T334.0051 Rosnička ...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

T334.0051 Rosnička ČSD z odliatku

57 Príspevky
8 Užívatelia
2 Likes
6,528 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Zopár záberov z usb mikroskopu mojej výroby... Škoda len, že nemám kameru s väčším rozlíšením... 🙂 Ale išlo mi o zábery popisov kúpených od Sambu na nfmodely.sk

Aj keď sú drobné, stále sú v podstate čitateľné. A kvalitou sú naozaj skvele prepracované, zatiaľ som ani jeden popisok nezničil, ako pri popisoch iných výrobcov, ktoré sa niekedy trhajú a podobne. Ďakujem Samba... 😉 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5028
Topic starter  

Článok o Rosničke tu: http://marek-vlaky.eu/index.php/modelovanie/54-t334-0051-rosnicka-csd-v-mierke-h0-z-odliatku

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
 

Kdyby se někdo pustil do rosničky, zde je super pojezd, v řádu desetin rozvor sedí!

Screenshot 20240319 075559

 

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 40
 

@zaza-office ahoj, ja som to skúšal na ten pojazd z Aliexpress -u. Ale Marekov pojazd z Ragulina bol lepší, kôli okolesníkom.Ten pojazd je super ťahajú všetky tri osi ale vo vyhybkach sa mi stale vyskakovala.A mam profilové koľajnice Piko


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
 

@jozef Kolego já ti velmi děkuji za upozornění! V zápalu radosti jsem si vůbec nákolků RP25 vůbec nevšiml. Teď však na to koukám. Aniž bych měřil, tak při srovnání rozchodů s vozy Faccpps od Albertmodell, které jsou také na RP25, vidím, že čínský podvozek má "baj voko" o 0,4 mm vetší rozchod. Při posazení na koleje mají Choppery vůli v rozchodu, čínský podvozek nikoliv. Jestli on nebude problém v rozchodu, aspoň pro mne by to nebylo nic překvapivého, chybný rozchod se našel i u výrobců jako je Roco či Piko, dítku v kroužku jsem pak ladil rozchod u jedné osy vozu od Tilligu...  

Z*


   
OdpovedaťCitácia
Jozef
(@jozef)
Overený člen Registered
Pripojený: pred 2 roky
Príspevky: 40
 

@zaza-office ten činsky pojazd mám doma.Je velmi dobre vymyslený.Pretože tie dvojkolesia si vieš nastaviť rozmerovo.12v ti odobera z osky, žiadne medené prúžky a sprevodovanie je plastové, takže žiadny hluk ako mosadzný prevod.Len škoda okolesníky.Možno keby sa dosť zaťažil model.Neviem.Za dalšie pri 3 napravových vozidlách sa prostredná os v zákrutách najviac vytláča na strany.V pojazde rosničky by to robilo problém.Nevošlo mi to tam.Museli by sa vymeniť masky podvozkov, respektíve odrezat a nalepiť ďalej.Ale zase pojazd z Ragulina ma šisaté kolesá.Model sa mi naklaňá zo strany na stranu...😕neviem možno použit ten pojaz z Ali... Ale vymyslieť ako vymeniť dvojkolesia.


   
OdpovedaťCitácia
Lukáš
(@zaza-office)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 578
 

@jozef Musím souhlasit. Pojezd má Bachmann vymyšlený dobře. Ten sběr proudu je taky super, nehrozí zanešení. Dvojkolí v Ragulinu, ES499 či V110 mi šmajdaly snad na každém kusu co jsem měl v ruce. Výměna os na tomto bude trošku pakárna, dají se koupit vozové osy s velkým nákolkem se stejným uložením, ale je otázkou co převody, najít odpovídající by mohl být problém, zvláště pokud tam není normovaný modul což bych se v případě Bachmannu nedivil. Leda vyměnit samotné kola.

 

Jak bude čas, mrknu na to a podělím se o zkušenost

Z*


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 3

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá