Dedovo Moravsko Fat...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Dedovo Moravsko Fatranská Dráha

583 Príspevky
8 Užívatelia
4 Likes
62.4 K Zobrazenia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Dedo: vyzerá to majestátne !!! To budú už potom iné stretnutia. Ale myslím, že sme hovorili o "moduloch" v modelovej veľkosti TT, ak sa dobre pamätám?!

O moduloch sme hovorili, ale mierku sme tuším nerozhodli... V každom prípade depo bude začiatok a keď už ho tam budeme mať, bude veľmi pravdepodobne, že nás to nakopne na výrobu ďalších jednoduchých segmenrov, aby sme tam mohli aj niečo prebehnúť

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Dedo: vyzerá to majestátne !!! To budú už potom iné stretnutia. Ale myslím, že sme hovorili o "moduloch" v modelovej veľkosti TT, ak sa dobre pamätám?!

O moduloch sme hovorili, ale mierku sme tuším nerozhodli... V každom prípade depo bude začiatok a keď už ho tam budeme mať, bude veľmi pravdepodobne, že nás to nakopne na výrobu ďalších jednoduchých segmenrov, aby sme tam mohli aj niečo prebehnúť

... len ako spojíš TT-čkový segment s H0-kovým... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Keďže si neviem urvať pár dní súvislého času na dokončenie eNka, aspoň si takto čmáram 😉
Vona ta stavbička potom pôjde rýchlejšie 🙂
Na náčrte je bok žilinskej rotundy v presnom merítku ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Okná budeš ako robiť?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Okná budeš ako robiť?

okna už mám od šikulovcov - 10ks - takmer identické so skutočnosťou, okrem toho vrchného kruhového, na tom možno popracujeme spolu 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Okná budeš ako robiť?

okna už mám od šikulovcov - 10ks - takmer identické so skutočnosťou, okrem toho vrchného kruhového, na tom možno popracujeme spolu 😉

Tak to si "vyhral", ja som si okná musel vyrábať sám a môžem povedať, že to je asi tá najväčšia piplačka na stavbe.
Už sa teším, keď uvidím vchádzať Tvoju lokomotívu do tej rotundy, lebo to vyzerá naozaj pekne. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Okná budeš ako robiť?

okna už mám od šikulovcov - 10ks - takmer identické so skutočnosťou, okrem toho vrchného kruhového, na tom možno popracujeme spolu 😉

Tak to si "vyhral", ja som si okná musel vyrábať sám a môžem povedať, že to je asi tá najväčšia piplačka na stavbe.
Už sa teším, keď uvidím vchádzať Tvoju lokomotívu do tej rotundy, lebo to vyzerá naozaj pekne. 🙂

tak to tešíme dvaja 🙂 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

A pretože Hánulka nechce zaostávať za eNkom...
tož ačkoliv ešte neexistuje - chváli sa aspoň prírastkom v rušňovom depe 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

A pretože Hánulka nechce zaostávať za eNkom...
tož ačkoliv ešte neexistuje - chváli sa aspoň prírastkom v rušňovom depe 😆

Krása, ale prečo je na tendry USA? :huh:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Bol to dar od UNRA, ktorá rozdávala krátko po vojne vojnové lokomotívy dodané do Európy z USA....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2854
 

Dedo: krásne sa ti to rušňové depo na H0-ce rozrastá. Krásne lokomotívy. Ten model 456.104 s nápisom U.S.A. na tendri nemá chybu. Vidím ho po prvý krát. Parádna mašina. Niežeby 365.434 nebola krásna, aj tá je, ale je predsa už trochu známejšia a pre mňa okukanejšia. Keď niečo vidíš po prvý krát, tak je to po prvý krát. KRÁSA, KRÁSA, KRÁSA a ešte raz KRÁSA !!!


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Bol to dar od UNRA, ktorá rozdávala krátko po vojne vojnové lokomotívy dodané do Európy z USA....
DEDO:
Gratulujem k prírastku.... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Bol to dar od UNRA, ktorá rozdávala krátko po vojne vojnové lokomotívy dodané do Európy z USA....
DEDO:
Gratulujem k prírastku.... 🙂

Ešte pridávam jeden odkaz pre tých,ktorí chcú vedieť viacej:
http://www.postreh.com/phprs/view.php?cisloclanku=2007101402

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

MAREK:
Bol to dar od UNRA, ktorá rozdávala krátko po vojne vojnové lokomotívy dodané do Európy z USA....
DEDO:
Gratulujem k prírastku.... 🙂

Ešte pridávam jeden odkaz pre tých,ktorí chcú vedieť viacej:
http://www.postreh.com/phprs/view.php?cisloclanku=2007101402

Mňo, Ivor bol rýchlejší, takže ďakujem a už s tým nemám robotu 🙂
Po vojne ostalo na Slovensku tuším iba 22 lokomotív, takže pomoc spojencov z USA bola vítaná... táto 456.104 bola dislokovaná vo Zvolene, takže cez Žilinu "mohla" chodiť, preto som si ju dovolil... ak sa mi podarí vypátrať či bola 456 dislokovaná aj v žiline, budem preznačovať 😉 a pridelím jej ten najkrajší kanál v remíze 😆 😆 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Páni, mám pre vás dobrú správu ... ak sa mi podarí ten leptík v eNku a bude ma to stále baviť 😉 , tož asi začnem vážne uvažovať o vlastnej stavbe niečoho takéhoto :ohmy:
ovšem najskôr musím zistiť v akých farbách to tu okolo žiliny jazdilo ???
Hold sériových modelov, ktoré mi zapadajú do epochy a mohli sa tu zjaviť je žalostne málo :dry:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2854
 

A SAKRA !!! Marek, už je to tu !!! Dedo ide do stavby vlastných modelov !!! Máme po "ptákach" !!!:side:


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

A SAKRA !!! Marek, už je to tu !!! Dedo ide do stavby vlastných modelov !!! Máme po "ptákach" !!!:side:

:whistle: :whistle: :whistle:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

A SAKRA !!! Marek, už je to tu !!! Dedo ide do stavby vlastných modelov !!! Máme po "ptákach" !!!:side:

:whistle: :whistle: :whistle:

Veď práve, navyše sa tvári ako by nič. 😀
Na druhej strane, vedeli sme, že to raz príde a určite sa obaja tešíme na modely z jeho dielne 😉 Dedo, držím palce... Myslím, že v Žiline jazdila zelená 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

A SAKRA !!! Marek, už je to tu !!! Dedo ide do stavby vlastných modelov !!! Máme po "ptákach" !!!:side:

:whistle: :whistle: :whistle:

Veď práve, navyše sa tvári ako by nič. 😀
Na druhej strane, vedeli sme, že to raz príde a určite sa obaja tešíme na modely z jeho dielne 😉 Dedo, držím palce... Myslím, že v Žiline jazdila zelená 😉

Klobúk dolu Marek, keď vidíš ako sa tvárim B)
Mám obrovskú výhodu, že mám kúsok od seba dobrého učiteľa... síce o tom Radko ešte nevie, ale ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5034
 

A SAKRA !!! Marek, už je to tu !!! Dedo ide do stavby vlastných modelov !!! Máme po "ptákach" !!!:side:

:whistle: :whistle: :whistle:

Veď práve, navyše sa tvári ako by nič. 😀
Na druhej strane, vedeli sme, že to raz príde a určite sa obaja tešíme na modely z jeho dielne 😉 Dedo, držím palce... Myslím, že v Žiline jazdila zelená 😉

Klobúk dolu Marek, keď vidíš ako sa tvárim B)
Mám obrovskú výhodu, že mám kúsok od seba dobrého učiteľa... síce o tom Radko ešte nevie, ale ...

Veď si si pískal 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Teší ma, že sa púšťaš do nového odvetvia modelovania. Či ta to bude baviť? Určite áno, veď to máš podobné ako krajikovanie, je jedno či musíš osadiť 100 stĺpikov na most alebo 100 kľúčiek na skriňu loko.. Všetko chce len trpezlivosť 😉

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO:
Vidím, že po Tvojom koľajisku sa budú " preháňať " koľajové skvosty, tak Ti držím palce pri ich zbieraní i modelovaní. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Je to neuveriteľné ako ten čas beží ...
Dnes je to 1 rok, 2 mesiace a 7 dní čo sa mi v hlave zrodila myšlienka stavby moravsko fatranskej dráhy...
Za ten čas sme spolu riešili množstvo otáznikov a dávali ste mi veru zabrať - až som sa potil, no stálo to za to!
V tejto chvíli môžem s radosťou prehlásiť, že 26. januára 2018 bol položený základný kameň DMFD a bola započatá montáž prvého rámu - segmentu "žilinského rušňového depa 1945"

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

GRATULUJEM DEDO!!!!!!!!!!!


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Je to neuveriteľné ako ten čas beží ...
Dnes je to 1 rok, 2 mesiace a 7 dní čo sa mi v hlave zrodila myšlienka stavby moravsko fatranskej dráhy...
Za ten čas sme spolu riešili množstvo otáznikov a dávali ste mi veru zabrať - až som sa potil, no stálo to za to!
V tejto chvíli môžem s radosťou prehlásiť, že 26. januára 2018 bol položený základný kameň DMFD a bola započatá montáž prvého rámu - segmentu "žilinského rušňového depa 1945"

... ja to vidím skôr na "základné drevo" DMFD, ale v každom prípade držím palce pri roztočení železničného koľajového maratónu vo svete 87 krát zmenšeného ... 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 15 / 24

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá