Ako správne fotiť m...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Ako správne fotiť modelové koľajisko

101 Príspevky
7 Užívatelia
0 Likes
12.2 K Zobrazenia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2852
 

Dedo: keď tou ozrutou svietiš priamo, tak skús niečim (napríklad pauzákom, alebo priesvitným papierom to svetlo tlmiť, Myslím, že výsledok bude lepší. Za pokus predsa nič nedáš. Ten papier nedaj rovno na to svetlo, lebo požiar tvoje koľajisko naozaj nepotrebuje.


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Dedo: keď tou ozrutou svietiš priamo, tak skús niečim (napríklad pauzákom, alebo priesvitným papierom to svetlo tlmiť, Myslím, že výsledok bude lepší. Za pokus predsa nič nedáš. Ten papier nedaj rovno na to svetlo, lebo požiar tvoje koľajisko naozaj nepotrebuje.

Viem Norbi, už som to skúšal, ale takto sa mi to zdá živejšie... apropo foťák nechcem dlhší čas ani len vidieť, v posledných dňoch som sa s ním riadne zapotil a to potom nehovorím o tých hodinách za pc 👿

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2852
 

Nechápem Dedo: veď na tvoje krásne výtvory musí stačiť aj ten najnekvalitnejší foťák a zábery musia byť super. Veď inak tvoje koľajisko je kvalita sama o sebe. Tak neviem s čím sa sa tak vytrápil?! :silly: Ale nie naozaj, viem, že tomu všetkému chceš nasadiť kráľovsku korunu, ale viem, že to máš doma krásne. Túto sezónu si si doprial ale poriadne. Teším sa s tebou a tiež sa teším na Kracotu na tvojej stránke. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2852
 

Nechápem Dedo: veď na tvoje krásne výtvory musí stačiť aj ten najnekvalitnejší foťák a zábery musia byť super. Veď inak tvoje koľajisko je kvalita sama o sebe. Tak neviem s čím sa sa tak vytrápil?! :silly: Ale nie naozaj, viem, že tomu všetkému chceš nasadiť kráľovsku korunu, ale viem, že to máš doma krásne. Túto sezónu si si doprial ale poriadne. Teším sa s tebou a tiež sa teším na Kracotu na tvojej stránke. 😉 Vidím, že už máš nachystaný priestor na stránke pre text a aj album. Tak už to asi dlho nepotrvá a uvidíme, nevídané. teším sa, teším sa, teším sa, .... ..... ...... B)


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Potrápil - myslím najmä časovo, lebo som si fakt hľadal zábery a každý fotil na niekoľko nastavení. No a potom mi veľa času zobralo triedenie v počítači, orezávanie atď... okrem toho už sa venujem aj iným chuťovečkám ako modeláreniu, takže čas čas a čas...
Vono tie fotky nie sú až tak zlé na amatéra myslím, no časom sa isto ešte vylepší, ale to momentálne vôbec neriešim, mne sa páčia a hlavne sú väčšinou v takých farbách ako na modely, takže nejaké to občasné rozostrenie je v poho...
Dajte mi ešte chvíľku :blink:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2852
 

Dedo: ja osobne ti doprajem času, koľko len budeš potrebovať, ale už aby to bolo. TEŠÍM SA, TEŠÍM SA, TEŠÍM SA a ak sa ostatní netešia, tak ja sa teším aj za nich....... 🙂 :silly: 🙂 :silly: 😆 :silly: 🙂 😉


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Chcel by som poďakovať každému kto prispel do tejto témy. Je fakt super a myslím že sa zíde každému!!! B)


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Chcel by som poďakovať každému kto prispel do tejto témy. Je fakt super a myslím že sa zíde každému!!! B)

Máš úplnú pravdu, plne súhlasím. Myslím, že nie som jediný, kto bojuje s problémom kvalitných fotografií svojich modelov... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Ani neviem, koľko krát som si už pozrel Tvoje fotky v krasote, tak úžasné zábery s tak dokonalými farbami a osvetlené halogénkov... Nechápem moje fotky, to buď robím niečo ja zle, alebo potrebujem nový foťák. Ale aj zrkadlovka robí svoje. Ale už nemôžeš povedať, že s tým nevieš fotiť...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Ak smiem vedeiť čo to máš za foťak?Treba fotiť na manuále..inak dosť fotiek upravujem v pc v programe lightroom od adobe...dokážeš tam kopu vecí doladiť

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2852
 

Marek: nedá mi nereagovať na fotenie v dioráme na dennom svetle. Je vidieť parádny rozdiel medzi fotkami pred tým a teraz. Mám na mysli tie striedajúce sa fotky na hlavičke tvojej (našej) stránky. Normálne som takmer odpadol pri obrazovke, keď som to uvidel. Proste to prírodné pozadie robí divy a ešte to super prírodné osvetlenie. Fotenie bez blesku zrazu odhalilo krásu tvojich mašiniek, ktoré si si postavil vlastnoručne. Ešte raz velikánsky palec hore, velikánsky klobúk dole a velikánsky úklon pred tvojim nápadom. SUPER TO UKÁŽE A SUPER TO VYZERÁ. Tvoja stránka dostala úplne iný rozmer. ĎAKUJEM ZA KRÁSNE ZÁBERY, ktoré pohladili moje modelárske srdce. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Marek: nedá mi nereagovať na fotenie v dioráme na dennom svetle. Je vidieť parádny rozdiel medzi fotkami pred tým a teraz. Mám na mysli tie striedajúce sa fotky na hlavičke tvojej (našej) stránky. Normálne som takmer odpadol pri obrazovke, keď som to uvidel. Proste to prírodné pozadie robí divy a ešte to super prírodné osvetlenie. Fotenie bez blesku zrazu odhalilo krásu tvojich mašiniek, ktoré si si postavil vlastnoručne. Ešte raz velikánsky palec hore, velikánsky klobúk dole a velikánsky úklon pred tvojim nápadom. SUPER TO UKÁŽE A SUPER TO VYZERÁ. Tvoja stránka dostala úplne iný rozmer. ĎAKUJEM ZA KRÁSNE ZÁBERY, ktoré pohladili moje modelárske srdce. 🙂

Ďakujem Samba. Chcel som vymeniť všetkých 10 fotografií za takéto "vonkajšie", ale počasie mi to prekazilo. Ak sa zajtra podarí, tak aj zvyšných 7 bude nových... (10 je tam maximum) Ešte raz ďakujem za pochvalu B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek: nedá mi nereagovať na fotenie v dioráme na dennom svetle. Je vidieť parádny rozdiel medzi fotkami pred tým a teraz. Mám na mysli tie striedajúce sa fotky na hlavičke tvojej (našej) stránky. Normálne som takmer odpadol pri obrazovke, keď som to uvidel. Proste to prírodné pozadie robí divy a ešte to super prírodné osvetlenie. Fotenie bez blesku zrazu odhalilo krásu tvojich mašiniek, ktoré si si postavil vlastnoručne. Ešte raz velikánsky palec hore, velikánsky klobúk dole a velikánsky úklon pred tvojim nápadom. SUPER TO UKÁŽE A SUPER TO VYZERÁ. Tvoja stránka dostala úplne iný rozmer. ĎAKUJEM ZA KRÁSNE ZÁBERY, ktoré pohladili moje modelárske srdce. 🙂

MAREK:
Pripájam sa k SAMBOVI, tie nové fotky v hlavičke mi hneď nadvihli obočie. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

MAREK:
Pripájam sa k SAMBOVI, tie nové fotky v hlavičke mi hneď nadvihli obočie. 😉

Ďakujem Ivor. Boli by aj skorej, ale v zime by to nebolo ono... Teraz, keď je všetko zelené to vyzerá tak, ako som si predstavoval 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Marek: nedá mi nereagovať na fotenie v dioráme na dennom svetle. Je vidieť parádny rozdiel medzi fotkami pred tým a teraz. Mám na mysli tie striedajúce sa fotky na hlavičke tvojej (našej) stránky. Normálne som takmer odpadol pri obrazovke, keď som to uvidel. Proste to prírodné pozadie robí divy a ešte to super prírodné osvetlenie. Fotenie bez blesku zrazu odhalilo krásu tvojich mašiniek, ktoré si si postavil vlastnoručne. Ešte raz velikánsky palec hore, velikánsky klobúk dole a velikánsky úklon pred tvojim nápadom. SUPER TO UKÁŽE A SUPER TO VYZERÁ. Tvoja stránka dostala úplne iný rozmer. ĎAKUJEM ZA KRÁSNE ZÁBERY, ktoré pohladili moje modelárske srdce. 🙂

MAREK:
Pripájam sa k SAMBOVI, tie nové fotky v hlavičke mi hneď nadvihli obočie. 😉

Súhlasím s vami priatelia! Marek fakt to ešte viac oživilo stránku nedá sa to nevšimnúť... B)


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Pripájam sa k SAMBOVI, tie nové fotky v hlavičke mi hneď nadvihli obočie. 😉

Ďakujem Ivor. Boli by aj skorej, ale v zime by to nebolo ono... Teraz, keď je všetko zelené to vyzerá tak, ako som si predstavoval 🙂

MAREK:
mám len jednu malú poznámočku....skús nabudúce v exteriéri fotiť model tak, aby bola príroda čo najviac od Teba vzdialená. Ideálne desiatky metrov. A ak tam bude vidieť aspoň kúsok oblohy, bude efekt dokonalý. Držím palce. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

MAREK:
mám len jednu malú poznámočku....skús nabudúce v exteriéri fotiť model tak, aby bola príroda čo najviac od Teba vzdialená. Ideálne desiatky metrov. A ak tam bude vidieť aspoň kúsok oblohy, bude efekt dokonalý. Držím palce. 😉

Díky za pochvalu chalani.
Ivor: To by som veľmi rád, ale ja na svojom pozemku také miesto nemám, kde by sa to ľahko zrealizovalo. Dnes chcem ešte skúsiť pofotiť zvyšné fotky do slideshow, skúsim niečo vymyslieť, ale neviem, či sa mi to podarí. Ja mám totiž všade stromy, za domom záhradu v kopci, pred domom je dolina a oproti kopec a okolo mňa sú domy a vysoké smreky. Samba a dedo boli u mňa, vedia ako to tu mám. Ale ďakujem za radu, určite skúsim niečo vymyslieť, nakoľko si mi nasadil chrobáka do hlavy... 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
mám len jednu malú poznámočku....skús nabudúce v exteriéri fotiť model tak, aby bola príroda čo najviac od Teba vzdialená. Ideálne desiatky metrov. A ak tam bude vidieť aspoň kúsok oblohy, bude efekt dokonalý. Držím palce. 😉

Díky za pochvalu chalani.
Ivor: To by som veľmi rád, ale ja na svojom pozemku také miesto nemám, kde by sa to ľahko zrealizovalo. Dnes chcem ešte skúsiť pofotiť zvyšné fotky do slideshow, skúsim niečo vymyslieť, ale neviem, či sa mi to podarí. Ja mám totiž všade stromy, za domom záhradu v kopci, pred domom je dolina a oproti kopec a okolo mňa sú domy a vysoké smreky. Samba a dedo boli u mňa, vedia ako to tu mám. Ale ďakujem za radu, určite skúsim niečo vymyslieť, nakoľko si mi nasadil chrobáka do hlavy... 😉 🙂

.. a chrobák Ťa poženie ďalej... poznám to. Čo by druhí dali za to, aby mohli opísať okolie svojho bydliska tak ako Ty MAREK. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Nafotil som opäť ďalšie zábery do mojej slideshow, ale niektoré mi nevyšli dobre, preto som nemohol vymeniť všetky. Ale ďalších 5 je nových a zvyšné dva zase nabudúce. Škoda, že nesvietilo slnko, určite v lete alebo niektorý ďalší víkend urobím všetky nanovo. Len nájsť správne miesto. Chcel som na fotkách aj kalváriu, ale formát to neumožnil... 😉 Ale aj tak si myslím, že tie zábery nie sú najhoršie. Posúďte sami..

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Nafotil som opäť ďalšie zábery do mojej slideshow, ale niektoré mi nevyšli dobre, preto som nemohol vymeniť všetky. Ale ďalších 5 je nových a zvyšné dva zase nabudúce. Škoda, že nesvietilo slnko, určite v lete alebo niektorý ďalší víkend urobím všetky nanovo. Len nájsť správne miesto. Chcel som na fotkách aj kalváriu, ale formát to neumožnil... 😉 Ale aj tak si myslím, že tie zábery nie sú najhoršie. Posúďte sami..

MAREK:
Vidím, že môj chrobáčik Ťa posunul zase dopredu. Scénu si postavil pekne, len musíš počkať na okamih, kedy bude svetlo ( slnko) dopadať na model z Tvojej strany, aby si nebol v protisvetle. Ale ideš na to už dobre. Len tak ďalej.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

MAREK:
Vidím, že môj chrobáčik Ťa posunul zase dopredu. Scénu si postavil pekne, len musíš počkať na okamih, kedy bude svetlo ( slnko) dopadať na model z Tvojej strany, aby si nebol v protisvetle. Ale ideš na to už dobre. Len tak ďalej.... 😉

Ďakujem za pochvalu. Bude to ťažké, lebo od toho kopca som smerom na západ a hneď za fotoaparátom je dom. Je to ale jediný smer, ktorým sa dajú robiť takéto zábery. Škoda len, že nesvietilo slnko, zábery by boli oveľa lepšie... Len to bude fakt ťažké vystriehnuť správny moment, keď tam nebude ešte tieň, ale bude svietiť spoza chrbtu... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Podarilo sa, vystriehol som medzeru medzi oblakmi... Aspoň čiastočne... 🙂 Ale neskôr aj tak vystriehnem lepšie počasie a dám si fakt záležať... S Kalváriou v pozadí to vyzerá dobre, ešte trochu viac slnečno a bude to bomba. Možno ešte potom skúsim zo záhrady niekedy... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
Vidím, že môj chrobáčik Ťa posunul zase dopredu. Scénu si postavil pekne, len musíš počkať na okamih, kedy bude svetlo ( slnko) dopadať na model z Tvojej strany, aby si nebol v protisvetle. Ale ideš na to už dobre. Len tak ďalej.... 😉

Ďakujem za pochvalu. Bude to ťažké, lebo od toho kopca som smerom na západ a hneď za fotoaparátom je dom. Je to ale jediný smer, ktorým sa dajú robiť takéto zábery. Škoda len, že nesvietilo slnko, zábery by boli oveľa lepšie... Len to bude fakt ťažké vystriehnuť správny moment, keď tam nebude ešte tieň, ale bude svietiť spoza chrbtu... 😉

MAREK:
To slnko nemusí vyslovene svietiť na scénu, stačí aj polojasná obloha s nejakými obláčikmi, či čiastočne "zatiahnutá" obloha, ( niekedy to je ešte lepšie-kvôli kontrastu) podstatné ale je, aby to bolo v čase keď je slnko za Tebou, nie pred Tebou. Chce to len svoj čas a potom budeš robiť jednu fotku za druhou a každá bude reprezentačná. Tomu verím. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Viem, že to nie je vidieť, ale aj teraz bolo slnko za mnou. Tento smer je približne na východ (severo-východ-východ) teda slnko bolo určite za mnou. Ale medzera v oblaku bola hrozne malá, teda kým som sa rozložil, tak sa znovu schovalo. Niekedy keď bude jasný deň, tak to pofotím znovu... 😉 Ďakujem za cenné rady.. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Čítal som v mobile tieto HORÚCE príspevky a nevedel som sa dočkať posledných záberov lebo v telefóne mi ich nezobrazuje. Konečne som sadol k PC a kochám sa...... Tá kalvária je tam ako med v zázvorovom čaji LAHODNÁ.
A Marek ja som ani praženicu neurobil zo začiatku takú ako teraz. Chcem tým iba povedať že čokoľvek robíme len časom to robíme ešte lepšie a až na vrchole zistíme že tá cesta k vrcholu je aj tak najkrajšia môže byť akokoľvek dlhá.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 2 / 5

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá