Dedovo Moravsko Fat...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Dedovo Moravsko Fatranská Dráha

583 Príspevky
8 Užívatelia
4 Likes
62.3 K Zobrazenia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ospravedĺňujem sa vám, akosi som tu prílohu zabudol nahrať 😉

🙂 🙂 🙂

...... prvotný nástrel vypadá veľmi zložito a neprehľadne. Skús to trocha zjednodušiť, keď už to má byť cez celú miestnosť... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
 

Ospravedĺňujem sa vám, akosi som tu prílohu zabudol nahrať 😉

🙂 🙂 🙂

Nechceš to ľavé zhlavie posunúť mierne doľava? 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Marek:
nemôžem to už posunúť, tým by sa mi celý panel rozšíril a taký veľký priestor nemám k dispozícii ...
Ivor:
Skúsim na tom ešte popracovať, ale neviem, neviem... chcem tam totiž všetko toto mať, nerád by som kompromisy ...

😉 Páni, ja sa vám všetkým samozrejme ospravedlňujem, lepil som v tom čase eternity na strechu Alžbetinho Dvora na Dedovom Enku a riadne mi z toho vyhrávalo ...
tak som sa potreboval odreagovať 😉
Layout DMFD ale nespí... denne ma straší v hlave na pozadí 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek:
nemôžem to už posunúť, tým by sa mi celý panel rozšíril a taký veľký priestor nemám k dispozícii ...
Ivor:
Skúsim na tom ešte popracovať, ale neviem, neviem... chcem tam totiž všetko toto mať, nerád by som kompromisy ...

😉 Páni, ja sa vám všetkým samozrejme ospravedlňujem, lepil som v tom čase eternity na strechu Alžbetinho Dvora na Dedovom Enku a riadne mi z toho vyhrávalo ...
tak som sa potreboval odreagovať 😉
Layout DMFD ale nespí... denne ma straší v hlave na pozadí 🙂

Tak v hlave, či na pozadí ? 😆
Vidím, že základ máš dobrý, na jednej strane veľká stanica, na náprotivnej strane miestna lokálka a po obvode celej miestnosti šíra trať.... Paráda! 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

... Tak v hlave, či na pozadí ? 😆

ono je to vlastne jedno 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

... Tak v hlave, či na pozadí ? 😆

ono je to vlastne jedno 😆

... máš pravdu. Tak či onak, vždy to bude v Tvojom podaní modelárska KRASOTA 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

... ako rýchlo sa to začalo - tak rýchlo sa to aj skončilo :angry:

Milí priatelia,
myšlienka Dedovej Moravsko Fatranskej Dráhy žila dva mesiace a jeden deň,
nuž človek mieni - život mení ...
S poľutovaním vám musím oznámiť, že mi v sobotu ukradli bicykel a tak odložené finančné prostriedky na budovanie DMFD musím použiť iným spôsobom, lebo pešo proste chodiť nebudem :S
Vono ani na tých úradoch nieje ľahké presadiť podnikateľké zámery, do dnes totiž nemám povolenie na stavbu karpatského tunela, takže docela uvažujem aj nad predajom valtickej stanice a kúpim si niečo bližšie 😉
Spoločnosť Moravia Jet však neruším. Ak nebudem môcť realizovať svoje zámery na Morave, nevidím problém sebaralizácie sa na pôde slovenskej 😆

Marečku, poprosím ťa o pár dní o vymazanie celej tejto témy, nech to tu nestraší, keď to už nežije.
Šak ja zasa o nejaký čas uderím na inom mieste - a o to silnejšie !!!
ďakujem.

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Joj,to je škoda a tomu človekovi čo ti ukradol bicykel ruky nohy dolámať...Pevne verím,že sa nájde. Škoda tohto projektu ale ako ťa poznám,prinesieš niečo lepšie 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
 

... ako rýchlo sa to začalo - tak rýchlo sa to aj skončilo :angry:
...
Marečku, poprosím ťa o pár dní o vymazanie celej tejto témy, nech to tu nestraší, keď to už nežije.
Šak ja zasa o nejaký čas uderím na inom mieste - a o to silnejšie !!!
ďakujem.

Dedo, to ma nesmierne mrzí, že sa Ti stala takáto nepríjemnosť. Pevne verím, že sa Tvoj bicykel nájde a páchateľ neunikne spravodlivosti. Zároveň Ťa musím informovať, že vymazať pár príspevkov v diskusii nie je problém, ale túto tému vymazať nemôžem, patrí k histórii fóra a tiež ho robí lepším, či sa to realizuje alebo nie 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
 

Keďže som chorý a ležím v posteli, tak som si pokukal stanice Valtice, Valtice mesto a aj iné české stanice a musím povedať, že sa mi páčia viac, ako slovenské. Sú krajšie upravené, žiadny bordel, neošarpané ako u nás. Tam asi veľa urobí to, že ČD majú asi viac cestujúcich ako naše dráhy, u nás sa všetci iba vyhovárajú, že nie sú peniaze... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Tá nepríjemnosť s Tvojim bicyklom ma mrzí, aj keď asa mi nechce veriť, že práve toto rozhodlo o DMFD.... :huh:
Hlavne že Tvoja Moravia Jet funguje so svojimi skvelými desiatimi pracantami ďalej........ 🙂
Tak teda hore hlavu, bude DSD ... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Dnes som mal voľno a ponevieral som sa po rušňovom depe u nás v Žiline a všeličo sa mi honilo hlavou :huh:

zaujímal som sa najmä o tú časť s rotundou a napadlo ma hodiť to na papier 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
 

Dedo, ani som nevedel, že v Žiline máte takto skvele vyriešené depo. Neviem prečo, ale ten záber z vrchu nemá chybu, vidieť, ako je depo, resp tá časť s rotundou v podstate celá v zákrute a vyzerá to naozaj zaujímavo. To by bol fakt skvelý model.
Dúfam, že sa nenahneváš, že Ťa ako najlepšieho krajinkára poučujem, ale celé to depo je naozaj v zákrute a vyzerá to skvele. Na tom Tvojom návrhu to tiež pekne vyniklo, ale dve koľaje, rovné, mi tam hrozne bijú do očí. Vyznačil som ich... tiež by som ich urobil v miernej zákrute a potom by ten efekt bol naozaj dokonalý. Pevne dúfam, že to budeš niekedy stavať a teším sa na to... :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

To je nádhera! však... a tie červené strechy vpravo dolu - to je depo pre elektriky, ktoré je taktiež zaujímavo umiestnené - v takom triangli... v popredí ide trať z blavy a vpravo ide trať z kysúc, ktoré sa za mostom spájajú a vchádzajú do stanice žilina.
Je to skvost medzi skvosty.
Ten náčrtok je iba orientačný, už sa mi večer nechcelo babrať s krivkami, tie rovinky isto zaoblím, ale musím si to všetko premerať a previesť do merítka...
Taktiež musím nájsť nejakého pamätníka, alebo literatúru, aby som sa dozvedel, ako to fungovalo za čias pary... neviem kde bolo uhlie?, kde popol? atď... musím si toho naštudovať viac, aby to dávalo zmysel 😉 , keby som sa náhodou do toho pustil...
napríklad tento barák s portálovým žeriavom ponad koľaj netuším na čo to bolo ???

Je umiestnený na koľaji, ktorá z točne vchádza do prvej remízy a zadnou stranou vychádza von ...

Keď si kamaráti zoberiete, že rd žilina je odsúdené na zánik,
mal by sa veru niekto nájsť kto ho zachová pre budúce generácie 😉 😉 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5030
 

:O na zánik? Veď tu už pomaly nič neostane... To fakt chcú depo Žilina zrušiť?
Tie krivky to som len napísal, nenapadlo ma, že to máš v pláne, len že sa Ti už večer nechcelo. Mimochodom, nebolo uhlie práve v tom baráku s portálovým žeriavom? Trochu síce netradičné, ale teoreticky tým žeriavom mohli zauhľovať 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

:O na zánik? Veď tu už pomaly nič neostane... To fakt chcú depo Žilina zrušiť?
Tie krivky to som len napísal, nenapadlo ma, že to máš v pláne, len že sa Ti už večer nechcelo. Mimochodom, nebolo uhlie práve v tom baráku s portálovým žeriavom? Trochu síce netradičné, ale teoreticky tým žeriavom mohli zauhľovať 😉

netuším... zrejme budem toto leto móóóc študovať :angry:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

:O na zánik? Veď tu už pomaly nič neostane... To fakt chcú depo Žilina zrušiť?
Tie krivky to som len napísal, nenapadlo ma, že to máš v pláne, len že sa Ti už večer nechcelo. Mimochodom, nebolo uhlie práve v tom baráku s portálovým žeriavom? Trochu síce netradičné, ale teoreticky tým žeriavom mohli zauhľovať 😉

netuším... zrejme budem toto leto móóóc študovať zákonitosti depových tajov :angry:

v tepličke by sa malo stavať nové depo, tuším som to niekde čítal ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Dedo,zauhlovanie by malo byť vpredu pred točnou,nájdeš tam aj vodný žeriav,zrejme bolo niekde v tom mieste,tam kde je teraz nové zbrojenie naftou. Keď som bol v depe asi pred 5 rokmi tak ten portálový žeriav ešte fungoval a vtedy tam vytiahli pod neho loko(myslímže to bol kocúr) a vybrali z neho motor,a ten naložili na vagón na vedľajšej koľaji. Ja čo mám informácie tak asi 4 roky dozadu sa uvažovalo nad zrušením točne pre motorovú trakciu a mal by tade viesť koridor (CA-BA) ale doposial sa k tomu nedostalo a ani sa tak skoro nedostane.. Bude sa len rekonštruovať spojka na bratislavu a na mieste starej zriadovacej stanice sa má postaviť hygienická údržba žel. vozidiel teda umyváreň...

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Dedo,zauhlovanie by malo byť vpredu pred točnou,nájdeš tam aj vodný žeriav,zrejme bolo niekde v tom mieste,tam kde je teraz nové zbrojenie naftou. Keď som bol v depe asi pred 5 rokmi tak ten portálový žeriav ešte fungoval a vtedy tam vytiahli pod neho loko(myslímže to bol kocúr) a vybrali z neho motor,a ten naložili na vagón na vedľajšej koľaji. Ja čo mám informácie tak asi 4 roky dozadu sa uvažovalo nad zrušením točne pre motorovú trakciu a mal by tade viesť koridor (CA-BA) ale doposial sa k tomu nedostalo a ani sa tak skoro nedostane.. Bude sa len rekonštruovať spojka na bratislavu a na mieste starej zriadovacej stanice sa má postaviť hygienická údržba žel. vozidiel teda umyváreň...

To vieš, že zriaďovacia stanica bola kedysi osobná stanica na trati považskej dráhy do blavy... S terajšou stanicou nebola ani prepojená, lebo tá bola na bohuminskej dráhe... A tam, kde dnes žijú cigáni, to boli domy pre železničiarov ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Dedo:
je to výzva, akých je určite mnoho. Ak sa do toho pustíš, budem len držať palce...... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Dedo:
je to výzva, akých je určite mnoho. Ak sa do toho pustíš, budem len držať palce...... 😉

Veru áno, tých výziev je dookola kopec, ale s myšlienkou postaviť si depo som koketoval už pred niekoľkými rokmi, keď ešte bolo dedovoenko v plienkach... v prípade vitrinového obývačkového koľajiska (akým dedovoenko je) som to nakoniec ale vypustil. No dnes, keď sa pomaličky pripravujem na nový projekt, je to opäť aktuálne a celkom silné 😉
díky za tie palce 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Páni, môžem na vás jednu otázočku? zaujíma ma váš názor...
Dávam pomaličky na papier svoje predstavy o budúcom koľajisku a s hrôzou zisťujem, že jedna miestnosť cca 5 x 3,5m bude na HO celkom tesná (teda aspoň na naplnenie mojich predstáv) Koľajisko plánujem v tvare U, v popredí chcem umiestniť povedzme technické zázemie - rušňové depo s točňou, spádovisko, zriaďovaciu stanicu (seřazovací nádraží) a opravovňu vozňov, v pozadí okolo stien šíru dvojkoľajnú trať ukončenú na obidvoch stranách smyčkami (falošná dvojkoľajka)

A teraz k tej otázke - myslíte že by to vyzeralo nie dobre, keby na koľajisku vo viditeľnej časti nebola vôbec stanica? Jednoducho by bola skrytá ...

Tento námet by mi umožňoval kochať sa jazdou vlakov v krajine po šírej trati a na druhej strane dostatočné "vybláznenie sa" s lokomotívami v depe a pri radení vlakových súprav :silly:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Ja si myslím,a viem si to aj predstaviť,že by to možné bolo... Ono v podstate keby si vytvoril tú zriadovaciu stanicu,tak by to viac menej nahrádzalo aj tú hlavnú,k tomu depo a točnu a koľajisko pekne zamerané na priemysel,tak by si divák ani len nevšimol,že niečo ako stanica tam chýba. Stanicu by si riešil skrytákom,kde by si len vymienal súpravy,preťahoval vagóny a potom hore už len zoraďoval,jazdil a ako vravíš kochal sa...

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Dedo:
Koľajisko bez stanice si samozrejme predstaviť viem, aj keď mne osobne by asi chýbala ... 🙁
Tento krát bude môj príspevok asi dlhší, za čo sa ospravedlňujem.... :huh: ale keď už si pýtaš môj názor, zhrniem tu moje osobné skúsenosti a postrehy a Ty si z toho vyber čo uznáš za vhodné; „patent na rozum“ ani ja nemám ... ... :huh:
S mierkou H0 som sa pohrával už dávno, a ver mi že som sa snažil, ako sa len dalo, aby som ju vtesnal do miestnosti presne 5m x 4m.... ale bez úspechu. ( Samozrejme jednoduchý „ovál“ Ti tam vojde vždy ).
Plánoval som koľajisko len s menšou stanicou a šírou traťou, o žiadnom depe som si vtedy nedovolil ani snívať. Je pravdou, že koncept samotného depa len so šírou traťou v mojich úvahách chýbal ....( Omnoho neskôr som sa pohrával s myšlienkou, vybudovať si len samotné pekné depo ).
Môj problém spočíval v tom, že keď som si zmeral dĺžku aspoň troch rýchlikových vozňov napr. od A.C.M.E. spolu s mašinkou, vychádzalo mi, že aj menšia stanica by mala mať aspoň 1,5m dopravnej koľaje + zhlavie. ( súprava so štyrmi vagónmi by mi tam už nevošla ). Vzhľadom na modelovosť, o iných výhybkách ako od Tilliga ( H0 Elite Gleissystem ) som ani neuvažoval ( Majo môže potvrdiť svojimi skúsenosťami )... no a tie majú dĺžku cca 280mm, uhol odbočenia 12°a R1350 , takže som si musel prepočítať rozmery pre obe zhlavia... Ďalším kameňom úrazu pre mňa boli oblúky. Ako som už spomínal, mám aj „nejaké“ H0 modely a tak som si na flexi koľajniciach simuloval rôzne oblúky. Napr. parná BR18 len ťažko prechádzala menším oblúkom ako 800mm, a praktickými skúškami som dospel k záveru, že oblúky musia mať aspoň 1000mm, teda polomer je meter.... ( ideálne 2000mm). Tie nádherné kúsky napr. od A.C.M.E. však by sa aj na R1000mm lámali ako špajdle a celá snaha výrobcu o maximálnu modelovosť, krátke spriahla, kinematiky ap. by vyšla naprázdno, lebo razom by sa z krásneho modelu stával len „pekný elektrický vláčik“.
Ospravedlňujem sa za tvrdé slová, ale pravda niekedy nie je príjemná. Je mi to naozaj ľúto.
S dvojkoľajnou traťou som neuvažoval preto, lebo som sa už vtedy zameral na 4. epochu a čiastočne na 3. Epochu, kvôli parným loko. Ak vymodelujete koľajisko v 4. Epoche, kľudne tam môžete prevádzkovať aj parné loko z 3.epochy a bude to stále modelové. ( Samozrejme nebude stáť na priecestí pred rampami nová Karosa z konca 4.epochy keď tadiaľ pôjde povojnová para). Lenže malá parná mašinka napr. 431 s tromi trojosími vagónikmi by na dvojkoľajnej trati už vypadala trochu ... :unsure: takže mi bolo jasné, že aj vzhľadom na krajinku uprednostňujem jednokoľajnú šíru trať ... 🙂 ( typ krajinky ap. )
No a tie smyčky na konci sú síce praktické, ale tiež spotrebujú nejaké miesto ... ( Majo potrebuje na otočenie autobusu iný priestor ako ja na osobné auto...)
Môj záver bol taký, že s „odrenými“ ušami by som sa vošiel do mojej garáže pre auto, ktorá má rozmery cca 8m x 3m ...
... ako píše Marek, H0 je kráľovská mierka, úplne s tým súhlasím, ale potrebuje aj kráľovstvo. ( Inak by moje H0 modely neboli v krabičkách, či vitrínke ... )
Zároveň chcem uviesť, aby si všetci, ktorí toto čítajú uvedomili, že toto je len môj osobný názor a môj pohľad na moje nedokonalé koľajiská a moje osobné skúsenosti, ktoré sa už rátajú na desiatky rokov, takže držím všetkým H0-károm samozrejme palce v ich tvorbe. 😉
Takže Dedo, držím Ti všetky palečky pri Tvojich úvahách, nech Tvoja Moravia-Jet uzatvára len úspešné kontrakty, možno na niečo prídeš. Osobne budem len rád. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Dedo: ja som možno nie tak rozhľadený modelár, ako Vy ostatní tu prítomní, ale môj názor je taký, že nie je čo skrývať. Stanica je na koľajisku potrebná a malo by ju aj byť vidieť. Hoci na druhej strane čo vidím na cudzích koľajiskách, väčšinou sa mi aj páči. Takže nech to urobíš a pojmeš akokoľvek, vždy na tvojom "mamuťom" koľajisku bude čo obdivovať. Ber to ako len môj názor. Skryté stanice sú na koľajiskách bežné, hoci je nie som ich zástancom. Cítim, že toto pripravované koľajisku je práve splnením tvojho sna, tak neviem prečo sa obmedzovať, ak ti nestačí veľkosť priestoru, ktorý máš k dispozícii, tak budeš musieť vždy pristúpiť ku kompromisu. Splnenie sna kompromisy nepripúšťa, tak prečo H0? Na tom krásnom priestore by krásne vynikla modelová veľkosť TT. Ale samozrejme je to plnenie sna, tak aj vo výbere modelovej veľkosti by mali ísť kompromisy stranou. Pri takomto rozhodovaní je každá rada a rozhodnutie ťažké.

Asi som nepomohol, ale vyjadril som svoj názor. Čokoľvek budeš stavať, vždy to bude pre nás ostatných krásne pokukanie a pohladenie modelárskeho srdiečka. Takže ja privítam každé tvoje rozhodnutie a budem ho v plnej miere rešpektovať. Držím palce, nech sa ti dielo podar


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 24

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá