Južná trinásť a pol...

Upozornenia
Vyčistiť všetko

Južná trinásť a polka v TT

Samba
(@samba)
Slávny člen

Kamaráti, kolegovia, modelári, dovolil som si vytvoriť novú tému v ktorej by som chcel prinášať novinky v stavbe môjho nového segmentového koľajiska v modelovej veľkosti TT s názvom "Južná trinásť a polka". V hlave mám už celkom presnú predstavu ako bude koľajisko vyzerať, ale môj návrh ostane len v hlave a Vy budete môcť postupne sledovať ako sa bude tvoriť. Nezverejním žiadny návrh, alebo plán budúcej dráhy, aby ste pri postupnom zverejňovaní mohli rozmýšľať, že čo kde asi bude. Tiež sa priznám bez mučenia, že nie som taký "harcovník", čo utvorí plán a potom sa ho striktne dokáže držať. Určite počas stavby sa môj plán v hlave bude ešte upravovať. Myslím, že takto to bude pre prípadných "sledovateľov" mojej stavby zaujímavejšie. 

Celé koľajisko bude tvorené na desiatich segmentoch po obvode troch stien mojej modelárskej miestnosti. Drvivá väčšina segmentov bude o šírke 600mm, len krajné segmenty budú o šíre 800 a 1000mm pre dostatočné polomery oblúkov pre zaistenie otočenia vlakových súprav. Celková dĺžka všetkých segmentov bude 13,5m a trať bude inšpirovaná (nie doslova) južnou trasou na Slovensku na ktorú sa trochu zabúda v reálnych železniciach. Preto ten názov "Južná trinásť a polka". Navyše na južnom Slovensku aj bývam, takže je mi tento kút aj najbližší. Celé koľajisko som sa rozhodol budovať v III.-IV. epoche. Takže väčšinou parné a dieselové lokomotívy, ale možno sa niekde objaví aj elektrifikovaný úsek, ale to už asi predbieham. Myslím, že som toho prezradil už naozaj dosť, ešte by som podotkol, že koľajisko bude celé v analógu (ovládanie), ale samozrejme s možnosťou prevádzky aj lokomotív v digitále. 

Aby som len nepísal, ale niečo so stavby už aj ukázal, tak prinášam zopár obrázkov so stavby základných rámov segmentov a ich montáže na obvodové steny. 

20210315 181003
20210412 142038
20210412 154643
DSC 0339
DSC 0340
DSC 0341
DSC 0342
DSC 0343
DSC 0356
DSC 0357

Citácia
Topic starter Publikované : 16. mája 2021 9:37
Ivor a Marek sa páčilo
Marek
(@marek)
Člen Admin

Tak tomu sa povie riadny priestor. Držím palce pri plánovaní a stavbe koľajiska a teším sa na Tvoje príspevky

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...

OdpovedaťCitácia
Publikované : 16. mája 2021 11:55
Ivor sa páčilo
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Slávny člen

Názov pre mňa trocha "podivný", ale určite máš k nemu dôvod. Priestor si vybudoval skutočne veľkolepý a hodný mierky Table Top. Prešiel si doposiaľ poriadny kus cesty a aj keď je ešte dlhá cesta pred Tebou, doposiaľ to bola piesková púšť, teraz sa to však už mení sa vláčikový raj...... Budovanie koľajiska popri stenách miestnosti je mi veľmi sympatické, šírka segmentov ( zhodná s tými mojimi ) je veľkorysá, potenciál pre budovanie zaujímavej krajinky so železnicou i modelových oblúkov vytvorený, takže budem  rád sledovať Tvoje budovateľské úsilie. Zvolil si skvelý koncept s veľkým potenciálom tak držím palce a budem rád, keď to raz uvidím aj na vlastné oči..... 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂

OdpovedaťCitácia
Publikované : 19. mája 2021 22:59
Samba sa páčilo
Samba
(@samba)
Slávny člen

Ivor: ... názov som už vysvetlil a poviem pravdu, poriadne dlho som rozmýšľal nad správnym pomenovaním môjho budúceho koľajiska, aby vystihoval podstatu. Je možné, že častom a v priebehu stavby sa tento názov zmení a "Južná trinásť a polka" bude iba pracovný názov. Je predo mnou nekonečná cesta, ale teraz už nie je kde sa ponáhľať. Samozrejme toto veľké segmentové koľajisko nie je jediným mojím projektom, tak určite to teraz poriadne zvolním a budem robiť na viacerých projektoch naraz. Ďakujem za povzbudenie a verím, že budem pomaly, ale isto napredovať. 

OdpovedaťCitácia
Topic starter Publikované : 20. mája 2021 5:24

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Sociálne médiá