T334.0051 Rosnička ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

T334.0051 Rosnička ČSD z odliatku

57 Príspevky
8 Užívatelia
2 Likes
6,542 Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

modeln: tie ceny od toho pána sú naozaj mimo normálnych modelárov, ale som presvedčený, že jeho modely sú naozaj dobré. Ale tiež nepochybujem o tvojich schopnostiach, že by si dokázal Rosničku v N-ku postaviť úplne sám. Viem, že máš teraz iné rozostavané veci, ale musím povedať, že tá tvoja individuálna stavba mi zaujímala asi o trochu viac ako stavba koľajiska. No nemôžem si pomôcť, ale ako som si začal stavať svoje mašinky, tak som tomu nejako prišiel na chuť a tiež ma zaujíma, ako sa s tým vedia vysporiadať iní modelári. Takže ??!! :blink:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Marek: nevidím problém, len ten pojazd musíme nejako vyskladať. Mám doma rám pojazdu z T679 "SERGEJ" a aj nejaké súkolia a prevody, len motor na Sergejoch bol v strede a podvozky boli naháňané kardánmi. Takže aj rozteč približne sedí, tak myslím, že motor nebude problém dopasovať a asi sa u teba schyľuje k ďalšej Rosničke. Nóó, ale to by si mi začal v mojej zbierke poriadne konkurovať !!! Takže ??!! 👿

Tak to si píš, že hej. Ak máš ešte jeden odliatok, mám oň záujem, ako aj o ten pojazd, spriahadlá, nárazníčky a aj popisy s číslom T334.0053. Takže objednávam, čakám peniažky a potom hneď Ti pošlem a aj s tou druhou parou... veď vieš. Ďakujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: no, čo povedať?! Zatiaľ ešte s druhou Rosničkou neponáhľaj. Máš čo zatiaľ modelovať. Myslím, že všetko bude lepšie dohodnúť po telefóne. Ver mi, že ti nič neutečie. Ešte zatiaľ pojazd zo Sergeja nemám, len myslím, že naň mám všetko potrebné, ale naozaj zatiaľ nie som si istý, či je kompletný.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Marek: no, čo povedať?! Zatiaľ ešte s druhou Rosničkou neponáhľaj. Máš čo zatiaľ modelovať. Myslím, že všetko bude lepšie dohodnúť po telefóne. Ver mi, že ti nič neutečie. Ešte zatiaľ pojazd zo Sergeja nemám, len myslím, že naň mám všetko potrebné, ale naozaj zatiaľ nie som si istý, či je kompletný.

Čo dodať, ja sa neponáhľam, len sa snažím zajednať si ju včas, skorej ako pred septembrom... 🙂 😉 Do tejto som sa totiž zaľúbil... 😀

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

modeln: tie ceny od toho pána sú naozaj mimo normálnych modelárov, ale som presvedčený, že jeho modely sú naozaj dobré. Ale tiež nepochybujem o tvojich schopnostiach, že by si dokázal Rosničku v N-ku postaviť úplne sám. Viem, že máš teraz iné rozostavané veci, ale musím povedať, že tá tvoja individuálna stavba mi zaujímala asi o trochu viac ako stavba koľajiska. No nemôžem si pomôcť, ale ako som si začal stavať svoje mašinky, tak som tomu nejako prišiel na chuť a tiež ma zaujíma, ako sa s tým vedia vysporiadať iní modelári. Takže ??!! :blink:

Takze??najprv kolajisko do prejazdného stavu,dokoncenie rozpracovaných lokomotiv/4ks/,medzi tym urobenie 500 ks stromkov/objednavky/ a potom mozno rosna,ciiiii............nieco ine :silly: :silly: :silly:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Takze??najprv kolajisko do prejazdného stavu,dokoncenie rozpracovaných lokomotiv/4ks/,medzi tym urobenie 500 ks stromkov/objednavky/ a potom mozno rosna,ciiiii............nieco ine :silly: :silly: :silly:

Aké lokomotívy staviaš? Teda máš rozostavané?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

iem ti sem.Forma na oblukovy most bude z plastovych dosiek-vystrazne tabulky a pod..,a staviam z leptov tusim T 466.2-2ks/jedna je i vo farbe/ T 458.1 a spominany okuliarnik,a pomaranca z odliatku/od sambu/-no tento bude postaveny asi najskôr,mam nan pojazd a nejake to mam na rajceti. ?ver=0 a este jeden ?ver=0


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

iem ti sem.Forma na oblukovy most bude z plastovych dosiek-vystrazne tabulky a pod..,a staviam z leptov tusim T 466.2-2ks/jedna je i vo farbe/ T 458.1 a spominany okuliarnik,a pomaranca z odliatku/od sambu/-no tento bude postaveny asi najskôr,mam nan pojazd a nejake to mam na rajceti. ?ver=0 a este jeden ?ver=0

Nádhera. Pozerám, že ten veľký Hektor bude mať aj osvetlené čísla. Super. Vyzerá to skvele. Predpokladám, že N mierka. Odkiaľ na to bereš pojazdy? A ďakujem za info o forme na most. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
(@modeln)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 686
 

Marek,pojazdy,to je kapitola sama o sebe,zvlast v N-ku.Na poaranca mam pojazd z ameriky SD7 od firmy Life-Like .No na 466.2 a 458.1 zatial nemam nic,sice mal by som mat mosadzny pojazd,od jedneho pana z vychodu,ale uz mi ho robi tusim 5 roko,a stale nist.Inak na tie masinky sa daju vyuzit pojazdy od Life-Like a to konkretne masiny SW2-3 alebo 8-9,no je problem ich v nasich koncinach zohnat,sem tam sa objavia na nemeckom E-bay.No viac ich vidiet na celosvetovom E-bay,hlavne americkom,cena sa pohybuje kolo 30-40 eur,ale zas nakup predrazuje posta :angry: Preto ,ked budem mat cas,skusim nejaky pojazd robit z komponentov od ALS RACING,vyrabaju kolecka,sneky a pod... z delrinu,a podla referencii je to dobry material na uvedene veci http://alsracing.net/?p=2926


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Marek,pojazdy,to je kapitola sama o sebe,zvlast v N-ku.Na poaranca mam pojazd z ameriky SD7 od firmy Life-Like .No na 466.2 a 458.1 zatial nemam nic,sice mal by som mat mosadzny pojazd,od jedneho pana z vychodu,ale uz mi ho robi tusim 5 roko,a stale nist.Inak na tie masinky sa daju vyuzit pojazdy od Life-Like a to konkretne masiny SW2-3 alebo 8-9,no je problem ich v nasich koncinach zohnat,sem tam sa objavia na nemeckom E-bay.No viac ich vidiet na celosvetovom E-bay,hlavne americkom,cena sa pohybuje kolo 30-40 eur,ale zas nakup predrazuje posta :angry: Preto ,ked budem mat cas,skusim nejaky pojazd robit z komponentov od ALS RACING,vyrabaju kolecka,sneky a pod... z delrinu,a podla referencii je to dobry material na uvedene veci http://alsracing.net/?p=2926

Díky za info, Pokukám to, lebo potrebujem na toho Sergeja od Teba. Ešte raz ďakujem. Zajtra Ti konečne pošlem ten žeriav, nechcel som skorej, lebo som bol v tom, že máme v škole náhradnú trubicu na laser, ale nemáme, takže nič navyše sa mi vypáliť nedá. Dodatočne, keď bude trubica Ti ešte povypaľujem nejaké veci. Takže myslím, že do konca týždňa to budeš mať doma... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Tento model je dokonalá kombinácia naozaj kvalitne urobeného odliatku, viacej voľného času a "ponocovania", čo mi vlastne skvele vyhovovalo na jednej strane, ale hralo proti mne na strane druhej. Preto proti mne, lebo som čakal, že tento model budem robiť celý júl, ale už na ňom chýbajú iba madlá a zábradlia. Pôvodne som chcel niektoré detaily vymeniť za robené, ako napríklad kľučky na kapotáži, ale odliatok bol tak dokonalý, že som sa rozhodol to nerobiť. Je to jeden z mojich najkrajších modelov a rozhodne chcem robiť ešte jednu. Teraz viem, že budete písať, že som to urobil prirýchlo, ale ja som nesmierne spokojný. To sa nedalo robiť pomalšie... takmer nič som nemusel brúsiť, všetko pasovalo super a dokonca aj pojazd zapasoval a drží dokonale. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Staviaš ako japonská továreň.... 🙂 🙂 🙂
Rosnička je naozaj pekná, pekný model do Tvojej zbierky, ale...
tie matičky, ktoré sú tam predpokladám ako závažie, by som nahradil olovom. za veľmi priaznivé ceny ho kupujem v akomkoľvek rybárskom obchode, olovo má väčšiu špecifickú hmotnosť, ako ktorýkoľvek kov a teda je vhodnejšie na úlohu závažia...pridávam som ho občas aj do niektorých vagónikov. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: tak už si ju takmer dal. Pekne sa ti zatiaľ darí. Chválim okná, pojazd, záťaž z matičiek vidieť vôbec nebude, takže nevadí (hoci je pravdou, že taký kus olova by pojazd zaťažil lepšie). Tak isto chválim sfarbenie a montáž spriahadiel. Škoda tých doplnkov, ktoré si nechal z odliatku, ale to vieš najlepšie posúdiť sám, keď ich podrobne preskúmaš, takže som si istý, že ich nebolo treba meniť. Teraz ťa čaká tá ťažšia vec a to sú zábradlia, tak držím palce. Nakoniec som si nechal popisy, neviem, čo všetko si musel upravovať (mám na mysli pásy čiel a tak isto žlté výstražné pásy). Inak tie popisy vyzerajú naozaj originálne, len mám dojem (ale možno fotka klame), že na jednej strane (predposledná fotka, ale zdá sa mi to aj na iných) je tabuľka s číslom trocha nakrivo. Sám však viem aké je ťažké umiestniť popisy presne rovno, sám s tým veľmi pri popisovaní modelov bojujem.
Rád sa pozerám na pekné a vydarené modely, takže sa rád pozerám aj na tvoju "Rosničku" a teším sa keď ju uvidím úplne dokončenú. Zatiaľ veľký palec vysoko hore.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Marek: tak už si ju takmer dal. Pekne sa ti zatiaľ darí. Chválim okná, pojazd, záťaž z matičiek vidieť vôbec nebude, takže nevadí (hoci je pravdou, že taký kus olova by pojazd zaťažil lepšie). Tak isto chválim sfarbenie a montáž spriahadiel. Škoda tých doplnkov, ktoré si nechal z odliatku, ale to vieš najlepšie posúdiť sám, keď ich podrobne preskúmaš, takže som si istý, že ich nebolo treba meniť. Teraz ťa čaká tá ťažšia vec a to sú zábradlia, tak držím palce. Nakoniec som si nechal popisy, neviem, čo všetko si musel upravovať (mám na mysli pásy čiel a tak isto žlté výstražné pásy). Inak tie popisy vyzerajú naozaj originálne, len mám dojem (ale možno fotka klame), že na jednej strane (predposledná fotka, ale zdá sa mi to aj na iných) je tabuľka s číslom trocha nakrivo. Sám však viem aké je ťažké umiestniť popisy presne rovno, sám s tým veľmi pri popisovaní modelov bojujem.
Rád sa pozerám na pekné a vydarené modely, takže sa rád pozerám aj na tvoju "Rosničku" a teším sa keď ju uvidím úplne dokončenú. Zatiaľ veľký palec vysoko hore.

Ďakujem Samba a Ivor.
Samba: tie detaily ako som Ti spomínal do telefónu som chcel naozaj robiť, ale sú tak malé a naozaj skvele prepracované, že napríklad kľučkami z drotiku by som to len pokazil. Preto som sa rozhodol takto. Farbu a popisy plus vrstvu laku som skúsil dat pred madlami, aby som nepokazil popisy, navyše čakám tie 0,3mm vrtáky, tak to dodatočne aj s tenkou vrstvou laku. Navyše keď je to nastriekané, tak nerozoznáš kľučky a podobne, či sú dorábané alebo originál. 😉 Je to momentálne jeden z mojich najkrajších modelov 🙂

Ivor: Tie matičky môžem kedykoľvek nahradiť olovom, ale keď mám pravdu povedať, tak ma to nenapadlo. Ďakujem za pripomienku 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Marek parádne si sa s ňou vyhral,je to naozaj krásny model...a ako píšu aj ostatný matky by som tiež nahradil olovom

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Marek parádne si sa s ňou vyhral,je to naozaj krásny model...a ako píšu aj ostatný matky by som tiež nahradil olovom

Ďakujem rzvlaky. Raz to bude, len musím zohnať olovo...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek parádne si sa s ňou vyhral,je to naozaj krásny model...a ako píšu aj ostatný matky by som tiež nahradil olovom

Ďakujem rzvlaky. Raz to bude, len musím zohnať olovo...

MAREK:
Je ho dostať v každých rybárskych potrebách, sú to centové záležitosti...
Môj kolega je rybár, takže som sa do týchto predajní dostal práve vďaka nemu. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Marek parádne si sa s ňou vyhral,je to naozaj krásny model...a ako píšu aj ostatný matky by som tiež nahradil olovom

Ďakujem rzvlaky. Raz to bude, len musím zohnať olovo...

MAREK:
Je ho dostať v každých rybárskych potrebách, sú to centové záležitosti...
Môj kolega je rybár, takže som sa do týchto predajní dostal práve vďaka nemu. 😉

Veď práve... to nie je v BS, ani v ZC..

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Rosnička už má aj madlá na kasničke, ešte chýbajú madlá na podvozku, ako aj zábradlia... Na to by sa hodila tenká gitarová struna... :huh:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Pekná Rosnička Marek, keď ju vyšperkuješ bude to nádherný kúsok do zbierky.... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: pri každej mašinke čo si postavíš je vidieť ako sa zlepšuješ. Táto rosnička je toho dôkazom. Naozaj pekný model do zbierka, ale aj na jazdenie na koľajisku. Nie je veľa H0-károv ktorí sa môžu pochváliť takýmto modelom. som rád, že jedného z nich poznám osobne. Pekný kúsok, rád sa na tento model pozerám.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Ďakujem páni za pochvalu. 🙂 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Zábradlíčka na Rosničke už sú. Ešte si skontrolujem fotky a všetko a myslím, že by to aj mohlo byť. B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Marek: no čo dodať, fotky hovoria za všetko - proste pekný model, na ktorý sa fakt dobre pozerá. "Rosničky" patria medzi moje najobľúbenejšie posunovacie dieselové mašinky a v tvojom prevedení je tiež pekná. V záprahu s krytým vagónom od ES Pečky (tiež v tvojom prevedení) bude pekne jazdiť aj na tvojom koľajisku.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Marek: no čo dodať, fotky hovoria za všetko - proste pekný model, na ktorý sa fakt dobre pozerá. "Rosničky" patria medzi moje najobľúbenejšie posunovacie dieselové mašinky a v tvojom prevedení je tiež pekná. V záprahu s krytým vagónom od ES Pečky (tiež v tvojom prevedení) bude pekne jazdiť aj na tvojom koľajisku.

Ďakujem Samba, už si zháňam peniažky aj na malý parný mlynček na kávu a rybák, čo mám u Teba odložené... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá