do úžasu mňa a iba krútim hlavou... točňa je v podstate pohodovka, hodne závisí od toho ako bude vyzerať vo finále ... ako sa to podarí ??? ešte je na nej hodne práce, ale už iba tej fajnovej 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

Funguje ako má, po tom "brutálnom" zásahu? 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Dedo::ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy:
ŽASNEM SI FAKT FRAJER:) 🙂 🙂 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Funguje ako má, po tom "brutálnom" zásahu? 😉

to či po nej budú niekedy jazdiť rušne to veru ešte netuším, ale točnička funguje, lebo mostovku nejde demontovať, takže pracujem "pod prúdom" a mostom si stále otáčam 🙂 Je to komplikovanejšie, ale de to ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 17 / 24

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá