Trať mládeže podľa ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Trať mládeže podľa Mareka... H0 samozrejme

427 Príspevky
7 Užívatelia
186 Likes
31.5 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  
vianoce2020

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

@marek

Ďakujem pekne, prajem tiež šťastlivé, pokojné, veselé a požehnané vianočné sviatky všetkým !

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Asi som bol dobrý, Ježiško mi priniesol druhý diel knihy.... Mimochodom, bude aj tretí diel, alebo nie? Mám informácie, že nie, ale v druhom diely vzadu je písaný aj tretí diel a že Pripravujeme

2020 12 26 09.23.18
2020 12 26 09.23.41

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: Či si bol celý rok dobrý??!! Prečo o tom pochybuješ??!! Veď kto si hrá, ten nehnevá, hovorí stará múdrosť. A my modelári sa neustále s niečím hráme. Takže nemôžeme byť zlí. Tento druhý diel albumu, je asi presne podľa tvojho gusta, keďže máš rád elektrické lokomotívy. Pokiaľ ide o treté diel, ktorý je samozrejme pripravený, tak to je ešte trochu otázka, či bude. Ja osobne verím, že bude, ale dosť to záleží od predaja tohoto druhého dielu. Vieme, aká je situácia a vieme ako si každý človek na Slovensku obracia euro v ruke a rozhoduje sa na čo ho použije. Nie vždy je to na knihu, hoci by bola akokoľvek zaujímavá. Predaj druhého dielu sa len rozbieha, tak si držme palce, nech sa dobre predáva. Kto má prvý diel, tak vie ako je pekne spracovaný a tento druhý diel v ničom nezaostáva za prvým, ba by som povedal, že je ešte rozsiahlejší a zaujímavo rozšírený aj o vyobrazenie štítkov niektorých výrobcov. Podľa mňa si pre teba "ježiško" pripravil krásny darček a to je dôkaz toho, že si naozaj celý rok bol dobrý a poslúchal si. Uži knihu v zdravý a verím, že ti prinesie cenné informácie.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Včera som si upratal vitrínu, poumýval všetko sklo a poukladal trochu inak. Ešte by to chcelo ďalšie dve vitríny tohto rozmeru, aby sa mi tam zmestilo všetko

2021 06 13 18.55.04
2021 06 13 18.55.19
2021 06 13 18.55.08
2021 06 13 18.54.57
2021 06 13 18.55.23
2021 06 13 18.55.36
2021 06 13 18.55.40
2021 06 13 18.55.31
2021 06 13 18.54.53
2021 06 13 18.55.43

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: tak si mal zábavnú nedeľu. Veď nie je nič krajšie ako si detailne prezrieť opätovne svoju zbierku a poriadiť vitrínky. Viem o čom hovorím, sám to rád robím. Máš toho naozaj neúrekom a zbierka sa ti pekne rozrastá. Len tak ďalej. Pekných a funkčných modelov nie je nikdy dosť a zberateľská vášeň je velikánská vášeň. Opäť viem o čom hovorím. 


   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Prezrel som si svoju krabicu "šrotíkov" a našiel som nejaké, ktoré pôjdu postupne na zreštaurovanie 🙂 Držte palce, budem priebežne informovať 🙂 

IMG 20210708 131703
IMG 20210708 131739

 

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Nakoľko mám veľmi rád staré pôvodné Piko modely a ich "reštaurovanie", tak som dal dokopy ďalšiu súpravu. Lokomotíva samozrejme nie tá, čo pritom má byť, ale na fotku je to jedno. Vozeň bez brzdovej búdky ešte nemá stupačky, inak sú naspäť v pôvodnom stave...

IMG 20210714 133915
IMG 20210714 133929

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... kamarát môj, obdivujem ťa že na to máš čas. Ja teraz neviem kde mi hlava stojí, čo mám roboty nad hlavu a neviem si utrhnúť ani kus času na modelovanie. Pekná vlaková ucelenka. Budeš mať čo preháňať po svojom budúcom obrovskom koľajisku. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  
Publikoval: @samba

Marek: ... kamarát môj, obdivujem ťa že na to máš čas. Ja teraz neviem kde mi hlava stojí, čo mám roboty nad hlavu a neviem si utrhnúť ani kus času na modelovanie. Pekná vlaková ucelenka. Budeš mať čo preháňať po svojom budúcom obrovskom koľajisku. 

Ďakujem Samba. No toho času nemám tak veľa, ale dnes mi padla naplánovaná práca, tak som využil čas prospešne 🙂

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Občas sa stane, že sa na nejakom modelovom vozni odlomí nárazník, ale na skutočnom vozni som to ešte nevidel...

IMG 20210723 133833

Zdroj obrázku: instagram

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... neskutočne si ma potešil. Vieš koľko krát sa mi to na modely už stalo??!! Neskutočne veľa krát. Keďže to nie je bežné, tak to budem považovať za poriadnu raritu a nebudem nijako chýbajúci nárazník na model doplňovať, Načo by som to robil, keď je to v realite možné. Inak, tiež som to v realite ešte nevidel. Ale toho, čo som ešte v živote nevidel je oveľa viac, ako jeden chýbajúci nárazník na vozni. Parádny postreh a príspevok !!!!


   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Pribudla mi posledná Gorila v originál továrenskom nátere pôvodného Pika - NS. Teším sa ako malý chlapec, lebo už mám všetky, plus 2 v mojom nátere 🙂 Ďakujem Norbi a Lucka

IMG 20210801 174807

 

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... vidím, že model poslednej "Gorily" v nátere a označení NS ti naozaj pekne doplnil zbierku týchto typických lokomotív od Východonemeckého výrobcu PIKO. Práve toto prevedenie je najraritnejšie so všetkých a dlho si naň musel čakať. Ale dočkal si sa a už je na hrdom mieste v tvojej vitrínka. Ďakovať nemusíš, ja s manželkou sme radi keď môžeme modelárovi urobiť radosť. Hlavne keď je to niekto taký ako ty, čo si to vie vážiť. Verím, že v tvojej zbierke čo nevidieť pribudnú aj ďalšie pekné a vlastnoručne vyrobené modely, čím sa v poslednej dobe môže pochváliť stále menej a menej modelárov. Sme radi, že ťa model potešil a doplnil (zkompletoval) zbierku. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Jasné, že potešil, aj napriek tomu že mnohí "moderní špičkoví modelári" by sa naň ani nekukli. Ja mám najradšej práve východonemecké pôvodné Piko modely, ako napríklad Ty máš rád BTTB/Zeuke.

Tešim sa aj z ďalšieho budúceho prírastku - rozpracovaný model z odliatku E479.0 dlhšie som nič nestaval, o to viac sa teším.

IMG 20210802 090533
IMG 20210802 090600
IMG 20210802 090615
IMG 20210802 150727

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Skúšam prvý krát patinu prachmi Valejo. Robí sa s tým super, len človek musí byť veľmi opatrný, lebo keď dá priveľa, tak to nejde ľahko dole... 🙂 Testujem na staršom vagóne, nemám hneď odvahu ísť hneď na vagón z vitrínky... Ďakujem Norbi 🙂 Mám sa čo učiť, rozhodne to nie je tak ľahké, ako to vyzerá vo videách na youtube...

IMG 20210803 092137
IMG 20210803 092241
IMG 20210803 092146
IMG 20210803 092142

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ... ale to vyzerá naozaj veľmi dobre !!!! Aj Keď si s týmto materiálom pracoval po prvý krát. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  
Publikoval: @samba

Marek: ... ale to vyzerá naozaj veľmi dobre !!!! Aj Keď si s týmto materiálom pracoval po prvý krát. 

Ďakujem Samba, ale vidím, že musím ešte veľa trénovať. Nie je to také ľahké, ale tento produkt je tak super, že sa s tým robí lepšie ako bol môj doterajší postup (olejové farby+kriedy)... 🙂

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@Samba nevieš mi náhodou poradiť, skúšal som ten ClearFix a na niektorých okienkach mi to urobilo také biele flaky, akoby som to natrel farbou. S farbou som ale nič nerobil, tak ma to trochu zmiatlo. Aj som to dal dole a robil odznovu, ale zase mi to tak urobilo... Môže byť, že ten clearfix reaguje z nejakého dôvodu z mojimi farbami na modeloch? Sú však aj lakované... Robím niečo zle? Teraz nemám na mysli to dočasné zmatnutie, ale doslova ako biela farba na skle...

IMG 20210803 120612

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Aby som nezabudol, napísal som krátky článok a pridal výber fotografií. Ďakujem Ivorovi, Norbimu a Lucke za poskytnutie záberov do článku (autorský honorár neočakávajte 😉 🙂 )

https://marek-vlaky.eu/historicky-x-modelarske-stretnutie-boli-sme-v-pruskom/

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 
Publikoval: @marek

@Samba nevieš mi náhodou poradiť, skúšal som ten ClearFix a na niektorých okienkach mi to urobilo také biele flaky, akoby som to natrel farbou. S farbou som ale nič nerobil, tak ma to trochu zmiatlo. Aj som to dal dole a robil odznovu, ale zase mi to tak urobilo... Môže byť, že ten clearfix reaguje z nejakého dôvodu z mojimi farbami na modeloch? Sú však aj lakované... Robím niečo zle? Teraz nemám na mysli to dočasné zmatnutie, ale doslova ako biela farba na skle...

IMG 20210803 120612

,,, práve na to som ťa pri rozhovore upozorňoval, že keď nanesieš ClearFix, tak sa ti na čerstvom nánose môžu a asi aj objavia biele fľaky. Nechaj to poriadne vyschnúť a po dostatočnom vyschnutí to bude parádne priehľadné. Podľa mojich skúseností to po vyschnutí zmizne. Ja to mám také isté a potom to zmizne. Trochu viac trpezlivosti a daj tomu čas. Myslím, že trochu ťa vystrašilo, že rámy okien sú biele a že to nejako zreagovalo s farbou. Keby si to skúšal na červených, ale na inak sfarbených rámoch, tak by ťa to možno tak nevyľakalo. Je to normálna reakcia ClearFixu na vzduchu. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

@samba ďakujem, uvidíme ako sa to bude správať ďalej 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  
Publikoval: @marek

@Samba nevieš mi náhodou poradiť, skúšal som ten ClearFix a na niektorých okienkach mi to urobilo také biele flaky, akoby som to natrel farbou. S farbou som ale nič nerobil, tak ma to trochu zmiatlo. Aj som to dal dole a robil odznovu, ale zase mi to tak urobilo... Môže byť, že ten clearfix reaguje z nejakého dôvodu z mojimi farbami na modeloch? Sú však aj lakované... Robím niečo zle? Teraz nemám na mysli to dočasné zmatnutie, ale doslova ako biela farba na skle...

IMG 20210803 120612

Tak som prišiel na podstatu problému. Biele fľaky na skle tvorenom ClearFixom úzko súvisia s vlhkosťou vzduchu. Posledných pár dní prší, vlhkosť vzduchu vonku je momentálne 98% a vo vnútri 65%. Robil som testovacie okienko a skúsil ho dať uschnúť von (nie na priamy dážď) a okienko ostalo celé biele. Vychádza mi z toho, že čím vyššia vlhkosť vzduchu, tým horšie pre ClearFix. Pracuje sa s ním skvele, je to veľmi dobrý produkt, len musím počkať na lepšie počasie 🙂

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Keďže momentálne nemám kolajisko, tak som sa rozhodol "postaviť" si kusú koľaj, na ktorej budem môcť testovať nové (aj staré) lokomotívy a fotiť aj dlhé súpravy. Celková dĺžka je 265cm a kvôli elektrickým lokomotívam bude úsek aj elektrifikovaný...

IMG 20210808 142756
IMG 20210808 142804
IMG 20210808 143748

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek: ahááá !!!  Tak takto si to nateraz vyriešil. Neviem či dobre vidím, ale asi je to v jednom kuse? Alebo sú to segmenty? Inak píšem ti už zo svojej trucovni, kde som bol práve dnes už úplne presťahovaný aj s internetom, našťastie. S pokrytím to ešte nie je dobré, ale pracujem na tom. Na mobil si mi poslal aj nejaké fotky z jazdenia a skúšania tejto dlhej roviny. Myslím, že by sa ti tam spratala aj výhybňa, ale to už nechám na teba. Je to super, keď si máš kde pustiť tvoje mašinky. Parádny nápad.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 13 / 18

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá