Veľmi pekná stránka...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Veľmi pekná stránka šikovného modelára v TT

1,236 Príspevky
13 Užívatelia
297 Likes
91.9 K Zobrazenia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

.. a pár detailov, také malé "jednohubky" ku kávičke, ktorých skladanie je absolútnym relaxom a pritom ma vždy potešia, pretože dioráma, či koľajisko ako celok je vždy o týchto drobných nenápadných detailoch...

IMG 20200519 161201734

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Pekné detaily, určite ich niekde umiestniš. Tie "pivné" lavičky so stolíkmi nekryté mám aj ja už pár rokov a konečne ich už aj ja mám kde umiestniť. A tá trafostanica je Igra? Vyzerá super

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

@marek

áno, trafostanica je stavebnica od fy IGRA, akurát som jej dal iný farebný kabát, ako mala z výroby ....

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Dobrá voľba, ja si ich pamätám hlavne žlté, alebo potom jedna stará, už "opustená" tu neďaleko nás v BS je bez omietky - tehlová.

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Jednotlivé postavené objekty sa v súčasnosti už prispôsobujú terénu, niekde viac, niekde menej a pomaly si nachádzajú svoje miesto v krajinke. Napriek tomu, že počítačové ventilátory urýchľujú schnutie, potrvá ešte dlho než sa hotová krajinka zobrazí v nejakom videu na mojom YouTube kanále....

IMG 20200527 171253750
IMG 20200524 214753317
IMG 20200525 220225064

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Vau Ivor, práve mi spadla sánka, som ju zodvihol a spadla znovu. Budovy sú neskutočne nádherné a všetky sa hodia na toto miesto. Rozmiestnenie nemá chybu. Vyzerá to tak, že toto bude môj nový obľúbený segment Tvojho koľajiska (a nielen kvôli tej peknej brunetke). Teším sa, keď bude hotový. Klobúk dole a palec hore Ivor

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Ivor: pekne !!!


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Moja lokálka TT je primárne koncipovaná pre 4. epochu, ku ktorej mám najbližšie, avšak občas do mojej zbierky pribudnú aj modely mimo tejto epochy a správy ČSD. Vtedy sa akoby mávnutím čarovného prútika premiestnim v čase a na koľajisku sa objavia modely, ktoré je možné vidieť na súčasných železniciach. Nakoľko môj čarovný prútik je trochu nalomený, dokáže ten skok v čase urobiť len čiastočne, ale to úplne stačí na príjemný relax pri koľajisku.

Tentokrát bola stredobodom pozornosti lokomotíva rady 742 v správe spoločnosti RM Lines, a.s., patriaca pod nadnárodnú spoločnosť SPEDICA. Model vyrobila firma Tillig a ja som ho digitalizoval a ozvučil pomocou dekodera ZIMO MX658N18, reproduktora BRAWA a zvukový projekt pochádza od zvukového Majstra Peťa Smutka.

A tu je malá ukážka jazdy tohto modelu po mojej lokálke TT.

Spedica 2s
Spedica RML MVs
SPEDICA RML s
Spedica RML MV2s

https://youtu.be/3S7A9C4ExYU

 

 

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Ivor, na Tvojej lokálke to pristane každému modelu. Vôbec nevadí, že to je iná epocha ani správa, proste nádherné modely na dokonalej krajinke. Preklikal som aj video, lepšie si ho pozriem večer, lebo ešte pracujem 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Tak som si lepšie pozrel to video, nemá chybu. Bol som aj zvedavý, či tam bude zahrnutý aj Tvoj posledný novo-prerobený modul, ale ešte asi nie je pripravený na úlohu vo filme. Ďakujem za zverejnenie na tomto fóre, u Teba je vždy na čo pozerať. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Ivor: gratulujem k novému prírastku do zbierky. Som zástancom staršej epochy, ale v poslednej dobe pokukujem aj po súkromných dopravcoch, lebo ich farebné prevedenie je u každého jedinečné a nejako asi aj u mňa začnú pribúdať (už nejaké aj pribudli) v zbierke aj takéto "popísané" lokomotívy. Navyše s tými silo-vagónmi mu to pekne pristane. Máš to naozaj pekné. 


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek:

Ešte veľa krát naprší a potom uschne, než ja dokončím segment Skalina. A tak sa vo videách ešte nejaký čas bude objavovať segment Podhradie, aj keď sa jedná zrejme o jedno z posledných videí, na ktorom vlaky jazdia cez zastávku Podhradie.

SAMBA:

Tvoje riadky by som mohol prekopírovať, lebo som tiež obdivovateľom najmä 3. a 4. epochy v správe ČSD, na ktorú sa viažu moje živé spomienky na skutočnú železnicu a tak je stavaná celá moja lokálka TT, ale občas urobím aj ja výnimku a do depa mi zavíta aj model z inej epochy, či správy dráh, najmä keď má skvelé jazdné vlastnosti a nie je problém ho ozvučiť.

Kocurik 199s

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Dlhé roky v mojom šuflíku "dozrievala" stavebnica z leptu od Třmínka zakúpená v NFModely.sk, ale napokon sa dočkala....

Leptané stavebnice síce nepatria k mojim obľúbeným, ale keď musíš, tak musíš ....

Ak prídu popisy od SAMBU, bude model Zbrojenia naftou pripravený na zabudovanie do koľajiska.

IMG 20200614 195515996
IMG 20200614 195825456
IMG 20200614 203807848

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Pekné Ivor, zaujímavá farebná kombinácia, takú som ešte nevidel. Ale o to lepšie to vyzerá. Som zvedavý, kam to umiestniš na Tvojom koľajisku 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Ach Ivor !!! To povzdychnutie z mojej strany je na mieste, lebo ja mám táto stavebnicu v šuflíku o trochu dlhšie ako ty a mne ešte stále len dozrieva nie a nie dozrieť. No čo dodať??!! Ja dávam každému kto dokáže postaviť leptanú stavebnicu palec hore. Proste takých modelárov obdivujem. Už som túto stavebnicu hotovú obdivoval u Radka, asi aj u Mariana zo Žiaru a teraz sa neviem vynadívať u teba. Proste jedna báseň. No ako píšeš s popismi od mňa to bude úplne dokonalé. Ešte, že som ich dal pánovi Rosenauerovy vyrobiť. Farebná kombinácia je podľa mňa v poriadku, lebo farebných kombinácií je nespočetné množstvo. Ja ich poznám nie len v depách, ale aj na JRD, alebo Štátnych majetkoch, vo vojenských autoparkoch, na malých letiskách, ČSAD, ČSAO, atď... Takže úplná paráda pre mňa. Ďakujem za zverejnenie, rád sa pozerám na umenie iných modelárov. 


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Keď je vonku pekné počasie, stavba koľajiska je takmer na poslednom mieste, ale napriek tomu som dospel do štádia, keď je nový segment koľajiska plne prevádzky schopný, aj keď mnoho detailov na svoje osadenie ešte len čaká. Prinášam pár záberov na nový segment krátko pred tým, ako to celé polejem vodou, pohnojím a budem čakať na prvú zeleň, ktorá prinesie novému segmentu úplne iný vzhľad ...

S1
MS2
MS1

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Ivor: prehrýzol si sa tým najťažším a teraz ťa čaká to najkrajšie - dotváranie krajiny a detailovanie. Poviem ti, že tvoje moduly sú na veľmi vysokej modelárskej úrovni a je vidieť, že máš všetko parádne premyslené a celé segmentové koľajisko ma hlavu a pätu. Moja nová modelárska miestnosť je už vo výstavbe a po jej dokončení sa aj ja chystám na tvorbu veľkého segmentového koľajiska, podobne ako ty. Ale som presvedčený, že na tvoju úroveň sa určite nedostanem, ale budem rád ak sa ti aspoň trochu priblížim. Sám však veľmi dobre viem, že modelovanie nie je závod, kde rozhoduje to kto je prvý a najlepší. Len ty si pomyslenú latku postavil poriadne vysoko. Do budúcnosti si pre mňa veľkým modelárskym vzorom, ako aj iné modelári, ktorí vytvorili krásne, oku lahodiace koľajiská.


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

@samba

Ďakujem SAMBA. Podľa rozmerov Tvojej novej miestnosti pre Tvoje koľajisko, pri vhodne zvolenom layoute  a použití najnovších technológií pri stavbe koľajiska budeš mať vytvorené všetky podmienky na to, aby si vytvoril skutočne krásne a príťažlivé koľajisko. Myslím si, že v železničnom modelárstve platí, že sme si inšpiráciou jeden pre druhého navzájom.

IMG 20200726 200741241

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Tento model Bardotky sa na tomto fóre už raz objavil.... Model som doplnil o reproduktor BRAWA s ozvučnicou vlastnej výroby a dekoder so zvukovým projektom JACEK.

IMG 20200811 185322804

https://youtu.be/wiUMfVol9gk

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Nádherný model. Mne sa veľmi páčia tieto menej tradičné nátery. U Teba je vždy čo pozerať 🙂

 

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Po dlhšom čase sa začala na mojom novom segmente ukazovať aj prvá zeleň....ešte to bude dlhá cesta do cieľa, ale s pribúdajúcou zeleňou to bude veselšie....

IMG 20200821 205608143 HDR
IMG 20200823 151557297

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Je až neuveriteľné, ako zeleň vždy zmení celkový vzhľad diorámy alebo koľajiska.. Vyzerá to skvele 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2856
 

Ivor: tento modul je naozaj pekne urobený, ako všetky doterajšie. Zeleň sa ti pekne podarila. Mám rád, keď je vidieť aj pôdu pod zatrávnením. To koberce nedokážu. Štrkovanie na výbornú a skaly tie vyzerajú ako skutočné. Netrénovaný pozorovateľ by povedal, že aj takto to vyzerá, že je hotovo. Ale my trochu skúsenejší modelári vieme, že ešte sa na tomto modeluje je kde vyblázniť. Tak len do toho vybláznenia.

 


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Práce na novom segmente koľajiska napredujú síce pomaly, ale s pribúdajúcou zeleňou po daždi je to už trochu veselšie....

Skalina 007

 

Skalina 004

 

Skalina 011

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5035
Topic starter  

Parádička Ivor, viem si živo predstaviť ísť tam na kofolu 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 42 / 50

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá