Trať mládeže podľa ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Trať mládeže podľa Mareka... H0 samozrejme

427 Príspevky
7 Užívatelia
186 Reactions
31.8 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Marek: tak to je utešená súpravička. Páči sa mi. Popisy ti na stretko rád doveziem.

Ďakujem Samba, teším sa :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Trošku zábavy s Bobinkou... Upravil som jej trochu zberače, lebo nefungovali 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Moja jediná súpravička Fleischman si trochu zapózovala... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: vidím, že tvoja veľká skúšobná dioráma ti ponúka možnosť si aj zajazdiť. Viem, že si sa zameral na súpravičku, ktorá je utešená, ale môjmu oku neunikli ani detaily prírody a okolitej krajinky. Máš to už pekne vyšperkované a jazda v tejto krajinke je malebná. Už aby si mal priestor na tvoje mamutie koľajisko pripravený a mohol sa pustiť do obrovskej stavby.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Ďakujem Samba.
Konečne aj príspevok, ktorý sa týka priamo mojej budúcej Trate mládeže 🙂 Zastávka Banský Studenec - posledná zastávka pred Banskou Štiavnicou 🙂 Vyrobené z medeného plechu + plastová strecha + drevená lavička + kartónový nápis 🙂
Ešte dotvoriť a spatinovať 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Konečne budem môcť fotiť aj na dennom svetle 🙂 Síce ešte nie je hotová, ale už vyzerá dobre 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Najjednoduchšia zastávka, akú som kedy robil. Rovná plocha, žiadne kríky ani stromy, iba zastávka a dve lampy... možno keby som urobil väčší výsek krajiny, už by tam bolo aj priecestie a pár stromov 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Keď už staviam podľa fantázie a nie skutočnosti, teda aspoň občas, tak pridávam foto lokomotívy z odliatku od Sambu (ďakujem Samba), ktorý mi dal na stretnutí. Bol to jednoduchší odliatok, tie lepšie si odkladám na skutočné modely... 🙂
Asi budem potrebovať uhlie, nakoľko tender bol pôvodne na olej, tak som ho prerobil 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Dnes sú v Banskej Štiavnici oslavy 70. výročia Trate mládeže, takže sme boli pozrieť. A oplatilo sa, videli sme zopár historických vlakov, ako aj novú jednotku 861 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: krásna akcia a motoráky ako vyšité. Vidím, že ste si to užívali. Paráda a počasie tiež parádička. Pekne strávený deň. Ja som už ako náš Dedo. Lietal som s fúrikom a pri tom mi sekundovala lopata. Terénne úpravy okolo zrekonštruovaného domu. Veď vieš. Ale som rád, že ste strávili krásny deň s koľajovými veteránmi.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: ... čo si zmenil zamestnanie ??!! 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Marek: ... čo si zmenil zamestnanie ??!! 🙂

Nie, ale bola možnosť tak prečo nie 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Tiež sa trošku zabávam. Ale iba trošku, nakoľko už druhý týždeň je všetko, kde sa dá kúpiť lepidlo a iný materiál zavreté a duvilax dochádza... 😀

Ale to ma nezastaví, keď som si konečne našiel trochu času aj na koníček 🙂 Nebuďte prosím veľmi kritický, viem, že to nie je dokonalé, ale pol roka som nič nerobil a teda som trochu zhrdzavel 🙂

2020 03 27 14.35.29
2020 03 27 14.35.11
2020 03 27 14.34.48
2020 03 27 14.34.28
2020 03 27 14.33.53
2020 03 27 14.33.33
2020 03 27 14.33.22
2020 03 27 14.31.58
2020 03 27 14.31.05

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: ... prečo zhrdzavel ??!!  Veď je to pekná dioráma. Presuvňu si pekne zabudoval, výtopňa na mieste, koľajničky zaštrkované, trávička tak ako má byť. Navyše pekné dnešné počasie ti dovolilo fotiť za denného svetla, vďaka čomu ti vyšli pekné fotky. Pekne sa na to pozerá a nezhrdzavel si vôbec.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Pomedzi prácu som sa trochu zabával a postavil si zhlavia malej stanice, ktorá bude patriť k lokomotívnemu depu (spolu s presuvňou a točňou). Bude len trojkoľajná, ale výhybky sú presne podľa mojej predstavy. Teda 3 koľaje, odbočka do depa a jedna odstavná koľaj.

Použil som staré poškodené výhybky Kleinbahn zo škatule, boli hrdzavé, takže všetky prúty som nahradil prútmi z Hornby flexi koľajníc, ktoré boli voľakedy na koľajisku. Každé zhlavie je z celých kusov prútov bez prerušení medzi výhybkami, teda žiadne nedokonalosti vodivosti, navyše prejazdnosť je výborná. Skúšal som s viacerými vozňami, dvojosé aj štvorosé s tým nemajú najmenší problém. A pôvodné plastové srdcovky ma veľmi netrápia, mám to otestované a viem, že lokomotívy tu problém nemajú.

Už ich treba iba natrieť "hrdzou" po bokoch, aby sa spojili vizuálne s plastovými srdcovkami. Celkom som rád, lebo vďaka tomuto som ušetril minimálne 60€ na výhybkách.

2020 04 06 13.02.44
2020 04 06 09.52.14
2020 04 06 09.52.07

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: Takto vyriešené výhybky je dobrý nápad. Takto naozaj nebude problém s priechodnosťou výhybiek. Zhlavia vyzerajú dobre. Vidím, že sa snažíš čo najlepšie využiť čas v izolácii. ja tiež pracujem dokončené svojich projektov. Tak modelovaniu zdar!


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Nakoľko momentálne nemám nič iné na stavanie, rozhodol som sa pre diorámu 50x50cm. Bude na nej reštaurácia vo vagóne na brehu rieky, niečo podobné, ako je v Ružomberku:

10214=5559 2018 04 0509.41.33
10214=5558 2018 04 0509.41.26 2
Snímka obrazovky 2020 05 07 11 24 32

 

Ale moja bude trochu iná, vagón bude priamo pri rieke s terasou, nebude červený ale modrý, ale viac-menej inšpirovaný Ružomberkom 🙂

2020 05 07 11.15.43

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: Keď sme boli spolu so "Statusakom" v múzeu v Lužnej u Rakovníka, tak sme v takomto  reštauráku obedovali. Ja som sa dokonca "votrel" priamo do kuchyne, kde som urobil aj nejaké zábery. Ale to bol klasický reštaurák na odstavnej koľaji. Tak prajem veľa zdaru. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Stavba diorámy konečne pokračuje. Robím ju na odpadový polystyrén, nakoľko v BS momentálne nie je dostupný (iba celé balíky a to sa mi momentálne neoplatí), ale na tom asi nezáleží. Aj tak ho nebude vidieť.

Momentálne som dostal nápad, ako urobiť piliere a most. Urobil som z HPS doštičiek "šalung", namiešal redšiu sadru, do ktorej som skúšobne primiešal trochu sivej akrylovej farby, aby som sa priblížil farbe betónu (možno je to trochu tmavšie ako betón). Doba schnutia sa trochu predĺžila, ale to mi nevadí. Piliere vyzerajú po odobratí "šalungu" skvele, momentálne čakám na uschnutie mostovky. Som zvedavý na výsledok, ale myslím, že to bude dobré.. Dúfam len, že akrylová farba nenaruší pevnosť, ale nemala by, nakoľko je jej tam len trochu...

2020 05 17 09.23.13
2020 05 17 13.06.15
2020 05 17 12.53.22
2020 05 17 13.06.12
2020 05 17 12.53.26

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: výborný nápad, ako v skutočnosti. Farba, nech ťa neprápi, ja teraz robím s betónom a všetko záleží do farby cementu. Mám cement so svetlejšou farbou, ale mám cement (maďarský) ktorý má prestne takú tmavú farbu. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Ďakujem Samba. Skúšam na tejto dioráme niekoľko nových nápadov. Viac potom v článku, keď bude hotová 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

...

2020 05 17 14.04.17
2020 05 17 14.04.28
2020 05 17 14.30.51
2020 05 17 14.30.53

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Marek: ... len teraz som si to uvedomil, ty ideš robiť popod most vodný tok???!!! 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  
Publikoval: @samba

Marek: ... len teraz som si to uvedomil, ty ideš robiť popod most vodný tok???!!!

Áno Samba, presne tak. Je na tom niečo zle? Urobil som nejakú chybu?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 9 / 18

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá