Veľmi pekná stránka...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Veľmi pekná stránka šikovného modelára v TT

1,236 Príspevky
13 Užívatelia
297 Likes
91.7 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ivor: ... ďakujem za obrázky. Je potešujúce vidieť ako sa dá pekne modelovať krajina. Krásne ti to pribúda na tomto segmente. Som rád, že si vieš nájsť čas na takúto parádnu zábavu.


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Na segmente Skalina pokračuje príprava na dlhé zimné večery, kedy jazdy majú svoje osobité čaro, ktoré im určite dodá inteligentné osvetlenie. V mojom prípade na tom majú veľkú zásluhu dekodery z dielne Petra Ližicu - PeLi a Mariana Vargu. O zvukový doprovod sa postarajú zase zvukové projekty Peťa Smutka. Tak aspoň malý náhľad na to, ako moja pomalá práca pokročila ....

P1360660s
Noc 006
Noc 001
Noc 002

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Vyzerá to super Ivor, ako vždy. Už sa teším na ďalšie videá, kde bude aj tento segment 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ivor: čo dodať??!! Proste jedna báseň. Veľmi pekne ďakujem za obrázky, veľmi rád sa pozerám na takéto profesionálne modelovanie. Tvoj cit pre krajinu a hlavne detaily je jedinečný. No a to osvetlenie je tak dobré, až je výborné. Veľmi, veľmi, veľmi dobre sa na to pozerá.


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Prinášam pravdepodobne posledné video, v ktorom sa objavil v rámci môjho segmentového koľajiska segment "Podhradie", ktorý bude v najbližšej dobe nahradený segmentom "Skalina". Tentokrát sa v hlavnej úlohe objavil Okuliarnik, inak povedané lokomotíva rady 750 v správe ŽSR ...

https://youtu.be/QrvWoRZLiHs

P1360815

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Aj keď trochu kratšie video ako zvyčajne, ale je skvelé. Ten motorák nemá chybu. Píšeš, že nahrádzaš segment Podhradie, ja som myslel, že Skalina bude pridaná niekde. Máš s Podhradím nejaké iné plány? Bolo by škoda ho len tak zlikvidovať 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

@marek

Ďakujem. Skalina skutočne nahradí Podhradie nakoľko sa tak splní jedna z mnou prezentovaných výhod segmentového koľajiska, že je kedykoľvek možné ktorýkoľvek segment nahradiť novým bez nutnosti demolovať celé koľajisko. Nakoľko z priestorových dôvodov teraz nie je možné celkovú dĺžku koľajiska 11m predlžovať, segment Podhradie bude slúžiť len ako fotodiorama a je vysoko pravdepodobné, že prejde rekonštrukciou, ktorá čiastočne zmení jeho vzhľad. Kedy sa opäť dostane do celkového layoutu je nateraz otázne. Segment Skalina sa však blíži do svojho finále a čoskoro bude zakomponovaný do celkového layoutu mojej lokálky. Drobnosti budú následne pribúdať už menším tempom za prevádzky. Segment Skalina je prvým, kde som naznačil aj miernu patinu objektov, pričom je dosť pravdepodobné, že miernou patinou si následne prejdú všetky segmenty. 

Skalina 028
Skalina 029

 

Skalina 021
Skalina 024
Tento príspevok bol zmenený pred 4 roky užívateľom Ivor

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ivor: videjko a aj fotečky sú parádne. Je vidieť ako si dáš záležať na detailoch. Celková dĺžka 11m ma naozaj zaujala. To máš niekde v hale? Alebo máš takú dlhú miestnosť kde bývaš? Som nateraz v rozpakoch. Neviem si to predstaviť dlhé 11m, to je naozaj veľmi dlhé. 


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

@samba

Miestnosť má rozmery 3,7 x 3,7 metra a koľajisko má tvar písmena U popri stenách miestnosti so šírkou cca 600mm od steny.  Preto uvádzam orientačnú dlžku koľajiska cca 11 metrov... Pravdupovediac mierka TT by vyžadovala minimálne raz takú dĺžku...ale možno raz...

Skalina Pokus

 

Skalina 026

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ivor: teraz je mi to už jasnejšie. 11m je krásna dĺžka koľajiska a v tvojom podaní priam majstrovské dielo. Fotky, ktoré si teraz uverejnil nám poskytuje úplne iný pohľad na Katarínsku Hutu a v diaľke je vidieť aj pokračovanie segmentového koľajiska. 60 cm hĺbky segmentov je práve tá hĺbka s ktorou koketujem aj ja pri plánovaní nového "prístenného" segmentového koľajiska v mojej novej "trucovni". Trochu sa obávam hĺbky v rohoch, aby som pohodlne dočiahol aj do najvzdialenejších kútov. Nie je s tým problém? Ja ho chcem mať pevne montované na stenu a nebude možnosť s nám pohybovať od steny. Ďakujem za ozrejmenie 11m dĺžky. 


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

@samba

Šírka segmentu 600mm od steny miestnosti je tak-akurát na prípadnú manipuláciu a predovšetkým údržbu koľajiska. Je pravdou, že segment Skalina je ešte o 100mm širší... Čo sa týka "rohov", tak pri 600mm šírke segmentov je to už trošku za hranicou komfortu, ale závisí od dispozície krajiny v rohu. U mňa sa to týka najmä segmentu Oblúk, v ktorom sa nachádza vlečka s prekládkou drevnej hmoty a nakoľko sú tam aj staničné lampy, manipulácia a najmä údržba je už trochu komplikovanejšia a náročnejšia na čas. Veľkosť "rohových" segmentov je však u mňa daná predovšetkým minimálnymi polomermi oblúkov, ktoré som si na základe mnohých pokusov s flexi koľajnicami stanovil na 650mm ( približne toľko je polomer odbočnej koľaje na výhybke Tillig EW2 ), pod túto hodnotu som jednoducho za žiadnu cenu nechcel ísť, nielen z technického hľadiska, ale predovšetkým vizuálneho. ( Známy problém s Bardotkou Kuehn a poschodovými vozňami Bmto Kuehn, kde sa v oblúkoch táto kombinácia vykoľajovala, za čo "modelári" kritizovali výrobcu, neuvedomujúc si, že chcú prevádzkovať verné modely na hračkárskych koľajiskách......sa u mňa vôbec neprejavil). To všetko je potrebné dôsledne zvážiť pri návrhu krajiny a následne celého layoutu železnice.  Držím palce !

Barča 03

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

.... prichádzajú daždivé a sychravé jesenné dni, takže bude viac času ponoriť sa do našich krajiniek, ktoré sa vymykajú bežnému časo-priestoru a všetkým problémom tejto zvláštnej súčasnej doby ...

Skalina 501A

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Vau Ivor, tam je aj jazierko? Tak to som si všimol prvý krát. Super to vyzerá 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ďakujem Marek !

Áno, neďaleko stanice, pod skalinou sa nachádza aj jazero, ktoré ešte nie je úplne hotové, ale už má k tomu veľmi blízko ....

P1370016

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Vyzerá to úžasne Ivor, akú vodu si použil?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Jazierko vyzerá naozaj parádne. Veľmi sa mi páči efekt zrkadlenia kľudnej hladiny. No vidím, že v Skaline to už poriadne ožilo. Výborne vypracovaný segment. 


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

SAMBA:

Ďakujem, odlesk "skaliny" na vodnej hladine zodpovedá približne tomu, čo som chcel znázorniť, aj keď pôvodne pravá časť jazierka mala vypadať trošku inak. Jazierko už prejde len miernou úpravou a bude snáď hotové ...

Skalina jazero 2

Marek:

Na výrobu jazierka som použil dvojzložkovú vodu fy Model Scene, s ktorou som mal celkom dobré skúsenosti, nakoľko som ju použil aj na segmente Podhradie.S iným typom materiálu som nechcel experimentovať, nakoľko čas výstavby tohto segmentu sa aj tak neustále predlžoval a tak som vsadil na overené materiály.

555.0 v Skaline

 

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Aké lokomotívy naštartovať pri upršanom počasí ? Napríklad Rosničky.....

Skalina Rosničky v depe

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Rosničky sú veľmi pekné, tá bledomodrá sa mi neskutočne páči. Ja mám zatiaľ iba červenú mojej výroby, asi si ju videl aj naživo na stretnutí... 🙂 Veľmi im to pristane na Skaline...

2020 10 18 06.43.18

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Chalani, včera bolo naozaj počasie pod psa, ale ja som bol v práci, kde som prebral model M130 od Ivora, potom som zo samej nudy zobral nožnice, obtisky, vatové tyčinky a dokončil som obidva vozne BCe ČSD. Tie uverejním niekde inde. Takže nakoniec to pol dobre upršaný deň. Výber naštartovať "rosničky" v daždi bol dobrý. Ono tá modrá Rosnička totiž nie je úplne bežná farba, preto je tak zaujímavá. Ale podľa mňa naj a najklasickejšia farba je len a len zelená.  


   
Ivor and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Myslím, že takmer akákoľvek farba Rosničkám svedčí; červená sa páči aj mne a SAMBA vie, že som raz pozeral aj po inzeráte na modrú v ČSD, za ktorú však jej majiteľ chcel 180 €. Aj túto nadhodnotenú cenu som chcel akceptovať, avšak keď mi poslal svoje číslo účtu, na ktorý som mal urobiť prevod vo výške takmer 189 €, kde si započítal aj poštovné a balné, tak to ma už napálilo...a tak sa obchod neuskutočnil...

Ale súhlasím s názorom, ktorý vyslovil  SAMBA, že najviac pristane Rosničke klasický zelený kabát....

P1370021

 

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Marek and Samba reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

V dnešnej neistej dobe, keď nikto nevie, čo bude o dva-tri dni vám všetkým prajem pohodový týždeň a nech vám aj železničné modely robia každý deň krajším ...

Skalina Okuliarnik s drevom

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ďakujeme Ivor, ja sa pripájam a tiež želám Tebe a aj všetkým ostatným pohodový týždeň bez Covidu 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Je to neuveriteľné, ale 20.10.2020 bol tomu presne rok, čo som začal s výstavbou nového segmentu pracovne nazvaného Skalina s úmyslom nahradiť segment Podhradie. Malo sa jednať len o jednoduchú výhybňu, umožňujúcu križovanie vlakov medzi stanicami Katarínska Huta a Breznička. ( Ak by som sa držal reality, tak by tam mala byť stanica Cinobaňa, avšak priestorové riešenie mi neumožňovalo vytvoriť autentickú podobu stanice Cinobaňa, tak som si stanicu vymyslel v rámci možností napojenia na krajinu susedných segmentov...) Počas výstavby sa koncept len mierne pozmenil, ale dnes môžem povedať, že v súčasnosti je už zabudovaný do celkového layoutu lokálky TT. Výhoda segmentového koľajiska sa teraz prejavila naplno v tom, že zatiaľ čo vznikal nový segment, existujúci layout bol až do poslednej chvíle plne funkčný...

Skalina 1
Skalina 2
Skalina 5
Skalina 6
P1370052
Skalina BR03

 

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
Samba and Marek reacted
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

To sa nedá ani okomentovať, proste paráda 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Ivor reacted
OdpovedaťCitácia
Stránka 43 / 50

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá