Dedovo Moravsko Fat...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Dedovo Moravsko Fatranská Dráha

583 Príspevky
8 Užívatelia
4 Likes
62.3 K Zobrazenia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Veru ani ja nie som odborník, ale myslím si, že programovaciu koľaj to chce dlhšiu, preto uvažujem ako programovaciu spraviť tú dočasnú dookola depa, aspoň časť nejaké 4 metre... so zvyškom koľajiska bude prepojená izolovanými spojkami a napájaná z programovacieho výstupu centrály... malo by to fungovať... hádam... uvidíme 😉

Fungovať to bude, ale na programovanie je to zbytočne dlhé a ak to chceš používať na kalibráciu loko, tak to musí byť úsek rovný a bez prekážok !!

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

koľaje k budúcim uhoľným skládkam a skládke popola sú položené... naši predkovia boli pracovití .... 🙂 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Takto to vyzerá, keď sa rodí niečo krásne. Ďakujem Dedo !


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Parádička, to bude riadne depo :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

dnes sa mi podarilo vytvarovať a umiestniť objaznú koľaj a ostáva mi už položiť iba vjazdovú koľaj do depa, ale na tej musím najskôr vykopať popolovú jamu, takže chvíľu strpenia prosím ....

no a teraz to tu trošku zasmrdí, ale ja sa proste musím pochváliť 😉 😉
pre určenie správnych rozmerov popolovej jamy som musel vytiahnuť lept vozíčkov a pustiť sa do stavby niečoho strašne miniatúrneho... ešte som mosadz nepájkoval (maringotku na enku som lepil) a tak moje obavy boli na mieste... Šlo to však ako po masle a strašne ma to bavilo... úplná parádička 🙂 🙂 🙂

už je to aj obrúsené, zajtra prídu na rad koliečka a môžeme kopať jamu 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

No dedo, si macher. Radosť Ťa sledovať :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Vidím,že naše modely môžme zahodiť lebo prichádza dedo s leptami 😀 Teší ma,že si sa pustil do pravej stavby leptíkov teda spájkovania.. Naučiť sa zobrať správne množstvo cínu a správne prehriať plech chce cit.. Ako pozerám,ide ti to naozaj dobre. Držím palce

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Vidím,že naše modely môžme zahodiť lebo prichádza dedo s leptami 😀 Teší ma,že si sa pustil do pravej stavby leptíkov teda spájkovania.. Naučiť sa zobrať správne množstvo cínu a správne prehriať plech chce cit.. Ako pozerám,ide ti to naozaj dobre. Držím palce

No ale kolečka mi zobrali pár mesiacov života - myslím že je čas zasa naštartovať 3D 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

podarilo sa mi poskladať popolovú jamu a docela mi sadla do ďúry... takže som mohol položiť posledné dve koľaje žilinského depa - príjazdovú s popolovou jamou a popolovú koľaj ...
v nasledujúcich dňoch ma čaká zasa ta neviditeľná prácička ako sú kábliky a potom sa pustím do kanálov v remíze 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Dedo: ospravedlňujem sa za dlhšie nereagovanie na tvoju tvorbu, ale časove som natoľko vyťažený, že len prečítam a poďakujem. Tak aspoň teraz cez nedeľu sa ako tak chcem uvolniť. Takže tvoj postup je obdivuhodný, aj keď som všetko nepochopil, ale určite mi to časom dôjde a niektoré veci mi až teraz pri ďalšom tvojom postupe dochádzajú. Je vidieť, že si sa prepracoval k ukončeniu pokládky koľají. To je myslím najdôležitejšie. Viem, že tomu predchádzali hodiny, dni, týždne, dokonca až mesiace zisťovania, pátrania, vychádzok na "miesto činu" ako sa hovorí a ďalšieho zhromažďovania všetkých podkladov. Ďalej s otvorenými ústami sledujem ako sa dokážeš postupne kamarátiť s leptami. Chcem sa len opýtať. To budeš mať montážne jamy v každej koľaji v rotunde? To zaváňa potom aj kompletným vnútorným vybavením rotundy a samozrejme osvetlením. To osvetlenie som aj predpokladal. Prajem veľa modelárskych zdarov pri tomto veľkolepom projekte.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Dedo: ospravedlňujem sa za dlhšie nereagovanie na tvoju tvorbu, ale časove som natoľko vyťažený, že len prečítam a poďakujem. Tak aspoň teraz cez nedeľu sa ako tak chcem uvolniť. Takže tvoj postup je obdivuhodný, aj keď som všetko nepochopil, ale určite mi to časom dôjde a niektoré veci mi až teraz pri ďalšom tvojom postupe dochádzajú. Je vidieť, že si sa prepracoval k ukončeniu pokládky koľají. To je myslím najdôležitejšie. Viem, že tomu predchádzali hodiny, dni, týždne, dokonca až mesiace zisťovania, pátrania, vychádzok na "miesto činu" ako sa hovorí a ďalšieho zhromažďovania všetkých podkladov. Ďalej s otvorenými ústami sledujem ako sa dokážeš postupne kamarátiť s leptami. Chcem sa len opýtať. To budeš mať montážne jamy v každej koľaji v rotunde? To zaváňa potom aj kompletným vnútorným vybavením rotundy a samozrejme osvetlením. To osvetlenie som aj predpokladal. Prajem veľa modelárskych zdarov pri tomto veľkolepom projekte.

veru v každej Samba... a dík

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO:
Vidím, že postupuješ svojim klasickým tempom, a depo je opäť o niečo bližšie k prvým realizovateľným posunom lokomotív na jeho koľajničkách.
K tej programovacej koľaji len toľko, Marian má pravdu, stačí úplne krátka koľaj, ja osobne používam jednu flexi koľajnicu ako pre mierku H0, tak aj pre TT, je to dostatočná vzdialenosť na programovanie a určite stačí aj na optimálne nastavenie prvých šiestich CV ( okrem CV5) .... Na kalibráciu by bola potrebná však ako píše Marian rovná koľaj bez výmen a oblúkov, či prevýšení, avšak vzdialenosť minimálne 5 metrov v TT, takže v H0 ekvivalentne viac. ( Počíta sa s modelovým rozbehom hnacieho vozidla do maximálnej ( modelovej ) rýchlosti a potom modelovým zastavením ... )
Predpokladám , že po tých výmenách žiadna "Nemka" jazdiť nebude, ale 365.4 a jej podobné si to budú skutočne užívať
( rovnako ako ich rušňovodič ) 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

DEDO:
Vidím, že postupuješ svojim klasickým tempom, a depo je opäť o niečo bližšie k prvým realizovateľným posunom lokomotív na jeho koľajničkách.
K tej programovacej koľaji len toľko, Marian má pravdu, stačí úplne krátka koľaj, ja osobne používam jednu flexi koľajnicu ako pre mierku H0, tak aj pre TT, je to dostatočná vzdialenosť na programovanie a určite stačí aj na optimálne nastavenie prvých šiestich CV ( okrem CV5) .... Na kalibráciu by bola potrebná však ako píše Marian rovná koľaj bez výmen a oblúkov, či prevýšení, avšak vzdialenosť minimálne 5 metrov v TT, takže v H0 ekvivalentne viac. ( Počíta sa s modelovým rozbehom hnacieho vozidla do maximálnej ( modelovej ) rýchlosti a potom modelovým zastavením ... )
Predpokladám , že po tých výmenách žiadna "Nemka" jazdiť nebude, ale 365.4 a jej podobné si to budú skutočne užívať
( rovnako ako ich rušňovodič ) 😉

Díky za rady, zasa som o kúsok múdrejší... s nemkou veru nerátam ani v budúcnosti na koľajisku...

Inak páni, nejako takto to zatiaľ vyzerá (radko, podobá sa to aspoň trošku?)... odchádzam zasa na cesty, takže to nechám chvíľu uležať a verím, že snáď sa k tomu ešte túto jar dostanem 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Ale veru že podobá a dokonca veľmi dobre. Ani by som nepovedal že to depo je tak malé v realite.. Čo bude treba na 3d?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

Dedo, to bude bomba depo. To vidieť už teraz :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Ale veru že podobá a dokonca veľmi dobre. Ani by som nepovedal že to depo je tak malé v realite.. Čo bude treba na 3d?

Radko:
- snažím sa ísť podľa plánov, ktoré mám k dispozícii a zatiaľ to ide... iba dĺžka koľají je samozrejme skrátená na minimum...
- 3d - tie kolečka na zauhlovacie vozíky by mi mohli predĺžiť život 🙂 , ale sú strašne prťavé....
väčší priemer, okružie, či ako sa to odborne volá má 3 mm
menší priemer má 2 mm
široké je 1 mm
a navyše v strede to má dierku na osku, potvorky prťavé ...
(v lepte je to z troch ks ---- dovidenia stará mama)

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO:
Segment s depom bude určite nádherným kusom koľajiska, len škoda, že na pravej strane nie je väčší aspoň o 15 cm.....
🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

DEDO:
Segment s depom bude určite nádherným kusom koľajiska, len škoda, že na pravej strane nie je väčší aspoň o 15 cm.....
🙂

Bude Ivor, bude a dokonca 30 cm.... veď ako by som sa hral, kým postavím koľajisko

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

DEDO:
Segment s depom bude určite nádherným kusom koľajiska, len škoda, že na pravej strane nie je väčší aspoň o 15 cm.....
🙂

Bude Ivor, bude a dokonca 30 cm.... veď ako by som sa hral, kým postavím koľajisko

... hneď ma to napadlo, podobne som ja predlžoval segment Katarínska Huta o cca 350 mm, aby som sa mohol "otočiť" aj s mojou najdlhšou lokomotívou rady BR18.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Kolečká sú síce maličké no pri tryske 0.1mm s myslím,že nebude problém ich vytlačiť

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

No nejako táto téma zomiera, budem tu musieť zavesiť aspoň pár obrázkov z budúceho priestoru pre DMFD ... aspoň získate predstavu, že kedy sa tu niečo modelové objaví 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

No nejako táto téma zomiera, budem tu musieť zavesiť aspoň pár obrázkov z budúceho priestoru pre DMFD ... aspoň získate predstavu, že kedy sa tu niečo modelové objaví 😆

Veru, to by si mohol 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

takže tu páni sa to raz bude všetko odohrávať ... ešte pár drobností odpracem a môžeme modelovať 😉 ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
 

No dedo, pekný priestor, už sa teším s Tebou :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Dedo: ... som presvedčený, že ten priestor je dostatočne veľký aj na kráľovskú modelovú veľkosť H0. Naozaj už len pár drobností a môžeš ísť na to. Trochu omiesť pavučiny a nevyhnutné úpravy a hurá na modelovanie. Viem ako veľmi si tento priestor chcel získať, tak teraz sa teším s tebou.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 23 / 24

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá