Ako správne fotiť m...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

 

Ako správne fotiť modelové koľajisko

101 Príspevky
7 Užívatelia
0 Likes
12 K Zobrazenia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Dnes bolo chvíľu slnečno,tak som sa vybral skúsiť odfotit nejaké makro..Na makro som si kúpil reverzný krúžok na objektív,ktorý nasadím na telo foťáku naopak..Fotil som to s objektívom tamron 18-200 na clone 25 pri čase 1/25s
na fotke je? kto uhádne?

Pekná makro fotečka, vidieť že makro pre Teba už nebude problém a myslím, že Tvoju otázku už zodpovedal SAMBA...
Ja sám takú lokomotívu síce nemám, nemám ani trolejové vedenie, ale zhodou okolností som včera ozvučoval jedného dvojsystémového bastarda od MTB tak tu je krátka ukážka:
https://www.youtube.com/watch?v=yZWDw2-9Ha8

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

videjko som videl už včera,mám na teba odber,a len ťa poupravím 363 je eso 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Ivor: to "Eso" bolo v H0 ?? Ak som dobre videl?? alebo sa mýlim ??!! :blush:


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Ivor: to bol "bastard" v H0 ?? Ak som dobre videl?? alebo sa mýlim ??!! :blush:

SAMBA:
Áno, videl si dobre, bol to ESO v H0 od MTB, so zvukovým projektom JACEK, avšak cieľom nebolo prehrať všetky dostupné zvuky, ale len otestovať funkčnosť....
rzvlaky:
to vieš,. ja som stará škola keď malo všetko logiku, písmeno S napr. znamenalo striedavú trakciu, E jednosmernú, ES dvojsystémové lokomotívy, prvé číslo znamenalo počet hnacích náprav.......atď....
P.S.
Keby som vedel, že máš na mňa odber, spravím to video dlhšie.... 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Aj v tt sa robí nie?

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Ivor: to bol "bastard" v H0 ?? Ak som dobre videl?? alebo sa mýlim ??!! :blush:

SAMBA:
Áno, videl si dobre, bol to ESO v H0 od MTB, so zvukovým projektom JACEK, avšak cieľom nebolo prehrať všetky dostupné zvuky, ale len otestovať funkčnosť....
rzvlaky:
to vieš,. ja som stará škola keď malo všetko logiku, písmeno S napr. znamenalo striedavú trakciu, E jednosmernú, ES dvojsystémové lokomotívy, prvé číslo znamenalo počet hnacích náprav.......atď....
P.S.
Keby som vedel, že máš na mňa odber, spravím to video dlhšie.... 😉

Viacerí máme na Teba odber 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

U mňa ste všetci ESÁ !!! A to myslím naozaj vážne !!! 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Aj v tt sa robí nie?

Ja viem len o tejto pre TT:
https://www.itvlaky.cz/TT-Elektricka-lokomotiva-CD-363-modra-ESO-5-polovy-motor-941-01-Rubikon-d7641.htm

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Majo
 Majo
(@majo)
Skúsený člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 144
 

Prednedávnom ma navštívil Ivor, mimochodom na stretnutia s ním sa mimoriadne teším a urobil pár záberov síce nie z môjho koľajiska, lebo ako viete žiadne nemám snáď keď budem veľký...
No ale posúďte sami:


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
 

Prednedávnom ma navštívil Ivor, mimochodom na stretnutia s ním sa mimoriadne teším a urobil pár záberov síce nie z môjho koľajiska, lebo ako viete žiadne nemám snáď keď budem veľký...
No ale posúďte sami:

Ivor sa rád takto bavká .... 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Prednedávnom ma navštívil Ivor, mimochodom na stretnutia s ním sa mimoriadne teším a urobil pár záberov síce nie z môjho koľajiska, lebo ako viete žiadne nemám snáď keď budem veľký...
No ale posúďte sami:

Ivor sa rád takto bavká .... 😉

... a keď to urobí ešte radosť aj niekomu druhému, prečo nie .... 🙂 🙂 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Prednedávnom ma navštívil Ivor, mimochodom na stretnutia s ním sa mimoriadne teším a urobil pár záberov síce nie z môjho koľajiska, lebo ako viete žiadne nemám snáď keď budem veľký...
No ale posúďte sami:

Ivor sa rád takto bavká .... 😉

... a keď to urobí ešte radosť aj niekomu druhému, prečo nie .... 🙂 🙂 🙂

Majovmu "Sergejovi" sa to vo vitrínke nepáčilo, že chce aspoň na chvíľku vidieť ozajstnú stanicu, no tak sme ho vytiahli na slniečko .... 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Prajem Vám všetkým nádherné jarné dobré ráno 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Marek ďakujem pekne a myslím, že do tejto témy sa to aj hodí, tak dnes a zajtra, to znamená celý víkend nebudem robiť nič iné, len fotiť a fotiť modely do e-shopu.


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Marek ďakujem pekne a myslím, že do tejto témy sa to aj hodí, tak dnes a zajtra, to znamená celý víkend nebudem robiť nič iné, len fotiť a fotiť modely do e-shopu.

Tak prajem príjemnú zábavu 😉 🙂 :whistle:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Zbyněk
(@dedo)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1403
 

Marek ďakujem pekne a myslím, že do tejto témy sa to aj hodí, tak dnes a zajtra, to znamená celý víkend nebudem robiť nič iné, len fotiť a fotiť modely do e-shopu.

len pekne foť, nech môžem kuknúť nejaké laskominky 😉

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite medzivojnových dní ...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Dnes som mal trochu času, no nie toľko, ýe by som sa mohol pustiž do niečoho veľkého, tak som skúsil hru zo svetlom a pohrával som sa so svojou dožívajúcou zrkadlovkou NIKON D3000 (poriadne predpotopný stroj, však !!??)

Po dlhšom čase sa mi podarilo nastaviť clonu, tak, že to nebolo veľmi svetlí a ani veľmi tmavé. Fotené to je bez blesku v manuálnom režíme s automatickým zaostrovaním objektívu. Clona na 2 a fotené pri halogénom osvetlení v našej pracovni. Trochu sa nezdajú farby, idú trochu do žlta a pozadie do šeda, namiesto modrej.

Potom som sa ešte trochu pohral s vyvážením bielej -5, ISO 100 a osvetlenie žiarovka a aj hľa, farby sú reálnejšie a už nejdú tak do žlta a pozadie je pekne modré, tak ako má byť.

Takže aj moja dožívajúca zrkadlovka ešte niečo predsa len dokáže !!!


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Dokonalé fotky, a vraj nevieš s tým fotiť manuálne :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Dokonalé fotky, a vraj nevieš s tým fotiť manuálne :woohoo:

Marek: naozaj som nevedel, ale ako som písal, dnes som mal trochu času, tak som zobral foťák, statív a nezobral som blesk. Výsledok je pre mňa viac než uspokojivý. 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Samba,ak ti môžem ešte poradiť, skús používať expozimeter. Má ho v sebe každá zrkadlovka. Nájdeš ho v hladáčiku ale aj na lcd displeji.. jedná sa o priamku na ktorej sú čiarky ako na pravítku, na krajoch je + a - a v strede je nula. Dole pod ryskou behá taká šípka ,ktorá mení svoju polohu od svetla. Ked pri fotení nastavíš foťák tak aby bola šípka v strede na 0, dosiahneš vyváženú expozíciu s dobrým svetlom.. a Neboj sa clonu nastaviť na F9 alebo F11,pri fotení celého modelu dostaneš lepšiu ostrosť 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Samba
(@samba)
VIP člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 2848
 

Neboj sa clonu nastaviť na F9 alebo F11,pri fotení celého modelu dostaneš lepšiu ostrosť 🙂

s tou šípkou to chápem a aj to tak robím, hoci výsledky nie sú vždy uspokojujúce, ale nevadí. S tým si viem poradiť. Ale neviem kde nastaviť clonu na F9-F11 ako píšeš. Ja ju mám v móde "M" nastavenú na F8 a nedá sa mi zmeniť. Ale neboj sa, po čase študovania a pohrávania sa aj toto určite zvládnem. Už som aj tak o poriadny krok ďalej ako do teraz. Navyše na budúci týždeň mi už dorazí úplne nový NIKON D3300 v sete s objektívom 18-55 VR. Nakoniec som sa rozhodol (po skúsenostiach, ktoré som so zháňaním zrkadlovky cez inzertné, bazárové portály zažil - NIKOMU NEDOPORUČUJEM !!!) zakúpiť úplne novú zrkadlovku so zárukou. Cena vyššia o 100€ ako na bazároch, ale kvalita určite úplne iná. POZOR !!! na bazároch, každý predáva poriadne "ŠITY" !!!


   
OdpovedaťCitácia
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Platinový člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 1833
 

Neboj sa clonu nastaviť na F9 alebo F11,pri fotení celého modelu dostaneš lepšiu ostrosť 🙂

s tou šípkou to chápem a aj to tak robím, hoci výsledky nie sú vždy uspokojujúce, ale nevadí. S tým si viem poradiť. Ale neviem kde nastaviť clonu na F9-F11 ako píšeš. Ja ju mám v móde "M" nastavenú na F8 a nedá sa mi zmeniť. Ale neboj sa, po čase študovania a pohrávania sa aj toto určite zvládnem. Už som aj tak o poriadny krok ďalej ako do teraz. Navyše na budúci týždeň mi už dorazí úplne nový NIKON D3300 v sete s objektívom 18-55 VR. Nakoniec som sa rozhodol (po skúsenostiach, ktoré som so zháňaním zrkadlovky cez inzertné, bazárové portály zažil - NIKOMU NEDOPORUČUJEM !!!) zakúpiť úplne novú zrkadlovku so zárukou. Cena vyššia o 100€ ako na bazároch, ale kvalita určite úplne iná. POZOR !!! na bazároch, každý predáva poriadne "ŠITY" !!!

SAMBA:
Gratulujem Ti k voľbe fotoaparátu. Zrkadlovku by som určite nekupoval ani cez bazar, ani použitú.
P.S.
Ja blesk vôbec nepoužívam, radšej ako píše RZvlaky, dlhší čas expozície, s ktorým samozrejme ide ruka v ruke statív a občas manuálne vyváženie bielej, na čo používam obyčajný papier formátu A4.
Tak držím palce. 😉

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Ak si dobre pamätám,keď som mal nikon tak na ľavej strane ako máš tlačidlo na vysunutie blesku,pod ním je dalšie tlačidlo označené fn.. To ked budeš držať,a bude točiť kolečkom na zmenu expozície,tak sa ti bude meniť clona

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Radovan
(@rzvlaky)
Zlatý člen Registered
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 845
 

Tak sa dnes na chvíľu ku mne dostala táto červená krásavica od Roca na ozvučenie zvukom od Jaceka. Tak som si spravil aj pár fotiek

kto by chcel počuť aj zvuk,tak som natočil krátke video:
https://www.youtube.com/watch?v=buYon_Kzc4c

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉


   
OdpovedaťCitácia
Marek
(@marek)
VIP člen Admin
Pripojený: pred 8 rokov
Príspevky: 5027
Topic starter  

Krásna, takú budem aj ja raz mať :woohoo:

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 4 / 5

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Partnery webu

Sociálne médiá