Trať mládeže podľa ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Trať mládeže podľa Mareka... H0 samozrejme

427 Príspevky
7 Užívatelia
186 Likes
31.2 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Pridávam aj osvetlené fotky, ak by ste chceli vidieť. Interiér nie je dobre vidieť, ale dá sa. Mne to stačí na budúce koľajisko 🙂

2020 07 26 07.58.12
2020 07 26 07.58.23
2020 07 26 07.58.31
2020 07 26 07.57.59

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Idem vyskúšať robiť technikou, ktorú som už neskúšal 20 rokov. Chcel by som si postaviť Škodu 120 (pre začiatok), tak som si vytlačil niekoľko krát výkresy presne v mierke a z každej strany. Výkres je zmenšený v PC a vytlačený v presnej zmenšenine, aby som si to uľahčil. Až na ten spodný, ten je väčší. Viac zatiaľ neprezradím, to uvidíte neskôr, ak sa samozrejme podarí. A ak nie, práve som so seba urobil šaša 😀

2020 09 19 16.13.35

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: tak držím palce. Som sám veľmi zvedaví o akú technológiu ide. A pokiaľ ide o toho šaša, tak najväčší "šašovia" sú potom taký vynálezci ako Leonardo da Vinci, ktorí pri svojich pokusoch tiež všeličo nezvládli, tak ako si predstavovali. No a práve vďaka takýmto ľuďom (šašom) máme svoj komfort 21.storočia. Tak len kľudne sa na to vrhni a ja ti určite podržím palce. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

@samba ďakujem za povzbudenie. Ty si ale jeden z mála ľudí, ktorí vedia, akú techniku mám na mysli. Videl si aj naživo moju westernovú lokomotívu, ktorú som robil tou istou technikou a ktorá je jednou z mála mojich modelov, ktoré sa mi z toho obdobia zachovali. Robil som tak napríklad aj valník Liaz, ktorý mám doteraz, Škodu Favorit, ktorá sa stratila pred rokmi pri sťahovaní a iné... Viac neprezradím, musíte si počkať 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek, vôbec netuším, akou technikou ideš tú škodovku vyrobiť, ale držím palce !

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Neboj Ivor, čoskoro sa dozvieš. Momentálne po veľmi dlhej dobe pokračujem na Bpjo ČSD 🙂

2020 09 26 11.07.54

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Fotky síce nie sú veľmi dobré, fotené len mobilom pri zlom osvetlení, ale celkovo som spokojný 🙂 Nie je to dokonalé, ale keď si vezmeme, že to je renovovaný šrotík, tak výsledok stojí podľa mňa za to. Ďakujem Samba za poskytnutie materiálu na stavbu 🙂 A ako tak kukám na fotky, tak nárazníky budem musieť vymeniť za iné, tieto tam určite nemajú byť 😉

2020 09 26 14.23.33
2020 09 26 14.16.36
2020 09 26 14.15.43
2020 09 26 14.14.20

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: tak to som rád, že šrotíky dostali nový kabát a nový život. Podarili sa ti parádne, aj keď viem, že obtisky neboli vôbec lacné. No čo už, pán Rosenauer si svoju prácu veľmi cení. Tejto poschodovej súprave však dodali autentičnosť. Sú podľa mňa lepšie ako originál od SCHICHT-u. Poviem ti, že takáto súpravička vo veľkosti H0 má svoju (dosť vysokú) cenu. Tie nárazníčky naozaj bude potrebné vymeniť, lebo tam nepasujú. Ale to je už maličkosť. je vidieť, že si sa poriadne namakal, hlavne s obtiskami. Tie linky nemajú chybu. Paráda, u mňa máš palec hore.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Ďakujem Samba. No neviem, či lepšie ako originál, ale som rád, že som ich po tak dlhej dobe dokončil. Popisy takýchto rozmerov som nanášal prvý krát a poviem Ti, že mi nebolo všetko jedno. Táto súprava mi zatiaľ dala zabrať najviac zo všetkých mojich prestavieb/rekonštrukcií, ale myslím, že výsledok stojí za to (aj keď nie je dokonalý). Ešte raz ďakujem za materiál na stavbu. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Tak som sa konečne pustil do Škody 120. Vytlačil som si nákresy presne v mierke H0, prilepil na železný plech (z konzervy ľadovej kávy), nasledovať bude vyrezanie, vybrúsenie, pájkovanie....

2020 10 10 15.11.00

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: tak si sa pustil do svojej metódy stavania modelov z plechoviek. Poznám tvoje modely takouto metódou postavené a sú pekne prevedené. Tak držím palce, nech sa dielo vydarí. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  
Publikoval: @samba

Marek: tak si sa pustil do svojej metódy stavania modelov z plechoviek. Poznám tvoje modely takouto metódou postavené a sú pekne prevedené. Tak držím palce, nech sa dielo vydarí. 

Ďakujem Samba. Sám som zvedavý, už brúsim diely. Touto metódou som nerobil už veľmi dlho, tak hádam mi to ešte pôjde ako za mlada 🙂

2020 10 10 19.49.58

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: zaujímalo by ma či detaily, ako znázornene dverí, vetracích mriežok na zadných stĺpikoch, kľučky na dverách alebo detaily na kapote, do plechov gravíruješ, alebo ako ich znázorňuješ?


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  
Publikoval: @samba

Marek: zaujímalo by ma či detaily, ako znázornene dverí, vetracích mriežok na zadných stĺpikoch, kľučky na dverách alebo detaily na kapote, do plechov gravíruješ, alebo ako ich znázorňuješ?

Samba, podľa veľkosti modelu. Na autíčkach som ich v minulosti gravíroval, lebo iné znázornenie by bolo nemodelové, na lokomotívach som zvykol robiť každé dvierka zvlášť na kostru. Tu budú gravírované.

Momentálne super hrubá stavba, ešte je tam veľa práce - vyrovnanie plechov, zdvojenie niektorých častí, brúsenie, tmelenie, brúsenie... Ale sa mi páči, že to už chytá tvar 120-ky 🙂

2020 10 11 08.45.02
2020 10 11 08.44.46

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Skúšam na starom plastikovom modely patinu parných lokomotív. Momentálne postupujem podľa Švédskeho modelára s YouTube kanálom Marklin of Sweden, kde on postupoval tak, ako ja. Zatiaľ som naniesol bledosivý wash...Budem priebežne informovať...

2020 10 17 17.29.49

Nejaké rady niekto?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Ja sa to raz musím naučiť. Nie je to dokonalé, ale výsledok sa mi začína páčiť. Mal by som si kúpiť kompresor na airbrush, aby som to vychytal... Ešte musím doriešiť pojazd do patiny, aby to bolo ono. Poprosím o zhovievavosť, ešte sa to len učím... 🙂

2020 10 18 07.05.57
2020 10 18 07.05.35

Bledosivo-čierno-hnedo-hrdzavý wash a na to kriedový prach aplikovaný makeup špongiou

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: tak to je podľa mňa paráda, ale ja nie som odborník na patinu, veď poznáš môj projekt "Hnusnej Zamračenej", tam je naozaj hnusná patina, ale to čo si vytvoril ty na tomto modeli ja niečo čo sa aj na pôsobenie počasia a času aj podobá. Ale na Slovensku máme perfektného odborníka na patinu (úplného profesionála), ktorý za to berie aj peniaze "miro69", tak možno on by ti vedel fundovane ohodnotiť tvoju prácu :-). Ja po zhliadnutí perfektne detailných obrázkov si myslím, že je to parádna patina. Myslím, že ide o model BR03 PIKO a motorizovaný je pojazd tendra. Bolo by dobré tento model aj spojazdniť, aby bol plne funkčný. No tiež by som bol zvedavý na patinu tendra. Zatiaľ postupuješ parádne a vidím, že si necháš viesť ruky odborníkom na slovo vzatým. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

@samba ďakujem za slová chvály, ale toto je plastikový model Revell, ktorý má nefunkčný pojazd a tender k nemu už nemám. Ten bol použitý inde, tak sa na tomto iba učím pred patinovaním "na ostro". Teda sfunkčnenie nie je momentálne možné 🙂 Ešte raz ďakujem, ak by si mal Ty alebo niekto iný nejaké pripomienky alebo rady, veľmi rád si prečítam 🙂 Nie som odborník, ale po testoch napíšem aj článok. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  
2020 10 18 10.31.49
2020 10 18 10.31.36
2020 10 18 10.31.27
2020 10 18 10.31.14

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Tak Ti plním želanie Samba, tender som vrátil k lokomotíve a pripájam fotky...

2020 10 18 16.38.23
2020 10 18 16.38.12
2020 10 18 16.38.03

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

Marek: tak to je naozaj veľká škoda, že tento model je len maketa. Podľa mňa bx mal jazdiť na koľajisku. Ale verím, že mu vytvoríš malú diorámku, kde bude vynikať na tvojej poličke v tvojej "zašivárni". Mal by byť na svetle sveta a nie niekde založený v krabici. Pekný model. 


   
Marek and Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Ďakujem Samba 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

Plne si uvedomujem, že to nie sú pojazdy, ktoré sú určené pre tieto konkrétne lokomotívy, hlavne tá 534.0-ka by mala byť 5 nápravová, ale pre teraz to musí stačiť. Je to len pokiaľ nebude správny pojazd. Je to zabijak nudy pomedzi prácu... Poprosím o zhovievavosť, ja sa z toho teším 🙂

2020 10 20 16.17.26
2020 10 20 16.17.19

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2842
 

A ja sa teším s tebou Marek. Viem ako rád modeluješ (ako je to pre teba dôležité) a tiež viem ako rás si skúšaš všeliaké modelárske postupy. No a na to sú najvhodnejšie takéto modely a vôbec pri tom nevadí, či je tam ten pravý pojazd. Veď to nikomu nenanucuješ, ale modeluješ pre radosť. Tak isto ako ja. No a čo, že vagónik má byť dvojosý a ja ho urobím štvorosý ??!! Ak to niekomu vadí, tak nech sa s tým vysporiada sám. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5023
Topic starter  

@samba ďakujem. Máš pravdu, pre mňa je modelovanie veľmi dôležité a Ty ako jeden z mála ľudí vie, že prečo. Mňa to tiež netrápi, teda nie veľmi. Ďakujem za skvelé materiály na stavbu, ako vždy sú veci od Teba super. Mal som ich teda dosť dlho, už bolo načase na tom popracovať 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 11 / 18

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá