Dedovo Moravsko Fat...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Dedovo Moravsko Fatranská Dráha

583 Príspevky
8 Užívatelia
4 Likes
61.9 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Skvelé dedo, gratulujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Aj moja maličkosť sa pripája ku gratulácii a prajem tomuto projektu hladný priebeh stavby, bez zbytočných zádrhelov a nech ti ide modelárska práca od ruky, ako sa hovorí. Som presvedčený, že táto téma bude mať najviac príspevkov a reakcií.Preto sa nebojím túto stavbu už teraz nazvať veľkolepou. Dedo, moja radosť a netrpezlivosť zároveň sú velikánske. Tak nech sa darí ešte lepšie ako pri DedovomEnku. Modelársky rozmer a veľkosť H0 ti ponúka oveľa viac možností ako N-ko, tak hrdo do toho.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Dnes ráno som neveril, že to dám za jeden deň, ale veru dal... hviezdy boli naklonené, ibaže mám svalovicu a bolí ma celý človek ako po riadnej manuálnej šichte ...
Všetko riadne vymerať, navŕtať 2mm vrtáčikom, lebo ta preglejka je tvrdá ako šľak, potom zapustenie pre hlavičky a nakoniec skrutkovať do zblbnutia...
Ale podarilo sa! je to úžasne rovné a dokonca v pravom uhle 😉 Rám na DMFD sa podaril lepšie ako kedysi rám na DE 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Vyzerá to perfektne a určite bude ram aj dostatočne tuhý.. Vrhol si sa ako drak na tú H0.. Teším sa na prvú návštevu

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Dedo: modelárčina je všestranné umenie. Práve si pocítil akú "ľahkú" prácu majú stolári. Rám vyzerá famózne a pevne. Aj si lepil?


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO.
Postupuješ ako drak !
Takto na prvý pohľad to vypadá, že tam je priestoru a priestoru .... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Samba: lepil veru lepil, rám musí vydržať prevozy na naše stretnutia 😉
rzvlaky: veru teš, aj ja sa teším... a už sa to blíži 😉
Ivor: s tým priestorom to nie je až tak ružové... obi dva segmenty majú spolu 2500 x 900

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Hlásim, že pracovná plocha je komplet hotová a pre predstavu veľkosti prikladám foto pri dedovom enku 🙂
z vnútornej strany sú už v ráme urobené otvory pre vedenie káblikov a taktiež je spravená príprava na spájanie jednotlivých dielov k sebe, čo budem riešiť kovovými kolíkmi a skrutkami (poučenie z enka :blush: )

Nuž a aby som ostávajúci čas svojho zabávania sa vyplnil na 100%, dovolil som si osadiť toto prenádherné zariadenie

Ale jej to pristane, však 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Vau dedo, paráda. A tá 365-ka je super 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO:
Ďakujem najmä za ten prvý záber, ktorý dokonale dokumentuje veľkosť Tvojho rozbehnutého projektu. 🙂
Točna aj parná krásavica vypadá samozrejme skvele, ale keď si predstavím, že Tvoje depo bude skoro tak veľké ako celé enkové koľajisko .... :ohmy:
Koľko takých parádnych "tabulí" ešte zhotovíš ?

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Dedoi: tiež by som chcel poďakovať za prvý obrázok, ktorý naozaj veľa napovie o veľkosti tvojho nasledujúceho projektu. Bude to naozaj mamutie. No čo dodať k točni s parnou mašinkou. Točňa a ani mašinka nemajú žiadnu chybu. Zatiaľ si len okolo nich predstavujem krajinku a terén ale viem, že aj keby som si akokoľvek chcel predstaviť čo bude a ako to bude vyzerať v ich okolí som si istý, že moje predstavy sú len nedokonalým odleskom toho čo tam naozaj vymodeluješ. Už teraz sa teším na to ako budem môcť sledovať tvoje postupné budovanie tvojho malého "mega-sveta". Držím palce. Zatiaľ postupuješ bravúrne.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Samba: naozaj tam vymodelujem žilinské depo 1945... samozrejme autentičnosť sa bude rovnať dostupným materiálom tej doby ...
Ivor: ten prvý záber bol zhotovený predovšetkým pre teba... a koľko takých tabulí vyrobím? to zatiaľ ani len srnka netuší... depo je tak na 2 až 3 roky, potom príde pravdepodobne na rad vychylovka, no a potom by už mal byť priestor na celé koľajisko 😉

Inak, práve rozoberám točňu na čo najmenšie kúsky a súčasne si obzerám reálne fotografie nášho RD ... no poviem vám, len na točne bude úprav a úprav :blink:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Parádička,išla ti ta točňa rozobrať ako som ti radil?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Parádička,išla ti ta točňa rozobrať ako som ti radil?

ani zázrakom, drží to ako šlak... tudy cesta nevedie... odstránil som však ozubené prevody zo zdola a tak teraz dokážem mostom voľne otáčať čo mi bude na úpravy stačiť... kukal som aj Houmra a tiež mostovku dolu nedal 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Takto by to malo ísť :huh:
plus ešte musíš vybrať bočné panely okolo mostovky aby nič nebránilo jej pohybu

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

tu je ten stredový panel v celku, ide trošku nadvihnúť, ale to je asi tak všetko... keby to išlo, tak by to Houmr isto spravil... betonoval aj s mostovkou .... ale díky, tt zrejme nie je až také dokonalé 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

RZvlaky:
Tá točňa v TT sa mi naozaj páči, nádhera ....
DEDO:
Tým nechcem povedať, že by Tvoja točňa v H0 nebola pekná, tiež má svoje čaro, ale poznáš to, košeľa bližšia ako kabát ... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Kamaráti, mal som možnosť vidieť, odskúšať točne ROCO/FLEISCHMAN v obidvoch modelových veľkostiach a ani jeden nemáte pravdu, Obidve veľkosti sú super. Ich chod je kultivovaný a aretácia presná. ROCO má trochu problém s nábehmi na mostovku, u FLM je to trochu lepšie. Ale aj v skutočnosti mašina keď najazďuje na mostovku tak to nie je úplne hladké. Takže myslím, že obidve točne sú úplne v pohode a obidve sú na vysokej technickej úrovni. Určite lepšie riešenie ako točňa od Malej železnice, ktorú som tak isto videl aj v akcii a nijako ma neoslovila. Znovu pripomínam, že porovnávať točňu v TT a v H0 je nie veľmi rozumné, lebo všetci veľmi dobre viem, že v H0 dovoľuje oveľa viac detailov ako TT. Takže podľa mňa je H0 krajšia, ale TT je aj tak tá pravá modelová veľkosť. Nič to nemení na tom, že ani TT, ani H0 nemá správne uhly vyúsťovania jednotlivých napájacích segmentov podľa skutočnosti. Berte to ako chcete predsa je to len model, aj keď vo vysokej hodnote. Kto ich kupoval, tak isto potvrdí.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

RZvlaky:
Tá točňa v TT sa mi naozaj páči, nádhera ....
DEDO:
Tým nechcem povedať, že by Tvoja točňa v H0 nebola pekná, tiež má svoje čaro, ale poznáš to, košeľa bližšia ako kabát ... 😉

Ivor, budem sa snažiť z tej kôpky plastu vyrobiť skutočný skvost 50-tych rokov... a strašne si prajem, aby sa mi to podarilo... a potom pôjde dolu nie len klobúk, ale aj tá košeľa so zimníkom 😆 😆 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

Držím palce dedo, nech sa dielo podarí :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

RZvlaky:
Tá točňa v TT sa mi naozaj páči, nádhera ....
DEDO:
Tým nechcem povedať, že by Tvoja točňa v H0 nebola pekná, tiež má svoje čaro, ale poznáš to, košeľa bližšia ako kabát ... 😉

Ivor, budem sa snažiť z tej kôpky plastu vyrobiť skutočný skvost 50-tych rokov... a strašne si prajem, aby sa mi to podarilo... a potom pôjde dolu nie len klobúk, ale aj tá košeľa so zimníkom 😆 😆 😆

DEDO:
Naozaj Ti úprimne držím všetky palce, ja by som sa do toho takto nepustil...
... a vlastne máš pravdu, než točňu dokončíš, to už bude zimník aj košeľa preč a bude len len tričko ....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Ivor: tak trošku sa bojim , že si to s tým dokončením trafil :S

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ivor: tak trošku sa bojim , že si to s tým dokončením trafil :S

DEDO:
Čas nie je podstatný, podstatný je len výsledok....
V každom prípade máš môj obdiv.
U mňa by bol vrchol modelovania patinovanie točne, ako aj celého koľajiska a modelov, ktoré sa na ňom nachádzajú..... ostatne tam chcem jedného dňa dospieť.... vyššie ciele nemám.
Držím palce pri tak originálnej prerábke, ktorá už predbieha aj Houmra..... 🙂 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Ivor: tak trošku sa bojim , že si to s tým dokončením trafil :S

DEDO:
Čas nie je podstatný, podstatný je len výsledok....
V každom prípade máš môj obdiv.
U mňa by bol vrchol modelovania patinovanie točne, ako aj celého koľajiska a modelov, ktoré sa na ňom nachádzajú..... ostatne tam chcem jedného dňa dospieť.... vyššie ciele nemám.
Držím palce pri tak originálnej prerábke, ktorá už predbieha aj Houmra..... 🙂 😉

🙂 Houmra? majstra patiny... tak veru až také ciele zasa ja nemám... Houmrov obrazový návod mi ale veľmi pomohol a dodal odvahy... nikdy by som si nepomyslel, že sa pustím do rozborky hotového modelu, ale keď tak kukám na dobové fotografie a potom aj na vlastné fotky reálnej žilinskej točny - proste som s tým niečo urobiť musel... niektoré postupy okopírujem od Houmra, niektoré osvedčené pridám vlastné a niektoré skúsim nové, čo som buď niekde videl, alebo ma proste napadli, že by to možno šlo 😉 ...
Dakujem

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Dedo: keď vidím do akej "rozborky" si pustil, tak mne sa z toho hlava točí. Záručné podmienky si si prečítal pozorne? Viem, že sú medzi nami najmenej dvaja modelári, ktorí si dovolia rozobrať, následne rozrezať, potom podla skutočnosti (alebo podla seba) upraviť model. Po celej tejto tortúre nastriekať a nalepiť nové popisy a model skompletovať. Asi som trochu iný, ale vlmi by ma zaujímalo čo by nasledovalo, keby sa niečo pobabralo. Ja totiž nikdy neviem ako moja prerábka dopadne. Ale na druhú stranu velmi dobre viem, že tejto skupine modelárov sa asi nikdy nepriblížim. Ty Dedo sa práve do tejto skupiny velkých modelárov dostávaš. Môj velký obdiv.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 16 / 24

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá