Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Kolajisko N

282 Príspevky
9 Užívatelia
0 Likes
37.1 K Zobrazenia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
Topic starter  

Tak mi to nedalo a opet som tu aj ked s niečim uplne iným a chcem sa s vami o tom podelit.Nedávno ma chytila mánia že si postavim ešte menšie pidi kolajisko v eNku.Kedže som patlateľ aj papierových modelov tak som sa rozhodol že si domčeky postavím z papiera.Najprv som musel preratat mierku a potom do eNka a nakoniec z toho na svet vzniklo male čudo.Nikomu neprajem lepit v eNku ale čo už ked som sa dal naboj tak budem patlat.Zopar foto davam na ukážku dvoch domčekov -60-70 roky a opet v parnej kráse.Prečo v parnej - Norino,Marek ,Zbynku dobre viete že mám obrovský rešpekt pred nima.
Tak ahojte.
R&R


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

No Roman, klobúk dole. Už si mi predtým posielal nejaké fotky mailom, len som sa nejako nedostal k odpísaniu Ti. Ale viem, že sa na mňa nehneváš, teda dúfam. Vyzerá to naozaj bombovo, neviem si ani predstaviť, ako to lepíš dokopy v mierke 1:160! Len tak ďalej, a nezabudni občas poslať fotky. Teším sa na ďalšie Tvoje tvorenie.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
Topic starter  

Dakujem Marek ale pravdu ti poviem že už začínam pochybovat či znáhodou to nieje dokonca v Zetku 🙂 🙂 🙂 a to som si ešte nezanôtil Zbynkovu myšlienku - budu ta pit čo budu modelovat- 🙂 🙂 🙂
Tak ahojte.
R&R


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

držím palce Romanko pri stavbe enka...
strašne ma to teší, keď čítam ako sa v tom pidi trápiš... 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Myslím, že to tu dostáva tie správne otáčky, ako sa hovorí. Roman obdivujem tvoju odvahu pustiť sa do N-ka. Viem že nemáš toho priestoru nazvyš, ale toto je naozaj už malá mierka. Tie domčeky vyzerajú dosť detailne,. Keď si pomyslím na tie členité rámy okienok a tie schodiská so zábradliami, tak to je dosť aj v TT a nie v N. Ale ty si "starý" bojovník a ako vidím aj s touto výzvou sa vysporadúvaš po "Rikitansky". Tiež to uvidím naživo. Teším sa na stretnutie a budeme mať hodiny aby sme sa porozprávali. Teším sa verím, že počas doby strávenej v tvojej spoločnosti prídem na iné myšlienky a možno v blízkej dobe niečo vyprodukujem aj ja. Dedo, už nie si len ty N-kár, už sa onedlho k Vám pridá aj Marek. Hoci tvoje umenie je úplne nad všetkými, čo do teraz poznám. No chlapi Dedo dal latku poriadne vysoko. :woohoo:


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

... ani nevieš Norbi ako sa na tých "nových" enkárov teším... bude to pre nich zo začiatku fuška, ale keď sa s tými pidi vecičkami popasujú, enko si zamilujú B)
... ostatne ako ja v súčasnej dobe pri stavbe obce Dedov - tak som sa vám priatelia do toho zabral, že som pustil z hlavy všetky budúce nápady (čo po dedovom enku?) Aj keď v tomto merítku nie je všetko až tak dokonalé ako by sa dalo urobiť povedzme v hánulke - baví ma to čím ďalej viac :kiss:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

No chalani, tak ja už zháňam drevo na rám a rozmýšlam nad rozmermi a taktiež či to urobím ako stôl alebo ako zavesenú policu. Nebude to veľmi veľké, tak uvidím. Budovy na to chcem použiť od Atelier Wepe iba, a nebude tam veľa budov, skorej krajinka a príroda. Chcem urobiť model Kopaníc, samozrejme zjednodušený, ale je to nádherná krajina, kopcovitá. Síce tam nie je železnica, ale ja urobim vymyslenú. Môj otec odtiaľ pochádzal a nakoľko je to na jeho pamiatku, tak tam bude model jeho rodného domu a tak podobne. Verím, že to bude makačka, ale tak chcem to dotiahnuť ku spokojnosti, aj keď to nebude v dedovej kvalite, ale urobím všetko preto, aby som sa aspoň trochu priblížil. A potom mi bude ostávať ešte jedna vec, v N-ku zohnať alebo postaviť Sergeja ČSD, to bola ocinova obľúbená lokomotíva...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

už teraz sa teším, bude to nádhera... kopcovitá krajina je moja obľúbená a vôbec si nemyslím, že tomu bude niečo chýbať... inak ČSD sergej je v enku bežne k dostání - robí ho fleischmann, ale ako ťa poznám ty si ho isto vyrobíš 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
Topic starter  

Ahojte chalani tak to mate pravdu ze budeme s Marekom bojovat ale nebojte s Marekom to dame -pravda Marek 🙂 🙂 🙂
Marek ako citam tak ty uz budes pomalu aj ram uz davat do kopy daj potom info o rozmeroch -dobre.
Tak zatim .
R&R


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Keď budete čokoľvek potrebovať pri stavbe enka, tak sa pýtajte... ak budem vedieť a môcť - rád pomôžem 🙂
Inak času máte kopec, ja ešte s enkom zďaleka nekončím a keď dokončím dedovo enko, tak už mám v rukáve suprové pokračovanie !!! A zasa v enku - budete čubrnieť :woohoo: No ale to som hodne predbehol čas...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Môj otec pochádzal odtiaľ a preto som sa tak rozhodol. Chodievali sme tam často a mám na to krásne spomienky. Určite by sa mu to páčilo. Roman, čo sa týka rozmerov, tak to bude asi 100x50, možno trochu viac. Ale nič veľké. Dedo, ďakujem za ponuku pomoci, určite Ťa budem otravovať. Aj Norbi vravel, že sa mi pokúsi pomôcť, že sa chce podieľať, takže myslím, že aj on mi čo to poradí. Vďaka chalani

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Práve som si rozkladal koľajničky N, tak už viem presný rozmer koľajiska, aké budem robiť. Bude to 150x75cm, aby sa mi to zmestilo tak, ako chcem a aby tam mohlo byť aj kus prírody a zjednodušený model dediny. Zjednodušený znamená samozrejme menej domčekov ako v skutočnosti... 🙂 Príroda je tam ozaj krásna

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

nóóó kamaráde, nádherná predloha a na enko docela slušný rozmer... to bude paráda !!!

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Práve som si rozkladal koľajničky N, tak už viem presný rozmer koľajiska, aké budem robiť. Bude to 150x75cm, aby sa mi to zmestilo tak, ako chcem a aby tam mohlo byť aj kus prírody a zjednodušený model dediny. Zjednodušený znamená samozrejme menej domčekov ako v skutočnosti... 🙂 Príroda je tam ozaj krásna

Tak to už áno Marek, takže opäť voda na koľajisku. Večná to téma. Mám tiež nejaké začiatky za sebou, ale ešte stále som nedosiahol môj vysnívaný "bod G" v tomto fenoméne ako je voda na koľajisku. Pokiaľ ide o pomoc, tak rád pomôžem a môžeš sa na mňa spoľahnúť. Vždy rád pomôžem, keď môžem. Keď už nebudem môcť, pomôžete vy mne. o tom je predsa kamarátstvo. A to je to čo si na Vás moji modelársky kamaráti najviac cením.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

...stále som nedosiahol môj vysnívaný "bod G"

Joj s týmito bodmi to býva niekedy ťažké 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

tož kunite kamaráti eNkári, čo vás čaká a na čo sa môžete tešiť... 4 hodiny som sa s tým dnes babral a výsledkom je 40 cm zábradlia... ale vychutnával som si to, lebo ma nič neženie... B)



Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Tak si to takto prakticky vyriešil. Tieto laser-cut vecičky sú super. Vyzerá to parádne. Tak ako je u teba zvykom, všetko do detailu prevedené. To zábradlie zvýši bezpečnosť na dlhom premostení. Ide ti to od ruky, čo sa zatiaľ o mne nemôže povedať. Ja som neustále nahnaný a nemám na nič tvorivé čas. Už ma to trochu aj hnevá, ale zatiaľ to neviem ovplyvniť. :angry:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Dedo, to vyzerá bombovo. Sa neviem dočkať, kam to umiestniš.
Čo sa týka rozmerov koľajiska, tak tam bezpochyby chcem umiestniť to jazero - teda hrádzu. To je dominantou Kopanic. Taktiež hneď pri jazere je chatka, voľakedy to bola firemná chata kde ocko pracoval a tam sme strávili tuším 10 dní. Proste to tam musí byť, vrátane našej rodiny.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

teším sa na tú tvoju stavbu Marek, bude to krásna vec...
zábradlíčko pôjde na most, dnes som ho dorobil a strekol, vyzerá to celkom dobre... zajtra sa budem trápiť s lepením na koľajisko - bude to fuška, ale hádam to nejako stĺpik po stĺpiku dám... je to totiž do kopca a navyše do zákruty :angry:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Vidím, že nezaháľaš a naďalej sa posúvaš dopredu nezadržateľným tempom. Musím priznať, že Vám všetkým tak trochu aj závidím toľko času na modelovanie. Ja, tak ako minulý rok neviem kde mi hlavy stojí, ale snažím sa byť užitočný aj pre iných modelárov. Cítim, že by som mal trochu ubrať a trochu sa pustiť aj svojho ozajstného modelovania, mám na mysli koľajisko. Snáď si tento rok trochu času pre seba nájdem a budem modelovať, 🙁


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Norbi, každá minca má dve strany... áno trošku viac momentálne modelujem, no rok som stagnoval tak trošku dobieham... všetko ostatné však musí stranou a to tiež nie je dobré... Uber, už som ti to veľa razy hovoril 🙁

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Norbi, každá minca má dve strany... áno trošku viac momentálne modelujem, no rok som stagnoval tak trošku dobieham... všetko ostatné však musí stranou a to tiež nie je dobré... Uber, už som ti to veľa razy hovoril 🙁

Je to presne tak ako píšeš, len ešte zatiaľ nevidím pre mňa jasnú budúcnosť v modelovaní krajiny. Ale verím, že hmla sa raz rozplynie vyjde a aj nad mojím modelovaním slniečko. Potom sa do niečoho krajinkárskeho pustím aj ja. Zatiaľ len obdivujem Vaše výtvory a teším sa s Vami. Pritom musím podotknúť, že s modelmi súm v kontakte každý deň. Takže až tak zlé to so mnou nie je. B)


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Človeče, aj relaxovať občas treba, takže sa snaž. Viem že sa to ľahšie píše ako robí, ale cez sviatky si vravel, že sa budeš snažiť nájsť aspoň trochu času cez víkendy. Viem že máš toho naozaj veľa, nečudujem sa že makas od rána do večera, v dnešnej dobe sa ťažko žije z jedného príjmu. Ale držím palce aby sa ti to podarilo.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Ahojky, tak zábradlíčko je na mieste... bola to fuška, ale vyzerá to celkom chrumkavo - som spokojný B)
(neviem prečo mi nejde vložiť obrázok :sick: )

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ahojky, tak zábradlíčko je na mieste... bola to fuška, ale vyzerá to celkom chrumkavo - som spokojný B)
(neviem prečo mi nejde vložiť obrázok :sick: )

Možno veľkosť obrázku presiahla 500kB. Skús ho zmenšiť pod túto veľkosť a skús znovu. Ak Ti to nepôjde, tak mi ho pošli mailom a ja ho pridám.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 12

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá