Dedovo Moravsko Fat...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Dedovo Moravsko Fatranská Dráha

583 Príspevky
8 Užívatelia
4 Likes
62.4 K Zobrazenia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Tak som sa pustil do pokládky koľají na rozhraní obidvoch segmentov... keď to zaschne čaká ma úmorné a najmä presné rezanie žiletkovou pilkou v polohe na zemi... no poviem vám - vôbec sa na to neteším :sick:

Inak pohľad na moje momentálne priestorové možnosti je proste žalostný, takže otázka znie? "čo s dedovým enkom?"... ten priestor proste potrebujem na stavbu depa, inak si už asi nezahoukám 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Dedo: jedna veľká daň, ktorú musíš platiť, keď chceš mať doma kráľovskú veľkosť, je daň v podobe priestoru. Viem, že to máš priestorovo stiesnené, ale pevne verím, že Dedovoenko tým neutrpí. To by sa ma asi tak trochu dotklo, lebo tvoje Dedoveenko je aj mojím dedovýmenkom. Nechaj ho tam kde je, ono si to zaslúži. Verím, že to máš dobre vymyslené a o chvíľu budeš mať priestoru aj na H0-ku.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO:
Postupuješ pekne a prvé "zárodky" Tvojho depa sa rysujú naozaj skvele so skutočným potenciálom vyhrať sa v budúcnosti aj v domácich podmienkach za použitia DCC s modelmi aj v mierke H0.
Tvoj celkový záber len názorne dokumentuje moje dlhodobé konštatovanie, že ja osobne by som sa pustil do stavby koľajiska v mierke H0 pri priestore aspoň 8 x 4 metre, inak by sa jednalo o nemodelové týranie krásnych modelov ....
Na druhej strane je Tvoja fotka jasným príkladom toho, ako je možné aj v domácich podmienkach postaviť aspoň "malú" plne funkčnú diorámu v mierke H0 samozrejme bez väčších ambícií na dopravnú prevádzku ( stanica, šíra trať, dlhé rýchlikové či nákladné vlaky.... ap. ),
Nakoľko viem, že máš ambície zabezpečiť Tvojim modelom adekvátny priestor, ktorý umožní viac ako prevádzku jednej diorámy, držím Ti naozaj palečky ..... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Príd ku mne,ponúknem ti priestor 😀
Dnes ku mne prišla jedna neštastná mašinka.. Pánovi spadla na zem a doslova sa rozsypala..Po 3 hodinách maturovania,lepenia a opravovania vstala opäť z popola. Ešte si počká na nový dekóder a môže ísť späť k majiteľovi.. K tej dedovej by sa určite hodila 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Krásna veru, krásna a s červenými nožičkami ... povedz mu, že sa nedá opraviť 😉 a nejako sa dohodneme 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Moja maličkosť a DMFD týmto VEREJNE ĎAKUJEME Radkovi za dnešnú krátku 6 hodinovú výpomoc v modelovom RD Žilina 1945...
Hlásim že sme vyriešili všetko - digitalizovali sme 365, opravili točňu, nastavili serva a zodpovedali spústu ďalších drobných a nedrobných otázok...
RADKO ĎAKUJEM - SOM TVOJIM DLŽNÍKOM !!!

Najviac sme sa zapotili u točny, museli sme ju kompletne rozobrať aby sme pochopili princíp činnosti, odpáliť kábliky a znovu pripájať, tiež niektoré drobnosti účelovo zničiť a tak podobne .....
.... aby sme nakoniec zistili...

... že stačilo prepnúť vypínač 😆 😆 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Moja maličkosť a DMFD týmto VEREJNE ĎAKUJEME Radkovi za dnešnú krátku 6 hodinovú výpomoc v modelovom RD Žilina 1945...
Hlásim že sme vyriešili všetko - digitalizovali sme 365, opravili točňu, nastavili serva a zodpovedali spústu ďalších drobných a nedrobných otázok...
RADKO ĎAKUJEM - SOM TVOJIM DLŽNÍKOM !!!

Najviac sme sa zapotili u točny, museli sme ju kompletne rozobrať aby sme pochopili princíp činnosti, odpáliť kábliky a znovu pripájať, tiež niektoré drobnosti účelovo zničiť a tak podobne .....
.... aby sme nakoniec zistili...

... že stačilo prepnúť vypínač 😆 😆 😆

... to sa niekomu digitalizuje, keď má priateľa nielen na telefóne, ale hneď aj po ruke ... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Dedo: ja si veľmi dobre pamätám, že ani Dedovoenko sa nerodilo ľahko !!! Radko je veľmi zdatný modelára nie len to. Je všestranne vzdelaný a zručný. Je dobré mať takého "žolíka" po ruke. Gratulujem k zdarnému pokračovaniu v historickom depe v Žiline.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Na Dedovom zozname čo potrebuje so mnou prebrať bola točna na poslednom mieste..Nakoniec sa zaradila na druhé miesto a pozornosti mala vyše 2 hodín. Veľmi zavádzajúci bol manuál ktorý prikazoval mať na ovládači točne prepnutý prepínač z jednosmerného napätia na striedavé,tak isto to bolo aj na doske v točni. Po celej rozborke kedy sme dali dole aj mostovku,dôkladnom pomeraní sme zistili,že keď sa prepínač na toční dá na striedavý prúd tak neposiela prúd do mostovky..preputie to vyriešilo a novo ozvučená 365 si už "zahoukala" na točni. Rozbehali sme a nastavili digitálne prestavníky na servá.
Ďakujem Dedovi za príjemný deň 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

... Ďakujem Dedovi za príjemný deň 🙂

si zlatý 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Paráda dedo, teším sa s Tebou. Rzvlaky je šikovný modelár, ako aj Ty, takže spoločnými silami ste to dobre dali 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Paráda dedo, teším sa s Tebou. Rzvlaky je šikovný modelár, ako aj Ty, takže spoločnými silami ste to dobre dali 🙂

to vieš, ja som ešte stará škola... a keď raz niekde súdruhovia píšu, že obi dva prepínače musia byť v rovnakej polohe, tak proste musia byť v rovnakej polohe... no a tým že sa s elektronikou nekamarátim som si nedovolil to urobiť inak... radko sa s tým nebabral a proste to spravil a bolo to... ak sa mi ešte podarí správne zapojiť modul vratnej smyčky, tak by to malo fungovať už stopercentne... Mám z toho radosť, ale ešte väčšiu z tých hovoriacich mašiniek... nikdy som také nemal a je to proste bomba!!!

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Takže sa môžeme tešiť na nejaké videá? 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Takže sa môžeme tešiť na nejaké videá? 😉

no ty si teda hŕŕŕŕŕŕ.... ak tak pracovné 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Paráda dedo, teším sa s Tebou. Rzvlaky je šikovný modelár, ako aj Ty, takže spoločnými silami ste to dobre dali 🙂

to vieš, ja som ešte stará škola... a keď raz niekde súdruhovia píšu, že obi dva prepínače musia byť v rovnakej polohe, tak proste musia byť v rovnakej polohe... no a tým že sa s elektronikou nekamarátim som si nedovolil to urobiť inak... radko sa s tým nebabral a proste to spravil a bolo to... ak sa mi ešte podarí správne zapojiť modul vratnej smyčky, tak by to malo fungovať už stopercentne... Mám z toho radosť, ale ešte väčšiu z tých hovoriacich mašiniek... nikdy som také nemal a je to proste bomba!!!

Ste na to dvaja, takže vratnú smyčku oživíte "coby-dup"....Gratulujem dedo, vždy keď začne mašinka rozprávať, je to skvelý pocit ... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Paráda dedo, teším sa s Tebou. Rzvlaky je šikovný modelár, ako aj Ty, takže spoločnými silami ste to dobre dali 🙂

to vieš, ja som ešte stará škola... a keď raz niekde súdruhovia píšu, že obi dva prepínače musia byť v rovnakej polohe, tak proste musia byť v rovnakej polohe... no a tým že sa s elektronikou nekamarátim som si nedovolil to urobiť inak... radko sa s tým nebabral a proste to spravil a bolo to... ak sa mi ešte podarí správne zapojiť modul vratnej smyčky, tak by to malo fungovať už stopercentne... Mám z toho radosť, ale ešte väčšiu z tých hovoriacich mašiniek... nikdy som také nemal a je to proste bomba!!!

Dedo:
Netrpezlivo sledujem dianie v tvojom rozľahlom bytíku
Myslím že toto by ti mohlo pomôcť

No ako poznám Radka tak ti to už dal...
A myslím si že keď ste mali prepnudé prepínače na striedavý prúd, mostovka bola napájaná, ale pre trojkoľajový systém čiže koľaje jeden pól a kovový stred mostovky druhý pól.
Teším sa na ďalšie správy z depa v ŽilineB)


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Majo díky, už to beží.... to schéma samozrejme mám a všetko je zapojené podľa toho, aj to o tom trojkoľajovom systéme je mi známe... ako písal Radko: podľa návodu musia byť obidva prepínače v rovnakej polohe, ale v skutočnosti to tak nie je... na točne mám prepnutý jednosmerný a na ovládači striedavý - čo je v rozpore s návodom... zatiaľ všetko ide - uvidíme keď vložím modul vratnej smyčky a otočím mostom ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Mňo, tento týždeň som sa v stavbe moc neposunul... no ale aj neviditeľné veci treba robiť 😉
čistil som kontakty a paprsky na točne, zapojil modul vratnej smyčky, osadil a doladil serva... všetko vyskúšal a všetko funguje tak ako má... dokonca aj točňa sa vie otočiť o 180 stupňov a neskratuje ... neuveriteľné 😆
jediné čo musím ešte vyriešiť je jedna mrška výhybka, ktorá mi na MM zobrazuje opačnú polohu a žiaľ servo kvôli rámu otočiť nemôžem ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO:
Pekne sa Ti to rysuje..... 🙂 🙂 🙂
P.S.
V utorok som Ti pri obede hovoril, že nastavenie zobrazenia polohy výmeny sa robí softwarove, servo kvôli tomu naozaj nemusíš otáčať..... Tvoj priateľ na telefóne Ti to určite ľahko nastaví ....
Mimochodom aj malý posun v modelovaní je posun. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Dedo, Tvoje depo bude veľkolepé, už teraz to vidieť. :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Dedo, Tvoje depo bude veľkolepé, už teraz to vidieť. :woohoo:

No veru strašne rád by som budúci týždeň položil a zapojil ľavú stranu, nech si môžem konečne zajazdiť a nasimulovať činnosť v depu 🙂 potom ešte položím dookola depíčka dočasnú programovaciu koľaj (okruh) a pustím sa do stavieb... joj keby ta zima trvala večne 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Dedo, Tvoje depo bude veľkolepé, už teraz to vidieť. :woohoo:

No veru strašne rád by som budúci týždeň položil a zapojil ľavú stranu, nech si môžem konečne zajazdiť a nasimulovať činnosť v depu 🙂 potom ešte položím dookola depíčka dočasnú programovaciu koľaj (okruh) a pustím sa do stavieb... joj keby ta zima trvala večne 😉

Nie som odborník na digitálne ovládanie, ale myslím, že nejaká programovacia koľaj by bola dobrá aj permanentná 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Dedo, Tvoje depo bude veľkolepé, už teraz to vidieť. :woohoo:

No veru strašne rád by som budúci týždeň položil a zapojil ľavú stranu, nech si môžem konečne zajazdiť a nasimulovať činnosť v depu 🙂 potom ešte položím dookola depíčka dočasnú programovaciu koľaj (okruh) a pustím sa do stavieb... joj keby ta zima trvala večne 😉

Nie som odborník na digitálne ovládanie, ale myslím, že nejaká programovacia koľaj by bola dobrá aj permanentná 😉

permanentná ??? ako to myslíš...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Dedo, Tvoje depo bude veľkolepé, už teraz to vidieť. :woohoo:

No veru strašne rád by som budúci týždeň položil a zapojil ľavú stranu, nech si môžem konečne zajazdiť a nasimulovať činnosť v depu 🙂 potom ešte položím dookola depíčka dočasnú programovaciu koľaj (okruh) a pustím sa do stavieb... joj keby ta zima trvala večne 😉

Nie som odborník na digitálne ovládanie, ale myslím, že nejaká programovacia koľaj by bola dobrá aj permanentná 😉

permanentná ??? ako to myslíš...

Nie som odborník, ale možno by som jednu koľaj v depe vyhradil na programovanie lokomotív. Keď budeš mať napríklad nejakú novú a budeš ju chcieť programovať, tak ju tam postavíš a robíš 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Veru ani ja nie som odborník, ale myslím si, že programovaciu koľaj to chce dlhšiu, preto uvažujem ako programovaciu spraviť tú dočasnú dookola depa, aspoň časť nejaké 4 metre... so zvyškom koľajiska bude prepojená izolovanými spojkami a napájaná z programovacieho výstupu centrály... malo by to fungovať... hádam... uvidíme 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 22 / 24

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá