Parná lokomotíva 42...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Parná lokomotíva 422.0 "Arcivévoda Karel" vo veľkosti TT (1:120)

154 Príspevky
8 Užívatelia
0 Reactions
23.9 K Zobrazenia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
 

Nazdárek chaloši, konečne mám spojazdnený počítač tak sa hlásim kamarátik ,prosím ta čo si mi to spravil ,to som nemal ani vidiet lebo už teraz ma trhá aký neskutočný model to je .Neviem čo povedat naozaj neviem .Norino už mi prosím ta toto nerob. Viem ako sa poznám že toto by som nezvládal aj keby aký by som bol modelár ,proste na toto skvostne dielko nemám 🙁 🙁 🙁 .
Gratulujem prekrásnemu Karlovi :cheer: :cheer: :cheer:
R&R


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
Topic starter  

Statusak: ďakujem za pochvalu. Viem, že si vyznávač parných lokomotív a týmto sa ti ospravedlňujem, že som ti toto urobil. Nemohol som odolať, veď sám vieš, že Arcivévoda Karel je v parných lokomotívach mojou srdcovkou. Hoci mám aj iné obľúbené parné mašinky. Táto stavba bola pre mňa výzva, ktorú som chcel zdolať a dokázať si, že viem vytvoriť model parnej lokomotívy. Stavba mi dala trochu viac zabrať, ako som si predstavoval, ale nakoniec sa to úsilie vyplatilo. Ešte raz ďakujem za pochvalu, od modelára tvojich kvalít je to veľmi povzbudivé a neviem, či sa pamätáš, pred piatimi rokmi si to bol práve ty, čo si mi cez inzerát predal prvé moje modely TT. Nenormálne som sa im tešil a ešte stále ich mám všetky odložené. Takže ja ďakujem tebe, že si mi pomohol s tým aby ma toto hobby začalo baviť.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
Topic starter  

Statusak: ... a ešte jedna vec. Nikdy nehovor nikdy a sám ešte nemôžeš vedieť či by si to nedokázal. Fotonávod aj s priateľom na telefóne máš k dispozícii, odliatok je u mňa bežne dostupný, nejaký pojazd viem, že vlastníš, motor je tiež u mňa dostupný, obtisk nie je tiež prekážkou, tak kým to neskúsiš, nevieš či to nedokážeš. Ale nechcem nikoho na nič nahovárať. Bol by som rád, keby si si aj ty postavil takýto model. Do tvojej zbierky by sa tiež hodil. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Nazdárek chaloši, konečne mám spojazdnený počítač tak sa hlásim kamarátik ,prosím ta čo si mi to spravil ,to som nemal ani vidiet lebo už teraz ma trhá aký neskutočný model to je .Neviem čo povedat naozaj neviem .Norino už mi prosím ta toto nerob. Viem ako sa poznám že toto by som nezvládal aj keby aký by som bol modelár ,proste na toto skvostne dielko nemám 🙁 🙁 🙁 .
Gratulujem prekrásnemu Karlovi :cheer: :cheer: :cheer:
R&R

Statusak: Samba má pravdu, kým neskúsiš, nevieš. Nie je to až také ťažké, niekedy je to zložitejšie, ale všetko je to o trpezlivosti, ktorá Tebe určite nechýba. Ja osobne by som rád videl model z Tvojich rúk. Takže ak sa rozhodneš, určite sa budeme tešiť viacerí. A aj keď Samba je lepší ako ja, tak tiež Ti ponúkam svoju pomoc a rady. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
roman
(@statusak)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 83
 

Kamarátik som velmi rád a samozrejme je mi ctou že som to bol práve ja sa prinavráteniu modelovaniu.Presne si pametám ten den kem si mi prvýkrát volal na inzerát,ale to som ešte nevedel čo sa z teba vykluje aký špičkový modelár preskočil si ma o desať čiar kamarátik a ozaj pri pisaní týchto pár riadkom mi ide do uší stará ale dobrá kapelka KISS to len tak mimochodom -Norino ved vieš.
Ako si už písal že mám rád krásne dámy formou parných krásavíc -samozrejme že aj dvojnohé- 🙂 🙂 🙂 práveže ja som tebe obrovsky vdačný ked si ma zobral do Lužnej pozrieť muzeum lokomotív a hlavne parné dámy pred ktoryma mám obrovský rešpekt pred ich mohutnostou a hlavne konštrukciou kolies a piestov proste z každého dielu parnej lokomotívy a hlavne ked ich vyrábali desiatky zručnych majstrov v minulom storočí,nie ako teraz automat postavy skoro cele auto.Ved sám si nám pustil video o stavbe parnej lokomotívy v tedy u teba v altánku a vtedy som vedel že to je ono čomu sa budem ešte viac venovať-parným lokomotívam ktore maju naozaj krásne tvary a proste jedna z nich je aj Parná lokomotíva 422.0 "Arcivévoda Karel" ktoru si neskutočne a hlavne bravurne zvládol 🙂 🙂 🙂 ,teším sa a to mi ver.
Ešte raz -velká poklona k tvojmu dielu. 🙂 🙂 🙂
R&R


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
Topic starter  

satusak. Návšteva múzea v Lužnej, bola len malá náplasť a poďakovanie za to čo si pre mňa stále robil a aj naďalej robíš. Veď vieš sám, čo sme spolu už preskákali a prežili. To múzeum som chcel vidieť aj ja a som rád, že si ma pri jeho návšteve sprevádzal. Videli sme všelijaké mašiny, ale tie pary hrali proste prím. Modelovanie ma naozaj baví (aj keď času je teraz nejako stále málo) a ty si bol pri jeho začiatku v mojej modelárskej činnosti. Ešte raz ďakujem a ďakujem aj za uznanie.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Nádherné Norbi, gratulujem! škoda že nie je menšia - na dedovom enku by sa jej páčilo ;)[/quote

.....
Dnes som videl SAMBOVHO arcivévodu naživo, dokonca aj jazdiť....
Môžem povedať že v skutočnosti vypadá lepšie než na ktorejkoľvek fotke.... pekný kúsok. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
Topic starter  

Ivor: ďakujem za pochvalné slová, ktoré vedia vždy modelára povzbudiť do ďalšej práci. Sám si videl, že mám toho na ďalšie modelovanie neúrekom, len stále nestíham. Ale verím, že príde doba a budem mať viac času na toto krásne hobby. Ešte raz ďakujem za pochvalu.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ivor: ďakujem za pochvalné slová, ktoré vedia vždy modelára povzbudiť do ďalšej práci. Sám si videl, že mám toho na ďalšie modelovanie neúrekom, len stále nestíham. Ale verím, že príde doba a budem mať viac času na toto krásne hobby. Ešte raz ďakujem za pochvalu.

... neviem, či môže byť ešte vyšší LEVEL v modelárčine, ako je stavba funkčnej lokomotívy. BRAVO páni ! 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Ivor: ďakujem za pochvalné slová, ktoré vedia vždy modelára povzbudiť do ďalšej práci. Sám si videl, že mám toho na ďalšie modelovanie neúrekom, len stále nestíham. Ale verím, že príde doba a budem mať viac času na toto krásne hobby. Ešte raz ďakujem za pochvalu.

... neviem, či môže byť ešte vyšší LEVEL v modelárčine, ako je stavba funkčnej lokomotívy. BRAVO páni ! 😉

Neviem, či sa to tak dá vyjadriť, ale ja osobne si myslím, že sa nedá porovnávať level modelárčenia napríklad lokomotívy s dokonalosťou modelovania krajinky. Ako si už písal, tak je to síce železničné modelárstvo, ale každé trochu iné "odvetvie". Niekto robí lepšie lokomotívy, iný zase krajinku... Takže pri všetkej úcte, ja by som to veľmi neprirovnával. To je môj názor, samozrejme s ním nikto nie je povinný súhlasiť 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ivor: ďakujem za pochvalné slová, ktoré vedia vždy modelára povzbudiť do ďalšej práci. Sám si videl, že mám toho na ďalšie modelovanie neúrekom, len stále nestíham. Ale verím, že príde doba a budem mať viac času na toto krásne hobby. Ešte raz ďakujem za pochvalu.

... neviem, či môže byť ešte vyšší LEVEL v modelárčine, ako je stavba funkčnej lokomotívy. BRAVO páni ! 😉

Neviem, či sa to tak dá vyjadriť, ale ja osobne si myslím, že sa nedá porovnávať level modelárčenia napríklad lokomotívy s dokonalosťou modelovania krajinky. Ako si už písal, tak je to síce železničné modelárstvo, ale každé trochu iné "odvetvie". Niekto robí lepšie lokomotívy, iný zase krajinku... Takže pri všetkej úcte, ja by som to veľmi neprirovnával. To je môj názor, samozrejme s ním nikto nie je povinný súhlasiť 😉 🙂

asi máš pravdu MAREK, to bude iná výrobná hala v továrni železničného modelárstva... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
Topic starter  

Kamaráti moji, každý máte svoju pravdu a každý vyniká v niečom inom. Takým istým umením je urobiť peknú krajinku ako aj postaviť pekný vagónik a aj postavenie peknej lokomotívy. Všetkých nás spája krásne HOBBY, alebo KONÍČEK, alebo ZÁĽUBA a všetci vieme vymodelovať krásne veci. Musím však priznať, že cudzie modely sú vždy pre mňa zaujímavejšie, lebo tie svoje sú už nejako viac všednejšie, lebo ich mám stále na očiach a stretávam sa s nimi denne. Toto je myslím hlavný dôvod, prečo radi sledujeme iných modelárov pri práci a veľa krát si z ich skúseností a postupov berieme ponaučenia a tým sa posúvame dopredu veľkými krokmi. Vždy ma zaujímalo, ako ďaleko ešte moje schopnosti budem môcť rozvíjať. Každodenne však odhaľujem ďalšie a ďalšie možnosti, len keď toho času je tak málo !!!


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Kamaráti moji, každý máte svoju pravdu a každý vyniká v niečom inom. Takým istým umením je urobiť peknú krajinku ako aj postaviť pekný vagónik a aj postavenie peknej lokomotívy. Všetkých nás spája krásne HOBBY, alebo KONÍČEK, alebo ZÁĽUBA a všetci vieme vymodelovať krásne veci. Musím však priznať, že cudzie modely sú vždy pre mňa zaujímavejšie, lebo tie svoje sú už nejako viac všednejšie, lebo ich mám stále na očiach a stretávam sa s nimi denne. Toto je myslím hlavný dôvod, prečo radi sledujeme iných modelárov pri práci a veľa krát si z ich skúseností a postupov berieme ponaučenia a tým sa posúvame dopredu veľkými krokmi. Vždy ma zaujímalo, ako ďaleko ešte moje schopnosti budem môcť rozvíjať. Každodenne však odhaľujem ďalšie a ďalšie možnosti, len keď toho času je tak málo !!!

SAMBA:
... je úplne prirodzené, že nás modely a koľajiská tých druhých akosi viac priťahujú...
🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

možno trošku mimo,ale dá sa niekde zohnať pojazd na loko 310 v TT? keďže táto mašina konkrétne 310.510 jazdila na rajec chcel by som ju mať vo svojom depe

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
Topic starter  

rzvlaky: 310.0 "Kafemlejnek" vo velkosti TT je tiež mešinka na ktorú sa v minulosti chystám. Dosť som už bádal po pojazde, ale nič vhodné som zatial neobjavil. Ale určite niečo vymyslím. Moja uvaha sa zastavila na tom, že motor a prevdy budú v prvom vagóne za mašinkou. Pojazd bez motora budem určite robiť z BR 8192 BTTB, nakolko po 422.0 mi ich v šuflíku niekolko ostalo na súčiastky.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

lebo keď som bol teraz na modulovke v Poľsku,tak známy (majitel model-shop.sk) ju tam mal a rozprával som sa s ním,že mu to niekto robil a použil na ňu N-kový pojazd,tak by som sa ho mohol opýtať a niečo vyzistiť

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Teraz som trošku pohľadal a na pojazd sedí presne pojazd z loko BR89 od pmt na ktorý by sa posadil len lept

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
Topic starter  

Tak ako je už u mňa zvykom, aj tento rok som márne čakal na zasneženie "z hora". LGB-čko poctivo rozložené a do teraz vyčkávalo na prirodzené zasneženie a následné nafotenie. Tento rok som sa chcel spoľahnúť na matku prírodu, ale ona mi aj na teraz dala košom. Samozrejme sa na ňu za tento vrtoch ani kus nehnevám, lebo som sa mohol angažovať sám a zasnežiť si trochu krajinky sám a nafotiť pekné zábery. Keďže na svojom koľajisku som snežil všade možne a moje priestory sa minuli, rozhodol som sa snežiť na "Dedovej dioráme", ktorú som aj spolu so "Statušákom" dostal na stretnutí v Donovaloch. Možno si Dedo myslel, že diorámka bude od vtedy uložení v krabici a zabudne sa na ňu. NO TO BY BOL ASI NAJVAČŠÍ HRIECH V MODELÁRSKOM SVETE !!! Čo do diorámky umiestnim a zasnežím bolo jednoznačné. No predsa moju vlastnoručne vyrobenú, malú, parnú lokomotívu 422.025 s honosným názvom "Arcivévoda Karel". Na zasneženie som použil už moju ortodoxne známu metódu hladkej múky ako podklad a potom na dosneženie sóda bikarbóna. Keďže je lokomotíva na šírej trati (ide zaskočiť za porúchanú lokomotívu vo vedľajšej stanici, aby ľudia zbytočne dlho nemrzli v tej zime niekde na stanici), tak som sa snažil znázorniť to najvernejšie aj zasneženie lokomotívy vo výkone, teda už ofúkanú keď ide s vetrom o preteky. No ako sa mi to podarilo posúdte s priloženách fotiek.

Týmto chcem všetkým mojim kamarátom a aj ich rodinám, ako aj všetkým známym a aj neznámym modelárom, ktorí sem určite s času na čas zavítajú, popriať veľa zdaru do posledného týždňa pred Vianocami. Nech ste všetci zdraví a nech sa Vám prípravy na najkrajšie sviatky v roku vydaria podľa vlastných predstáv. KRÁSNY POSLEDNÝ ADVENTNÝ TÝŽDEŇ PRIATELIA !!!

No a ešte jeden, posledný záber s toho ako to pracovne vyzeralo


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Hmmm,krasne si to zasnezil,ani matka priroda by to tak nedokazala-supeeer.Len som zvedavy,ako ta diorama bude vypadat,ked sa roztopi sneh-daj potom foto 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
 

Krásne zábery. Ja tento rok nemám veľmi čo zasnežiť, takže ja sa tohto roku tomu asi nechcene vyhnem.
modeln: Samba takto zasnežuje každý rok a vždy bez ujmy, takže verím tomu, že aj teraz tomu tak bude 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marian
(@marian)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 72
 

Pokiaľ ja viem, nesmie sa to zahrievať nad ohňom - lebo s toho bude karamel .
ale dá sa to povysávať .

Modelár TT


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
Topic starter  

Priatelia ďakujem za reakcie na moje sneženie. Ja si to proste nemôžem odpustiť a je to u mňa už tradíciou. Netreba mať z toho strach. Všetko sa dá pekne povysávať a žiadna ujma nehrozí. Už to mám odskúšané. Bez tohoto by som si Vianočné a Novoročné sviatky ani nevedel predstaviť.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Krása,Arcivévoda je v takto zasneženej krajinke naozaj krásny a je to pastva pre oči.. Tento rok trošku zmena 🙂 Stále je to krásna para no tento krát už nie v depe ale na krásnej dioramke od majstra krajinkára..Veľmi mu to tam pristane,možno by aj nejakým vagónikom nepohrdol 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:
Ďakujem, ten sneh vypadá ako ozajstný, vidím, že s námetom zimy na koľajisku to proste vieš 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2858
Topic starter  

SAMBA:
Ďakujem, ten sneh vypadá ako ozajstný, vidím, že s námetom zimy na koľajisku to proste vieš 🙂

Veľmi pekne ďakujem za uznanie. Zima na koľajisku je krásna a veľmi sa pohrávam s myšlienkou vytvoriť na koľajisku štyri ročné obdobia, ale to len ak by som zrušil to moje terajšie koľajisko. Ešte raz zdôrazňujem slovo POHRÁVAM. Toto sneženie, ktoré som už teraz robil po štvrtý krát som dostal do najlepšieho štádia z doterajších snežení vôbec. Má to len jednu velikánsku nevýhodu. Neviem (lebo sa to nedá) tento sneh fixovať. No ale tu platí to známe "nikdy nehovor nikdy" ! Zatiaľ však môžem sľúbiť, že s každoročným snežením by som nikdy nechcel skončiť. Ja by som si už Vianočné sviatky bez môjho sneženia a následného vytvárania pozdravov pre mojich kamarátov, priateľov, rodinu a zákazníkov v e-shope nevedel ani predstaviť. Je to taká moja tradícia. Tak snáď moju techniku dovediem ešte do väčšej dokonalosti a dokážem aj trvalo zasnežiť, aby to vyzeralo vierohodne a autenticky.

Ivor a ostatní: ešte raz veľmi pekne ďakujem za uznanie. Krásne Vianočné sviatky prajem.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 5 / 7

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá