Ako správne fotiť m...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Ako správne fotiť modelové koľajisko

101 Príspevky
7 Užívatelia
0 Likes
12.2 K Zobrazenia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Čítal som v mobile tieto HORÚCE príspevky a nevedel som sa dočkať posledných záberov lebo v telefóne mi ich nezobrazuje. Konečne som sadol k PC a kochám sa...... Tá kalvária je tam ako med v zázvorovom čaji LAHODNÁ.
A Marek ja som ani praženicu neurobil zo začiatku takú ako teraz. Chcem tým iba povedať že čokoľvek robíme len časom to robíme ešte lepšie a až na vrchole zistíme že tá cesta k vrcholu je aj tak najkrajšia môže byť akokoľvek dlhá.

Majo: ďakujem za povzbudivé slová. Viem, že nikto učený z neba nespadol, všetko chce len čas. Budem skúšať a raz to určite dám. Ale na profesionálnych fotografov sa asi iba veľmi ťažko dotiahnem. 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: sám dobre vieš, že ja mám takmer super zrkadlovku a aj tak moje zábery nie sú úplne najlepšie, ale na moje prezentácie určite postačujú. Ja ako úplný neznalec fotografovania priznávam, že mne sa tvoje zábery na dennom svetle sveta naozaj páčia. Nemám čo vyčítať. Popasoval si sa s tým statočne a výsledok stojí zato. Ja by som ti udelil 100 bodov, keby sme to mali bodovať. Úplne to zmenilo tvoju stránku, ešte by som určite vymenil aj tie ostávajúce zábery z vnútra a nahradil ich týmito prírodnými zábermi. Odomňa palec úplne hore a hlboký predkolon. 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Marek: sám dobre vieš, že ja mám takmer super zrkadlovku a aj tak moje zábery nie sú úplne najlepšie, ale na moje prezentácie určite postačujú. Ja ako úplný neznalec fotografovania priznávam, že mne sa tvoje zábery na dennom svetle sveta naozaj páčia. Nemám čo vyčítať. Popasoval si sa s tým statočne a výsledok stojí zato. Ja by som ti udelil 100 bodov, keby sme to mali bodovať. Úplne to zmenilo tvoju stránku, ešte by som určite vymenil aj tie ostávajúce zábery z vnútra a nahradil ich týmito prírodnými zábermi. Odomňa palec úplne hore a hlboký predkolon. 😉

Dakujem Samba, ale už sú vymenené... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: myslel som na výmenu aj tých posledných dvoch. Naozaj tie z vonku sú proste super !!! :cheer:


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Marek: myslel som na výmenu aj tých posledných dvoch. Naozaj tie z vonku sú proste super !!! :cheer:

Ale aj tie už sú. Už sú všetky. 15:18 som ich menil 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Marek: myslel som na výmenu aj tých posledných dvoch. Naozaj tie z vonku sú proste super !!! :cheer:

Ale aj tie už sú. Už sú všetky. 15:18 som ich menil 🙂

Už ich vidíš? Je tam 10 nových fotiek. Ak ich nevidíš, stlač viac krát za sebou na klávesnici tlačítko F5, prípadne zatvor prehliadač a otvor nanovo. Máš asi staré fotky načítané a teda nové Ti nemusí hneď zobraziť... 😉 Ale ak vidíš prvú fotku M152 s Kalváriou v pozadí, tak to máš dobre... Už tam nie je žiadna interiérová fotka 😉 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek: myslel som na výmenu aj tých posledných dvoch. Naozaj tie z vonku sú proste super !!! :cheer:

Ale aj tie už sú. Už sú všetky. 15:18 som ich menil 🙂

Už ich vidíš? Je tam 10 nových fotiek. Ak ich nevidíš, stlač viac krát za sebou na klávesnici tlačítko F5, prípadne zatvor prehliadač a otvor nanovo. Máš asi staré fotky načítané a teda nové Ti nemusí hneď zobraziť... 😉 Ale ak vidíš prvú fotku M152 s Kalváriou v pozadí, tak to máš dobre... Už tam nie je žiadna interiérová fotka 😉 🙂

SAMBA:
Ak chceš obnoviť akúkoľvek stránku na jej najnovšiu verziu, stlač napríklad tú zatočenú šípku vedľa príkazového riadka...

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

MAREK:
najnovšie fotky som si pozorne prezrel, sú perfektné. 🙂
Gratulujem. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

MAREK:
najnovšie fotky som si pozorne prezrel, sú perfektné. 🙂
Gratulujem. 😉

Ďakujem Ivor. Perfektné určite nie, ale vďaka Tvojim radám oveľa lepšie. A keď vystriehnem ideálne počasie, tak budú ešte lepšie 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Vymenil som fotky na slideshow (komu nefunguje, tak stlačiť F5 alebo Refresh - šípočka vedľa adresy). Minimálne 2 lokomotívy sa k osobáku nehodia, ale vôbec mi to nevadí 😉 Išlo mi hlavne o to, aby som odfotil zábery mojich najobľúbenejších mašín... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Vymenil som fotky na slideshow (komu nefunguje, tak stlačiť F5 alebo Refresh - šípočka vedľa adresy). Minimálne 2 lokomotívy sa k osobáku nehodia, ale vôbec mi to nevadí 😉 Išlo mi hlavne o to, aby som odfotil zábery mojich najobľúbenejších mašín... 🙂

MAREK, tak teraz je to super. Viac svetla tomu dodalo to, čo tam doposiaľ chýbalo. Gratulujem. 😉
P.S.
Fotoaparát by som ale natočil trochu do strany, aby nebolo vidieť odlesk svetla na lokomotívach. 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: tak tieto fotky dostali inú úroveň práve vďaka slnečnému svetlu a musím povedať, že si pekne aj naaranžoval Vašu kalváriu za koľajisko. Najviac sa mi páči súprava 131 "Hurvínek".


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Marek: tak tieto fotky dostali inú úroveň práve vďaka slnečnému svetlu a musím povedať, že si pekne aj naaranžoval Vašu kalváriu za koľajisko. Najviac sa mi páči súprava 131 "Hurvínek".

Vďaka chalani za pochvalu... Ivor, Tebe sa furt niečo nepáči... 😉 :cheer: B) :silly: :whistle:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Marek: tak tieto fotky dostali inú úroveň práve vďaka slnečnému svetlu a musím povedať, že si pekne aj naaranžoval Vašu kalváriu za koľajisko. Najviac sa mi páči súprava 131 "Hurvínek".

Vďaka chalani za pochvalu... Ivor, Tebe sa furt niečo nepáči... 😉 :cheer: B) :silly: :whistle:

Je to pekné, krajšie než všetko doteraz, ale.............chcem Ťa dohnať k dokonalosti, MAREK ....
Ty na to máš. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Vďaka chalani za pochvalu... Ivor, Tebe sa furt niečo nepáči... 😉 :cheer: B) :silly: :whistle:

Je to pekné, krajšie než všetko doteraz, ale.............chcem Ťa dohnať k dokonalosti, MAREK ....
Ty na to máš. 😉

Ďakujem Ivor, ale ako chceš dotiahnuť k dokonalosti niekoho, čo už je dokonalý? 😉 B) :whistle:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Vďaka chalani za pochvalu... Ivor, Tebe sa furt niečo nepáči... 😉 :cheer: B) :silly: :whistle:

Je to pekné, krajšie než všetko doteraz, ale.............chcem Ťa dohnať k dokonalosti, MAREK ....
Ty na to máš. 😉

Ďakujem Ivor, ale ako chceš dotiahnuť k dokonalosti niekoho, čo už je dokonalý? 😉 B) :whistle:

... sú rôzne stupne dokonalosti 🙂
😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Prišla mi zaujímavá a dlho očakávaná vecička. Ide o miniatúrnu kamerku s rozmermi približne 26x26x25mm. Dlho som po nej pokukoval, ale bola drahšia ako som bol ochotný dať. Minulý mesiac klesla pod 10€, tak som ju objednal. Ešte z nej nie sú žiadne fotky ani videá, lebo ešte mi k nej neprišla pamäťová karta (každým dňom by mala doraziť), ale potom určite urobím a uverejním nejaké videá - pohľad priamo z vlaku... B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

Marek: taká maličkosť (rozmerovo) a uvidíš akú veľkú radosť a hlavne nový pohľad na tvoje koľajisku ti bude ponúkať. Teším sa na videjká s tejto kamerky. Cena je naozaj bezkonkurenčkná, len aby videá boli kukateľné. Ale v dnešnej dobe to ani nemusia byť práve drahé veci, aby dokázali pekné zábery. Tak veľa radosti.


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

akú to má kvalitu? Vga? 720p? vyzerá to zaujímavo

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Užitočný náklad na vagóniku ... 😉
Aké to má parametre ? rozlíšenie, snímková frekvencia ap.....
Takže čakáme MAREK na Tvoje videá z koľajiska .... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Tak k tej kamere:
http://www.ebay.com/itm/291759426007?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Ale mne nevadí to rozlíšenie videa. Za tú cenu je to viac než dobré. Ináč, rok dozadu stála 30$, ale teraz pri tejto cene je to super. Čo som videl videá z vlakov, často boli bezdrôtovo prenášané priamo a kvalita obrazu bola priemerná, navyše bolo to často rušené. Videá z lokomotív a vagónov priamo zabudovaných výrobcom je zase naozaj super, na tie sa táto kamera nechytá, ale myslím, že toto bude celkom v pohode. Uvidíme, keď príde pamäťová karta. 😉 B)

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Odkial si kupoval kartu?

V rc modelárstve sa používa taká mini kamera ktorá sa volá mobius a točí v FHD cena je okolo 60€ ale zato sú to naozaj super zábery.Škoda že gopro je urobené ako je a nedá sa voziť na vagónoch

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5031
Topic starter  

Tiež ebay. Momentálne čakám ešte 11 balíčkov plus jeden od Sambu... Ja väčšinu vecí čo potrebujem kupujem cez ebay alebo Sambu... 🙂 A 16GB microSD karta za 3€ je podľa mňa super cena. Aj v telefóne mám takú a dokonca Class10, nie Class4 ako predávajú tu na slovensku za dvojnásobok tejto ceny... 🙂 😉 Takže čakať sa oplatí... 🙂

Mimochodom, ešte som zabudol rzvlaky: ja nemám 60€ na mini kameru, mne stačí aj takáto. Ja prioritne modelujem a na občasné video z jazdy vlaku mi stačí aj táto kamera... 😉

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Dnes bolo chvíľu slnečno,tak som sa vybral skúsiť odfotit nejaké makro..Na makro som si kúpil reverzný krúžok na objektív,ktorý nasadím na telo foťáku naopak..Fotil som to s objektívom tamron 18-200 na clone 25 pri čase 1/25s
na fotke je? kto uhádne?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2850
 

rzvlaky: to makro ti pekne vyšlo, naozaj ostrý záver na popisy. Pokiaľ ide o lokomotívu, ktorú si fotil, tak ja so TT-čkár, čiže to mám dosť uľahčené. Jedná sa o lokomotívu od výrobcu Kuehn a je to elektrická lokomotíva 372 012-5 v správe ČD s prezývkou "Bastard". Inak jedna z mojich strdcoviek v mojej zbierke elektrických mašiniek.


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 5

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá