Marek-Vlaky.eu Novinky a články Historicky X. modelárske stretnutie, boli sme v Pruskom

Historicky X. modelárske stretnutie, boli sme v Pruskom

Historicky X. modelárske stretnutie, boli sme v Pruskom post thumbnail image

Nadišiel ten správny čas a prišlo to, na čo sme sa všetci tešili celý rok. Samozrejme hovorím o ďalšom stretnutí modelárov s rodinami, tentokrát v Pruskom, pod taktovkou Ivora.

Prišli sme na chatu v piatok pred treťou, boli sme prvý, teda okrem Ivora, ktorý organizoval stretnutie, teda bol samozrejme na mieste skôr. Po nás prišli Norbi s Luckou, Luckou, Hankou a Paľkom, nasledoval Marian, ktorý prišiel tentokrát sám a nakoniec sme sa dočkali aj Maja, Janky a Kubka. To bolo celé osadenstvo, ktoré sa tohto roku zúčastnilo stretnutia.

Stretnutie malo podobný priebeh, ako väčšina doterajších stretnutí, teda dlhé rozhovory, nejaké to jazdenie so železničnými modelmi v záhrade (Norbiho LGB), ako aj vo vnútri s menšími mierkami. Tentokrát bola väčšina modelov v digitálnom prevedení so zvukom, v mierkach TT a H0. Jediné analógové modely som tam mal ja, teda Krokodíla OBB a Gorilu v správe NS, obe v mierke H0. Krokodíl však potreboval nejaký servis, ktorého sme sa podujali ja, Adam, Norbi a Marian. Taktiež som si zahral po dlhej dobe šach, s Luckou, ktorej to naozaj ide a dala mi poriadne zabrať. Športové aktivity ako bedminton sú už pomaly tradíciou.

Aby sme neumreli od hladu, tak sme mali už tradične grilované mäso, klobásky, hurky, nechýbal guláš ani zákusky a pagáčiky. Niektorí si v sobote večer aj opiekli špekačky.

Program nám vyplnili samozrejme aj nejaké výlety, boli sme pozrieť Vršatecký hrad a jeho okolie. Musím povedať, že príroda je tam nádherná, je tam naozaj krásne. Kto ešte nebol v tejto lokalite, rozhodne odporúčam ísť sem na turistiku. Naskytli sa nám nádherné výhľady, videli sme obrovské skalné bralá aj nejaký divoký život… Proste týmto výletom nám Ivor urobil veľkú radosť, on to tam pozná a naozaj nás zaviedol na krásne miesta. Aj keď jedna časť výstupu bola dosť náročná, ale ten výhľad stál za to. V nedeľu bol ešte na programe výlet na historické električky to Trenčianskej Teplej, my sme sa ale z časových dôvodov nezúčastnili. Viac si môžete pozrieť vo fotogalérii nižšie… (autori fotografií – Marek, Ivor, Norbi, Lucka)

Stretnutie bolo naozaj skvelé, ďakujem Ivorovi za organizovanie a skvelý program, ako aj Norbimu, Lucke, Lucke, Hanke, Paľkovi, Marianovi, Majovi, Janke, Jakubovi, Evke, Adamovi a Erikovi (samozrejme aj Ivorovi) za skvelý predĺžený víkend, super atmosféru a všetko čo k tomu patrí. Teším sa na ďalšie stretnutie o rok, ktoré by mal organizovať Majo s rodinou.

Marek Duda

Autori fotografií: Marek, Norbi, Lucka a Ivor

Značky:

Podobné články