Veľmi pekná stránka...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Veľmi pekná stránka šikovného modelára v TT

1,237 Príspevky
13 Užívatelia
297 Reactions
92.1 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

@ivor parádna výtopňa. Ja som tiež po podobnej pokukoval, ale v mojej mierke. Možno raz do depa 🙂  Inak v Tvojom vyhotovení vyzerá bezchybne.

Taká otázočka, to Ti tam vyšlo až 12 elektrických okruhov? Tak to bude iná parádička, teraz som na to zvedavý 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Ivor: ... budova výhrevne je stavaná priam profesionálne a je krásne vidieť ako je pripravená na oddelené miestnosti a tým parádne vnútorné osvetlenie. Je vidieť že korona-čas nám praje v našom hobby, čo je tak trochu našou výhodou. Neviem si predstaviť niektorých ľudí, čo sa ničomu nevenujú a teraz ich musí tá izolácia ubíjať. My našťastie tieto "zlé" časy vieme plodne využiť a tak vytvoriť modely, ktoré by inak ležali ešte stále niekde v šuflíkoch. Tak nech sa darí v modelovaní ....


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Konečne som dokončil budovu malej výhrevne, ktorá už prejde len minimálnymi zmenami po zabudovaní do koľajiska. Stavebnice laser-cut od firmy IGRA sú skutočným relaxom... Na jednej fotografii vidieť v pozadí tiež dekoder PeLi UL16A02, ktorého programovanie mi dalo tentokrát naozaj "zabrať", pretože som programoval každý jeden výstup i všetky použité funkcie od nuly, nakoľko úprava defaultných nastavení by bola rozsiahla ( svetelný efekt, generátory náhodných pulzov, náhodné zapínanie a vypínanie výstupov, ktoré nebudú trvale zapnuté.......atď.) "Prehrýzť" sa stovkami CV-čiek a kombináciou všetkých nastavení chcelo trochu viac času a popísaných listov A4 s poznámkami... Na dekodery vidieť pripojené náhradné LED, ktoré mi slúžili len na programovanie. Všetky LED s odpormi boli v tom čase už samozrejme zabudované na svojich miestach v objekte. Káble vedúce z "DPS" budovy pôjdu pod teren, v spodnej časti panelu k dekoderu. Tak zase o malý  krôčik ďalej....😉

IMG 20200414 161356326
IMG 20200414 143332292
IMG 20200414 143027654
IMG 20200414 140500018
IMG 20200414 140520253

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Nádherná výtopňa Ivor. Ideš ju aj zašpiniť? Teším sa na video s osvetlením 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Ivor: vôbec nerozumiem obrázkom z obrazovky tvojho počítača, ale obrázkom na ktorých je zachytený výsledok práce so stavebnicou od "Šikulivé ex Igra"rozumiem dobre a páčia sa mi. Viem, že práca s doladením osvetlenia ťa asi potrápila viac ako samotná stavba. Som presvedčený, že to bude pastva pre oči vidieť jednotlivé prvky osvetlenia, ako napríklad imitáciu pokazenej sodíkovej výbojka, a podobne. Napriek všetkému verím, že si raz tvoje segmentové koľajisko pozriem aj naživo so všetkými vychytávkami, ktoré nám tu prezentuješ. Budem mať výhodu, že viem na čo sa zameria moje oko. Detailov je na ňom neúrekom. Tvoja práca je neuveriteľne precízna a čistá. KRÁSA !!!!


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek & SAMBA

ďakujem, stavba výhrevne je takmer dokončená a tak sa môžem začať venovať ďalšiemu objektu, ktorý som si zvolil na môj nový segment Skalina. Určitou výhodou bude skutočnosť, že dekoder osvetlenia pre tento pripravovaný objekt je už naprogramovaný, nakoľko sa jeho programovanie " zviezlo" spolu s programovaním dekodera pre výhrevňu.

Mám rád objekty čisté, aké boli v čase svojej najväčšej slávy, nie žalostné pohľady na to, čo z nich zostalo..... Jedného dňa, keď budem pokladať moju súčasnú lokálku za dokončenú, je celkom možné, že pristúpim snáď aj k postupnému jemnému patinovaniu jednotlivých segmentov. Prajem všetkým veľa príjemného relaxu s našim koníčkom....

IMG 20200414 213758425

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Po uprataní pracovného stola a doladení niektorých CV nastavení dekodera pre osvetlenie objektu výhrevne som definitívne vyčistil stôl.

... ale prázdny stôl dlho nevydržal, nakoľko mi na ňom začal vyrastať nový objekt a opäť sa jedná o stavebnicu od firmy IGRA, ktorú som zvolil po dlhšej úvahe ako ďalší objekt pre segment Skalina.

IMG 20200414 221137509
IMG 20200419 181222754

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Ivor: ani si nevieš predstaviť ako som rád, že máš viac času na tento relax. Po toľkých rokoch stáleho zamestnania ti to doprajem, Poriadok na pracovnom stole ??!! To je čo ??!! také niečo ja nepoznám. Môj pracovný stôl je jedna kopa materiálov, nedokončených modelov a rozpracovaných modelov, ktoré  práva dokončujem. Prajem príjemný relax pri modelovaní.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

@samba ... ďakujem.  Ešte sa len spamätávam z toho, že po takmer 30-tych rokoch 24-hodinového nasadenia, sedem dní v týždni a nonstop si odrazu zadávam úlohy sám a termíny závisia od počasia, nikoho nekontrolujem, neriadim, okrem vlastného auta, keď to uznám za vhodné ....  Ten adrenalín mi síce trošku chýba, ale prvé pocity sú ako keď vtáčkovi otvoria dvere na klietke ....

Stavebnica staničnej budovy od firmy IGRA sa dostala do fáze, keď je základná stavba a elektroinštalácia hotová. Prišlo na radu preprogramovanie niektorých výstupov a ich parametrov dekodera PeLi, ktorý so svojimi 16 výstupmi zaistí autonomne fungovanie obidvoch objektov najmä vo večerných a nočných hodinách.

Neodpustil som si jednu "čerešničku na torte"....chcel som mať v jednom okne blondínku. Nebola, tak som si ju vyrobil podľa svojich predstáv a už bude navždy mávať z okna odchádzajúcim vlakom na stanici Skalina.....

IMG 20200421 230257318
IMG 20200422 110843719
IMG 20200421 232407108
Blond

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Ivor: to sme na tom teraz tak isto, aj ja som sa zo začiatku cítil čudne, že nemám ísť do roboty a teraz som si na seba naváľal toľko práce, že opäť nestíham. Ale doťahujem zameškané v exteriéroch nášho domu. Inak to si pekne vymodeloval tú bondínku, také bohaté blond háro, po tom by túžili asi viaceré ženičky. Pustil si sa do segmentu, ktorý bude možno vymakanejší ako Breznička !!! Ale tvoje segmenty sú všetky vymakané. Len tie svetlá to by som asi nedal. Ja budem rád, keď mi budú na mojom budúcom koľajisku domčeky svietiť a nie to ešte nejaká tá svetelná šou, ako to bude u teba. Proste profík je profík a ešte keď ma času nazvyš, tak je k nezastaveniu. Môj obdiv a rešpekt.


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Skvelá práca Ivor, klobúk dole a palec hore. Ešte by to chcelo nejakú brunetku 🙂 Teším sa na výsledok a na Tvoje nové videá, ktoré budú zahŕňať aj tento segment 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA & Marek,

po pár dňoch som sa prepracoval až do finále aj s druhým objektom pre segment Skalina. Bude to jednoduchá staničná budova, ktorá svojim prevedením korešponduje s budovami, ktoré patria do oblasti Brezničky a Katarínskej Huty. Aj budova stanice Cinobaňa, ktorá mala pôvodne vzniknúť na novom segmente bola postavená v tomto štýle. Stanica Cinobaňa, ktorá sa nachádza na trati z Brezničky do Katarínskej Huty má však rovnú koľaj ( koľaje, ešte koncom 60-tych rokov sa tam nachádzala pri jednej z koľají aj vlečka s nakládkou dreva na vozne ) a nakoľko môj segment musel mať postavenú stanicu v oblúku a terénne pomery boli vzdialené od tých v Cinobani, musel som pristúpiť k tvorbe "vymyslenej" stanice, nakoľko koncept výhybne bol hlavným dôvodom stavby nového segmentu.

Krov na staničnej budove som musel trošku pozmeniť pre pomerne rozsiahlu elektroinštaláciu, pri ktorej má každá z 12 miestností svoje vlastné osvetlenie. Program osvetlenia obidvoch objektov som ešte trošku doladil a obidve budovy som "skolaudoval".

P.S.

Nakoľko prítomnosť ďalších exkluzívnych dám v objekte by bola provokujúca, zostane v jednom z okien navždy len osamelá blondínka, ktorá bude navždy mávať prechádzajúcim vlakom. Sľubujem však, že na stanici bude vždy aj nejaká brunetka a hnedovláska. A ktovie, možno raz z vlaku vystúpi aj pekná zrzka .... necháme sa prekvapiť....

1
2
3
4
5

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Stanica vyzerá neskutočne dobre. Vlastne obe budovy, ale pekná stanica vždy poteší moje oko. 👍 

A na tú brunetku sa teším 🙂 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Ivor: tak to je presne tak ako to cítim aj ja. Budovy vyrobené modernou technológiou sú vždy iné ako veľmi známe budovy od Auhagen-u, ktoré má na koľajisku takmer každý. Takéto  budovy sa veľmi približujú budovám stavaným na našom území a to umocňuje autentičnosť koľajísk stvárňujúcich naše krásne Československo, respektíve Slovensko. K osvetleniu som sa už vyjadroval, tak to nebudem znovu opakovať, len že máš môj obdiv. Budovy vyzerajú krásne, aj keď viem, že Igra si dá za ne poriadne zaplatiť. 


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA & Marek:

Ďakujem, všetky stavebnice typu laser-cut sú mi sympatické a veľmi dobre sa mi s nimi pracuje, bez ohľadu na výrobcu. IGRA patrí skutočne k tým drahším stavebniciam, ale príjemný relax aj pri ich stavbe je zaručený a výsledok by nemal nikoho uraziť a je len na modelárovi, či stavebnicu postaví presne podľa výrobcu, alebo ju upraví podľa svojich predstáv.

Takže posledná bodka za týmito stavbami a práce na novom segmente už opäť pokračujú....

22

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Po krátkej práci na novom segmente, kde som nebol spokojný s nástupišťami a niektorými prvkami terénu a tak som venoval čas tomuto príjemnému relaxu som sa opäť dostal k stavbe ďalšieho objektu pre nový segment Skalina. Jedná sa o stavebnicu firmy IGRA, takže opäť obľúbený laser-cut. Vlastné stavby vymýšľam len vtedy, ak potrebujem postaviť niečo konkrétne, čo nikto nevyrába, ale pokiaľ je na trhu dostupná stavebnica, ktorá mi vyhovuje, nevidím dôvod vymýšľať vlastné stavby. Jedná sa teda o seriove vyrábaný model, ktorý len mierne upravím podľa terénnych podmienok na mojom segmente.....

IMG 20200506 194329249
IMG 20200507 140204694

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Ivor, podľa tej fotky neviem presne odhadnúť, čo to bude, ale tá skala nemá chybu. Tá je úžasná, fakt sa Ti podarila. Teším sa na ďalší príspevok

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Ivor: vidím, že segment "Skalina" bude poriadne rozsiahly, keď sa tam vojde toľko stavieb. Samozrejme stavebnice Laser-cut sú dnes bohate zastúpené rôznymi výrobcami na trhu a modelár si naozaj s toho širokého sortimentu môže vybrať to čo potrebuje. Navyše sa jedná o naše stavby a nie o nejaké nemecké, ktoré má na svojom koľajisku takmer každý. Podľa základne dosky stavby je ťažké určiť o čo sa jedná, tak sa neodvážim hádať. Veď nám to aj tak o chvíľku prezradíš. Som rád, že si svoje naozaj zaslúžené voľno, takto pekne užívaš. 


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek, som rád, že dominanta môjho segmentu sa Ti páči, ale na tých skalách ešte budem musieť troška popracovať. SAMBA máš pravdu, že na segment SKALINA sa toho vojde trocha viac ako na segment Podhradie. Máš pravdu, že stavebníc typu laser-cut je v súčasnosti už dostatok a dve od Teba ( Ateliér WEPE ) ešte čakajú v šuflíku na svoj deň....

Ďalší objekt je aj po pár dňoch v štádiu rozpracovanosti, nakoľko som musel optimalizovať jeho začlenenie do terénu a to si vyžiadalo určité zmeny. Ďalšou "brzdou" pri stavbe bolo vytvorenie interiéru, ktorý som si vymyslel, pretože toľko prázdneho priestoru vo vnútri stavebnice si o to priamo pýtalo.....

IMG 20200507 185437673
IMG 20200507 185529215
IMG 20200509 163955651

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Ten hostinec je super nápad a skvele vypracovaný. Hostia síce dodržujú odstupy, ale nemajú rúška 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Ivor: tak to mi spadla sánka. Hostinec ako naozaj. Stena s imitáciou skaly je proste paráda, tak isto tie drevené stoly a lavice a drevené trámy v interiéry sú ďalšou parádnou vychytávkou. Je vidieť, že na oddýchnutú hlavu sa oveľa lepšie rozmýšľa a uvažuje. Mňa by to ani nenapadlo. Ja sám vlastním všelijaké papierové imitácie skalnej stany, tehlovej steny, nepravidelného muriva atď... a priznám sa, že som im v poslednej dobe nevedel prísť na chuť a na to kde by som ich v mojej novej železnici v budúcnosti mohol využiť. Teraz už viem, že si ich nechám a uplatnenie pri stavbe im určite nájdem. Ono niekedy u teba mám pocit, že zastrešenie budovy je zbytočné. Ja keby som takéto interiéry montoval, tak by som strechy nechal určite odnímateľné, aby oko pozorovateľa mohlo na tú precíznosť nahliadnuť bez prekážok. Je to proste parádna práca modelára. A to si u Šikulov mysleli, že aké dokonalé stavby vytvorili. To ešte nevideli tvoje prevedenie.


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Aj keď mám teraz na modelovanie viacej času, stavba Hostinca sa nepredvídane predĺžila, nakoľko až počas stavby som zistil, že v stavebnici chýbal jeden aršík dielov. Toto sa mi doposiaľ u stavebníc od fy IGRA nestalo a pravdupovediac pri cene okolo 50 € za stavebnicu mi to trochu pokazilo náladu. Samozrejme som si chýbajúce diely dokázal vyrobiť aj sám, ale ...

SAMBA, som rád, že môj skromný interiér sa Ti páči. Napíšem úprimne, že interiér riešim len u osvetlených objektov, podobne ako aj u osobných vozňov, pričom úroveň i počet detailov je priamoúmerný veľkosti okien. Nakoľko objekty majú aj kompletný krov a elektroinštaláciu, prevedenie "cabrio" nie je možné....

Objekt má dosť podstatne zmenenú celú zadnú časť, nakoľko som ju musel prispôsobiť terénu, do ktorého bude objekt zabudovaný. Snažím sa modelovať takým spôsobom, že najprv vznikne krajina a až potom sa do nej plánuje a buduje, tak ako je to aj v skutočnosti.... 

Hostinec som osvetlil ( vnútri to vypadá ako v elektrickej rozvodni ) a z celkového počtu 16 výstupov dekodera PeLi som využil tentokrát 15 výstupov. Programovanie mi zabralo opäť nejaký čas, nie žeby bol s ním nejaký problém, ale dlho som nebol s výsledným efektom spokojný. ( Asi som veľmi náročný...)

Teraz si už objekt žije svojím vlastným životom, tak prinášam aspoň pár záberov.

P.S.

Marek na Tvoju osobnú žiadosť pivo roznáša v hostinci sympatická tmavovláska ( snáď sa mi podarila ) a môžem prezradiť, že to nie je jediná dáma v hostinci ....

IMG 20200514 112642346
IMG 20200514 112852123
IMG 20200512 113836570
IMG 20200512 114015242
IMG 20200511 211843874
IMG 20200511 212909207
IMG 20200514 083538182

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5044
Topic starter  

Ivor, hostinec nemá chybu, výborne postavené a zvolený farebný náter je dokonalý. Vznikla Ti nádherná budova, neviem sa dočkať umiestnenia na module.

Mimochodom, tá tmavovlasá čašníčka je super, zoznámiš nás? (ak ma Evka raz náhodou vyhodí, aby som mal zadné dvierka 😉 😆 )

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2859
 

Ivor: tak to je naozaj dosť čudné, že chýbali dieliky v takejto drahej stavebnici, hoci chybička sa môže vždy stať. Ale aj teraz sa prejavilo tvoje modelárske umenie, keď si si dokázal sám vyrobiť chýbajúce dieliky. Farba je priamo úžasná, tak ako zo starej doby, ktorú si ešte živo pamätám. Interiér si zvládol parádne a postavičky vyjadrujú svoje pohyby a činnosť. Stavba je to naozaj pekná a hodí sa na naše koľajiská, o tom niet pochýb. K osvetleniu sa vyjadrím, len tak ako konzument. Neviem si to ani predstaviť, ale verím, že raz to uvidím priamo na vlastné "bulvy". Bude to ťahák pre oči kukateľa.  


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA i Marek,

ďakujem, som rád, že sa vám môj Hostinec páči. Vždy keď sa zotmie, osvetlené objekty začnú žiť svojim vlastným životom a vytvárajú na koľajisku príjemnú romantickú atmosféru.

Marek, tá tmavovláska roznášajúca jedlo a nápoje je v hostinci viditeľná len vo večerných hodinách, ale kde chodí cez deň mi zatiaľ nepovedala.....

IMG 20200514 180531097

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 41 / 50

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá