Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Diorámky

6 Príspevky
3 Užívatelia
5 Likes
847 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Aby ste nepovedali, že nič nerobím, tak som posledných pár dní pracoval na veľmi malej diorámke v mierke N. Ide o to, že som našiel v jednom obchode sklenenú krabičku, asi na šperky, stála iba pár eur a preto som sa rozhodol ju využiť po svojom... Nebol som si istý, ako to dopadne, ale myslím, že to bude mať niečo do seba 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2846
 

Marek: dobre, že si túto tému založil. Som presvedčený, že do tejto témy by vedel prispievať takmer každý. Veď najlepšie si je techniky krajinkárstva vyskúšať na malej diorámke a tak potom aplikovať na koľajisku, alebo module.
Tvoja malá diorámka vo veľkosti N vyzerá zatiaľ úplne profesionálne. Navyše modelár tvojho formátu musí vždy niečo tvoriť, takže takéto malé projekty sú výborné, keď ešte možnosti nedovoľujú veľkú tvorbu. Ale neboj sa aj čas veľkej tvorby určite príde. Ja som toho najlepším príkladom. V tejto dobe tvorím a modelujem aj ja, hoci na to celý rok nemám čas. Držím palce a hor sa domalých projektov.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Ďakujem Samba. Aj s výsledkom som celkom spokojný 🙂

Možno ešte dorobím nejaké malinké detaily, ale nechcem to preplácať 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lucipuk
(@lucipuk)
Eminentný člen Registered
Pripojený: pred 5 rokov
Príspevky: 14
 

Ahojte, chcela by som sa vám pochváliť mojou ročníkovou pracou.

Ako tému som si vybrala modelovanie listnatého stromčeka. Naučila som sa ako sa robí z drôtu kostra stromu, z papiera kôra stromu, aj ako sa dá patinovať a olistovať. 

Ešte minulý rok sme s ockom začali robiť diorámu a teraz sme ju konečne mohli dokončiť. Stromček aj do tej diorámy dobre zapasoval.

DSC 0297
DSC 0294
DSC 0290
DSC 0284
DSC 0210
DSC 0188
DSC 0185
DSC 0181

   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5025
Topic starter  

Vau Lucipuk, práve mi padla sánka. Nádherný stromček aj dioráma. Skaly sú vymakané, stromček ako živý. Krása. Na tej druhej fotke, oproti oblohe, keby nebolo vidieť tú modrú farbu, tak by som si myslel, že to je skutočná krajina. Teším sa, že na tejto stránke máme aj takú šikovnú modelárku. 🙂 Len tak ďalej a dúfam, že ešte budeš pridávať fotky svojich modelov. 🙂

Ešte doplním, ukázal som fotky aj Evke, tak sa jej veľmi páči, ako si to urobila a pozdravuje Ťa 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba and Lucipuk reacted
OdpovedaťCitácia
Lucipuk
(@lucipuk)
Eminentný člen Registered
Pripojený: pred 5 rokov
Príspevky: 14
 

Som veľmi rada že sa ti aj tete Evke páčil môj projekt.

Páčil sa aj mojim spolužiakom a pani učiteľke. Páčil sa im až tak že ma pani učiteľka poslala prezentovať ten projekt do ďalších dvoch tried.

A jasné že budem modelovať!

A pozdravujem aj ja.


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá