Trať mládeže podľa ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Trať mládeže podľa Mareka... H0 samozrejme

427 Príspevky
7 Užívatelia
186 Likes
31.8 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Ten múr upraveného brehu vyzerá úžasne, sa teším, dúfam, že aj druhá strana sa tak podarí 🙂

2020 05 17 18.02.16

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: namyslel som, že robíš niečo zle, len som sa ešte nechcel predčasne tešiť, že uvidím ako si poradíš s vodným tokom. Držím palce. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

@samba ďakujem. To som zvedavý aj ja 😉 Chcem vyskúšať nový postup, ktorý som odkukal na YouTube a perfektne sa hodí na plytkú rieku. Momentálne sa teším z tých múrov, nechcem sa sám chváliť, ale myslím, že sa mi podarili. Dúfam, že ich nepokazím ďalšou patinou

IMG 20200517 190938664
IMG 20200517 190935622

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: celkovo betónovanie si zvládol. Spodok sa mi zdá dosť tmavý, ale pod vodou to bude asi jedno. Ja som na spodok svojho pokusu použil okruhliaky s svetlohnedej farbe, ale môj pokus som nikdy nedokončil, a asi už ani nedokončím, a ak tak začnem určite nový pokus. Patina určite nič nepokazí. To som si myslel aj ja a moju špatnú lokomotívu patina len a len vylepšila. Patiny sa netreba báť. Patina by určite pomohla aj mojej nepodarenej "karkulke", ktorá ešte vždy čaká na jej čas dokončenia. Ja teraz nemám myseľ na modely, lebo mám iné starosti, ale to je o inom, aj keď je to pre nás existenčné. Veď vieš "HORÍ" !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Spodok je trochu tmavší, ale to sa ešte spraví. Len tá hnedá ostala nejaká červená, tú budem musieť ešte premalovať, aby bol dobrý základ pod hlinu, trávu....

S Tvojimi starosťami Ti držím palce, viem, čím všetkým musíš posledných pár mesiacov bojovať a čo sa ešte navyše stalo popri tom. Nezávidím Ti to a želám Ti, aby to všetko dobre dopadlo.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Aj dnes ráno pred prácou som ešte niečo trochu stihol...

2020 05 18 08.43.18
2020 05 18 08.43.00 1

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: ... tak a patina naozaj vylepšila už aj tak pekné betónovanie. No a použitie prírodného materiálu (zeminy) na posyp brehov bol dobrou voľbou. Tak isto zazelenenie dna toku tomu výrazne pomohlo. Bude to pekný kus krajiny, ktorý keď zapracuješ do nového koľajiska, tak to bude paráda. Ako ťa sledujem, tak už máš celkom pekne pripravené segmenty na nové koľajisko. Tým sa ti poriadne uľahčí stavba celého koľajiska. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Ďakujem Samba. Patina ešte nie je hotová, ale aj mne sa to páči (rád chválim sám seba 😀 ). Toto asi nebude súčasťou koľajiska, tu testujem nové postupy. Ale ak sa mi to podarí všetko, tak je možné, že nakoniec to v koľajisku skončí 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek,

dno rieky vypadá veľmi pekne pripravené na "zatopenie", už by som ho nevylepšoval, akurát neviem aké máš úmysly s tými brehmi, resp. prečo sú také červené....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Ďakujem Ivor. Tie brehy sú neplánovane červené, kúpil som si "hnedú" akrylovú farbu a po uschnutí ostala takáto červená... Ale už je to opravené. 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Trochu postupu pomedzi prácu, ešteže mám tak dobrého šéfa 😉 😎 Voda je zatiaľ iba jedna vrstva, ešte príde zopár

2020 05 20 19.16.22

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Kúsok práce zase...

2020 05 23 08.14.00

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Skúšal som aj takéto niečo, ale nepáčilo sa mi to, tak som to dal preč...

2020 05 23 09.09.19

... a namiesto toho som vymyslel iný nápis. Staničné hodiny, keďže je to Reštaurácia u železničiara 🙂

2020 05 23 11.24.39
2020 05 23 09.28.50

Teraz detailovanie... a samozrejme ešte zopár vrstiev vody 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: ten plagát na vagóne je trochu čudný, ale ten nápis pri vchode aj s hodinami a zábradliami je super. Úplne stačí ten nápis. Vagón dobre aj pivné lavice sú super. Bude to pekný detail tvojho budúceho koľajiska. Apropó, moje koľajisko v modelgaráži je dnešným dňom minulosťou. Od rána som všetko devastoval, rozoberal a asanoval. Zajtra už len polystyrény a stará trať a budú len holé rámy, ktoré verím, že využijem v novej modelárskej miestnosti. Ale to sem asi nepatrí, veď je to tvoja téma, tak sa ospravedlňujem. Tvoja dioráma vagónovej reštaurácie na brehu potoka je super. Ten nápad je naozaj originálny.  


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Ďakujem Samba. Ten plagát som dal skúšobne, urobil fotku a odstránil som ho asi po 30 sekundách. Nepáčil sa mi, tak išiel a nebude tam. Ešte musím vymyslieť nejaké detaily a hlavne aj zábradlia na most a múr pri parkovisku. Ale dioráma plní svoj účel - vyskúšať nové techniky 🙂

Samba, neviem si predstaviť, ako si sa cítil pri rozoberaní kolajiska po takom dlhom čase, ale určite sa tešíš na budovanie nového. Ja budem pozorne sledovať stavbu a už teraz sa teším, aj keď ešte asi potrvá, kým sa to bude konať 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: zábradlia na most som ja chcel vždy robiť koľajových prútov, lebo matne si pamätám, že v mojej mladosti som takéto zábradlia videl bežne. Nie vždy to bol železný profil písmena H. Myslím, že by to tak šlo. Ale určite je to tvoja dioráma a ja ti nechcem nič vnucovať. 

Pri asanovaní koľajiska som sa cítil normálne, žiadny sentiment ma nechytal. Viem, že je to krok dopredu k novej miestnosti. Stavba nového koľajiska je ešte v nedohľadne, ale už teraz mám veľké množstvo materiálu na jeho stavbu. Stromy a budovy idú na predaj, len vlastnoručne vyrobené listnáče som si nechal. Verím, že aj ty v dohľadnej dobe začneš s prípravou prestavby povaly a budeš tak isto vedieť začať novú stavbu koľajiska. Keď budeš mať takto pekne pripravené segmenty, tak tvoja stavba bude poriadne rýchlo napredovať.

 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Popri pracovnom vyťažení veľa nestíham, tak aspoň vodu nalievam po vrstvách do koryta rieky 😉

1594837802235
1594837825737

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Začal som so zábradlím na moste. Ide o cestné zábradlie od firmy JM-Detail, pracuje sa s tým skvele. Je potrebné dorovnať stlpiky, zafixovať ich sekunďákom (ktorý musím kúpiť) a následne natrieť. 🙂

2020 07 18 09.43.52
2020 07 18 09.46.48
2020 07 18 09.44.01

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: Tak to zábradlie tam pekne pasuje. Tieto doplnky krásne vyzdvihujú celú diorámu. Detaily tvoria model. Voda ti už pomaly schne a získava svoju priezračnosť. Bude to pekná dioráma s vodným tokom. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Ďakujem Samba. Už som ho aj natrel, samozrejme na červenú, ako voľakedy všetko bolo 😉

IMG 20200718 190253542

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: ako to pekne prekuklo s tým červeným zábradlím. Trávovanie ti tiež pekne vyšlo, statika je statika. Betónovanie pomocou sádry tiež vyzerá pekne reálne. Je vidieť, že na krajinkovanie sa poriadne pripravuješ, čo ja o sebe nemôžem povedať. V poslednej dobe po krona kríze ako chodím opäť do práce nič nestíham. Takéto krajinkové diorámy cibria cit pre kajinotvorbu. A tvoj ciť je už poriadne precvičený, je to vidieť, Dobre sa na to pozerá. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Pokračovanie, tentokrát betónové stĺpiky s lanom medzi...

2020 07 19 16.41.28
2020 07 19 16.41.37

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: ... presne ako za mojej mladosti. Vrátil som sa v čase o nejaké desaťročia späť. Možno si na takéto zábradlia a pätníky tiež niekto spomenie. Ja to mám jasne pred sebou. Dokonca som sa okolo takýchto betónových pätníkov s lanom vozil na mojom prvom aute. Bola to taká "kočko-lapka" ŠKODA R coupé. Kto ju v tej dobe mal, tak to bol frajer. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Veru, aj ja si také pamätám 😉

1595229426875

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Po večeroch a popri práci som pracoval na malom domčeku od firmy Igra. Veľmi príjemná stavebnica, ktorú som vďaka zásobám z minulosti doplnil aj o interiér a vonkajšie svetlo, určite dobre oživí budúce koľajisko (keď sa raz k nemu dostanem).

Viac si môžete prečítať tu: https://marek-vlaky.eu/strazny-domcek-igra-h0/

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba and Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 10 / 18

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá