M124.0 "KOMÁREK" vo...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

M124.0 "KOMÁREK" vo veľkosti TT

11 Príspevky
3 Užívatelia
0 Reactions
2,990 Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
Topic starter  

Kamaráti dovolil som si otvoriť novú tému v tejto sekcii v ktorej by som Vám chcel priblížiť dostavbu jedného krásneho železničného vozidla, parného vozňa pod označením M124.0 s prezývkou "KOMÁREK". Doterajší postup stavby už určite poznáte z mojej stránky http://samba-vlaky.eu/ako-som-si-postavil-komarka/ . Stavba sa po Vianociach roku pána 2015 zastavila a v týchto voľnejších dňoch Veľkonočných sviatkov som sa rozhodol tento zaujímavý model úplne dokončiť. Len pre oživenie pamäti pridávam obrázok pokiaľ som sa do teraz v tejto náročnej (ale krásnej) stavbe dopracoval.


   
Citácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Tento Tvoj nádherný model som videl už tisíc krát, ale zakaždým naňho čumím ako puk. Proste nádhera. Teším sa, keď bude hotový. A teraz Ti poviem tajomstvo, mám nápad, ako si ho aj ja postavím... Ale to nejdem predbiehať, to je hudba budúcnosti. Teším sa na pokračovanie/dokončenie stavby, dúfam, že sa s nami podelíš o každý krok... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
Topic starter  

Napriek všetkým starostiam, ktoré na mňa v posledné dni doliehajú som dnes pokračoval v dostavbe "Komárka" a podarilo sa mi dokončiť a dotiahnuť k dokonalosti podvozok a pojazd. V zadnej časti sa má nachádzať nádrž na vodu, keďže sa jedná o parný vozeň, tak je to nevyhnutná súčasť takéhoto stroja. To na mojom modely do teraz chýbalo. Pri oddelení kasničky od pojazdu som pristúpil aj k dováženiu celého pojazdu, čím sa zlepšili jazdné vlastnosti a následne som doplnil aj spomínanú nádrž, čím model konečne dostal kompletný podvozok. Teraz to už vyzerá tak ako má.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
Topic starter  

Marek: tu na tomto super fórku nebudem uverejňovať úplne každý krok podrobne. To budem podrobnejšie dopĺňať na svojej stránke.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Marek: tu na tomto super fórku nebudem uverejňovať úplne každý krok podrobne. To budem podrobnejšie dopĺňať na svojej stránke.

Uplne v pohode, ja sa len teším s Tebou... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Tvoj K O M Á R E K je nielen veľmi pekný, ale aj ojedinelý zjav. Skvost do zbierky.
Len tak ďalej.
🙂 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
Topic starter  

No tak sa mi podarilo si naozaj utrhnúť poriadny kus voľného času a "Komárek" dostal aj popisy. Prinášam len pracovné fotky. Je vidieť, že fotenie zatiaľ vôbec nezvládam ani ja. Fotené bez blesku pri veľmi chabom izbovom osvetlení. Dúfam, že po konečnom matnom prelakovaní (až po poriadnom vyschnutí popisov) sa dostanem z Dedovou diorámkou na denné svetlo, tak verím, že vzniknú pekné fotky, ktoré si tento model určite zaslúži. Trochu si už aj pojazdil na mojom koľajisku a poviem Vám, že mu to tam pristane.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Ja len dúfam, že v Balogu ho budem vidieť naživo, skutočný určite nie, ale tento Tvoj určite plne nahradí zážitok. Je proste skvelý...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
Topic starter  

Ivor: ďakujem za pochvalu. Mňa najviac teší, že som sa k tejto stavbe odhodlal a podaril sa plne funkčný a k tomu aj celkom dobre vyzerajúci model.

Marek: tak ako som už písal aj Dedovi, tak to znovu zopakujem. do Balogu samozrejme "Komárka" doveziem a budete si ho môcť všetci podrobne prehliadnuť. Dedovi som dokonca sľúbil, že sa ho bude môcť aj dotknúť.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
Topic starter  

Po dlhom čase som nahral krátke video zo stavby.
https://youtu.be/H4OJBs1RdRs


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Vidím, že dokumentačné videá zo stavby Ti idú.... tak sa teším na ďalšie.
Apropo, hudba: Katapult, ale pár akordov som ja počul ako Deep Purple....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá