Skvelá práca šikovn...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Skvelá práca šikovného modelára Peťa

29 Príspevky
6 Užívatelia
0 Likes
4,180 Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Vytvoril som novú kategóriu vo fotogalérii s názvom Práce iných modelárov a ako prvý modelár mi poskytol svoje fotografie náš zatiaľ najnovší člen Peter. Týmto Ťa Peťo vítam medzi nami a teším sa na Tvoje príspevky. Fotogalériu si môžete pozrieť tu...
Takže ešte raz, vitaj.

Ostatní: pokiaľ máte záujem a chceli by ste zverejniť svoje fotografie v mojej fotogalérii, prípadne máte kamaráta, známeho a podobne a chceli by ste zverejniť jeho prácu (samozrejme s jeho súhlasom), tak môžete posielať fotky aj s menom autora na mail. 🙂

Skoro som zabudol, Ďakujem Majo za fotky a Peťov súhlas 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
Citácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Tak vitaj Peťo medzi nami. Ja ťa poznám a už som aj mal možnosť vidieť nejaké fotky z tvojej doirámy, čo si robil pre nášho Roba, ak ho môžem takto nazvať. Tvoja práca je precízna a viem, že zatiaľ len staviaš dioramy, ale čoskoro si snáď nájdeš priestor a aj čas na koľajisko. Ja osobne som presvedčený, že by bolo na vysokej úrovni. Ale viem, že všetko chce svoj čas. Tak ešte raz VITAJ PETER. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

PETER:
Vitaj na tomto skvelom fóre. Tvoje práce som si pozrel ešte včera večer, hneď ako ma MAJO "pošteklil" fotkou Tvojej stanice Katarínska Huta.... Je nádherná, dokonca si trafil aj pôvodnú farbu, ktorá v súčasnosti ešte kde tu vylieza na povrch spopod bielej....na bielo bola stanica natretá tuším až za "kraľovania" rodiny Kováčových na stanici....
Tvoje práce sú jednoducho skvelé. Som naozaj rád, že si sa objavil na tomto fóre.... 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Peter
(@peter)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 31
 

Ďakujem za skvelé privítanie, aj za pozitívne komentáre k mojej skromnej modelárskej tvorbe. Som však otvorený aj kritike, pretože si rád nechám poradiť. Keď raz" budem veľký", vlastne keď sa ku tomu konečne riadne dostanem,mám v úmysle vytvoriť koľajisko inšpirované lokálkami v okolí Lučenca. Hlavne trate z Lučenca do Utekáča a z Brezničky do Katarínskej Huty sú mojou veľkou srdcovou záležitosťou. Situovať by som to chcel do obdobia 50-tych až 70-tych rokov. Preto aj tá farba budovy v Katarínskej Hute, údajne podľa pamätníkov mala byť natretá na bielo až okolo r. 1980.
Ešte raz vďaka za privítanie.


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Ďakujem za skvelé privítanie, aj za pozitívne komentáre k mojej skromnej modelárskej tvorbe. Som však otvorený aj kritike, pretože si rád nechám poradiť. Keď raz" budem veľký", vlastne keď sa ku tomu konečne riadne dostanem,mám v úmysle vytvoriť koľajisko inšpirované lokálkami v okolí Lučenca. Hlavne trate z Lučenca do Utekáča a z Brezničky do Katarínskej Huty sú mojou veľkou srdcovou záležitosťou. Situovať by som to chcel do obdobia 50-tych až 70-tych rokov. Preto aj tá farba budovy v Katarínskej Hute, údajne podľa pamätníkov mala byť natretá na bielo až okolo r. 1980.
Ešte raz vďaka za privítanie.

Peťo vitaj na tomto fakt skvelom fóre. A myslím že čo vytvoria tvoje modelarske ruky je veľmi lahodné. Nik nie je dokonalý a keď má podporu skvelých ľudí okolo seba, chuť pracovať na sebe samozrejme čas môže iba rásť. Tak Peťo VITAJ!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Peter:
Tvoje modely sú naozaj krásne. Prezerám si ich stále, sú skvele postavené. Naozaj dobrá práca. Chcem sa opýtať, nemýlim sa, ak si myslím, že sú postavené z kartónu, dýhy a tak podobne? A čím sú farbené? Som naozaj rád, že mi tie fotky Majo poslal... Pekný zvyšok víkendu 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Dovolím si na Peťa ešte prezradiť tiež sa venuje fotografovaniu. Jeho zábery z reálnej železnice sú rovnako kvalitné ako jeho modelarske diela. Aj obrazovku môjho PC zdobí zaber z krásnej Kokavskej lokalky práve od Peťa.


   
OdpovedaťCitácia
Peter
(@peter)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 31
 

Dovolím si pridať pár fotografií, ktoré síce nevznikli za ideálnych svetelných podmienok ( v mesiaci január 2016), sú na nich zachytené modely pánov Jozefa a Róberta Gyorgyovcov.


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Táto firma "OTEC a SYN", ak to tak môžem nazvať (snáď som ich tým neurazil) produkuje úplne krásne modely a vôbec si nerobia nič s toho, čo na trh prinášajú zvučné firmy ako ROCO, FLEISCHMANN, atď... Navyše všetky lokomotívy sú aj funkčné. Pre mňa neuveriteľné, ale viem, že je to pravda. ďakujem, že si pridal fotky ich modelov.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Dovolím si pridať pár fotografií, ktoré síce nevznikli za ideálnych svetelných podmienok ( v mesiaci január 2016), sú na nich zachytené modely pánov Jozefa a Róberta Gyorgyovcov.

Nádherné modely. Ja som videl už nejaké ich modely na fotkách od Sambu, proste nádherné... Ktovie, či je aj to RTO-čko ich model? 😉 Patrí to k mojim vysnívaním modelom...

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Peter
(@peter)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 31
 

Tú RTO-čku kúpil Robo na burze v Prahe ako hotový model. Má ešte autobusy RO a ŠL11. Netuším však kto je výrobca, ale zistím od majiteľa.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Tú RTO-čku kúpil Robo na burze v Prahe ako hotový model. Má ešte autobusy RO a ŠL11. Netuším však kto je výrobca, ale zistím od majiteľa.

Autobus RTO je môj vysnívaný, raz si taký urobím. SL11 už mám z odliatku, ešte chcem aj ŠD11 A ŠM11... Ale RTO-čko je klasika, ktorá nesmie chýbať 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1404
 

Peťo vitaj a ďakujem za kukandu... nádherné... máš cit pre krajinku

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

PETER:
Ako som už písal, Tvoje modely sú veľmi pekné. Stanicu Katarínska Huta by som si chcel vymodelovať aj ja...
Ak mi vieš poskytnúť aspoň základné rozmery budovy stanice , budem veľmi rád. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Peter
(@peter)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 31
 

Ahoj Ivor,
priznám sa, že som skutočnú stanicu nemeral, hoci to mám z domu do Katarínskej Huty cca 20km. Model som robil podľa mojich fotiek. Môžem Ti zaslať rozmery modelu. Tie sa ale môžu trochu líšiť od reálu.


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ahoj Ivor,
priznám sa, že som skutočnú stanicu nemeral, hoci to mám z domu do Katarínskej Huty cca 20km. Model som robil podľa mojich fotiek. Môžem Ti zaslať rozmery modelu. Tie sa ale môžu trochu líšiť od reálu.

Tvoja stanica vypadá tak vierohodne, že úplne mi postačia rozmery Tvojho modelu,
fotografií mám stovky a ďalšie sú uložené na HDD v mojej hlave, tak snáď niečo vytvorím.
Ale rozmery Tvojho modelu by mi veľmi pomohli. Vopred ďakujem. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Peter
(@peter)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 31
 

OK, najneskôr zajtra zverejním rozmery.


   
OdpovedaťCitácia
Peter
(@peter)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 31
 

Zdravím všetkých!
Prikladám pár záberov aj s rozmermi budovy stanice Katarínska Huta. Ako materiál na stavbu som použil kartónový papier zo stolových kalendárov - môj obľúbený materiál. Ako prvú vrstvu farby, ktorou som chcel znázorniť štruktúru omietky som naniesol bielu olejovú farbu pomocou kuchynskej hubky. Všetko to bolo len o pokusoch, takže som netušil, aký bude konečný efekt. Následne po pár dňoch, keď olejová farba zatuhla, som ďalej aplikoval temperovú farbu, ktorú som musel naprv namiešať do vhodného odtieňa, použil som hlavne žltú, červnú a možno aj kus hnedej farby ( model som staval v roku 2010, takže už sa na niektoré detaily nepamätám ) Ako som už písal predtým, budova dostala súčasný biely šat až okolo roku 1980. Svojho času som pri jej obhliadke objavil pod vrstvou bielej farbu, podobnú tej, v akej som budovu modelovo stvárnil. Ešte ako zaujímavosť uvediem, že pod žltkastou farbou dokonca na niektorých miestach bolo vidieť aj farbu ružovú, no netuším, v akom období ňou bola budova obdarená. Prikladám aj fotky skladiska a na neho naväzujúcu budovu miestnej sklárne, ktorú som ale doposiaľ ešte nedokončil.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Nádherná práca. 🙂 Tieto budovy budú na koľajisku vyzerať úžasne. Ďakujem za príspevok 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Peter:
Veľmi pekne ďakujem za príspevok, ako si možno už čítal práve som sa pustil do nového segmentu, na ktorom by mala byť konečná stanica Katarínska Huta....K tejto stanici mám veľmi osobný vzťah ( strávil som tam všetky letné, jarné, zimné a neviem ešte aké prázdniny, víkendy ap...) a chcem si ju vymodelovať možno nie úplne modelovo verne, avšak pri zachovaní určitých, pre mňa veľmi dôležitých prvkov a aspoň základné rozmery mi pri stavbe trocha pomôžu. 🙂
Ďakujem. 😉
A nech sa Ti darí pri ďalšom modelovaní, lebo je to pekná "kukanda" ako tu už niekto napísal.

P.S. Tú farbu si celkom trafil:

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Peter: vidím, že si si dal už aj obrázok do profilu (avatar), ktorý ťa vystihuje pri tvojom predpokladám hlavnom koníčku a vášni a tou sú staré autá-veterány. Na obrázku si pri šoférovaní tvojej bielej krásky s ktorou sa zúčastňuješ aj na zrazoch. Takže popri tak nákladnom koníčku na financie a čas, sa dokážeš ešte venovať aj stavbe diorám, budov a navyše si pomaly pripravuješ miesto aj na koľajisko. Ako to prosím ťa všetko stíhaš??!! :ohmy:


   
OdpovedaťCitácia
Peter
(@peter)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 31
 

Nie je to síce pravidlo, ale modelárčina u mňa prevláda hlavne v zimnom období ale aj cez rok, keď je vonku hnusné počasie. No jednoducho to musím nejako zosúladiť, keď mám toho toľko veľa nabraté na rohy 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Ináč, to auto vyzerá parádne. Čo to je? Máš nejaké fotky? Môžeš sa pochváliť?

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Peter
(@peter)
Vieryhodný člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 31
 

Je to Škoda Octavia r.v. 1963. Foto posielam zo zrazu historických vozidiel v Rožňave, kde som bol uplynulý víkend. Za Octaviou je Škoda 1100mbx z r. 1969, na ktorej bol môj brat.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Je to Škoda Octavia r.v. 1963. Foto posielam zo zrazu historických vozidiel v Rožňave, kde som bol uplynulý víkend. Za Octaviou je Škoda 1100mbx z r. 1969, na ktorej bol môj brat.

Nie som znalec, ale páčia sa mi historické vozidlá. Tvoja Octavia je nádherná, ako aj bratova MB-cka. Tu v Štiavnici bývajú niekedy zrazy, chodievaš aj sem? My tam sme vždy ako diváci. 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 1 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá