Trať mládeže podľa ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Trať mládeže podľa Mareka... H0 samozrejme

427 Príspevky
7 Užívatelia
186 Likes
31.8 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
Topic starter  

Marek: celkom pekny model na SDV. Povedal by som, že za cenu necelých 100,- Kč je to podarený model.

Ďakujem Samba. Hej, je celkom fajn, ale nesedí presne predný blatník s kolesami. Preto fotím iba tak, aby to nebolo vidieť. Totiž náprava sa posunúť dopredšie nedala, nakoľko podvozok je v celku s nápravou a kabína dozadšie tiež nešla, lebo potom by tam nesedelo nič... Model pekný, ale zo strany SDV odfláknutý. Škoda, že je to tak nedopasované, urobil som to naj ako sa dalo, teda čo sa týka tej nápravy, ale viac sa to už nedalo lepšie dopasovať... Aspoň že popisy od Teba to pekne dotvorili 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: niet sa čo čudovať, veď je to SDV. Cena zodpovedá kvalite. Ale tebe sa podaril pekný model.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
Topic starter  

Rozmýšľal som, že čo dať do rohu diorámy a nakoniec som sa inšpiroval Ivorom a jeho koľajiskom. Ešte pole s repkou olejnou oddelím od cesty opticky nejakou burinou a kričkami.. 😉 Ale celkom sa mi to páči

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
Topic starter  

Nedalo mi to, proste tá náprava hrozne "kričala", tak som podvozok rozrezal a urobil ho tak, aby to bolo dobre... 🙂 A som spokojný 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
Topic starter  

Keď som staval tento model, tak sa mi podarilo niekde stratiť pravé spätné zrkadlo. A dnes som ho našiel pri ukladaní vecí na stole, tak som ho prilepil 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: máš tam pekné kultové autíčka. Nebyť tej Magmy, tak by som povedal, že som sa vrátil v čase.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
Topic starter  

Ďakujem Samba. Hej, máš pravdu, tá Magma je trochu novšej epochy, ale mne to nevadí... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
Topic starter  

Musím to dať aj sem, lebo sa teším a konečne sa niečo na mojej obľúbenej trati bude niečo diať 🙂

Na jednej z najslávnejších lokálnych tratí na Slovensku - Trať mládeže Hronská Dúbrava - Banská Štiavnica sa bude konečne diať niečo historické. Ja sa už neviem dočkať a určite tam pôjdem pozrieť 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
Topic starter  

Bol som pár dní zlomený chorobou, ale už je lepšie. Takže som mohol pokračovať na ďalšom projekte, ktorý som mal rozpracovaný. 🙂
Ešte mi chýba lávka na streche, ale to sa časom porieši 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
Topic starter  

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: to budú jedinečné vagóny. Vidím, že s dverami si sa dobre popasoval sedia ako uliate. Viem, že tie diely si namal kompletné, ale darí sa ti ich napriek tomu pekne modelovať. Vidieť, že sa modelovaniu rozumieš a vieš si poradiť aj s ťažšími úskaliami pri stavbe z nekompletných dielov. Len tak ďalej. Som rád, že neustále dokážeš modelovať a potešiť nás sledovaním niečoho tvorivého.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
Topic starter  

Dnes sme boli navštíviť našu stanicu v Banskej Štiavnici. Trať mládeže po niekoľkých rokoch znovu zažila krásny historický vlak. Škoda, že tam nebola aj lokomotíva, ktorá vlak priviezla, takže neviem, čo to bolo, ale aj tak sa bolo na čo pozerať 🙂 Mimochodom, okrem chalanov bola s nami aj švagriná Erika a jej dcérka Maťka 🙂 Ďakujeme organizátorom za možnosť vidieť tento vlak na našej stanici. A kto ho chce vidieť na vlastné oči, tak bude mať šancu 10-11.6.2019 na stanici v Lučenci 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
Topic starter  

Marek: to budú jedinečné vagóny. Vidím, že s dverami si sa dobre popasoval sedia ako uliate. Viem, že tie diely si namal kompletné, ale darí sa ti ich napriek tomu pekne modelovať. Vidieť, že sa modelovaniu rozumieš a vieš si poradiť aj s ťažšími úskaliami pri stavbe z nekompletných dielov. Len tak ďalej. Som rád, že neustále dokážeš modelovať a potešiť nás sledovaním niečoho tvorivého.

Ďakujem Samba. No nechcem "zhrdzavieť", keď momentálne nemôžem inak rozširovať svoju zbierku 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
Topic starter  

Tak už aj jazdíme 🙂 Zatiaľ iba staré Piko podvozky s pôvodnými spriahlami, ale keď sa podarí vymyslieť kinematiky na nové spriahadlá, tak pôjdu Bramos podvozky 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
Topic starter  

Komu sa nelení, tomu sa zelení 🙂 alebo práce pokračujú 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
Topic starter  

Tak toto je neuveriteľné, celé roky nič a teraz zrazu 2 akcie v jednom mesiaci na našej lokálke 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: ... som rád, že Banská Štiavnica sa po rokoch opäť prebúdza a pre svojich obyvateľov a nie len pre nich organizuje takéto podujatia.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
Topic starter  

Trochu histórie... Z roku 1924

Fotky z fb zo stránky Barborska cesta

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
Topic starter  

Stavba Hadgs ČSD pokračuje 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: ... pekne sa ti rysuje táto stavba. Vagónik bude naozaj vydarený. Vyzerá to parádne. Moja pochvala.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
Topic starter  

Marek: ... pekne sa ti rysuje táto stavba. Vagónik bude naozaj vydarený. Vyzerá to parádne. Moja pochvala.

Ďakujem Samba. Ako určite vieš, staviam dva naraz. Sa teším, lebo toto sú jedny z mojich obľúbených vozňov, ale to som Ti spomínal. Keď som bol malý, tak som so starkou chodieval často vlakom a tieto vozne vždy stáli v ucelených súpravách na Novej Bani na stanici 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
Topic starter  

Ešte popisy a môžeme jazdiť 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
Topic starter  

Už ma hnevala farebnosť osvetlenia nad mojou diorámou, preto som vymenil RGB pásik za LED teplá biela. A hneď to vyzerá lepšie 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5039
Topic starter  

Už sa teším na popisy tejto súpravy. Samba, môžeš mi ich prosím priniesť na stretnutie? Objednávam 🙂 Ďakujem

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: tak to je utešená súpravička. Páči sa mi. Popisy ti na stretko rád doveziem.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 8 / 18

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá