Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Kolajisko N

282 Príspevky
9 Užívatelia
0 Likes
37.1 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

Ahojky, tak zábradlíčko je na mieste... bola to fuška, ale vyzerá to celkom chrumkavo - som spokojný B)
(neviem prečo mi nejde vložiť obrázok :sick: )

Možno veľkosť obrázku presiahla 500kB. Skús ho zmenšiť pod túto veľkosť a skús znovu. Ak Ti to nepôjde, tak mi ho pošli mailom a ja ho pridám.

Robte chlapi, robte niečo, už by som to rád aj videl :woohoo:


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Robte chlapi, robte niečo, už by som to rád aj videl :woohoo:

Uvidíš Norbi, uvidíš...
Díky Marek, ak sa obrázok zobrazí, tak si mi dobre poradil... :whistle: ZOBRAZIL, HURÁÁÁ !!!

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Ty kokso, tak to vyzerá super. A čo tá stanica Dedov, to si tam predtým nepamätám... alebo som taký nevšímavý? Skvelá práca 🙂
Takéto príspevky, ako dávate chalani robia toto fórum lepšie ako vlaky.net... 😉 Ďakujem... A môžete to ináč propagovať medzi skutočnými modelármi, pokiaľ to nie sú rátači nitov... Ale myslím, že ani tým sa časom nevyhneme

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Správne, nepamätáš, lebo to ešte nebolo zverejnené... práve na tomto úseku makáááám 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

... A môžete to ináč propagovať medzi skutočnými modelármi, pokiaľ to nie sú rátači nitov... Ale myslím, že ani tým sa časom nevyhneme

Veď ja už to mám v odkazoch na stránke B) ... si si nevšimol? :angry:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Aha, ozaj. Tak to som si ozaj nevšimol... 😮

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Samba, čudujem sa, že si ešte nekomentoval tú Dedovu fotku, to zábradlie vyzerá suprovo... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
Topic starter  

Zbynku Zbynku prečo mi to robíš opeť nemám chuť pokračovať ,tak je to krásne ale vždy si spomeniem na Norina ked vyslovil jednu krásnu myšlienku vo vete- v každom našom kolajisku je obraz toho koho to je vytvorené .Jednoducho povedané že ak by som časom niekde videl kolajisko vytvorené tebou alebo Norinom a Marekom tak viem koho to je.
Neboj na eNku si dám zaležať aj ja tak je to chutnučké až ma bolia oči B) B) B)
R&R


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

Samba, čudujem sa, že si ešte nekomentoval tú Dedovu fotku, to zábradlie vyzerá suprovo... 😉

Som sice prihlásený, ale som mimo, lebo prebieha príprava na cestu do srdca modelárskej krajiny (ČR) PRAHA - MOST. Mám s toho trochu zhon, aby som na nič nezabudol. 🙁

Dedo, tak poviem len to, že je to paráda a tá cesta dostala úplne iný rozmer. Ja ako dosť angažovaná osoba v doprave, si neodpustím povedať, že je to teraz oveľa bezpečnejšia cesta ako bola do teraz bez toho zábradlia. Použil si modrú farbu (dosť moderné podľa mňa), ale nevadí. Ja osobne som myslel na čiernu, alebo sivú- Ale ja nie som tvorcom tohto koľajiska, tak budem naďalej len obdivovať. Ako vždy perfektný doplnok a keď si predstavím tú malú veľkosť, tak už ďalej nemám slov.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

Roman, nechci ma naštvať :angry: , ako keby si si na TT-čku záležať nedal. No zajtra beriem ak môj foťák a potom ja uverejním fotky z tvojho TT.koľajiska a to sa budeš čudovať ako tvoje koľajisko naozaj vyzerá. To je proste tak, keď sa dlho pozeráš na svoje koľajisko v iných koľajiskách vidíš vždy niečo nové a potom sa ti pohľad na tvoje koľajisko skresľuje. Najlepšie posúdi niekto cudzí, ja sa už na tvoje "pidi" koľajisko teším. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Presne Roman ako píše Norbi. Každý modelár vidí na svojom koľajisku chyby a iné sa mu zdajú dokonalé. Ale v skutočnosti je každé koľajisko vytvorené rukami skúseného modelára ako si aj Ty dokonalé. O tom to je a tie drobné chybičky, ktoré vidíme na svojich vlastných koľajiskách v skutočnosti neexistujú, alebo sú tak nepatrné, že ich druhý vôbec neuvidia. Každý skutočný modelár má svoj vlastný štýl, rukopis. Keby sme mali všetci rovnaké koľajiská, o čom by to bolo? Takže tie Tvoje reči o tom, že nemáš chuť pokračovať vôbec nie sú na mieste. Ja osobne sa teším na každý model vytvorený vlastnoručne a obzvlášť, keď ide o model, ktorý postavil modelár Tvojej kvality. B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Chlapci, chlapci, ako malí chlapci 🙂
Romanko, to nič nie je, to je iba zábradlie :unsure: , tož nemudruj a začni dřít !!! A nezabúdaj, každý máme svoj rukopis, ako správne napísal Marek, takže každý to máme krásne ináč :woohoo: a to je práve to SUPER, ako napísal Norbi 😉
Norbi, modré preto, lebo tento most je vrcholným stavebným dielom tej doby, je to náročky modré, viac potom opíšem na stránke... (stále to však nie je hotové, to bola iba foténka na Marekovo výzvu, lebo si myslel, že nič nerobím :silly: )
Inak ale dnes fakt nič nerobím, som po týždni ako mača a idem oddychovať...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Ale Dedo, ja som si nemyslel, že nič nerobíš, ja som bol zvedavý na to, čo robíš, tak som Ťa chcel vyprovokovať, aby si niečo prezradil. Ako vidíš, vyšlo mi to... :whistle: A stálo to za to....

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

Dedo, to som len poznamenal s tou modrou farbou, úplne v pohode, je to krása, ako vždy pri tvojom modelovaní. B)
Dnes som videl Romanove malé koľajisko a urobil som zopár záberov pre Romana, snáď sa aj pochváli. Má to naozaj pekné a má to aj svoj dej, čo je pre koľajisko tiež dosť dôležité. Dedinka a okolitá krajinka puzuje životom, čo pekne dotvárajú detailíky v prevedení Romanovom.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Dúfam, že máš na mysli to TT-čkové koľajisko, nie N... To by ma asi vyviezli na marách

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Ale dedo, to hádam nie... 😮

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

Prepáč Dedo, samozrejme TT koľajisko, len som to uviedol v zlej téme tohoto fóra. Tak len kľudne dýchaj :pinch:


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

Ahojky všetci, hlásim sa zasa z Dedovho Enka, no tento víkend som tomu moc nedal. Ide to akosi pomaly, robím samé drobnosti, ktoré berú čas a stále nič nevidno... Tak aspoň takto, ako dôkaz, že nelenoším B)

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

... tu som začal riešiť nástupiska v Dedove...

... a tu som sa vyhral s drátovodmi ...

A to jest vsjo, idem buvať...

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

Nóóó Dedo, pekne postupuješ !!! Radosť sledovať ťa. Stanica Dedov bude dokonalá, tak ako bola dokonalá aj v Dedovom enku 1. Len sa mi vidí, že tu máš trochu menej miesta. Tie dataily samozrejme zaberajú najviac času, ale zároveň najviac vyzdvihnú potom tvoje fotky do "krasoty". Pekné, pekné pekné !!! 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

máš pravdu, práve s tým málo miesta BOJUJEM !!!

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
 

máš pravdu, práve s tým málo miesta BOJUJEM !!!

... ale darí sa ti !!! Inak viem aké je naozaj ťažké rozmiestniť budovy do jednotlivých sektorov, keď máš tak málo miesta. Spomínam si (aj keď už matne!!!), že aj ja som mal veľký problém ako rozmiestniť budovy v mojom meste "HORANY", ale nakoniec som to dal, Hoci teraz už by som to znovu robil inak. No ale to môžem kľudne dokázať na mojej novej ploche, len toho času je ešte menej ako toho miesta, tak neviem. 🙁


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Tie zastávky sú super. Ako to robíš tak mrňavé? To som zvedavý, ako sa ja popasujem s touto malinkou mierkou. Neviem sa dočkať dokončenia stanice a článku s fotkami. Ďakujem za príjemné pokukanie.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1406
 

mňo, ony by mali byť ešte asi o 1 mm užšie, ale to by sme potom nevideli ani v makre tabulku s logom zastávky... takže som zvolil kompromis... Ide to neboj, treba ale lupu

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

V modelárení sa nedá všetko presne dodržať na milimetríky. Tento koníček je plný kompromisov, takže vyzerá to super a po dokončení to bude určite tiež super. Kedy príde ten správny čas...... aby som Tvoje dielo videl naživo...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 12

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá