Tmelenie cibulí na ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Tmelenie cibulí na rajkách

13 Príspevky
4 Užívatelia
0 Likes
2,584 Zobrazenia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Ahojte,mám otázku na vás...pomaly finišujem práce na rajkách a potreboval by som zatmeliť jednotlivé spoje cibulí..Skúšal som šlahaný auto tmel ale ten ani po dokonalom vybrúsení nedokázal spraviť krásnu hladkú plochu..bolo tam vidieť vrúbky a póry..Máte niečo odskúšané?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

rzvlaky: na tmelenie vždy používam modelársky tmel PLASTO od REVELLu. U mně dobrý !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

Vau, jeden z mojich najobľúbenejších vagónov. Ja mám iba jeden 🙁 Ale v pohode. Toto čo Ti poradil Samba je skvelé. S tým Ti to pôjde pekne..

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Na tmelenie cibulí na Rajkách som použil tmel zn. TAMIYA...
Ak prechody na polcibulkách dobre začistíš, tak po spojení ich stačí väčšinou len troška prebrúsiť
určitý prechod medzi plechmi oplášťovania je ale vidieť aj na skutočných Rajkách...

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Ivor: keď sa mi minie REVELL koketujem s TAMIYOu. Chcem tiež vyskúšať. TAMIYA je jednotka v modelárčine. VRAJ !!! Nemám odskúšané, žatiaľ všetko používam od REVELLU, okrem maskovacej pásky. Tú mám od TAMIYA a tiež úplná spokojnosť. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

Norbi ďakujem
Ivor máš pravdu,je to vidno aj na reálnych ale bojím sa že po bielom nástreku to bude príliš viditelné..preto to chcem radšej pretmeliť

Marek: ja ich mám v skrinke 4 z toho 3 budú v logu súkromníka a 1 bude klasická

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Norbi ďakujem
Ivor máš pravdu,je to vidno aj na reálnych ale bojím sa že po bielom nástreku to bude príliš viditelné..preto to chcem radšej pretmeliť

Marek: ja ich mám v skrinke 4 z toho 3 budú v logu súkromníka a 1 bude klasická

P.S.
V Žiline máš predajňu kde si môžeš dokúpiť doplnky-odliatky, na základe ktorých urobíš spodnú časť rámu vagonika presne tak, ako je na obrázku, ktorý som pred chvíľkou priložil. ( aspoň ja som ich tam kúpil minulý rok )
Tak nech sa darí. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

Toto TT-čkárom trochu závidím, ale v dobrom. Dostupné stavebnice za skvelé ceny, ktoré sa dajú tak vymakať... V H0 človek kúpi jednu stavebnicu, čo v TT môže mať dve a niekedy aj tri. Držím palce Radko, nech sa Rajky podaria. Teším sa s Tebou a dúfam, že občas prihodíš nejaké fotky a aj hotových modelov...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

tie odliatky nepotrebujem,lebo robím verzie bez tých bočníc...Ktorý obchod si myslel? Elsikor,doorz? alebo niečo o čom neviem? 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

...myslel som tú predajňu v podzemí, kde sú aj hudobniny... kedysi to bola ul. "Masaryčka", ja viem, je to dávno keď som tam študoval, ale takto si tú ulicu pamätám )
keď prechádzam Žilinou a čas mi to dovolí, tak sa tam občas mrknem....
tie doplnky neboli nikde inde ( Trnava, Blava, Košice.....)
bola to skôr náhoda, ale podľa toho čo mi hovoril predavač, mali by ich tam bežne mať ( pokiaľ nestaviaš 10 vagonikov naraz..... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

áno to bude doorz 🙂 len tam nakupujem 🙂 zajtra tam pôjdem kúpiť tmel a skúsim to zatmeliť

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
 

Ahoj,
no ako sa darí s RAJkami? Pokročil si niečo? Podarilo sa Ti to zatmeliť? Čakáme fotky 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
Topic starter  

zatial to stojí,bavím sa s koľajiskom...momentálne majú rajky čas 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá