Pidi kolajisko TT 1...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Pidi kolajisko TT 1200x900

20 Príspevky
4 Užívatelia
0 Likes
2,814 Zobrazenia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
Topic starter  

Ahojte priatelia tak to je super že vzniklo novomodelárske forum pre železničných modelarov.Moje pidi kolajisko je už takmer hotove.To najhoršie čo nemam rád je zapojenie elektriky aj ked len na takom malom ale proste brrr.Neviem si predstavit u mojho kamaratika Norina alebo aj u teba Marek ,ktore vaše kolajiská sú oveľa večšie.
Tak zatim -príjemný zbytok víkendu.
R&R


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Ahoj Roman,
ďakujem za príspevok. Som rád, že si sem zablúdil. Tvoje koľajisko je pekné, vidieť, že si sa s tým vyhral. Neboj, elektriku zvládneš, to koľajisko nie je veľké a aj stanička je v pohode. Určite to nebude pre Teba problém. Mám síce predstavu o celkovom rozložení, ale ak je možné, môžeš pridať prosím aj nejaký celkový záber?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
Topic starter  

Ahoj Marek tak som nafotil cele pidi kolajisko a davam foto.Dufam že to prejde neviem ako som nastavil fotoaparát.
Tak zatím .
R&R


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

No tak som si to aj predstavoval. Ako sa hovorí, v jednoduchosti je krása. Stanička, depo, vlečka, zopár domčekov, kostolík a k tomu prislúchajúce detaily a doplnky - spolu to tvorí jeden veľmi pekný celok. Páči sa mi, ako si dal tú ukončenú koľaj ku skladisku a stanicu až za ňu, tam predpokladám, že nastupujú cestujúci. A aj tá cesta pri stanici s tým ostrovčekom je super. To bol dobrý nápad. Ďakujem za príspevok. B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

počuj kamarát rikitan, ja myslel že si TT zrušil, keď si sa pustil do enka :blink:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Veľa krát som už videl na malom aute nápis "malé, ale moje". Majitelia malých autíčok si ho na svoje autíčko dávajú s určitou hrdosťou. Myslím, že na tvoje utešené koľajisko tento hrdý slogan pasuje asi najlepšie. Od mojej poslednej návštevy si to poriadne vyšperkoval a neuveriteľne sa teším, keď si ho v piatok pozriem naživo. Dúfam, že mi pustíš aj nejaké súpravičky a že pri tom pokecáme. Hovorí sa, že v jednoduchosti je krása, tak keď sa pozriem na tieto fotky, tak to môžem potvrdiť. Kamarátik môj nemám slov, len si prezerám fotky a ja tie čo si mi do teraz poslal. Takto si podľa mňa modelári užívajú svojho koníčka. Dobre sa na to pozerá, ďakujem za potešenie mojej modelárskej dušičky. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
Topic starter  

Nie nie Zbynku TT neopuštam to len taka moja maličkost -rozmanitost ma pokuša, ale nie kamarati moji ja sa teda priznam idem teda s pravdou von 😉 😉 😉 Kedže som aj papierový patlatel a určite viete že chodim kazdý rok na výstavu a sutaž papierových modelov tak som sa rozhodol že spravím ešte menšie pidikolajisko ktore len zoberiem popod pazuchy a idem na výstavu.Norino dobre vie o aku výstavu sa jedna ,zopárkrat bol už so mnou no a ked toto tam priniesiem tak myslim že by to malo zabrat pre porotu aleeee ešte aj na naše stretnutia by som to chcel zobrat so sebou a proste len tak mirnix dirnix prehanat mašinky a kochat sa svami pri pohariku dobreho moku :whistle: :whistle: :whistle:
Tak zatim
R&R


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
Topic starter  

Ahoj kamaratik dobre vieš že bez teba by to pidi kolajisko nebolo take ake je .Ked sa nan pozrieš tak od stromčekov ,domčekov ,postavičiek ,statickej trávy atd mám od teba takže aj velka vdaka tebe za tvoju pomoc patri tebe kamaratik a to si velice vážim a to ma ženie dalej do predu.Neboj, v piatok ked prideš tak pokecame a určite aj supravičku v čsd pustime a mimochodom to mam tiez od teba .
Tak zatim
R&R


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

Norbi mi hovoril, že pofotil Tvoje koľajisko svojím fotoaparátom. Dúfam, že dáš ešte nejaké fotky, nech sa môžeme pokochať. Už sa teším, ako sa aj teším za Tvoje úspešné nákupy modelov.. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
Topic starter  

Ahojte kamaráti tak sa konečne dostávam k počítaču a posielam slubené foto ktoré nafotil kamarátik Norino z piatočnej navštevy a zároven cesty do metropoly Čiech-Prahy.Cestu nebudem ani opisovat-len sme trpli aby sme štastne docestovali domov ale nakoniec všetko dobre dopadlo 🙂 🙂 🙂 . No ale podme na to hlavné.Pustíte chlapa do spálne a čo nevidím -kamarátik fotí moje pidikolajisko-ale ako vid foto 🙂 🙂 🙂 . Moja dielna totiž zaberá štvrtinu spálne ktou mám predelenu bielou plentou-ta je zrovna zrolovana na fotke aby bolo viacej priestoru na fotenie.
Kochal som sa aj ukažkou komárka ktoreho zostrojil Norino svojim modelárskym umením.Krásne sedel na kolajisku.
Mali sme stále o čom debatovat ale čas nás suril do hajan lebo sme vyrážali do Prahy po druhej nad ránom.
Tot vše,tak sa majte pekne -modelovaniu zdar.
R&R


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
Topic starter  

Dalšie foto.

[attachment:2]DSC_0234.JPG[/attachment


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
Topic starter  

Dakšie foto.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Pekná kukanda, vďaka za to 🙂

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Po zhliadnutí tohoto "pidi koľajiska", ako ho sám autor nazval, rád skonštatujem, že Roman sa každým svojím novým koľajiskom zlepšuje. Fotenie mi trochu dalo zabrať, ale poviem Vám, že na tak malej ploche som toľko zaujímavostí k foteniu ešte nevidel. Dal si si Roman pekne záležať. Klobúk dole. Som už teraz zvedaví na tvoj počin v N-ku. To je iná veľkostná katekória. Máš už všetok potrebný materiál na zahájenie stavby, tak len do toho.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

No Roman, klobúk dole pred Tvojim koľajiskom. Lepšie fotky urobia svoje. Krásne si sa vyhral s detailami, proste skvelá práca. Nuž, kto umí, ten umí. A jedna otázka, Norbi bol tak "triezvy", že nevládal ani stáť? :silly:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

... A jedna otázka, Norbi bol tak "triezvy", že nevládal ani stáť? :silly:

presne na toto som myslel aj ja, keď som kukal fotky 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

... A jedna otázka, Norbi bol tak "triezvy", že nevládal ani stáť? :silly:

presne na toto som myslel aj ja, keď som kukal fotky 😆

Všetkým by som rád objasnil, čo sa stalo pri tom inkriminovanom zábere "ja ako fotoreportér". To som pri fotení objavil ďalší z detailov a pri fotení som z toho odpadol. Preto vyšiel tento "kultový" záber. 😳 😳


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

... A jedna otázka, Norbi bol tak "triezvy", že nevládal ani stáť? :silly:

presne na toto som myslel aj ja, keď som kukal fotky 😆

Všetkým by som rád objasnil, čo sa stalo pri tom inkriminovanom zábere "ja ako fotoreportér". To som pri fotení objavil ďalší z detailov a pri fotení som z toho odpadol. Preto vyšiel tento "kultový" záber. 😳 😳

Výhovorky... :silly:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
Topic starter  

Nie nie chalani poviem vam že to dalo zabrat aj Norinovi pri foteni stale zatajovat dych aby bol zaber ostry a najst tu spravnu polohu pre zaber a takto som cele kolajisko staval cely čas stale na zemi.Uvažoval som aj o drevenych kozach 🙂 🙂 🙂 ale ved vy viete o čo sa jedna aspon na uroven pasa ale to je este daleka historia.Dakedy som si kolena necitil ale to tažke už mam za sebou a teraz este len dokraslovat jemnymi detailami.
Modelovaniu zdar.
R&R


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
 

To Ti verím, že sa to muselo zle robiť takto na zemi, ale zvládol si to priamo na výbornú. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá