Jednoduchá skúšačka

Upozornenia
Vyčistiť všetko

Jednoduchá skúšačka  

Stránka 2 / 2

Samba
(@samba)
Slávny člen

Veľmi pekne popísané,a perfektne vyriešené. Ušetril si peniažky a ešte si aj niečo vytvoril. Na skúšanie lampičiek a podobných vecí je to super pomôcka. Hlavne sa mi páči to presné regulovanie napätia.. Super nápad 😉

Ďakujem rzvlaky. Dôležité je aj to, že je to až do 3A a 30V, takže na tom môžem testovať v podstate všetko, čo vyrobím ;)[/quote

... a ešte to aj dobre vyzerá ...

OdpovedaťCitácia
Publikované : 5. februára 2017 18:16
Marek
(@marek)
Člen Admin

Veľmi pekne popísané,a perfektne vyriešené. Ušetril si peniažky a ešte si aj niečo vytvoril. Na skúšanie lampičiek a podobných vecí je to super pomôcka. Hlavne sa mi páči to presné regulovanie napätia.. Super nápad 😉

Ďakujem rzvlaky. Dôležité je aj to, že je to až do 3A a 30V, takže na tom môžem testovať v podstate všetko, čo vyrobím ;)[/quote

... a ešte to aj dobre vyzerá ...

Ďakujem Samba... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...

OdpovedaťCitácia
Publikované : 5. februára 2017 18:18
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Slávny člen

Nechcel som vytvárať kvôli tomu novú tému, preto to pridám sem. Viem, že Vás to asi nebere ako modelovanie a chápem to, ale napísal som článok pre všetkých, ktorý by chceli dobrý a lacný laboratórny zdroj: http://marek-vlaky.eu/index.php/ovladanie-a-automatizacia/72-laboratorny-zdroj-domacej-vyroby

MAREK:
Pekný článok, cena priaznivá, tak nech Ti zdroj slúži veľmi dlho k spokojnosti..... 😉
( Kde sú tie časy, keď si musel človek plošák vyleptať a trafo navinúť....) 🙂

🙂 😉 😉 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCUTC2x1LD-YZhznvZNJ_i5g 😉 🙂 😉 🙂

OdpovedaťCitácia
Publikované : 5. februára 2017 18:57
Marek
(@marek)
Člen Admin

MAREK:
Pekný článok, cena priaznivá, tak nech Ti zdroj slúži veľmi dlho k spokojnosti..... 😉
( Kde sú tie časy, keď si musel človek plošák vyleptať a trafo navinúť....) 🙂

Ďakujem Ivor. No dnes som mu dal zabrať, som ho riadne potestoval. Šlape ako hodinky, tak som spokojný. Už len vymeniť trafo za 3A, lebo teraz tam mám iba 2A.... aj keď na moje účely by aj to stačilo... 🙂

Marek - amatérsky železničný modelár v mierkach H0 a N, ktorý si model radšej postaví ako kúpi hotový...

OdpovedaťCitácia
Publikované : 5. februára 2017 18:59
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Slávny člen

To trafo by malo byť trošku výkonove predimenzované, aby nešlo výkonove "nadoraz", aj keď pri skúšaní motorčekov a LED diód ap....... to pri jednotlivých kusoch samozrejme nehrozí... ( To píšem len podľa svojich vlastných skúseností ). 😉

OdpovedaťCitácia
Publikované : 5. februára 2017 19:10
Marek
(@marek)
Člen Admin

To trafo by malo byť trošku výkonove predimenzované, aby nešlo výkonove "nadoraz", aj keď pri skúšaní motorčekov a LED diód ap....... to pri jednotlivých kusoch samozrejme nehrozí... ( To píšem len podľa svojich vlastných skúseností ). 😉

To mi je jasné, ale tá stavebnica, čo som kúpil má napájanie iba do 3A vstupné. Je to z číny, preto nechcem riskovať spálenie obvodov, aj keď je to na chladičoch a je tam ventilátor. Ale ako píšeš, 3A pri mojich výrobkoch nedosiahnem nikdy... 🙂 A špičku krátkodobú zvládne každé trafo aj vyššiu a tento obvod má aj ochranu, keď sa preťaží, tak svieti výstraha. Rozmýšlal som, že tam zapojím ešte jedno arduino a relé, ak bude výstraha dlhšie ako nejaký krátky interval, tak odpojí napájanie na relátku... 🙂

OdpovedaťCitácia
Publikované : 5. februára 2017 19:19
Adam Duda
(@adam)
Výborný člen

Urobil som malú skúšačku na 3volty. Použil som motorček z vrtulníku na dialkové ovládanie.

OdpovedaťCitácia
Publikované : 24. februára 2017 16:28
Radovan
(@rzvlaky)
Nóbl člen

Super,si šikovný. Ešte by som na jeden káblik pripájkoval hrot ktorý by som vlepil do pera na druhý káblik tiež hrot,ktorý by si držal v ruke.. Pozri nižšie v tejto téme ako to mám ja 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉

OdpovedaťCitácia
Publikované : 24. februára 2017 16:50
Adam Duda
(@adam)
Výborný člen

Urobil som to ako si mi poradil. :cheer:

OdpovedaťCitácia
Publikované : 24. februára 2017 19:38
Radovan
(@rzvlaky)
Nóbl člen

Super,vyzerá to dobre a určite to splní aj svoj účel 🙂

Niesom profík ale snažím sa robiť čo sa dá 😉

OdpovedaťCitácia
Publikované : 24. februára 2017 21:28
Zbyněk
(@dedo)
Slávny člen

Urobil som malú skúšačku na 3volty. Použil som motorček z vrtulníku na dialkové ovládanie.

Adamko, Adamko, Adamko, po kom ty dieťa si ??? 😆

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite povojnových dní ...

OdpovedaťCitácia
Publikované : 24. februára 2017 21:39
Ivor
 Ivor
(@ivor)
Slávny člen

OdpovedaťCitácia
Publikované : 24. februára 2017 23:41
Marek
(@marek)
Člen Admin

Už aj náš Erik (8rokov) začína programovať arduino :woohoo:

OdpovedaťCitácia
Publikované : 11. júna 2018 21:05
Samba
(@samba)
Slávny člen

Už aj náš Erik (8rokov) začína programovať arduino :woohoo:

... sám tomu nerozumiem, čo to je .... a ani mi to nemusíte vysvetľovať, lebo to celé je mimo mňa. PALEC HORE !!!

OdpovedaťCitácia
Publikované : 11. júna 2018 21:17
Zbyněk
(@dedo)
Slávny člen

naozaj "jednoduchá" :sick:

Od enkovej fantázie k hánulkovej realite povojnových dní ...

OdpovedaťCitácia
Publikované : 24. júna 2018 19:52
Stránka 2 / 2

Dotácie

Vaše príspevky budú použité na chod a vylepšovanie funkcií stránky a fóra. Za všetky príspevky ďakujem

Sociálne médiá