Dedovo Moravsko Fat...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Dedovo Moravsko Fatranská Dráha

583 Príspevky
8 Užívatelia
4 Likes
61.7 K Zobrazenia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Dedo: ... som presvedčený, že ten priestor je dostatočne veľký aj na kráľovskú modelovú veľkosť H0. Naozaj už len pár drobností a môžeš ísť na to. Trochu omiesť pavučiny a nevyhnutné úpravy a hurá na modelovanie. Viem ako veľmi si tento priestor chcel získať, tak teraz sa teším s tebou.

no zataiľ to vyzerá na reálnych 5 x 7 m;)

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

takže tu páni sa to raz bude všetko odohrávať ... ešte pár drobností odpracem a môžeme modelovať 😉 ...

... vypadá to ako niečo medzi momentkou z hororu a romantickou rozprávkou.... 🙂
Ak tých 5 x 7 metrov rátaš už po odpočítaní spracovania palubovky a zateplením , tak je to naozaj veľmi pekný priestor,
v podstate dvojnásobný, aký má moja Lokálka TT.... ( 3,5 x 3,5 ) :silly:

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

... vypadá to ako niečo medzi momentkou z hororu a romantickou rozprávkou.... 🙂
Ak tých 5 x 7 metrov rátaš už po odpočítaní spracovania palubovky a zateplením , tak je to naozaj veľmi pekný priestor,
v podstate dvojnásobný, aký má moja Lokálka TT.... ( 3,5 x 3,5 ) :silly:

áno rátam ...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  
Milí priatelia, veru pretieklo veľa vody dolu Váhom čo som tu bol naposledy 😭. Prihováram sa vám v tejto téme najmä preto, lebo po skúsenostiach za posledných 5 rokov som dospel k záveru, že projekt DMFD sa realizovať nebude. Na vlastnej koži som si vyskúšal koľko práce, času a peňazí vyžaduje taká jedna rekonštrukcia chalupy a po reálnom zhodnotení som dospel k záveru že zobytnenie povaly na chalúpke proste v tomto živote nedám. Netreba iba drieť, treba aj žiť a modelovať.
Som teda na začiatku a rozhodujem sa čo budem modelovať. Priestor ktorý mám k dispozícii má rozmery 4,3 x 4,3 m a je už plne použiteľný. Ostávam pri H0 a II epoche, lebo tie historické budovy, vozne a lokomotívy ma proste držia a nechcú ma pustiť. Na rozrobenom RD v Žiline, ktoré malo byť súčasťou DMFD, budem pokračovať, dostaviam ho, ale do akého budúceho layoutu ho osadím ešte ani srnky netušia. Isto chcem ísť do reality, nie fantázie a ostanem pri Žiline, možno Kysuce mi poslúžia ako námet, je tu KBŽ, lokálne trate, dokonca aj úzka úvraťovka ... uvidíme ...
Veľa zdaru všem tuto tady na fóre 😉 

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@dedo ani nevieš, aký som rád, že si sa po rokoch znovu ozval. Síce na Tvoju DMFD som sa tešil, ale chápem, prečo si sa rozhodol inak. Taktiež ma teší, že ostávaš pri H0 a II. epoche. Určite sa teším na Tvoje modely, nakoľko si jeden z najzručnejších krajinkárov, ktorých mám tú česť poznať. Vítam Ťa teda naspäť a hor sa do toho.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

@marek ďakujem za späť privítanie 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
Topic starter  

Hrabal som sa v archívoch a našiel som 5-ročnú fotografiu aktuálneho stavu žilinského RD. Tak sa teším až to rozbalím a budu pokračovat 🤩 

180325 020 dmfd popol dedovo vlaky zbynek svoboda

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
 

@dedo držím palce. Pamätám si, ako som v napätí sledoval Tvoju prestavbu tejto točne, to bolo niečo úžasné. Teším sa na to a dúfam, že nás budeš tešiť fotkami zo stavby

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Zbyněk reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 24 / 24

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá