Novinky v našej pon...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Novinky v našej ponuke z 3D tlače

285 Príspevky
4 Užívatelia
123 Likes
3,672 Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: ... teším sa s tebou z predaja prvých tvojich výrobkov. Ten vykrývač je veľká paráda. To, že si presunul odkaz na NF Modely na spodok je úplne v poriadku. Vidím, že naďalej makáš na užitočných a vkusných doplnkoch na koľajiská. Ani nevieš ako ma teší tvoja húževnatosť a vytrvalosť. Ďakujem aj za iných modelárov. Je toho ešte poriadne veľa s čím by si nám modelárom mohol pomôcť. Len tak ďalej ...


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  
Publikoval: @samba

Marek: ... teším sa s tebou z predaja prvých tvojich výrobkov. Ten vykrývač je veľká paráda. To, že si presunul odkaz na NF Modely na spodok je úplne v poriadku. Vidím, že naďalej makáš na užitočných a vkusných doplnkoch na koľajiská. Ani nevieš ako ma teší tvoja húževnatosť a vytrvalosť. Ďakujem aj za iných modelárov. Je toho ešte poriadne veľa s čím by si nám modelárom mohol pomôcť. Len tak ďalej ...

Ďakujem @samba za povzbudivé slová. Keď mám pravdu povedať, celkom ma to baví, vymýšľať a kresliť nové veci, občas príde nejaká inšpirácia od modelárov, čo by kto chcel a tak. Občas pri niečom novom, hlavne zložitom, nie som veľmi úspešný pri prvej tlači, ale to k tomu patrí... druhý výtlačok je už vždy ok, prvý testovací je práve na to, aby som zistil otočenie a nastavenie konkrétnej veci. 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Bol by zo strany modelárov záujem o magnetické spriahla do NEM šachty? Urobil som si zopár pre seba, moje Rybáky sú už nimi osadené, a fungujú skvele. Už som si objednal aj menšie magnety, mám už aj 3mm a 2mm priemery, do každého spriahla idú 2 pre silu a kompatibilitu medzi vozňami. 

IMG 20220719 153207
IMG 20220719 153211
IMG 20220719 153203

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Nedostal som nikde jedinú odozvu za celý deň, ani tu ani na facebooku, aj tak som sa rozhodol, že skúsim. Vyhotovil som dva typy magnetických spriahadiel pre mierku H0 a do NEM šachty (hádam sa to tak volá naozaj). Možno ešte urobím aj verzie o nejakého 1,5mm kratšie, aby bola menšia medzera medzi vozňami (teraz 5mm), uvidíme podľa záujmu.

Jeden typ má 2 magnety s priemerom 3mm a ťažnou silou 220g - pri spojení dvoch vozňov týmito spriahadlami je sila 880g. Otestoval som to na dlhšej súprave bez jediného problému a jediného rozpojenia.

Druhý typ má 2 magnety s priemerom 2mm a ťažnou silou 150g (spojené spriahadlá 600g) a tieto som dal na štvornápravové  Raj a Ra vozne. Nečakal som bezproblémový chod, ale úplne v pohode. Myslel som, že tieto menšie budú vhodné na krátke súpravy, ale v pohode. Možno keby som urobil dlhú súpravu, tak by to už bolo iné, ale je to ok. Tieto druhé sú aj na fotkách nižšie. 

IMG 20220720 191224
IMG 20220720 191246
IMG 20220720 191231
IMG 20220720 194903

A tu je konkrétny produkt...

IMG 20220720 140937
IMG 20220720 140901

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Dnešné novinky medzi našimi produktmi... mierka H0

https://netbis.sk/modely/obchod/

h0 paleta s nakladom skruze
h0 stoh paliet 1
h0 paleta s nakladom krabic
h0 paleta s nakladom vriec
h0 stoh paliet 2

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: ... je vidieť, že vôbec nezaháľa a obchod sa ti pekne plní ponúkaným tovarom. Máš to tam pestré. Neustále prinášam nové a nové produkty, ktoré nám modelárom pomáhajú doviesť svoje modelárske počiny k dokonalosti. Len tak ďalej.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

@samba Ďakujem za pochvalu a povzbudenie. Dnes mi napadli ďalšie dva náklady na palety, takže pribudnú v ponuke. Ale až večer, lebo ideme na návštevu...

palety 2
palety

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Už čoskoro sa môžeme tešiť na ďalšie novinky, tentokrát konkrétne dielenský sústruh a stojanovú vŕtačku, mali by byť v mierkach H0 a TT

vrtacka sustruh
sustruh
vrtacka
dielna

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: ... tak sústruh vo veľkosti naozaj chýbal. Ale aj vŕtačka v obidvoch modelových veľkostiach a sústruh v TT-čku si určite nájdu svojich záujemcov. Neskutočne veľa produktov stíhaš kresliť a tlačiť. V dielňach lokomotívneho depa si svoje miesto určite nájdu.  Určite by sa ešte pre kompletnosť hodil ponk so zverákom, acetylénové fľaše, rámová elektrická píla, plechové skriňe atď... ale neboj, to len ako nápad. Nechcem ti nariaďovať, čo robiť. Keď sa onedlho stretneme, tak určite osobne pokecáme. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

@samba máš pravdu, postupne to kreslím... malé nahliadnutie... mierky H0 a TT 

dielna

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: ... to to, to ...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Dnes pribudli ďalšie nové produkty v mierke H0...

h0 vrtacka
h0 paleta kvadre
h0 paleta tvarnice
h0 sustruh

... ako aj v mierke TT

tt paleta vrecia
tt paleta krabice
tt paleta skruz
tt stoh paliet 1
tt paleta kvadre
tt paleta tvarnice
tt stoh paliet 2
tt vrtacka
tt sustruh

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Momentálne sa tlačia zatiaľ posledné doplnky do dielne/depa - stoličky ku písacím stolom. 

dielna
IMG 20220727 183451

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

@samba - hádaj, na koho čakajú? Teda ešte ja čakám na čiernu farbu, lebo nemám dosť, ale hádaj, na koho čakajú? 😀

IMG 20220730 173630

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: ... že by to boli "talboty" vo veľkosti TT? Podľa všetkého by to mali byť pre mňa? Teším, teším, teším.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

@samba jasné. Celkom dobre vyzerajú nastriekané 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Trošku zábavy popri práci... Lara Croft z hry Tomb Raider v mierke H0. Bola to fuška namaľovať... - toto je nepredajné, našiel som to na internete na stiahnutie a vytlačenie, ale autorské práva to neumožňujú predávať. 🙂

IMG 20220731 093042

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Trošku som sa zabával a vymyslel som prvok na úpravu spriahadiel pôvodných starých Piko vozňov na NEM šachtu. Ešte to chce trošku premyslieť, aj keď veľa možností na skrátenie tam nie je...

IMG 20220731 192539
IMG 20220731 191801
IMG 20220731 191820
IMG 20220731 192017
IMG 20220731 192530
IMG 20220731 191959
IMG 20220731 192543

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek:  ... tak aj postavičky by si zvládol. Samozrejme Lara je nám vláčikárom nanič (nech mi je odpustené za názor), ale iné (duchaplnejšie) postavičky by sa určite dobre predávali. Inak vypracovanie a vyhotovenie aj vyfarbenie je super. No a čo dodať k NEM šachtám k starým Piko spriahadlám. Zaujímavé riešenie, ale len pre minimum modelárov potrebné. Myslím, že staré strunkové uchytenie očkového spriahadla nemalo a ani v dnešnej dobe nemá chybu. Zaujímavé len tým, že by bolo možné meniť typ spriahadla. Ale vzdialenosť vagónikov by bola nie veľmi modelová. Samozrejme konštrukcia starého uchytenia nedovoľuje skrátenie vzdialenosti. Ale je vidieť, že stále pracuješ na zlepšeniach, ktoré by si vedel modelárom ponúknuť. Obdivujem tvoju energiu. Len tak ďalej. 


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

@samba Ďakujem. Laru som nekreslil, som ju našiel na stiahnutie zadarmo, tak aj preto je nepredajná, lebo to nie je moja práca. Som si ju vytlačil len tak zo zábavy. Ale časom možno aj postavičky budú... To spriahadlo na staré Piko vagóny som robil viacmenej pre seba na otestovanie, lebo si chcem meniť spriahadlá za magnetické. Po otestovaní som si nakreslil ešte aj krátke magnetické spriahadlo pre zmenšenie medzery medzi vozňami, tak uvidíme. Mimochodom, tie čo boli v eshope som zatiaľ stiahol z ponuky, musím to trošku inak vymyslieť - konštrukčne, lebo pri testovaní sa mi zlomila jedna tá "zasúvacia nožička" a teda nechcem ponúkať modelárom niečo, čo sa im bude lámať už pri tretej-štvrtej výmene spriahadiel. 

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Týmto pravdepodobne poteším viacerých, pripravujeme do výroby vozne VTR v mierkach H0 aj TT železničnej správy ČSD. Modely budú zatiaľ ako základ na stavbu, teda bez dvojkolí a bez kinematík. Ja osobne sa dosť teším, nakoľko toto je taký typický vozeň našich ČSD tratí...

vtr bez budky
vtr s budkou
vtr 3
vtr 2

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Dnes som dostal otázku, či aj v skutočnosti boli vozne VTR s brzdárskou búdkou, tak tu je odpoveď... dokonca boli aj bez búdky ale s plošinou, to som nevedel... 🙂

vtr4 20391 550
67

https://www.cdnostalgie.cz/vozidla/nakladni-vozy/-37000/ 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: ... ale to vyzerá ako veľká paráda. Vtr TT-čku je určite zaujímavý model. Ja sám budem mať určite záujem. Boli aj s búdkou? To som ani nevedel. S búdkou mu to tiež pristane. Určite 3+1 s búdkou beriem. Teším sa.


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

@samba super, zatiaľ bude 1+1, po overovacej sérii Ti dorobím, ak by boli potrebné nejaké úpravy. Mimochodom, boli aj s plošinou, takže ten som ešte dorobil... to vieš, klon + vymazanie búdky + dorobenie zábradlia. Takže budú k dispozícii 3 varianty, štvrtú bez bŕzd nebudem robiť, kto bude chcieť, tak si odstráni brzdy z toho základného... 🙂

vtr 2
vtr 3

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Aká pekná súprava vzniká... samozrejme, že som tam musel zahrnúť aj svoj reklamný vozeň 🙂

suprava 1

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 12

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá